سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

5 ترفند لاغری در بلند مدت


مردم دنیا سالانه بیش از بیلیون ها دلار پول خرج محصولات رژیمی می کنند. بیشتر این افراد پس از اینکه یک روش برایشان عمل نمی کند با صرف هزینه به دنبال استراتژی دیگری می روند و این چرخه مرتب ادامه دارد.

وب‌سایت دکتر کرمانی: مردم دنیا سالانه بیش از بیلیون ها دلار پول خرج محصولات رژیمی می کنند. بیشتر این افراد پس از اینکه یک روش برایشان عمل نمی کند با صرف هزینه به دنبال استراتژی دیگری می روند و این چرخه مرتب ادامه دارد.

پرهیز از برنامه های غذایی بسیار کم کالری نقطه شروع خوبی برای داشتن کاهش وزن در بلند مدت است. باید سبک زندگی خود را طوری تغییر دهید که نتایج در طولانی مدت ثبات داشته باشد، نه اینکه رژیمی بگیرید که بعد از یک یا دو هفته هیچ اثری از نتایجش باقی نماند.

5 ترفند لاغری برای نتیجه گرفتن در بلند مدت

تغییرات مهم برای کاهش وزن و سلامت کلی عبارتند از:

 پر کردن خود با غذاهای سرشار از مواد مغذی و کم کالری.

 قطع مصرف قند های اضافه شده، ورزش کردن و استفاده از یک برنامه غذایی متعادل با چربی های مفید برای قلب، پروتئین بدون چربی، و منابع طبیعی سرشار از فیبر مانند حبوبات، غلات کامل، میوه ها و سبزیجات.بیشتر مردم این درک را دارند که برای کاهش وزن باید غذاهای فرآوری شده، قندها و غذاهایی که کالری خالی هستند را کنار بگذارند.

با این حال دیگر فاکتورهای مهم برای کاهش وزن وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند.در ادامه ترفندهایی را به شما معرفی می کنیم که نتایجشان تا طولانی مدت باقی خواهد ماند.

1- روی مقدار خواب مناسب تمرکز کنید

تمرکز روی آنچه می خوریدو می نوشید و ورزش کردن معمولا هدف اصلی کاهش وزن است.

با این حال محققان می گویند مقدار خوابتان می تواند روی اشتها، سوخت و ساز و وزنتان تاثیر داشته باشد. جالب توجه است که با بالا رفتن نرخ چاقی در دنیا، کم خوابی مزمن نیز در حال افزایش است.

5 ترفند لاغری برای نتیجه گرفتن در بلند مدت

تحقیقات سال 2008 که موضوعش خواب و اضافه شدن وزن بود نشان داد کم خوابیدن به صورت مستقل با افزایش وزن در ارتباط است مخصوصا در افراد جوان.

هر کسی ممکن است به مقدار خاصی از خواب نیاز داشته باشد، اما به صورت کلی بیش از 5 تا 6 ساعت خواب توصیه می شود. اگر سعی دارید وزن کم کنید و مدت زمان خوابتان کم است باید حتما با تغییرات میزان خوابتان را افزایش دهید.

2- بفهمید چه احساساتی باعث تحریکتان می شوند

شاید بدانید که چه غذاهایی را نباید بخورید، اما انتخاب های غذایی همیشه با آنچه می دانید مطابقت ندارند. دلایل مختلفی برای غذا خوردن وجود دارد و ما این کار را ضرورتا برای دریافت انرژی انجام نمی دهیم.احساسات می تواند در انتخاب غذا دخالت داشته باشد، و شاید همین خوردن های احساسی سد راه بعضی افراد برای کاهش وزن باشد.

شناخت عوامل احساسی که باعث غذا خوردنتان می شود می تواند در اتخاذ استراتژی برای کاهش وزن کمکتان کند.برای شروع می توانید به مدت چند روز آنچه می خورید را زیر نظر بگیرید، همچنین با صداقت کامل احساسی که آن لحظه هنگام غذا خوردن داشتید را نیز در نظر بگیرید.برخی افراد وقتی ناراحت هستند و برخی نیز وقتی خوشحالند به خوردن احساسی تمایل پیدا می کنند.

