سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

8 راز مانکن ماندن به روش گابریل یونین


آیا فقط به نظر ما این طور می آید یا واقعا گابریل یونین بعد از هر دهه ای که از عمرش می گذرد، جوان تر به نظر می رسد؟! خودش می گوید: «تعجب نکنید! من پوست سالم و تناسب اندام خودم را مدیون یک سبک زندگی سالم هستم.»

هفته نامه سلامت - ترجمه شیدا مظلوم نژادری: آیا فقط به نظر ما این طور می آید یا واقعا گابریل یونین بعد از هر دهه ای که از عمرش می گذرد، جوان تر به نظر می رسد؟! خودش می گوید: «تعجب نکنید! من پوست سالم و تناسب اندام خودم را مدیون یک سبک زندگی سالم هستم.»

بازیگر فیلم «مری جین بودن» حالا در سن 41 سالگی تصمیم دارد با یکی از ستاره های NBA، دوین وید، ازدواج کند و این روزها از همیشه بهتر و شاداب تر به نظر می رسد. او هم مثل بقیه خانم های تینسل تاون که حواس شان به خورشید هست، برای اینکه جوان تر از سن واقعی اش به نظر برسد، هرگز استفاده مرتب از ضد آفتاب را از قلم نمی اندازد.

این مدل سابق، برای اینکه بقیه همشهریانش را هم در پرتو امنیت در برابر خورشید قرار بدهد، به تازگی شروع به توزیع ضد آفتاب میان خانواده های کم بضاعت هم کرده و این کار را از طریق جنبش «یکی بخر، یکی اهدا کن» انجام می دهد اما آنچه در ادامه می خوانید، رازهایی از سبک زندگی شخصی او برای حفظ سلامت و زیبایی اش است که به تازگی در یکی از گفتگوهایش فاش کرده است.

8 راز یک مانکن

1- معجون محبوب من

من از درون به بیرون عمل می کنم. از وقتی پوستم در گذر سال ها شروع به تغییر کرد، من هم در رساندن غذای مناسب به بدنم پشتکار بیشتری به خرج دادم. پس تصمیم گرفتم غذای پوستم یک معجون اختصاصی باشد؛ آبمیوه ای مرکب از چغندر، هویج و کلم که یک روز در میان در برنامه ام گذاشته ام و خیلی موثر بوده است.

2- روزی 4 لیتر آب

من همچنین روزی نزدیک 4 لیتر آب می خورم و رژیم غذایی دارم که «تقریبا» گیاهخواری است. به این دلیل می گویم «تقریبا» که، خب من عاشق گوشتم!

3- خداحافظی با گلوتن و سویا

به توصیه یک پزشک، گلوتن و سویا را از رژیم غذایی ام حذف کردم و تغییر خیلی بزرگی در زندگی ام ایجاد شد. شاید لذت زندگی ام کم شد ولی توانستم تغییر محسوسی در رشد مو و ناخن هایم و کیفیت و شفافیت پوستم ایجاد کنم.

4- معجزه گریپ فروت و سالیسیلیک اسید

از بین محصولات مختلف، از پاک کننده صورت گریپ فروت بدون روغن که برای از بین بردن آکنه است، استفاده می کنم. به طور خاص، استفاده از آن را شروع کرده ام چون سالیسیلیک اسید دارد. همین طور که پا به سن گذاشتم، با بروز ناگهانی تغییرات و نابسامانی های بیشتر و تغییرات هورمونی و تحولاتی مواجه شدم که وقتی نوجوان بودم از هیچ کدام خبری نبود. در واقع، هر محصولی که سالیسیلیک اسید دارد، به شما کمک می کند از آن تغییرات ناخوشایند ناگهانی قبل از اینکه حتی بیایند، جلوگیری کنید.

