سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

نسخه‌های اینترنتی که قاتل پوست شماست!


در همین اینترنت که منبع اطلاعاتی بسیاری از ماست گاهی اوقات مطالبی پیدا می‌شود که چندان درست نیست و اصلا معلوم نیست که از کدام مرجع علمی برای آن استفاده شده است. این موضوع زمانی مهم‌تر می‌شود که قضیه به سلامت ما مربوط باشد.

مجله سیب سبز: همه ما از اینترنت به‌عنوان منبع اطلاعات استفاده می‌کنیم و این در دنیای امروز اصلا عجیب نیست، اما در همین اینترنت که منبع اطلاعاتی بسیاری از ماست گاهی اوقات مطالبی پیدا می‌شود که چندان درست نیست و اصلا معلوم نیست که از کدام مرجع علمی برای آن استفاده شده است. این موضوع زمانی مهم‌تر می‌شود که قضیه به سلامت ما مربوط باشد. به هرحال برای مسائل سلامت نمی‌توان به هر توصیه‌ای عمل کرد؛ خصوصا زمانی که نمی‌دانیم چه کسی آن را نوشته است.

 این قضیه زمانی پررنگ‌تر هم می‌شود که زیبایی ما را هم تحت‌الشعاع قرار دهد. افراد زیادی را دیده‌ایم که براساس یک مطلب در اینترنت محصولی را استفاده کرده‌اند که تاثیر بسیار زیانباری برای پوست یا موهای‌شان داشته و اتفاقا ماندگار هم بوده است. پس بهتر است قبل از عمل به توصیه‌های زیبایی وحشتناکی که برخی بی‌اثر بوده و برخی دیگر خطرناک هستند، راجع به آن فکر کنید. ‌در ادامه، شما را با بدترین توصیه‌های زیبایی در فضای اینترنت آشنا می‌کنیم که بهتر است هیچ‌گاه سراغ آنها نروید.

نسخه‌های اینترنتی که قاتل پوست شماست!

ساخت برنزه کننده با قهوه!

این مورد احتمالا خطر چندانی ندارد؛ مگر اینکه به قهوه آلرژی داشته باشید. از طرفی، استفاده از رنگ‌های طبیعی از قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر فرابنفش بهتر است. اما این ترفند به احتمال زیاد عملی نخواهد بود. قهوه ممکن است پوست شما را لکه‌دار کند، بدون آنکه کمکی به برنزه شدن  پوست‌تان کند.

کره بادام‌زمینی به جای کرم اصلاح صورت


گذشته از جنبه‌های منفی استفاده از تیغ اصلاح، به نظر می‌رسد این ترفند چیزی جز هدر دادن کره بادام‌زمینی نباشد. اگر کرم اصلاح‌تان تمام شده، از حالت‌دهنده استفاده کنید. این محصولات همان حالت لغزشی را ایجاد می‌کنند که با استفاده از ژل اصلاح پدید می‌آید، به‌علاوه‌ pH مو را تغییر داده و آن را نرم‌تر می‌کند و درنتیجه اصلاح موهای صورت راحت‌تر خواهد بود.

تخلیه جوش با سوزن


جدای از مضرات به‌کارگیری سوزن روی صورت، باید بدانید ترکاندن جوش با استفاده از اجسام تیز و اشیای فلزی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. وقتی پوست صورت‌تان را می‌شکافید، باکتری‌های سطحی داخل پوست نفوذ کرده و محتویات داخل جوش به عمق پوست می‌روند. این امر موجب التهاب می‌شود که التیام آن به زمان بیشتری نیاز دارد. به‌علاوه، جای زخم ناشی از آن تا مدت‌ها باقی می‌ماند. بنابراین، توجه داشته باشید که ترکاندن جوش می‌تواند شما را تا آخر عمر درگیر زخم و جای جوش کند.