اگر احساسی غذا می خورید، شناسایی خوردن در واکنش به احساسات می تواند کمک کند کاهش وزنی با ثبات و بلند مدت داشته باشید.

در تحقیقی که سال 2013 انجام گرفت مشخص شد افراد زمانی که ناراحت هستند بیشتر به خوردن احساسی تمایل پیدا می کنند، و غذاهای شیرین انتخاب می کنند. انجام مداوم چرخه خوردن احساسی می تواند برنامه غذایی تان را از هم بپاشد.زمان هایی که احساس ناراحتی، استرس یا خشم دارید به جای غذا یک جایگزین سالم برای خود پیدا کنید.

3- بدانید چرا غذا می خورید

دانستن اینکه چرا غذا می خورید می تواند برابر باشد با شناسایی محرک های احساسی. با این حال گاهی به خاطر احساسات غذا نمی خوریم، بلکه گاهی دلیلش غذا خوردن اطرافیان و یا عادت به غذا خوردن در زمان خاصی از روز است.

نشانه های محیطی ممکن است به مغز سیگنال غذا خوردن را ارسال کنند حتی اگر آن زمان بدن اصلا نیازی به انرژی نداشته باشد. قبل از اینکه غذایی را میل کنید، چند لحظه مکث کنید و ببینید اصلا چرا می خواهید آن غذا را بخورید.

5 ترفند لاغری برای نتیجه گرفتن در بلند مدت

می خواهید غذا بخورید چون دیگران هم این کار را می کنند؟ غذا می خورید چون کسل شده اید؟ غذا می خورید چون همیشه در این ساعت روز چیزی می خوردید؟

اینطور نیست که اگر به صورت فیزیکی گرسنه نباشید نتوانید غذا بخورید، بلکه افراد بیشتر به دلایل خارجی مشغول غذا خوردن می شوند تا به آنچه بدنشان می گوید گوش دهند. برای خوردن مهم است که به بدنتان گوش دهید.

4- بیاموزید که چه زمانی متوقف شوید، وقتی احساس رضایت می کنید نه وقتی پر شده اید

قسمت دیگر گوش دادن به بدن این است که بدانید قبل از پر شدن چه زمانی باید غذا خوردن را متوقف کنید.

خوردن مقدار اندکی کمتر از آنچه معمولا می خورید، می تواند مقدار غذای دریافتی تان را به روشی مفید کاهش دهد. اگر بیشتر مواقع بعد از غذا خوردن احساس پری می کنید، بیاموزید که هنگام احساس رضایت غذا خوردن را متوقف کنید، نه وقتی تا خرخره پر می شوید. همین تغییر کوچک نتایج با ثبات و بلند مدتی به دست می دهد.

چگونه هنگام راضی شدن غذا خوردن را متوقف کنیم؟ آرام غذا خوردن می تواند کمک کند زمانی دست از غذا بکشید که بدنتان می گوید. ارسال پیام متوقف ساختن غذا خوردن از معده به مغز کمی طول می کشد.

بیشتر مردم با عجله غذا می خورند. آموختن آهسته غذا خوردن می تواند میزان غذا خوردنتان را تنظیم کند.

5- دریافت پروبیوتیک برای ایجاد تعادل در باکتری های معده

تحقیقات فراوانی تا به حال تاثیر باکتری های خوب را روی سلامت روده نشان داده اند. باکتری های درون روده بزرگ می توانند روی جذب غذا، سلامت مسیر گوارشی، احتمالا سلامت کلی و بر اساس برخی تحقیقات کاهش وزن تاثیر بگذارند.

همه ما در مسیر گوارشی خود باکتری داریم، فقط در بعضی این باکتری ها کمک کننده و مفید هستند و در بعضی دیگر موجب عوارض جانبی.در یک تحقیق که سال 2006 انجام شد محققان متوجه شدند باکتری های موجود در مسیر گوارشی افراد چاق با افراد لاغر متفاوت است.

با کاهش وزن سطح باکتری های روده نیز ممکن است تغییر کند. با اینکه رابطه بین باکتری های روده و وزن همچنان مورد مطالعه است، اما پیداست که باکتری های روده تاثیری اساسی روی وزن دارند.در آزمایش روی موش ها مشخص شد برنامه های غذایی سرشار از چربی و قند می توانند باکتری های معده را تغییر دهند. حتی جایگزین های قند نیز روی سطح باکتری های روده تاثیر دارند.

