ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

مجید جلالی: وقت آن رسیده با مردم صادقانه صحبت و شکست را قبول کنیممجید جلالی: وقت آن رسیده با مردم صادقانه صحبت و شکست را قبول کنیم

سرمربی سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان معتقد است حالا زمان آن است که به خاطر این ناکامی ها از مردم عذرخواهی شود و دکترین جدیدی در فوتبال ایران ایجاد شود.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اخبار ورزشی - مجید جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست تیم ملی ایران برابر ازبکستان و ناکامی‌های پی در پی فوتبال گفت: نمی‌خواهم خیلی روی بازی با ازبکستان متمرکز شوم و قصد دارم نکاتی را به صورت کلی بیان کنم و کمی باید بی‌مهاباتر صحبت کنم. به هر حال فوتبال ما به نقطه ای رسیده است که نیاز به تعمق و تجدید نظر دارد. 40 سال است که در رده نوجوانان قهرمان نشده‌ایم، در حالی که قهرمان بودیم و همچنین 40 سال است که به المپیک راه پیدا نکرده ایم و قهرمان جام ملت‌های آسیا نشده‌ایم. در حالی که در گذشته این عنوان‌ها را کسب کرده بودیم. بنابراین باید بپذیریم که دکترین فوتبال ما شکست خورده است و باید از همه مردم عذرخواهی کنیم و دکترین جدیدی را طراحی کنیم.

وی ادامه داد: به غیر از این راه دیگری وجود ندارد. تمام راه‌هایی که در طول 40 سال گذشته رفتیم، راه‌هایی بودند تا در آن مدت افکار عمومی را عوض کنند. این‌ها چیزهای نخ نما شده است و باید خیلی فراتر فکر و عمل کنیم، چون تقریبا مردم دست همه را خوانده‌اند و دیگر زمان این که کمیته‌ شکست تشکیل دهیم گذشته است. باید بپذیریم که نیاز به یک دکترین جدید داریم.

این کارشناس فوتبال در ادامه بیان کرد: ما هشت سال پیش برابر ازبکستان چهار بر یک پیروز شدیم، چهار سال پیش دو بر یک این تیم را شکست دادیم، سه ماه پیش یک بر صفر پیروز شدیم و حالا یک بر صفر از این تیم شکست می‌خوریم. این روندی است که نشان می‌دهد ازبکستان روند رو به جلویی را طی می‌کند و ما صاحب رقبای جدیدی می شویم که در گذشته نه چندان دور از تیم‌های درجه دو آسیا بودند. این که بخواهیم دوباره درباره این صحبت کنیم که در 20 دقیقه اول بازی خوب بودیم و اگر آن شوت گل می‌شد یا درباره عملکرد داور یا تاثیرش بر روی نتیجه‌ بازی صحبت کنیم، جزو کارهایی است که در این 40 سال گذشته انجام داده‌ایم اما حالا نیاز به برنامه و طرح جدید داریم. معتقدم به احتمال بالای 80 درصد این جام جهانی را هم از دست داده‌ایم. از همین حالا باید ازبکستان را 14 امتیازی و صعود کرده به جام جهانی بدانیم و شاید بین ما و کره یکی به جام جهانی صعود کند.

وی افزود: شرایط ما مشکل است و شانس بسیار کمی داریم . بنابراین بهترین موقع است که بیاییم با مردم صادقانه صحبت کنیم و شکست را قبول کنیم و به دنبال راهکارهای کاملا جدید برای تغییرات بگردیم.

جلالی در پاسخ به این سوال که چرا پس از ناکامی‌های مختلف فوتبال ایران مسئولان فدراسیون پاسخگو نیستند و این که آیا اصلا آنها به فکر راه حل هستند؟ گفت: آنها به فکر هستند و دوست دارند که کاری انجام دهند، اما چیزی که گفتم کلی بود و ما سال‌ها است که می‌بازیم. ما نیاز به یک بازنگری عمیق داریم و این که بخواهیم یکی را محکوم کنیم و یا بگویم کفاشیان باید استعفا دهد و امثال این موارد تنها کارهایی برای آرام کردن افکار عمومی است. باید دست به کارهای کلان‌تری برای نجات فوتبالمان بزنیم. وقتی که از دکترین فوتبال صحبت می‌کنیم یعنی کسانی که برای فوتبال سیاستگذاری کلان می‌کنند باید طراحی جدیدی را ایجاد کنند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: ما این جام جهانی را هم از دست داده‌ایم و نمی‌دانم که آیا باز هم می‌خواهیم این ناکامی را هم توجیه کنیم یا این که افراد درجه دو، سه را قربانی کنیم. اما فکر می‌کنم قربانی اصلی، جامعه و مردمی هستند که در شب بازی برابر ازبکستان از شدت ناراحتی خوابشان هم نبرده است. باید به این شکست‌ها با دید کلان‌تری نگاه کنیم./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
مردم وقت آن رسیده با گریه و ضجه برای ظهور دعا کنیم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مجید جلالی: با تیم ملی بزرگ رفتار کنیم / نکونام را می‌خواهیممجید جلالی,جواد نکونام,تیم ملی

مجید جلالی: با تیم ملی بزرگ رفتار کنیم / نکونام را می‌خواهیم

کارشناس فوتبال می‌گوید، برای حضوری قدرتمند در جام جهانی باید با تیم ملی در همه زمینه‌ها بزرگ رفتار کنیم.

