ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

تصور قهرمانی برای آمریکا واقع‌بینانه نیست


سرمربی تیم ملی آمریکا معتقد است تصور رسیدن تیمش به قهرمانی جام‌جهانی واقع‌بینانه نیست.

خبرگزاری فارس: یورگن کلینزمان اعلام کرد که فکر کردن به قهرمانی آمریکا در جام‌جهانی 2014 برزیل واقع‌بینانه نیست.

تیم ملی آمریکا در جام‌جهانی در گروه سختی قرار گرفته و باید به مصاف‌ تیم‌های آلمان، پرتغال و غنا در گروه G برود.

کلینزمان در گفت‌و‌گویی که دو روز پیش با نیویورک تایمز انجام داده بود، گفت: ما نمی‌توانیم قهرمان جهان شویم زیرا هنوز در آن سطح قرار نگرفته‌ایم.

اظهارات وی خشم لاندن دونووان را در پی داشت که اعلام کرد معتقد است تیم ملی کشورش می‌تواند در صورت شکست تیم‌هایی مثل آلمان قهرمان جام‌جهانی شود.

با این حال کلینزمان همچنان بر عقیده خود پافشاری می‌کند و رسیدن به قهرمانی برای آمریکا را بسیار دور از دسترس می‌داند.

وی در این باره اظهار داشت: صحبت کردن درباره قهرمانی جهان برای ما در حال حاضر واقع‌بینانه نیست. اول از همه باید از گروهمان صعود کنیم.

وی ادامه داد: پس بگذارید واقع‌بین باشیم و بگوییم که اول باید مرحله گروهی را پشت سر بگذاریم و سپس در آسمان‌ها سیر کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم در سال 2004 نیز هیچ یک از بازیکنان یونان نمی‌گفت که ما می‌خواهیم قهرمان اروپا شویم اما آنها این کار را انجام دادند.

وی اضافه کرد: زیبایی فوتبال به غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است و اینکه نمی‌دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد.

اگر آمریکا می‌خواهد به مراحل بعدی صعود کند، باید در اولین مسابقه خود مقابل غنا به پیروزی برسد که کلینزمان آنها را یکی از برترین تیم‌های فوتبال آفریقا دانست.

غنا رقیبی آشنا است. این تیم آمریکا را در وقت‌های اضافه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی 2010 حذف کرد.

کلینزمان در این باره گفت: غنا تیمی پرستاره است و بازیکنانی دارد که اگر زیرک و هشیار نباشید، به شما صدمه خواهند زد. من فکر می‌کنم که رویارویی با غنا شروع خوبی برای مسابقات ما خواهد بود. ما یک ماه در بهترین سطح آمادگی خود بودیم و برای بازی مقابل غنا بسیار آماده‌ایم.

وی افزود: می‌خواهیم از ثانیه اول کارمان را خوب انجام دهیم. شکی نیست که بازی مقابل غنا کار سختی است.


ویدیو مرتبط :
مستندی دیدنی و جذاب در بررسی ابعاد مختلف اقتصاد آمریکا و نگاهی واقع بینانه به بحران اقتصادی پیش روی این کشور .

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کارلوس کی‌روش؛ تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی را برای برنامه‌های ما ایجاد کرد/ قهرمانی ایران در جام ملت‌ها واقع‌بینانه نیستاخبار,اخبار ورزشی,کارلوس کی‌روش

 

اخبار ورزشی - کارلوس کی‌روش؛
تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی را برای برنامه‌های ما ایجاد کرد/ قهرمانی ایران در جام ملت‌ها واقع‌بینانه نیست

مدعی دانستن ایران برای قهرمانی انتظار واقع بینانه‌ای نیست زیرا می‌توان ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا را بخت‌های اول رسیدن به قهرمانی در این مسابقات دانست.

کارلوس کی‌روش در گفت‌و‌گو با شبکه SBS استرالیا در خصوص تیم ملی فوتبال ایران و شرکت در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

-درباره انتظارات 85 میلیون ایرانی از تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا، چه نظری دارید؟
مسوولیت این پیراهن خیلی سنگین است. بازیکنان هر روز سنگین‌تر شدن بار پوشیدن پیراهن تیم ملی را احساس می‌کنند. امروز بار این مسئولیت پنج کیلو، فردا 10 کیلو، روز دیگر 15 کیلو است اما ما به این موضوع افتخار می‌کنیم و بازی در این مسابقات در کشوری مانند استرالیا باعث افتخارمان است. خیلی خوب می‌شود اگر بتوانیم به هدفمان برسیم.

-به نظرتان انتظار قهرمانی از ایران در این مسابقات تا چه حد واقع‌بینانه است؟
نه این واقع‌بینانه نیست. انتظار داشتم بعد از مسابقات جام جهانی تیمی خوب، جنگنده، آماده و با ثبات برای حضور در جام ملت‌های آسیا بسازم؛ با این حال موانعی مانند تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی را بر سر راه برنامه‌های ما ایجاد کرد. چنین شرایطی برای تیمی که در حال نتیجه گرفتن است و در صدر رده‌بندی آسیا قرار دارد، مایه تأسف است. مدعی دانستن ایران برای قهرمانی انتظار واقع بینانه‌ای نیست زیرا می‌توان ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا را بخت‌های اول رسیدن به قهرمانی در این مسابقات دانست.محدودیت‌ها و مسائلی که در روند آماده‌سازی ما وجود داشت از جمله‌ لغو اردوهای تمرینی، بازی‌ها و  کمبود فرصت و محدویت‌های مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر و اردوهای تمرینی را با آمدن به اینجا فراموش می‌کنیم.

