ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

خداحافظی کورتانیدزه از دنیای کشتی


الدار کورتانیدزه دارنده چندین مدال جهانی و المپیک با حضور در تورنمنت المپیا از دنیای کشتی خداحافظی می‌کند.

خبرگزاری مهر: الدار کورتانیدزه رئیس سابق فدراسیون کشتی گرجستان که هم اکنون به عضویت پارلمان این کشور درآمده از دنیای کشتی به طور رسمی خداحافظی خواهد کرد.

خداحافظی کورتانیدزه از دنیای کشتی

کورتانیدزه که سال گذشته نیز در رقابتهای جام تختی تهران به میدان رفته بود، اعلام کرد برای آخرین بار در مسابقات المپیا که روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۹۴ در شهر المپیا یونان برگزار خواهد شد به میدان می رود تا در این رقابتها از دنیای کشتی خداحافظی کند.

کورتانیدزه ۴۳ ساله در این خصوص خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه شهر المپیا زادگاه المپیک است و کشتی یکی از اولین رشته‌های حاضر در المپیک محسوب می شود، این رقابتها را برای خداحافظی از دنیای کشتی انتخاب کرده ام.


ویدیو مرتبط :
کشتی کورتانیدزه و گاتسالوف

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نایب قهرمان جهان و المپیک با دنیای کشتی خداحافظی کرد/گودرزی: ممکن است فلج شوماخبار,اخبار ورزشی,صادق گودرزی


اخبار ورزشی - صادق گودرزی از کشتی خداحافظی کرد

نایب قهرمان جهان و المپیک با دنیای کشتی خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا ، صادق گودرزی پس از آسیب دیدگی از ناحیه مهره گردن در هفته اول لیگ برتر کشتی آزاد ایران تصمیم گرفت برای همیشه از کشتی خداحافظی کند.

پزشکان تشخیص داده‌اند که گودرزی ممکن است به خاطر ادامه ورزش حرفه‌ای در آینده سلامتی‌اش را از دست بدهد و مجبور است از دنیای کشتی خداحافظی کند.

آزادکار ایران در وزن 74 کیلوگرم، علاوه بر نایب قهرمانی در المپیک لندن، 2 مدال نقره جهان در سال های 2010 و 2011، یک مدال برنز جهان در سال 2009 و مدال طلای سال های 2009 و 2012 آسیا و بازی‌های آسیایی 2010 را نیز در کارنامه دارد.
                                   ..............................................
به خاطر آسیب‌دیدگی مهره گردن
صادق گودرزی: ممکن است فلج شوم/ هیچ کس سراغی از من نمی‌گیرد

نایب قهرمان المپیک لندن می‌گوید به دلیل مسائل پزشکی نمی‌تواند کشتی بگیرد. او از مسئولان که سراغی از او نگرفته‌اند ناراضی است.

صادق گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: حدود یک ماه پیش یک آسیب دیدگی‌ داشتم که آن را پیگیری نکردم، اما پس از مدتی از ناحیه دست احساس برق گرفتگی می‌کردم. وقتی MRI گرفتم پزشک متخصص تشخیص داد استراحت کنم و پس از دیدن MRI رنگی گفت که مهره گردنم آسیب دیده است و نمی‌توانم ورزش حرفه‌ای کنم و باید کشتی را کنار بگذارم. اگر این کار را نکنم و به کشتی ادامه دهم امکان دارد در آینده فلج شوم.

وی افزود: به خاطر این موضوع به شدت به هم ریخته‌ام و اعصابم خرد شده است. در این مدت که مصدوم شده‌ام هیچ کدام از مسئولان فدراسیون و کمیته ملی المپیک سراغی از من نگرفته‌اند و خودم پیگیر کارهایم هستم. برای درمانم نزد پزشک متخصص رفته‌ام، اما شاید بتوان با وقت گرفتن از پزشکان متخصص بزرگ ایران کاری انجام داد تا بتوانم دوباره ورزش کنم.

نایب قهرمان المپیک لندن در پایان اظهار کرد: از مسئولان فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک انتظار دارم که برایم از پزشکان متخصص مشهور کشور وقت بگیرند تا بتوانم خود را درمان کنم و شاید به ورزش حرفه‌ای ادامه دهم.
اخبارورزشی - ایسنا