سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

8 راز مانکن ماندن به روش گابریل یونین


آیا فقط به نظر ما این طور می آید یا واقعا گابریل یونین بعد از هر دهه ای که از عمرش می گذرد، جوان تر به نظر می رسد؟! خودش می گوید: «تعجب نکنید! من پوست سالم و تناسب اندام خودم را مدیون یک سبک زندگی سالم هستم.»

هفته نامه سلامت - ترجمه شیدا مظلوم نژادری: آیا فقط به نظر ما این طور می آید یا واقعا گابریل یونین بعد از هر دهه ای که از عمرش می گذرد، جوان تر به نظر می رسد؟! خودش می گوید: «تعجب نکنید! من پوست سالم و تناسب اندام خودم را مدیون یک سبک زندگی سالم هستم.»

بازیگر فیلم «مری جین بودن» حالا در سن 41 سالگی تصمیم دارد با یکی از ستاره های NBA، دوین وید، ازدواج کند و این روزها از همیشه بهتر و شاداب تر به نظر می رسد. او هم مثل بقیه خانم های تینسل تاون که حواس شان به خورشید هست، برای اینکه جوان تر از سن واقعی اش به نظر برسد، هرگز استفاده مرتب از ضد آفتاب را از قلم نمی اندازد.

این مدل سابق، برای اینکه بقیه همشهریانش را هم در پرتو امنیت در برابر خورشید قرار بدهد، به تازگی شروع به توزیع ضد آفتاب میان خانواده های کم بضاعت هم کرده و این کار را از طریق جنبش «یکی بخر، یکی اهدا کن» انجام می دهد اما آنچه در ادامه می خوانید، رازهایی از سبک زندگی شخصی او برای حفظ سلامت و زیبایی اش است که به تازگی در یکی از گفتگوهایش فاش کرده است.

8 راز یک مانکن

1- معجون محبوب من

من از درون به بیرون عمل می کنم. از وقتی پوستم در گذر سال ها شروع به تغییر کرد، من هم در رساندن غذای مناسب به بدنم پشتکار بیشتری به خرج دادم. پس تصمیم گرفتم غذای پوستم یک معجون اختصاصی باشد؛ آبمیوه ای مرکب از چغندر، هویج و کلم که یک روز در میان در برنامه ام گذاشته ام و خیلی موثر بوده است.

2- روزی 4 لیتر آب

من همچنین روزی نزدیک 4 لیتر آب می خورم و رژیم غذایی دارم که «تقریبا» گیاهخواری است. به این دلیل می گویم «تقریبا» که، خب من عاشق گوشتم!

3- خداحافظی با گلوتن و سویا

به توصیه یک پزشک، گلوتن و سویا را از رژیم غذایی ام حذف کردم و تغییر خیلی بزرگی در زندگی ام ایجاد شد. شاید لذت زندگی ام کم شد ولی توانستم تغییر محسوسی در رشد مو و ناخن هایم و کیفیت و شفافیت پوستم ایجاد کنم.

4- معجزه گریپ فروت و سالیسیلیک اسید

از بین محصولات مختلف، از پاک کننده صورت گریپ فروت بدون روغن که برای از بین بردن آکنه است، استفاده می کنم. به طور خاص، استفاده از آن را شروع کرده ام چون سالیسیلیک اسید دارد. همین طور که پا به سن گذاشتم، با بروز ناگهانی تغییرات و نابسامانی های بیشتر و تغییرات هورمونی و تحولاتی مواجه شدم که وقتی نوجوان بودم از هیچ کدام خبری نبود. در واقع، هر محصولی که سالیسیلیک اسید دارد، به شما کمک می کند از آن تغییرات ناخوشایند ناگهانی قبل از اینکه حتی بیایند، جلوگیری کنید.

8 راز یک مانکن

5- پایبندی به ضد آفتاب

تصور خیلی از ما از ضد آفتاب، ملاتی است که زیر چشمان و روی بینی فرد را از بالا تا پایین سفید کرده یا آن ضد آفتاب های قدیمی را به خاطر می آوریم که هیچ وقت به معنای واقعی جذب نمی شدند اما این محافظ ها پیشرفت های زیادی کرده اند که آنها را از آن شکل و قیافه قبلی خارج کرده است.