8 راز یک مانکن

5- پایبندی به ضد آفتاب

تصور خیلی از ما از ضد آفتاب، ملاتی است که زیر چشمان و روی بینی فرد را از بالا تا پایین سفید کرده یا آن ضد آفتاب های قدیمی را به خاطر می آوریم که هیچ وقت به معنای واقعی جذب نمی شدند اما این محافظ ها پیشرفت های زیادی کرده اند که آنها را از آن شکل و قیافه قبلی خارج کرده است.

در مورد بوی آنها هم هیچ عذری پذیرفته نیست زیرا در حال حاضر آنها بوی خیلی بهتری می دهند و تعداد زیادی از آنها هم کلا هیچ بویی نمی دهند.

به بیشتر زنانی که مثل من رنگین پوست هستند، اینگونه یاد داده اند که پوست مان به طور مادرزادی محافظ آفتاب دارد اما این طور نیست. همه مادر معرض خطر هستیم و باید در مراقبت از پوست مان در برابر آفتاب تلاش کنیم. من خودم تقریبا تا سی و اندی سالگی که مطالعه نداشتم، ضد آفتاب نمی زدم؛ تا وقتی که یکی از خال های روی چشمم تغییر شکل داد و مجبور شدم از آن نمونه برداری کنم. بعد به خودم گفتم: «اوه! تمام این مدت فکر می کردم که چون سیاه پوستم نباید به این مسائل فکر کنم؟»

8 راز یک مانکن

6- توجه به نشانه های پوستی

برای جمعیت زیادی از زنان رنگین پوست، خال و کک و مک به عنوان نمادی از زیبایی جا افتاده اما باید توجه کرد در عین حال نشانی از آفتاب زیاد و آسیب ناشی از آن هم هست. به همین دلیل باید به طور جدی حواس مان به شکل و اندازه خال هایمان باشد و اگر تغییر کردند، باید حتما از آنها نمونه برداری و مراقبت کنیم. پس، آنچه که شاید به عنوان ایده آل زیبایی برای خیلی از ما تعریف شده، مثل پوست آفتاب سوخته یا کک و مک و خال، ممکن است برای سلامت مان خطرناک باشد.

7- نرمش هایی که هر روز انجام می دهم

وقتی سر کارم و وقت ندارم به باشگاه بروم، 20 تا طناب می زنم، 30 ثانیه درجا می زنم، بعد دراز می کشم و 10 تا دراز و نشست و 10 تا شنا می روم و 15 بار وزنه می زنم (با وزنه های 2 کیلو و 250 گرمی) و 500 تا هم اسکوات انجام می دهم. سعی می کنم این کارها را در عرض 5/1 تا 2 دقیقه انجام بدهم و بعد همه را تکرار می کنم. هر حرکت کوچکی می تواند کمک کننده باشد. یک جا نشستن، دوست شما نیست. اگر نمی توانید باشگاه بروید، نرمش های کوچک انجام دهید اما هنگامی که وقت بیشتری دارم – حداقل 3 دقیقه – دوی تمرینی آرام انجام می دهم.

هم بهترین ورزش برای قلب است و هم بهترین کاری است که وزن کم کردن تان را با آن شروع کنید یا ادامه بدهید. پس برای افرادی که ماراتن تمرین نمی کنند یا قهرمان دو نیستند، خوب است که اول یک دقیقه آرام و با سرعت کم بدوند و بعد سرعت شان را کمتر کنند تا ضربان قلب شان پایین بیاید؛ بعد دوباره با سرعت کمی بیشتر و بعد دوباره کمش کنند. سعی کنید حداقل 6 دور از این دوهای آرام را انجام دهید و اگر اندام مناسب تری دارید، بین قدم زدن های تان با سرعت زیادئ بدوید و سرعت قدم زدن تان را هنگام راه رفتن هم بیشتر کنید؛ یعنی اگر سرعت دوی سریع شما مثلا 7 است، سرعت راه رفتن تان باید 4.5-4 باشد.

