سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

ماسک جادویی هندوانه


هندوانه بهترین انتخاب برای رفع عطش بدن، آبرسانی به پوست و البته پیشگیری از گرمازدگی در روزهای گرم است، اما آیا می‌دانستید این میوه تابستانی خوشمزه علاوه بر اینکه می‌تواند عطش تابستانی شما را کم کند، به زیبایی چهره و جوانی شما هم کمک ‌کند؟

مجله سیب سبز: هندوانه بهترین انتخاب برای رفع عطش بدن، آبرسانی به پوست و البته پیشگیری از گرمازدگی در روزهای گرم است،  اما آیا می‌دانستید این میوه تابستانی خوشمزه علاوه بر اینکه می‌تواند عطش تابستانی شما را کم و جان‌تان را تازه کند، به زیبایی چهره و جوانی شما هم کمک ‌کند؟ شما می‌توانید با استفاده از این میوه ماسک‌های زیادی برای سلامت پوست خود تهیه کنید.

در این مطلب راهکارهایی را به شما می‌گوییم تا بتوانید با ترکیب هندوانه و میوه‌های دیگر مثل خیار، بادام و سیب‌زمینی ماسک‌هایی بسازید که پوست‌تان را شفاف، پاکسازی و بدون چروک نگه دارید.

ماسک جادویی با هندوانه

ماسك روزانه

پوست هندوانه را از قسمت گوشت آن به‌طور كامل پاك كنید و بشویید و چند تكه كنید. تكه‌ها را در یخچال بگذارید و در میان روز پوست هندوانه را از داخل یخچال بردارید و روی صورت بگذارید تا حسابی پوست‌تان خنك شود برای آرامش و شادابی پوست می‌توانید همین كار را بعد از هركدام از ماسك‌های دیگر نیز انجام دهید.پیشنهاد می‌كنیم، این ماسك انرژی‌بخش را حتما امتحان كنید، این ماسك پوست شما را خنك و تمیز می‌كند و ظاهر آن را جوان نگه می‌دارد.

یك فنجان هندوانه را له كنید و سپس آن را روی صورت و گردن بمالید. سپس بعد از 15 دقیقه صورت‌تان را بشویید، خیلی زود پوست شما طراوت و تازگی خود را پیدا می‌كند.آب هندوانه را گرفته و سپس روی پوست برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید، این ماسك باعث می‌شود تا لكه‌های پوستی از بین رفته و كم رنگ‌تر شود.

برای پوست حساس و معمولی

این ماسك می‌تواند حسابی پوست صورت شما را خنك كند و اگر آن را روی پوست آفتاب زده یا حساس بگذارید، نتیجه خوبی می‌گیرید.

مواد لازم:

یك تكه هندوانه، یك تكه سیب زمینی، یك تكه خیار، نخود آبگوشتی: 3 قاشق غذاخوری پخته ، روغن بادام شیرین : یك قاشق چای خوری ، خامه: یك قاشق غذاخوری

روش تهیه:

تمام مواد را در مخلوط كن ریخته تا خوب مخلوط شود. سپس 10 دقیقه روی پوست بگذارید. بعد با آب ولرم بشویید. این ماسك را می‌توانید در هفته 3 الی 4 بار استفاده كنید. نخود پخته در این ماسك می‌تواند پوست شما را به‌خوبی تغذیه كند.

پوست‌ صاف و شفاف می‌خواهید

این ماسك را به كسانی پیشنهاد می‌كنیم، اولا پوستی معمولی یا حساس دارند و دوم این‌كه احساس می‌كنند، پوست‌شان طراوت و تازگی خود را از دست داده و به‌دنبال راه‌حلی برای شفاف كردن پوست‌شان هستند.

مواد لازم:
 • بادام: به مقدار كم
 • شیر: نصف فنجان
 • آب هندوانه : نصف فنجان

روش تهیه:

تعدادی بادام را در شیر خیس كرده و یك شب آن را در یخچال بگذارید. سپس آن را رنده كرده و به شكل خمیر درآورید. یك قاشق غذاخوری آب هندوانه را در آن ریخته تا جایی كه مخلوط شما حالت چسبی شكل پیدا كند، این مخلوط را حدود 15 دقیقه روی صورت‌تان بگذارید و سپس با آب سرد بشویید. بادام هم پوست شما را تغذیه می‌كند و هم با لایه‌برداری مختصری، سلول‌های مرده را از بین می‌برد و باعث نوسازی پوست می‌شود. شیر نیز به‌عنوان یك پاك‌كننده، حسابی پوست‌تان را تمیز می‌كند و در نهایت هندوانه پوست را آبرسانی كرده و لیكوپن موجود در آن رنگ پوست را روشن كرده و باعث درخشندگی و طراوت آن می‌شود.