در مورد بوی آنها هم هیچ عذری پذیرفته نیست زیرا در حال حاضر آنها بوی خیلی بهتری می دهند و تعداد زیادی از آنها هم کلا هیچ بویی نمی دهند.

به بیشتر زنانی که مثل من رنگین پوست هستند، اینگونه یاد داده اند که پوست مان به طور مادرزادی محافظ آفتاب دارد اما این طور نیست. همه مادر معرض خطر هستیم و باید در مراقبت از پوست مان در برابر آفتاب تلاش کنیم. من خودم تقریبا تا سی و اندی سالگی که مطالعه نداشتم، ضد آفتاب نمی زدم؛ تا وقتی که یکی از خال های روی چشمم تغییر شکل داد و مجبور شدم از آن نمونه برداری کنم. بعد به خودم گفتم: «اوه! تمام این مدت فکر می کردم که چون سیاه پوستم نباید به این مسائل فکر کنم؟»

8 راز یک مانکن

6- توجه به نشانه های پوستی

برای جمعیت زیادی از زنان رنگین پوست، خال و کک و مک به عنوان نمادی از زیبایی جا افتاده اما باید توجه کرد در عین حال نشانی از آفتاب زیاد و آسیب ناشی از آن هم هست. به همین دلیل باید به طور جدی حواس مان به شکل و اندازه خال هایمان باشد و اگر تغییر کردند، باید حتما از آنها نمونه برداری و مراقبت کنیم. پس، آنچه که شاید به عنوان ایده آل زیبایی برای خیلی از ما تعریف شده، مثل پوست آفتاب سوخته یا کک و مک و خال، ممکن است برای سلامت مان خطرناک باشد.

7- نرمش هایی که هر روز انجام می دهم

وقتی سر کارم و وقت ندارم به باشگاه بروم، 20 تا طناب می زنم، 30 ثانیه درجا می زنم، بعد دراز می کشم و 10 تا دراز و نشست و 10 تا شنا می روم و 15 بار وزنه می زنم (با وزنه های 2 کیلو و 250 گرمی) و 500 تا هم اسکوات انجام می دهم. سعی می کنم این کارها را در عرض 5/1 تا 2 دقیقه انجام بدهم و بعد همه را تکرار می کنم. هر حرکت کوچکی می تواند کمک کننده باشد. یک جا نشستن، دوست شما نیست. اگر نمی توانید باشگاه بروید، نرمش های کوچک انجام دهید اما هنگامی که وقت بیشتری دارم – حداقل 3 دقیقه – دوی تمرینی آرام انجام می دهم.

هم بهترین ورزش برای قلب است و هم بهترین کاری است که وزن کم کردن تان را با آن شروع کنید یا ادامه بدهید. پس برای افرادی که ماراتن تمرین نمی کنند یا قهرمان دو نیستند، خوب است که اول یک دقیقه آرام و با سرعت کم بدوند و بعد سرعت شان را کمتر کنند تا ضربان قلب شان پایین بیاید؛ بعد دوباره با سرعت کمی بیشتر و بعد دوباره کمش کنند. سعی کنید حداقل 6 دور از این دوهای آرام را انجام دهید و اگر اندام مناسب تری دارید، بین قدم زدن های تان با سرعت زیادئ بدوید و سرعت قدم زدن تان را هنگام راه رفتن هم بیشتر کنید؛ یعنی اگر سرعت دوی سریع شما مثلا 7 است، سرعت راه رفتن تان باید 4.5-4 باشد.

8 راز یک مانکن

8- تحمل گرسنگی با بادام خام

شاید به ظاهر هیچ چیز مفرحی در مورد این خوراکی ها وجود نداشته باشد؛ مثلا من همیشه در کیفم بادام خام دارم که واقعا بی مزه است ولی تحمل گرسنگی را خیلی راحت تر می کند. در مورد آب هویج و چغندر و کلم هم همان طور که قبلا گفتم واقعا خوشمزه نیست اما برای داشتن پوستی سالم، حداقل برای من خیلی موثر بوده است.