رفع لکه‌های تیره پوست با آبلیمو

مرکبات علاوه بر آنکه می‌توانند موهای‌تان را روشن‌تر کنند، قادرند لکه‌های تیره پوست را ازبین ببرند، اما از طرفی این کار ممکن است عواقب قابل‌توجهی به‌دنبال داشته باشد. عارضه فیتوفوتودرماتیتیس (phytophotodermatitis) زمانی رخ می‌دهد که از مرکبات روی پوست صورت‌تان استفاده کنید و سپس در معرض نور خورشید قرار بگیرید. این امر می‌تواند موجب یک واکنش آلرژیک شده و تاول و التهاب روی پوست‌تان به‌وجود بیاورد. برای جلوگیری از این عارضه توصیه می‌شود از محصولات بهداشتی مناسب با ترکیباتی مانند ویتامین‌C، اسید کوجیک و شیرین‌بیان استفاده کنید.

نسخه‌های اینترنتی که قاتل پوست شماست!

ژل موبر صورت با استفاده از شکر ذوب شده


شکر ذوب شده و چسبنده، پتانسیل سوزاندن بالایی دارد. اگر ژل تهیه شده بیش از اندازه داغ باشد، می‌تواند موجب سوختگی درجه سه شود. علاوه بر این، حتی اگر موفق شوید این ژل را به‌طور صحیح تهیه کنید، باید در استفاده از آن مراقب باشید. از آنجایی که هر دو دست شما بند است، ممکن است نتوانید پوست صورت‌تان را سفت نگه دارید. عدم انجام این کار می‌تواند باعث کبودی در نواحی مختلف صورت شود.

نوارهای تمیز‌کننده منافذ با ژلاتین


استفاده از ژلاتین-پروتئینی که معمولا از بافت‌های حیوانی مشتق شده و به‌عنوان نگه دارنده مواد غذایی استفاده می‌شود، روی پوست خطر چندانی ندارد، اما کمکی به تمیز شدن منافذ پوست هم نمی‌کند. ژلاتین شکل پودری کلاژن است و وقتی روی پوست مالیده می‌شود، باعث آبرسانی خواهد شد  اما کمکی به رفع انسداد و پاکسازی منافذ پوست نمی‌کند. کلاژن یک مولکول بزرگ است، از این رو جذب پوست نمی‌شود و آثار بلندمدت ندارد.

لایه‌برداری با استفاده از کاغذ سمباده!

تصور اینکه کاغذ سمباده را روی صورت خود بکشید، مثل این می‌ماند که ناخن‌های‌تان را روی یک تخته سیاه بالا و پایین بکشید. کاغذ سمباده قطعا به شما آسیب می‌رساند. این کاغذ استریل نیست، بنابراین خطر عفونت دارد. برای لایه‌برداری پوست بهتر است از اسکراب‌های لایه‌بردار بی‌ضرر استفاده کنید.

استفاده از مداد رنگی به‌جای خط چشم

روش‌های زیادی برای تهیه لوازم آرایشی چشم وجود دارد. رنگ‌هایی که برای استفاده در اطراف چشم تهیه می شوند، باید توسط سازمان غذا و دارو (FDA) مورد تایید قرار بگیرند. اگر از محصولاتی استفاده کنید که آزمایش نشده باشند، خود را در‌معرض عواقب احتمالی مانند التهاب، عفونت و غیره قرار خواهید داد. استفاده از رنگ‌های تایید نشده توسط سازمان غذا و دارو در اطراف چشم حتی می‌تواند منجر به کوری شود. این عوارض قطعا ارزش امتحان کردن ندارند.

استفاده از شیر منیزی به جای پرایمر

اگر با استفاده از روان‌کننده روی صورت‌تان موافقید، می‌توانید از شیر منیزی استفاده کنید چون این محصول خاصیت روان‌کنندگی دارد. شیر منیزی از ترکیب منیزیم هیدروکساید با هیپوکلریت سدیم به دست می‌آید و با تزریق آب به داخل روده نقش یک ملین را ایفا می‌کند. این مکانیسم باعث می‌شود که شیر منیزی کارکردی مشابه پرایمر داشته باشد. توانایی این محصول در آبرسانی به روده به معنای این است که شیر منیزی می‌تواند پوست شما را سفت کرده و بستر مناسبی را برای آرایش فراهم کند. استفاده شیر منیزی به جای پرایمر یا کرم قبل از آرایش کم‌خطرترین موردی است که در این فهرست به آن اشاره شده، با این حال جنبه‌های منفی مخصوص به خود را دارد. این محصول می‌تواند پوست شما را خشک کند و از آنجایی که pH بالایی دارد، ممکن است سطح اسیدیته طبیعی پوست را مختل کند.

