ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

والیبال ایران فراتر از استانداردهای جهانی


تیم ملی والیبال ایران در مرحله اول مسابقات قهرمانی جهان فراتر از استانداردهای جهانی عمل کرده است.

خبرگزاری ایسنا: ناصر شهنازی اظهار کرد: قبل از هر چیز باید به جامعه ورزشی کشور تبریک بگویم. در تاریخ والیبال ایران برای نخستین بار تیم ملی به دور دوم رفت. باید آمار دور مقدماتی را بگویم. در دور مقدماتی 5 بازی داشتیم. 13 ست برده و 7 ست باخته داشتیم. در نهایت 462 امتیاز گرفتیم و 420 امتیاز هم واگذار کردیم. از این 462 امتیاز 252 امتیاز در اسپک، یعنی 161 اسپک اول و 91 حملات برگشتی داشتیم. در دفاع 64 امتیاز داشتیم. در سرویس 23 امتیاز و از اشتباه حریف 123 امتیاز گرفتیم.

وی افزود: با توجه به طریقه امتیازگیری در والیبال، می توانیم بگوییم که در اکثر زمینه ها به استانداردهای جهانی نزدیک هستیم. فقط در حملات برگشتی 1.5 امتیاز در هر ست از استاندارد جهانی فاصله داریم. در دفاع هم از استانداردهای جهانی بهتر هستیم. اگر آمار ایران را در کل بخواهیم در نظر بگیریم، ما 55.6 درصد دریافت موفقیت داشتیم که این میزان از استاندارد جهانی بالاتر است.

کارشناس والیبال تاکید کرد: این آمار نشان می دهد که سبت به سال های قبل رشد قابل توجهی در همه زمینه ها داشتیم. باید فکر خود را بیشتر به حملات برگشتی معطوف کنیم. اکثر تیم ها در این زمینه ضعف دارند. اما تیم هایی مثل روسیه و برزیل و آمریکا در این زمینه موفق‌تر هستند.

مربی سابق تیم ملی تاکید کرد: من امیدوارم با توجه به عملکرد مثبت ما در دور مقدماتی که با شکست تیم های بزرگ همراه بود، در دور دوم هم خوب کار کنیم. در نظر داشته باشید که در این سطح برد و باخت ها طبیعی است و ما قدرت مطلق نداریم که همیشه پیروز باشیم. ایتالیا و برزیل و روسیه در دوره های مختلف قهرمان شدند. از حالا می گویم که باخت در این سطح از مسابقات را نباید به گردن کسی بیندازیم. این حرف ها و دنبال مقصر باخت گشتن در این سطح از والیبال برای برد و باخت ها قابل توجیه نیست. مهم میزان شرایط پایداری تیم و استفاده از علم آنالیز است که می تواند یک تیم را در شرایط خوب قرار دهد.

شهنازی ادامه داد: با توجه به نتایجی که در دور مقدماتی کسب کردیم، در گروه دور دوم در رده چهارم هستیم. با توجه به اینکه بازی های اول و دوم با استرالیا و آرژانتین است، نتایج می‌تواند شرایط ما را برای رویارویی با تیم های قوی بهتر کند. با توجه به اینکه لهستان با توجه به میزبانی شرایط بهتری دارد، از شانس بالایی برای برخوردار است. همچنین تیم های ایران و آرژانتین و صربستان و فرانسه می توانند به مرحله بعدی صعود کنند که این موضوع به شناخت از حریفان وبرنامه ریزی برای مسابقات برمی گردد. انگیزه برای هر امتیاز در این مرحله مهم است.

در پایان کارشناس والیبال با اشاره به آمار استخراجی خود از بازی های تیم ملی آمار زیر را ارائه داد.

اسپک 55.5 درصد (14 امتیاز در هر ست) که شامل 8 امتیاز اسپک اول و 6 حملات برگشتی

دفاع روی تور 11 الی 12 درصد (سه دفاع در هر ست)

سرویس 5 الی 6 درصد ( 1.25 امتیاز در هر ست)

خطای حریف 27.5 درصد( 6.75 امتیاز در هر ست)

8.05 امتیاز از اسپک اول و 4.55 در حملات برگشتی

3.2 امتیاز از دفاع روی تور

1.15 امتیاز از سرویس

6.15 امتیاز اشتباه حریف


ویدیو مرتبط :
بهترین هتل کپری ایران و چهار ستاره با استانداردهای جهانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ایران از سد ژاپن گذشت/ یک ست تا لیگ جهانی والیبال

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب


زیرگروه لیگ جهانی والیبال

ایران از سد ژاپن گذشت/ یک ست تا لیگ جهانی والیبال
خبرگزاری فارس: تیم ملی والیبال ایران با برتری 3 بر صفر مقابل ژاپن در زیر گروه لیگ جهانی، تنها به پیروزی در یک ست در دیدار دوم برای حضور در لیگ جهانی فاصله دارد.
 تیم ملی والیبال ایران در اولین مسابقه خود در زیرگروه لیگ جهانی در 3 ست پیاپی برابر ژاپن به پیروزی رسید تا امیدش برای حضور در لیگ جهانی بیش از پیش زیاد شود.
در این دیدار که از ساعت 19 و با حضور 12 هزار تماشاگر در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، تیم ملی کشورمان در ست‌های اول، دوم و سوم به ترتیب با نتایج (25 - 19)، (25 - 14) و (25 - 23) به برتری رسید تا برای حضور در لیگ جهانی تنها به پیروزی در یک ست در دیدار دوم نیاز داشته باشد.
تیم ایران بازی را با ترکیب محمودی، معروف، قائمی، زرینی، نادی و ظریف آغاز کرد. 
دیدار دوم 2 تیم یکشنبه 19 شهریورماه برگزار خواهد شد.
تیم کشورمان پیش از این نیز در مسابقات گزینشی المپیک و جام جهانی مقابل ژاپن به پیروزی رسیده بود.
تیم ملی والیبال ایران برای حضور در این مرحله از سد مصر گذشته بود.
حاشیه دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران - ژاپن

ممانعت از ورود طبل به ورزشگاه/تشویق 12 هزار نفری ولاسکو
 اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، آرش میراسماعیلی، ملی‌پوش سابق جودو و احمد رسولی نژاد، معاون وزیر ورزش و جوانان از تماشاگران ویژه این دیدار هستند.
*هنگامی که عده‌ای از تماشاگران قصد داشتند طبل بزرگی را به همراه خود به ورزشگاه بیاورند مسئولان برگزاری از ورود آن جلوگیری کردند.
*هنگامی که در ست دوم دیدار تیم ایران 6 امتیاز از ژاپن پیش افتاد تماشاگران فریاد می‌زدند:«6تایی‌ها، 6تایی‌ها»
*ولاسکو از  شروع بازی آرام بود و عکس‌العملی درقبال امتیازها از خود نشان نمی‌داد اما هنگامی که در ست دوم، تیم ایران فاصله امتیازهای خود را با حریف افزایش داد ولاسکو نیز با هر امتیاز به خوشحالی می‌پرداخت که همین امر موجب شد تا تماشاگران او را به شدت تشویق کنند./فارس