ماسک جادویی با هندوانه

ضد آفتاب بسازید

این روزها افراد زیادی هستند به واسطه این آفتاب سوزان پوست‌شان دچار سوختگی می‌شود ، آفتاب سوختگی بسیار آزار دهنده است و درمان آن هم مدت‌ها طول می‌کشد اما با استفاده از ماسک هندوانه می‌توانید تا حد زیادی به التیام پوست خود کمک کنید. البته بهتر است،‌هنگامیکه در معرض آفتاب قرار دارید،‌حتما از کرم ضد آفتاب مناسبی استفاده کنید و هر دو ساعت آن را تمدید کنید؛ صورت خود را بشویید و دوباره کرم بزنید. اما اگر کرم ضد آفتاب هم اثر نکرد و دچار آفتاب سوختگی شدیدو به‌دنبال راه‌حلی هستید كه به نوعی از این سوختگی رهایی یابید. آب هندوانه می‌تواند از پوست شما در مقابل آفتاب‌سوختگی محافظت كند.

مواد لازم:
 • خیار: چند تكه
 • هندوانه: یك چهارم فنجان
روش تهیه:

 این ماسك با مخلوط كردن مقداری مساوی خیار و هندوانه تهیه می‌شود و باید هر كدام را پوست بكنید سپس آن‌ها را له كنید و با هم مخلوط كنید و حدود 20 دقیقه روی پوست بگذارید. این ماسك آفتاب سوختگی‌های پوست‌تان را التیام می‌دهد و رنگ چهره‌تان را روشن‌تر می‌كند.

التهاب بعد از اصلاح را درمان کنید

خانم‌های زیادی هستند كه بعد از اصلاح، پوست‌شان شدیدا ملتهب می‌شود. اگر بعد از اصلاح به نوعی پوست خود را خنك كنید و هم التهاب زودتر می‌خوابد و هم احتمال جوش زدن كمتر ‌شود سپس این ماسك برای پوست‌های جوش‌دار بسیار مناسب است.

مواد لازم:
 • (قسمت سفیده داخلی پوست): یك چهارم فنجان هندوانه
 • خیار: یك تكه
 • سیب زمینی خام (با پوست): یك تكه
 • جوانه ماش : یك قاشق غذا خوری
 • ماست شیرین و تازه: یك قاشق غذا خوری

روش تهیه:

همه مواد را با هم در مخلوط كن بریزید و مدت 20 دقیقه این مخلوط را روی پوست بگذارید و بعد با آب خنك آب كشی كنید. افرادی كه پوست خشك دارند می‌توانند، به جای ماست، از یك قاشق خامه استفاده كنند و بعد از شستن ماسك (برای مرطوب كردن پوست) حتما روغن بادام شیرین به‌صورت بمالند. همچنین دقت كنید كه این ماسك را بلافاصله بعد از درست كردن به‌صورت بمالید.برای صرفه جویی بهتر است كه از قسمت سفیده هندوانه استفاده كنید. البته استفاده از قسمت قرمز هندوانه هم مانعی ندارد.

ماسک جادویی با هندوانه

انقباضات پوست را آزاد کنید

 اگر بعد از یك روز سخت كاری در این روزهای گرم می‌خواهید كمی به پوست‌تان آرامش دهید بد نیست این ماسك را امتحان كنید تا به پوست‌تان آرامش دهید. همچنین بعد از ورزش كردن نیز این ماسك به پوست نشاط و شادابی می‌دهد.

مواد لازم:
 • خیار (با پوست): یك تكه
 • سیب (با پوست): یك تكه
 • سیب زمینی خام (با پوست): یك تكه
 • هندوانه: یك تكه كوچك
 • آب هویج: یك قاشق غذاخوری
 • برگ كاهو: یك عدد كوچك برگ كاهو
 • برگ كلم سفید: یك عدد یا یك تكه كوچك

روش تهیه:

همه مواد را در مخلوط‌كن بریزید. صورت خود را تمیز كنید و مواد مخلوط شده را در حالت استراحت 10 دقیقه روی پوست بگذارید. این ماسك برای پوست‌های چرب و معمولی مناسب است. اگر پوست‌تان خشك است، یك قاشق غذاخوری خامه و یك قاشق چای‌خوری روغن بادام شیرین به ماسك اضافه كنید، افرادی هم كه جوش زیاد یا پوست حساس دارند فقط از خیار و سیب زمینی و تكه كوچكی برگ كلم استفاده كنند. .