نسخه‌های اینترنتی که قاتل پوست شماست!

شکر قهوه‌ای برای صاف کردن موها


صاف کردن مو بدون استفاده از لوازم گرمایشی ایده جالب توجهی است. اما متاسفانه شکر قهوه‌ای نمی‌تواند سحر و جادو کند. هیچ دلیلی وجود ندارد که شکر قهوه‌ای بتواند به لحاظ شیمیایی باعث صاف شدن موهای شما شود. پیوندهای دی سولفید که باعث فر شدن موها می‌شوند، آنقدر سخت و محکم هستند که به‌راحتی نمی‌شکنند؛ از طرفی، شکستن این پیوندها به pH بالایی نیاز دارد. شکر در بهترین حالت به‌عنوان یک نرم‌کننده یا حالت دهنده عمل می‌کند و در بدترین حالت، می‌تواند موجب چسبندگی موها شده و حشرات موذی را جذب موهای‌تان کند.

تهیه لاک‌های شب رنگ با استفاده از گلو استیک


برای اینکه از مضرات استفاده از گلو استیک با اهداف زیبایی مطلع شوید، باید در وهله اول با محتویات داخل این محصول آشنا شوید. اگر یکی از این محصولات را خم کنید، از داخل کپسول هیدروژن پراکسید آزاد می‌شود که با یک ماده شیمیایی به‌نام اگزالات فنیل واکنش نشان می‌دهد. ترکیب حاصل از این واکنش شیمیایی تجزیه می‌شود تا انرژی‌اش آزاد شود. این انرژی توسط رنگدانه‌های موجود در گلو استیک جذب شده و باعث ایجاد حالت شب رنگی می‌شود.

 به استثنای هیدروژن پراکسید، هیچ یک از مواد شیمیایی مورد استفاده از تهیه این محصول با الزامات ایمنی مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی سازگار نیستند. نگرانی دیگری که در این زمینه وجود دارد، این است که با به‌کارگیری این محصول روی ناخن‌ها، خطر هضم سهوی مواد شیمیایی از طریق تماس دست با دهان وجود دارد. به‌علاوه، خطر بروز واکنش‌های آلرژیک روی پوست نیز وجود دارد. بنابراین، حرف آخر این است که به‌کارگیری گلو استیک ایده چندان خوبی نیست.

اگر کرم اصلاح‌تان تمام شده، از حالت‌دهنده استفاده کنید. این محصولات همان حالت لغزشی را ایجاد می‌کنند که با استفاده از ژل اصلاح پدید می‌آید، به‌علاوه‌ pH مو را تغییر داده و آن را نرم‌تر می‌کند.


ویدیو مرتبط :
کلیپ قاتل اینترنتی..!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صندلي محل کارتان قاتل شماست 

صندلي محل کارتان قاتل شماست

 

آيا نشستن زياد باعث بروز درد در ناحيه کمرتان نشده است؟ آيا احساس بي‌حسي در پشت کمر و پاهاي خود نمي‌کنيد؟آيا احساس کسالت و بي‌حالي نمي‌کنيد؟
نشستن طولاني مدت ضررهاي بسياري براي سلامت بدن دارد و مي تواند باعث بروز مشکلات زيادي شود.

اگر شما در حالت نشسته مشغول خواندن اين مطلب هستيد ، لحظه اي درنگ کرده و به اين فکر کنيد که بدن شما چگونه فشاري را تحمل مي کند . ما هر روز به طور متوسط چندین ساعت را در حالت نشسته به سر مي‌بريم.

همه اين علائم کاملا طبيعي و در عين حال مضر هستند.دليل اصلي همه آن‌ها نشستن‌هاي طولاني است.تحقيقات زيادي در حوزه‌هاي مختلف مانند زيست‌شناسي مولکولي ، بيومکانيک ، فيزيولوژي ، همه گير شناسي و مانند آن در حال رسيدن به يک نتيجه واحد و در عين حال شگفت آور هستند.