ویدیو مرتبط :
راز مرگ همسر گابریل در Castlevania Lords of Shadow

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین روش ها برای ثابت ماندن PH پوست 

 

PH اسیدی پوست, ثابت ماندن PH اسیدی پوست

 

اصولاً یک محلول، یا اسیدی است یا قلیایی. اگر درجه قلیایی محلول بالا باشد، PH آن زیاد و اگر درجه اسیدی آن بالا باشد، PH آن کم است. صابونهای معمولی که در آب به شکل محلول در می آیند، دارای واکنش قلیایی بوده، بنابراین به پوست حالت قلیایی می دهند و آن را برای ابتلا به عفونت مساعد می نمایند.

 

برای آنکه باکتریها نتوانند در پوست ایجاد عفونت نمایند، پوست بدن به سه طریق PH خود را به حالت اسیدی نگه می دارد:

 

اول: رسوخ ۲ Co و تنفس سطحی پوست بدن

 

دوم: فعالیت میکروبهایی که جزو فلور طبیعی پوست بدن هستند و سبب ثابت ماندن PH اسیدی پوست می شوند.

 

سوم: ذرات ماحصل طبقه شاخی و کراتین که خود PH اسیدی دارند.

 

به این ترتیب، هرگاه PH پوست به حالت قلیایی تمایل یابد، استعداد پوست نیز نسبت به صدمات و ضایعات پوستی افزایش می یابد. قلیایی شدن پوست یا اپیدرم مسلماً یک تأثیر موقتی است و برای پوست طبیعی به طور متوسط سه ساعت طول می کشد، اما بر روی پوستهای خشک و حساس که از زمان قلیایی طولانی تری برخوردارند، فعالیت میکروبها نیز بیشتر می باشد. در هر حال پوست از هر نوعی که باشد، باید تمیز شود؛ زیرا پاکیزگی خود جزو مراقبت بهداشتی است و به زیبایی پوست کمک می نماید.

 

● چگونه می توان PH پوست را بین ۴/۲ تا ۵/۶ ثابت نگه داشت ؟

 

طبق تحقیقات جدید، پوست و موها دارای یک اسید طبیعی سطحی هستند که سبب حفاظت آنها در مقابل بیماریها و بخصوص باکتریهای مضر می گردد. برای هر چه زیباتر کردن پوست و موها باید به عنوان یک اصل پذیرفت که این اسید بعد از شستن، بتواند روی پوست حالت موازنه را برقرار کند و برای این منظور باید با استفاده از محلول اسیدی PH پوست را بین /۴۲ تا /۵۶ ثابت نگه داشت.

 

● محلول اسید برای ثابت نگه داشتن PH پوست و طراوت بخشیدن آن

 

سرکه سیب یا سرکه سفید تقطیر شده: یک قسمت

آب جوشیده سرد شده یا آب مقطر: ۸ قسمت

 

اگر روزانه عادت کنید که هر بار بعد از شستن صورت این محلول را با پنبه به صورت بمالید، با این روش شما حالت طبیعی و اسیدی پوست صورت خود را بازیافته و بدون شک پوست شما شفاف و از لکه ها و ناصافیها تصفیه می شود.

 

راه دیگر برای حفظ PH پوست صورت (اسیدی) استفاده از ماست ترش و سایر ترشیهای گیاهی مثل آبلیمو و ۵ می باشد، مشروط بر اینکه رقیق بوده و پوست را تحریک نماید و بهتر است برای این کار از آبلیموی تازه یا آب نارنج که تا سه برابر رقیق شده است، استفاده نمود. در ضمن، شستن و پاک کردن صورت با شیر مانده و ترشیده هم موثر و مفید می باشد.

 

تذکر ۱: لیمو شیرین، انگور، کاهو، لیموعمانی و سیب نیز خاصیت اسیدی دارند و می توانند به پوست اسید لازم را برسانند.

 

:۲kSjC در استفاده از لیمو عمانی باید پوست خیلی چرب داشته باشید، ولی در موارد دیگر میتوان از آب میوه استفاده کرد.

 

:۳kSjC اگر پوست شما حساس بوده و با مایعات ترش تحریک می شود، می توانید آنها را با کمی عسل مخلوط کنید و به عنوان ماسک زیبایی از آن استفاده نمایید و پس از یک ربع ساعت، پوست را با آب گرم بشویید.