هندوانه درمانی را فراموش نکنید

هندوانه سرشار از ویتامین‌های C وa است. با خوردن این میوه می‌توانید مقادیر زیادی از این ویتامین‌ها را به بدن خود برسانید.  این ویتامین‌ها به سلامت پوست شما کمک می‌کنند. با خوردن روزی دو تا سه تکه هندوانه در روز می‌توانید به سلامت و زیبایی پوست خود کمک کنید. در این فصل از این میوه غافل نشوید  مصرف این ویتامین‌ها می‌تواند نقش مهمی را در زیبایی چهره شما داشته باشد. به علاوه هندوانه حاوی آمینو اسید است و با خوردن مرتب این میوه می‌توانید درمان زخم و آسیب‌های پوست را تسریع کنید.

 هندوانه خواصی دارد که پوست را در برابر آفتاب محافظت می‌کند  و به کاهش آسیب‌های ناشی از آفتاب کمک می‌کند.  رادیکال‌‌های آزاد موجود در هندوانه مانع از جذب اشعه‌های uv می شود و در نتیجه پوست شما برای مدت بیشتری صاف و شفاف می‌ماند. برای حفظ پوست خود در مقابل آفتاب می‌توانید، علاوه بر مصرف ضد آفتاب این مصرف این میوه را هم در برنامه غذایی خود قرار دهید.


ویدیو مرتبط :
ماسک هندوانه برای رطوبت، جوانسازی و ضدآکنه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

3 ماسک معجزه گر با پوست هندوانهجوانسازی پوست,ماسک پاک کننده,تازه کننده پوست

این بار وقتی این میوه را می خورید ، بخشی را نیز برای یک ماسک طبیعی و تازه کننده پوست نگه دارید.

هندوانه با داشتن آنتی اکسیدان های فراوان و ویتامین a و c یکی از گزینه های سالم و بسیار مفید برای مراقبت و جوانسازی پوست است. پس این بار وقتی این میوه را می خورید ، بخشی را نیز برای یک ماسک طبیعی و تازه کننده پوست نگه دارید.

ماسک پاک کننده
1 - 2 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 - کاسه تمیز
دو فنجان هندوانه را داخل کاسه ریخته با استفاده از چنگال آن را له کنید. دراز کشیده و آن را روی پوست تمیز بگذارید و اجازه دهید 10 دقیقه روی پوست باقی بماند. به صورت حرکات دورانی به آرامی سراسر پوست را با آن تمیز کنید. اسیدهای طبیعی میوه هندوانه همچنین قادر به لایه برداری هستند. ماسک را با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک مرطوب کننده
1 - 1/2 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 - 1/4 فنجان انبه
3 - 1/2 فنجان موز
4 - 2 قاشق چای خوری شیر خالص (چربی یا آب آن گرفته نشده باشد)
5 - کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز با استفاده از چنگال از تمام مواد را خرد کنید تا شکل خمیر درآید. می توانید از مخلوط کن نیز استفاده کنید ولی نباید زیاد آن ها را میکس کنید تا جایی که تبدیل به آب روان شود! اگر خمیر زیاد سفت بود می توانید شیر بیشتر و اگر خیلی رقیق بود می توانید موز بیشتری به آن اضافه کنید. بر روی صورت تمیز یک لایه نازک از آن را زده و بگذارید 15 الی 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک درخشان کننده
1 - 1 فنجان هندوانه (بدون هسته)
2 - 1/2 موز رسیده
3 - 1/2 فنجان ماست ساده
4 - کاسه تمیز

در یک کاسه تمیز با چنگال مواد را با هم ترکیب کرده تا شکل خمیر در آیند. همان طور که در بالا ذکر شد از مخلوط کن نیز می توان استفاده کرد به شرطی که مواد آبکی نشود. اگر خمیر سفت شد می توانید به آن مقداری آب اضافه کنید و اگر بسیار رقیق بود می توانید به آن ماست بیشتری بزنید. ماسک را داخل یک ظرف تمیز ریخته و به مدت حداقل 1 ساعت بگذارید در یخچال بماند. سپس لایه نازکی از آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست تمیز قرار دهید. با آب سرد صورت آبکشی کنید.

نکته :
مانند تمام دستورالعمل های خانگی و... اگر تاکنون استفاده نکردید، در قسمت کوچکی از پوست آن را تست کنید تا در صورت بروز آلرژی متوجه شوید.
منبع:سلامانه