دنبال کردن برنامه غذایی سالم به حفظ باکتری های سالم در روده کمک می کند. منابع باکتری های خوب عبارتند از: محصولات لبنی تخمیر شده مانند کفیر، ماست، برخی پنیرها و سبزیجات تخمیر شده مانند کلم ترش. اگر می خواهید از مکمل های پروبیوتیک استفاده کنید، بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید تا بفهمید کدام نوع و چه مقدار برایتان لازم است.


ویدیو مرتبط :
مصرف قرص اعصاب و جلوگیری از بارداری در مدت رژیم لاغری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قیمت طلا در بلند مدت صعودی پیش بینی شد 

 

 

قیمت طلا

 

 

در هفته ای كه گذشت، روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی هیجانی همراه بود، ولی به طور كلی با روندی نزولی همراه بود. در هفته گذشته روند قیمتی طلا از میانگین ۱,۲۰۴,۶۲۵ دلار در تاریخ ۱۲ جولای، به میانگین قیمت ۱۱۹۷ دلار در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۱۰ رسید.

مهم ترین اتفاقاتی كه در هفته گذشته در بازارهای جهانی رخ داد و بازار طلا را نیز تحت تاثیر خود قرار داد، به شرح ذیل می باشد:

روز جمعه هفته گذشته، قیمت طلای تحویل فوری در ماه آگوست، با كاهش ۱۰/۲۰ دلاری به ۲۰/۱۱۸۸ دلار به ازای هر اونس رسید كه این بزرگ ترین كاهش یك روزه در طلا، از تاریخ اول جولای و كمترین میزان از ۲۱ مه ۲۰۱۰ می باشد. به طور كلی طلا در این هفته در حدود ۸/۱ درصد افت قیمت داشته است كه بیشترین افت آن در روز جمعه بوده است. در هفته گذشته بنا به گزارش سایت بلومبرگ، ارزش نرخ برابری دلار آمریكا در برابر یورو در بازارهای جهانی با كاهش همراه شد. علت عمده این امر داده های

نا امیدكننده منتشر شده توسط اداره آمار آمریكا بود كه موجب شد تا ارزش دلار از ماه مه تاكنون به میزان ۲۴/۲ درصد افت داشته باشد. این در حالی است كه نسبت برابری ارزش یورو در مقابل دلار از سطح ۲۶۴۱/۱ در ۹ جولای، به ۲۹۲۱/۱ در ۱۶ جولای (جمعه هفته گذشته) رسید. در همین حال، ارزش دلار آمریكا در برابر ین ژاپن نیز با افتی ۳/۲ درصدی همراه بوده است. بر همین اساس با انتشار این گزارش ها و چشم انداز منفی به وجود آمده، سرمایه گذاران بین المللی به طلا به عنوان كالایی ریسك گریز و جایگزینی امن برای سرمایه گذاری رویكرد نشان دادند و متعاقبا به دنبال افزایش تقاضا برای طلا بهای آن نیز رو به صعود نهاد.

همچنین در هفته گذشته به گزارش سایت marketwatch در روز پنج شنبه به دنبال انتشار داده های منفی توسط اداره آمار اروپا و با انتشار این خبر كه كشور اسپانیا - كه سومین كشور دارای بیشترین كسری تجاری در منطقه یورو است - بیشترین تقاضای فروش (در حدود ۸/۳ بیلیون دلار) یا سه بیلیون یورو از اوراق قرضه ۱۵ ساله را دارد، موجب گردید تا نگرانی هایی در بین سرمایه گذاران این منطقه به وجود آید و خاصیت امن بودن طلا برای سرمایه گذاری از مهم ترین دلایلی بود كه سبب افزایش بهای این فلز گران قیمت در این روز در بازارهای جهانی گردید. علاوه بر این بنا به گزارش خبرگزاری Reuters، تحقیق محققان دانشگاه میشیگان نشان داد كه شاخص اعتماد مصرف كننده در آمریكا در ماه جولای به كمترین میزان خود در یك ساله اخیر رسیده است. براساس این گزارش، شاخص مصرف كننده در این كشور از ۷۶ در ماه ژوئن به ۵/۶۶ در این ماه افت پیدا كرده است كه این بسیار بیشتر از میزانی بود كه كارشناسان اقتصادی آن را قبلا پیش بینی نموده بودند. همین مساله نیز سبب كاهش دلار در برابر سایر ارزهای عمده جهان مانند یورو در بازارهای جهانی گردیده و به دنبال آن نیز قیمت فلزات گرانبها مانند طلا در بازارهای جهانی رو به افزایش نهاد.