 

با روح و قلبمان آمده‌ایم، همانطور که در جام جهانی این کار را انجام دادیم. اعتماد دو طرفه‌ای میان من و بازیکنانم وجود دارد. در کنار هم می‌خواهیم از همه مشکلات و محدودیت‌هایی که داشتیم به عنوان یک انگیزه استفاده کنیم تا با قدرت و تعهد بیشتر باور داشته باشیم که می‌توانیم در کنار هم و با یکدلی در زمین بازی به اهدافمان برسیم. باید با اتحاد و همدلی کمبود تمرینات در اردوی آماده‌سازی‌ را جبران کنیم و به دنبال تعادل در تیم باشیم. خوشبختانه بازیکنانم قبل از شروع این مسابقات نیز چنین روحیه‌ای را داشتند.

-می‌توانید دلیل تاکتیک‌هایی را که در بازی با عراق اتخاذ کردید و تغییرات فراوان در ترکیب تیم ملی را توضیح دهید؟
برای اینکه به برخی بازیکنان فرصت دهم تا قبل از انجام بازی رسمی، بتوانند پیراهن تیم ملی را بر تن کنند، این تصمیم را گرفتم. نمی‌شود در این مسابقات تنها روی یازده یا 12 بازیکن حساب کرد. بازیکنان بااستعداد دیگری در ترکیب تیم داریم که باید تجربه کسب کنند. در مسابقاتی مانند جام ملت‌های آسیا این کیفیت تیم و تجربه بازیکنان است که حرف اول را می‌زند اما متأسفانه با توجه به کم بودن تعداد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی، بازی مقابل عراق آخرین فرصتی بود که  می‌توانستم از آن برای میدان دادن به این بازیکنان استفاده کنم.

فقط همین یک فرصت را داشتم و به همین دلیل تصمیم گرفتم نشان دهم که به آنها اعتماد دارم و آنها هم باید به خودشان اعتماد داشته باشند. خوشبختانه این بازیکنان هم با انگیزه و اشتیاق بازی کردند و این همان چیزی بود که از آنها انتظار داریم.

 

دلیل نیمکت‌نشینی برخی بازیکنان در این بازی این بود که آنها قبلاً فرصت بیشتری برای حضور در تیم داشتند. بیشتر آنها در بازی قبلی برابر کره جنوبی بازی کرده بودند. در حال حاضر می‌خواهیم بیشترین استفاده را از جلسات تمرین برای بالا بردن سطح آمادگی بازیکنان ببریم. مشکلاتی وجود دارد اما نمی‌خواهیم توجیه کنیم بلکه قصد دادریم از تمام مشکلات و موانعی که در خارج از زمین بازی داشته‌ایم به عنوان محرکی برای افزایش انگیزه و اراده خود استفاده کنیم تا با خودباوری و قدرت بیشتر بازی کنیم.

-آیا تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا با رویکردی هجومی‌تر نسبت به بازی‌هایی که در جام جهانی 2014 به خصوص برابر آرژانتین داشت، به میدان خواهد رفت؟
فکر نمی‌کنم طرز تلقی‌ها از سبک بازی ما در مسابقات جام‌جهانی صحیح باشد. ما در جام جهانی برنامه خاص و ویژه‌ای برای ارائه بازی‌های منحصراً تدافعی نداشتیم. همان طور که برای دفاع عالی به تیم تمرین می‌دادیم برای حملاتمان هم برنامه داشتیم اما وقتی مقابل تیمی به میدان می‌روید که بیش از 60 درصد از زمان بازی توپ را در اختیار دارد، باید بتوانید ذهنتان را برای دفاع در آن 60 دقیقه از بازی آماده کنید.

 

سبک بازی تیم بر اساس سبک بازی حرف مشخص می‌شود. در جام ملت‌های آسیا و بازی مقابل بحرین هم همین است. اگر بحرین ما را وادار به دفاع کند، باید بهترین دفاع ممکن را در دنیا به نمایش بگذاریم اما اگر ما صاحب توپ باشیم، مانند بازی مقابل آرژانتین دست به حملات پیاپی می‌زنیم و آن وقت فقط یک هدف در سر خواهیم داشت و آن هم حمله برای گلزنی است.


این دقیقاً همان کاری بود که در جام جهانی هم مقابل آرژانتین، نیجریه و بوسنی انجام دادیم. برای تصاحب توپ سخت تلاش می‌کنیم و اگر بازی‌ ما مقابل آرژانتین را به یاد داشته باشید، آن مسابقه، بازی ما بود، زیرا بهترین موقعیت‌های گلزنی را داشتیم اما متأسفانه داور با نادیده گرفتن آن پنالتی فرصت گلزنی را از ما گرفت. در این رقابت‌‌ها هم شرایط به همین شکل است، اگر بتوانیم حمله کنیم، حمله می‌کنیم و اگر باید دفاع کنیم، دفاع می‌کنیم. من می‌گویم همیشه باید با 14 نفر دفاع کنیم و با هشت، 9نفر هم دست به حمله بزنیم.
اخبار ورزشی - بانک ورزش