نشستن براي سلامت عمومي جامعه خطرناک است و ورزش کردن در خنثي کردن آن هيج تاثيري ندارد.

مکانيسمي که بدن ما در حال نشستن در پيش مي‌گيرد بسيار با زماني که در حال قدم زدن و ورزش کردن هستيم متفاوت است.ما نبايد تصور کنيم که اگر زياد مي‌نشينيم بدين معناست که کم‌ ورزش مي‌کنيم.اين دو وضعيت تفاوت بسيار زيادي براي بدن ما دارند.

چرا علارغم آن‌که بعضي از افراد داراي رژيم غذايي مشابه با ديگران هستند ، اما چاق‌تر از بقيه هستند.

ما متوجه شديم افراد چاق معمولا تمايل زيادي به نشستن روي صندلي دارند و حتي زماني که وزن خود را کم مي‌کنند اين حالت در آن‌ها باقي مي‌ماند.چيزي که براي من جالب است اين است که انسان‌ها چند ميليون سال با قدم زدن و حرکت کردن تکامل پيدا کردند و تا چند سال پيش ، کشاورزي فعاليت اصلي اکثر مردم بود.اما در مدت زمان بسيار کوتاه زندگي همه ما به حالت سکون درآمد و همه محکوم به نشستن روي صندلي شديم.

 

صندلي محل کارتان قاتل شماست

 

اگر شما در حالت ايستاده يا راه رفتن باشيد ، عضلات خاصي را به کار مي‌گيريد که براي پشتيباني کيفي شما طراحي شده اند و هيچ گاه خسته نمي‌شوند.اين عضلات منحصر به فرد هستند چرا که سيستم عصبي آن‌ها را براي فعاليت‌هاي با شدت کم به کار مي‌گيرد و هم‌چنين آن‌ها داراي آنزيم‌هاي خاص مفيدي هستند.

يک آنزيم به نام lipoprotein lipase چربي و کلسترول را از خون گرفته و چربي را به انرژي تبديل کرده و کلسترول را نيز از LDL که نوع مضري است به HDL که نوع سالمي است تغيير مي‌دهد.

زماني که شما در حالت نشسته به سر مي‌بريد ، اين عضلات در حال استراحت به سر مي‌برند و فعاليت اين آنزيم‌ها کاهش پيدا مي‌کند.

افراد سالمند که معمولا تحرک زيادي دارند ، تقريبا نصف همتايان ساکن و نشسته خود مرگ و مير دارند.از سوي ديگر افرادي که دائما تلوزيون تماشا مي‌کنند يا در پشت صندلي‌هاي خود در حال وب گردي هستند بدون توجه به اين که داراي وزن نرمال هستند يا خير ، بيش‌تر دچار چاقي ، تريگليسيرد بالا، کلسترول مفيد HDL کم‌تر ، فشار خون بالا مي‌شوند.

ستون فقرات ما براي نشستن به مدت‌هاي طولاني طراحي نشده است.ستون فقرات ما به شکل S است که بسيار براي بدن مفيد است.شما فرض کنيد وزن سنگيني را روي يک شکل S يا C مانند قرار دهيد ، کدام شکل زودتر فرو مي‌ريزد؟

مسلم است که شکل C فشار بيش‌تري را تحمل مي‌کند.زماني که شما مدت زمان طولاني در حالت نشسته هستيد ، شکل طبيعي ستون فقرات از حالت S به حالت C تغيير پيدا مي‌کند که اين حالت فشار زيادي را به عضلات پشتي و شکمي شما وارد مي‌کند.

اما در عوض در حالت ايستاده شما وزن خود را روي زانو‌ها ، قوزک پا ، ران‌ها تقسيم مي‌کنيد. عکس‌برداري‌هاي MRI نشان مي‌دهد حتي بهترين حالت نشستن فشار فوق‌العاده اي روي کمر شما وارد مي‌کند.

بنابراين بهتر است براي اصلاح اين الگوي خطرناک در زندگي خود تلاش بيش تري کنيد و سعي کنيد تعداد ساعات نشستن خود را محدود تر کنيد.شايد کاهش زمان تماشاي تلوزيون يا نشستن در پشت کامپيوتر شروع خوبي باشد