اتفاقات فوق در حالی است كه در روز جمعه هفته گذشته، سرمایه گذاران بین المللی به دنبال تصویب قانون اصلاحات مالی باراك اوباما توسط سنای آمریكا، نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی در این كشور امیدوار شده، اقدام به فروش های هیجانی در بازار طلا نمودند كه به دنبال آن قیمت طلا نیز به یكباره با افتی محسوس در بازارهای جهانی همراه گردید.

● تحلیل تكنیكال طلا

با توجه به گواه های مشاهده شده در تحلیل تكنیكال، همان گونه كه در شكل نیز خط روند بلند مدت طلا مشهود است، روند بلندمدت طلا صعودی می باشد و ممكن است طلا در این بین نوساناتی نیز داشته باشد.

در هفته گذشته طلا تا روز پنج شنبه روندی صعودی داشت و در روز جمعه با افتی شدید همراه بود كه این افت برآیند حركتی، كل هفته را نزولی نمود. برای هفته آینده این پیش بینی وجود دارد كه با احتمال زیادی طلا در ابتدای این هفته روندی نزولی و سپس از اواسط هفته روندی صعودی داشته باشد. در این هفته چنانچه طلا بخواهد نزول پیدا كند، در این صورت با شكاندن نزدیك ترین محدوده ساپورتی خود كه ۱۲۰۰-۱۱۹۰ دلار است، احتمالا تا ساپورت مهم قیمتی ۱۱۷۵ دلار نیز پیدا خواهد كرد و در صورت صعود، در صورت عبور كردن از سطح مقاوتی مهم ۱۲۲۰ دلار، احتمال اینكه قیمت آن تا مقاومت ۱۲۴۰ دلار صعود پیدا كند، نیز وجود خواهد داشت.

در همین حال، با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، پیش بینی می شود كه روند قیمتی طلا ابتدا نزولی و سپس صعودی باشد، هر چند كه ممكن است كه در این بین با نوساناتی نیز همراه شودو شواهد موجود در تكنیكال نیز از این پیش بینی حمایت می كند.

در هفته ای كه گذشت، روند قیمتی نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور كلی با روندی نسبتا یكنواخت همراه بود. در هفته گذشته روند قیمتی نقره از میانگین ۱۸.۰۶۰۰ دلار در تاریخ ۱۲ جولای، به میانگین قیمت ۱۸.۲۵۰۰ دلار در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۱۰ رسید.

● تحلیل تكنیكال نقره

با توجه به بررسی های تحلیل تكنیكال، به نظر می رسد كه روند بلندمدت قیمتی نقره صعودی باشد و در هفته گذشته روند آن یكنواخت بود و برای هفته آینده این پیش بینی وجود دارد كه با احتمال زیادی نقره روندی نسبتا صعودی داشته باشد، در این صورت نقره با شكاندن نزدیك ترین سطح مقاومتی خود یعنی ۱۸ هزار دلار، احتمالا تا سطح قیمتی مهم ۱۸.۵۰۰۰ دلار نیز صعود خواهد داشت و در غیر این صورت، اگر نقره بخواهد روندی نزولی داشته باشد، نزدیك ترین خط ساپورتی آن ۱۷.۵۰۰۰ دلار است كه در صورت عبور از آن احتمالا تا حمایت قیمتی ۱۷ هزار دلار نیز نزول خواهد داشت.

در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، به نظر می رسد كه نقره در این هفته با روندی نسبتا صعودی همراه باشد، هرچند كه ممكن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است كه گواه های موجود در تحلیل تكنیكال نیز از این مساله حمایت می كند...../تحلیل:دنیای اقتصاد