ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

یک دورگه دیگر در راه تیم ملی؟! +عكس


واکنش بازیکن باشگاه سرزو اوزاکای ژاپن به شایعه حضورش در تیم ملی ایران جالب بوده است.

جام نیوز: از چند روز قبل این شایعه مطرح شده که آریا جسورو هاسه گاوا که پیش از این درخواست کارلوس کی روش برای بازی در تیم ملی را رد کرده بود، حالا به تیم ملی ایران چراغ سبز نشان داده و گفته حاضر است برای تیم ملی کشور پدری اش بازی کند.
 
آریا در اقدامی قابل توجه عکس و متن این خبر را در صفحه فیس بوکش منتشر کرده و اتفاقا اکثر کاربران صفحه او از این شایعه استقبال کرده اند و به هاسه گاوا توصیه کرده اند که هر چه زودتر به ایران بیاید تا پیراهن تیم ملی را بپوشد.
 
حالا اینکه انتشار این عکس در صفحه فیس بوک هاسه گاوا به معنای علاقه او برای حضور در تیم ملی می شود، سئوالی است که جوابش را تنها خود او می داند.
 
شاید سورپرایزی كه كی روش پس از توافق نهایی برای حضور در تیم ملی ایران قولش را داده بود همین بازیكن دورگه باشد.

یک دورگه دیگر در راه تیم ملی؟! +عكس


ویدیو مرتبط :
هری پاتر و شاهزاده دورگه!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

معرفی یك دورگه دیگر/ محمد داوری، دروازه‌بان ایرانی در بوندس‌لیگاجام جهانی آلمان  , تیم‌های ملی ایران و پرتغال

 

در همین روزهایی كه درهای فوتبال ایران دوباره به روی دروازه‌بان‌های خارجی باز شده، بد نیست بدانید كه یك دروازه‌بان ایرانی‌الاصل در بوندس‌لیگای2 مشغول بازی است.

دانیال محمد داوری یکی دیگر از بازیکنان دورگه‌ای است که در رقابت‌های باشگاهی آلمان بازی می‌کند. او كه پدری ایرانی و مادری لهستانی دارد، دروازه‌بان تیم فوتبال آینتراخت برانشویگ از دسته دوم آلمان است. گفت‌وگوی كوتاه این دروازه‌بان ایرانی‌الاصل را به نقل از مجله اینترنتی جهان و ورزش، در سایت گل بخوانید.

 

خودت را برای ایرانی‌ها بیشتر معرفی می‌کنی؟

اسم من دانیال محمد داوری است و 24 ساله هستم. من در گیسن در نزدیکی فرانکفورت زندگی می‌کنم. اینجا متولد و بزرگ شده‌ام. پدرم ایرانی و مادرم لهستانی است. فوتبال به‌سرعت تبدیل به یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی من شد. البته به بسکتبال و تنیس هم علاقه خاصی دارم.

 

کجا فوتبال را آغاز کردی؟

از 6 سالگی بازی فوتبال را شروع کردم. نخستین باشگاهم «اس. وی گاربنتیش» نام داشت. یک باشگاه بسیار کوچک که برای سال‌ها در آن فوتبال بازی کردم. پس از 4 سال برای گیسن بازی کردم و بعد هم به ماینتس رفتم. در این تیم بوندس‌لیگایی نخستین تجربه حرفه‌ای خود را به‌دست آوردم. دوران آموزنده‌ای بود. اکنون عضو باشگاه آینتراخت براونشویگ در دسته دوم لیگ آلمان هستم.

 

در ایران زندگی یا به سرزمین پدری‌ات سفر کرده‌ای؟

تمام خانواده پدری‌ام در تهران زندگی می‌کنند. من بارها آن‌ها را دیده‌ام و واقعا خوشحال‌کننده بود که به سرزمین دوم خود سفر کرده‌ام. خیلی ناراحت‌کننده است که فرصت ندارم که بیشتر به ایران سفر کنم.

 

دوست داری روزی در تیم ملی ایران بازی کنی؟

این افتخار بسیار بزرگی برای من خواهد بود که برای تیم ملی ایران بازی کنم. فکر می‌کنم کل خانواده‌ام به این موضوع افتخار کنند.

 

اطلاعاتی درباره فوتبال ایران یا بازیکنان ایرانی داری؟

بازیکنانی که قبلا در لیگ آلمان بازی کرده‌اند برایم شناخته‌شده هستند. بازیکنانی مانند علی دایی، وحید هاشمیان، کریم باقری، فریدون زندی، علی کریمی، اشکان دژاگه و... را می‌شناسم. سال 2006 و در جام جهانی آلمان به‌عنوان تماشاگر، بازی تیم‌های ملی ایران و پرتغال را در ورزشگاه فرانکفورت دیدم. تجربه فوق‌العاده‌ای بود، اما متاسفانه ایران آن بازی را 2 بر صفر باخت..../سایت گل