 

● دانستنی هایی درباره محافظت پوست از اشعه آفتاب

 

screens: فرآورده هایی را گویند که سبب گیر افتادن یا بازتاب موجی خاص از پرتوهای خورشید شده و پوست را از اثرات جانبی نور خورشید محافظت می کند. باید دانست که نور خورشید به میزان کم و در محدوده مناسبی از طول موج می تواند برای رشد طبیعی مفید واقع گردد، ولی هنگامی که این پرتوها بیش از حد باشد موجب عوارض دیگری خواهد شد. بر روی ظرف تمامی کرمهای ضد آفتاب با حروف اختصاری spf ( sun protection factor ) رو به رو می شویم که این حروف برای بسیاری از مصرف کنندگان ناشناخته می باشد. « Spf » به بیان بسیار ساده میزان نیرویی است که بر اثر استفاده از کرمها بر روی پوست ایجاد شده و از پوست در مقابل اثرات مخرب نور خورشید محافظت می کند.

 

همه ما به مقداری نور آفتاب برای جذب ویتامین D نیازمندیم. ویتامین D به جذب کلسیم کمک می کند و برای قوی تر و سالم تر کردن استخوانها لازم است. اما زیادی تشعشعات خورشید می تواند موجب صدمات پوستی، صدمات چشمی، تضعیف سیستم ایمنی و حتی سرطان شود. قسمتی از نور خورشید که به زمین می رسد شامل اشعه « UV » (اولتراویوله) نامریی است.

 

این اشعه وقتی به پوست می تابد، موجب برنزه شدن، سوختگی و سایر صدمات پوستی می شود. سه نوع اشعه UV وجود دارد. « UVA ، UVB ، UVC » آنچه که مهم است محافظت کردن پوست از تماس با « UVA و UVB » است. اشعه « UVC » مخرب ترین نوع از این پرتوهاست که توسط لایه ازن( ozone ) جذب می شود.

 

ملانین موجود در پوست اولین دفاع پوست در مقابل اشعه خورشید است؛ زیرا این اشعه ها را تا حدودی جذب می کند، اما در زمانهای طولانی احتیاج به کمک دارد.

 

باید دانست، افرادی که پوستی روشن تر دارند به دلیل کم بودن ملانین در پوستشان اشعه « UV » بیشتری جذب می کنند و تماس مداوم این افراد با نور خورشید موجب ضخامت و سختی پوست شده که در نهایت منجر به پوست چرمی و در مراحل بعدی چروک شدن پوست می شود. اشعه UV در فصل تابستان شدیدتر است. حتی در ماه های زمستان اگر به ورزش اسکی در کوهستان بپردازید باید ضد آفتاب بیشتری استفاده کنید، زیرا اشعه UV از طریق برف و آب منعکس شده و احتمال سوختگی بیشتر است.

 

● غذاهای پوست

 

بر خلاف بدن، پوست شما به توجه مخصوص تغذیه ای نیاز دارد تا سالم و زیبا به نظر برسد. سعی کنید تا این غذاها را در برنامه رژیم غذایی خود بگنجانید تا پوست و بدنی سالم داشته باشید:

 

- سوپ صدف

- سوپ هویج و پرتقال

- سوپ اسفناج

- سوپ خیار و نعناع

- سوپ نخود، نعناع و کاهو

- سوپ سیب و هویج

- کله ماهی خال دار دودی

- جگر سیاه و مرغ

- سالاد جعفری و گوجه فرنگی (سالاد لبنانی)

- سالاد آوکادو و کنگر فرنگی

- مرغ با خربزه، انگور و مارچوبه

- سالاد گلابی و گردو شاهی آبی (ترتیزک آبی)

- لازانیای ماهی آزاد و لیمو

- ماهی خال دار دودی به همراه پای ماهی اسفنجای

- گوشت قلقلی با نعناع به همراه سس ماست

- کمپوت میوه

- مرکبات در کارامل

- سیب و انجیر خرد شده به همراه جو

- سیب و آلو همراه با دارچین

- پن کیک توت جنگلی

منبع : سایت پزشکان