8 راز یک مانکن

8- تحمل گرسنگی با بادام خام

شاید به ظاهر هیچ چیز مفرحی در مورد این خوراکی ها وجود نداشته باشد؛ مثلا من همیشه در کیفم بادام خام دارم که واقعا بی مزه است ولی تحمل گرسنگی را خیلی راحت تر می کند. در مورد آب هویج و چغندر و کلم هم همان طور که قبلا گفتم واقعا خوشمزه نیست اما برای داشتن پوستی سالم، حداقل برای من خیلی موثر بوده است.


ویدیو مرتبط :
راز مرگ همسر گابریل در Castlevania Lords of Shadow

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ثابت ماندن نرخ12درصدی سودبانكی 


نرخ ۱۲ درصدی سود بانكی سال آینده ثابت می‌ماند.

 

 

ثابت ماندن نرخ سود بانک ها

 


یك مقام مسئول در بانك مركزی از ارائه بسته پولی سال ۸۹ به دولت در كمتر از یك ماه آینده و تثبیت نرخ سود بانكی ۱۲ درصدی برای سال آینده خبر داد.

 


حمید تهرانفر در گفتگو با مهر از آماده شدن بسته سیاستی نظارتی سال ۸۹ بانك مركزی در كمتر از یك ماه آینده و ارائه آن به هیات دولت خبر داد و اعلام كرد: چارچوب كلی آن آماده شده است.

 


مدیر كل نظارت بر بانك‌ها و موسسات اعتباری بانك مركزی نرخ سود بانكی در نظر گرفته شده برای بسته سال ۸۹ سیستم بانكی را برای عقود مبادله‌ای ۱۲ درصد همانند نرخ سود سال ۸۸ اعلام كرد و افزود: نرخ تورم هدف سال ۸۹ همانند امسال در بسته گنجانده نشده است.

 


وی در پاسخ به این سوال كه گفته می‌شود برخی بانك‌ها و موسسات مالی و اعتباری با وجود اعلام بانك مركزی، نرخ‌های سود تسهیلاتی بالاتر (حدود ۲۷ - ۲۶ درصد) از ارقام تعیین شده در بسته سال ۸۸ را دریافت می‌كنند و با تغییر روش‌های محاسبه، فرمول‌های بانك مركزی را «دور» می‌زنند؟ گفت: بانك مركزی چند بار این موضوع را بررسی كرده و نسبت به آن حساس است و برخی مسئولان رده بالای كشوری نیز نسبت به این موضوع حساس هستند.

 


وی بیان كرد: برخی موسسات اعتباری كه چنین نرخ‌های سود تسهیلاتی را دریافت می‌كنند، تحت نظارت بانك مركزی قرار ندارند و دارای مجوز فعالیت این بانك نیستند. گرچه این موسسات درخواست مجوز نیز كرده‌اند، اما بانك مركزی به دلیل این كه این موسسات تاكنون وضعیت خود را اصلاح نكرده‌اند، از ارائه مجوز به آنها خودداری كرده است. بر همین اساس، تا زمانی كه این موسسات خود را اصلاح نكنند، بانك مركزی به آنها مجوز نخواهد داد.

 


تهرانفر بیان كرد: در بانكداری اسلامی كشور ما، عقود به ۲ دسته مبادله‌ای و مشاركتی تقسیم‌بندی شده است كه عقود مبادله‌ای در بانك‌ها حاصل فروش است و سود آن از قبل قطعی معلوم می‌شود. برای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیك و غیره نیز كه در این دسته قرار می‌گیرند، نرخ سود ۱۲ درصد تعیین شده است كه بانك‌ها نیز این عقود را عینا رعایت می‌كنند و هیچ موردی حاكی از عدم رعایت این نرخ‌ها تاكنون مشاهده نشده است.

 


وی با تاكید بر این كه بانك مركزی بشدت به رعایت نرخ سود بانكی از سوی بانك‌ها نظارت دارد، نرخ سود عقود مشاركتی ۱۲درصدی را نیز به عنوان برآورد اولیه عنوان و تصریح كرد: سود عقود مشاركتی نیز براساس سود حاصل و پس از پایان پروژه تعیین می‌شود. نرخ سود تسهیلات خرید خودرو نیز ۱۲ درصد تعیین شده است.