مجید جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره صعود ایران به جام جهانی و لزوم برنامه‌ریزی برای حضوری شایسته در این تورنمنت، اظهار کرد: اگر ما پله پله سطح توقعات را بالا ببریم معقول است و برای این کار باید یکسری اقدامات را از قبل انجام دهیم.

ما مقابل کره جنوبی و قطر صرفا برای نتیجه‌ گرفتن بازی کردیم و مسلما خیلی مشکل است که بتوانیم در جام جهانی هم به همین شیوه موفق باشیم.

وی ادامه داد: بنابراین حتی اگر به مرحله دوم جام جهانی هم صعود نکنیم، اما به شیوه بازی بهتری برسیم، به ویژه در مالکیت توپ انتظارات را برآورده ‌کرده‌ایم. ما باید در یک سالی که تا برگزاری جام جهانی باقی مانده روی این بخش خیلی کار کنیم.

الان اگر کره جنوبی و ژاپن بدون هیچ مشکلی به جام جهانی می‌روند و به فکر صعود به مرحله دوم هستند، به خاطر سال‌ها تلاش‌شان بوده است و این که خودشان را به ابزارهای مختلف تجهیز کرده‌اند.

جلالی با اشاره به این که باشگاه‌ها باید برای همسو شدن با هدف تیم ملی تلاش کنند، گفت: ما نمی‌توانیم وقتی در بخش مالکیت توپ ضعیف هستیم به طور کلی از این موضوع صرف نظر کنیم و بگوییم پس مالکیت را به حریف می‌دهیم و از شیوه های دیگر استفاده می‌کنیم و به گل می‌رسیم.

البته این کار می‌تواند در یکی، دو بازی آن هم برای نتیجه‌گیری به ما کمک کند، کما این که در بازی مقابل کره جنوبی با استفاده از این شیوه پیروز شدیم.

وی افزود: ما باید برای پیشرفت فوتبالمان در بخش مالکیت توپ این کار را از باشگاه‌ها شروع کنیم. به ویژه با برگزاری گردهمایی میان مربیان لیگ و مربی تیم ملی که برنامه‌ها مشخص شود. نمی‌شود بگوییم که تیم ملی باید در بخش مالکیت توپ پیشرفت کند، اما باشگاه‌ها تلاشی در این زمینه انجام دهند. بدون کمک باشگاه‌ها پیشرفت در این بخش غیر ممکن است. ما باید پیشرفت در این موضوع را از تمرین‌های باشگاه‌ها شروع کنیم.

جلالی در ادامه گفت و گویش با ایسنا، با بیان این که باید زمان بیشتری برای تیم ملی قائل شویم، گفت: جام جهانی ویترین کاری فوتبال ماست و باید برای همه باشگاه‌ها و مربیان ما مهم باشد. بنابراین باید همه کمک کنیم تا تیم ملی زمان بیشتری داشته باشد.

من موافق نیستم که برای این کار چیزی را از برنامه فوتبال‌مان حذف کنیم. می‌توانیم بازی‌ها را فشرده‌تر برگزار کنیم تا هم لیگ و هم جام حذفی در برنامه مشخص خود برگزار شود.

وی در ادامه گفت: برنامه‌ریزی کار ساده‌ای نیست، چرا که اگر ساده بود همه می‌توانستند انجام دهند. برنامه‌ریزی یک کار تخصصی و بسیار مهم است که باید در یک سال آینده، به خوبی در فوتبالمان داشته باشیم. از جمله برگزاری بازی‌های تدارکاتی خوب باید در دستور کارمان قرار گیرد و در کل اگر می‌خواهیم حضوری قدرتمند در جام جهانی داشته باشیم، باید در همه زمینه‌ها با تیم‌مان بزرگ رفتار کنیم.

سرمربی تراکتورسازی همچنین درباره مذاکره این باشگاه با جواد نکونام، گفت: من تا زمانی که چیزی قطعی نشده باشد، نمی‌توانم صحبتی در این زمینه انجام دهم، اما ما این بازیکن را می‌خواهیم./ایسنا