سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

سراب لاغری در کلینیک‌های تناسب اندام


اشتیاق روزافزون جوانان ایرانی برای داشتن اندامی متناسب باعث شده تا کلینیک‌ها و مراکز ارایه‌دهنده این خدمات هم مطابق با سلیقه بازار از روش‌ها و دستگاه‌های جدیدی برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنند.

روزنامه شهروند - امیر حسین خواجوی: لاغری موضعی، کاهش سایز، لاغری بدون کاهش وزن محسوس، لاغری در سریع‌ترین زمان، کاهش وزن و داشتن اندامی زیبا، لاغری و ساکشن چربی‌های اضافه بدون نیاز به بستری و جملاتی از این دست این روزها زیاد در کوچه و خیابان، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود. کلینیک‌های لاغری و تناسب اندامی که در چند ‌سال اخیر به دلیل تمایل بیشتر مردم به‌ویژه دختران و پسران جوان به داشتن اندام زیبا و تراشیده تعدادشان بسیار زیاد شده، این روزها بازارشان داغ است.

 کلینیک‌هایی که با ترفندها و روش‌های تبلیغاتی و البته بهره‌گیری از تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید سعی در جذب بیشتر مشتریانی دارند که با آرزوی داشتن اندامی زیبا، تراشیده و مانکنی پا به این مراکز می‌گذارند و هر درد و خطری را برای خلاصی از چاقی و اضافه‌وزن، به جان می‌خرند و حاضرند برای داشتن اندامی خوش‌ترکیب در کوتاه‌ترین زمان هر هزینه‌ای را پرداخت کنند.

اشتیاق روزافزون جوانان ایرانی برای داشتن اندامی متناسب باعث شده تا کلینیک‌ها و مراکز ارایه‌دهنده این خدمات هم مطابق با سلیقه بازار از روش‌ها و دستگاه‌های جدیدی برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنند. روش‌هایی که بعضا منطبق بر پروتکل‌های رسمی نیست یا هنوز مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح کسب نکرده است. اما این مراکز بی‌توجه به این موضوع فقط به فکر جلب نظر مشتری هستند.

سراب لاغری در کلینیک‌های تناسب اندام

افرادی که خیلی از آنها حتی کمترین اطلاعی از مشکلات و عوارض احتمالی روش‌های لاغری چون لیپولیز و لیپوماتیک ندارند و فقط به توصیه دوستان و آشنایان و توضیحات مختصر مسئولان این کلینیک‌ها که عمدتا هم بر بی‌خطر و بی‌درد بودن این روش‌ها تاکید دارند، تن به کاهش وزن و لاغری با استفاده از این روش‌ها می‌دهند. روش‌هایی که این روزها با سر و صدای زیاد و تبلیغات گسترده از سوی کلینیک‌های لاغری برای افرادی که خواهان لاغری آسان و سریع هستند، بسیار جذاب و خوش‌رنگ و لعاب جلوه می‌کند.

آب کردن چربی‌های دور شکم

 ٧‌میلیون تومان

رضا یکی از همین افراد است که به همراه نامزدش صدف برای خارج کردن چربی‌های اضافه دور شکم به یکی از کلینیک‌های لاغری شمال تهران مراجعه کرده است. او که چندان هم چاق به نظر نمی‌رسد درباره دلیل مراجعه‌اش به این مرکز تناسب اندام به «شهروند» می‌گوید: «چند ماه دیگه مراسم ازدواج‌مان است. به توصیه نامزدم و تعدادی از دوستان برای خلاص شدن از چربی‌های اضافه دور شکم و خوش‌اندام شدن به این مرکز آمده‌ام. به ما گفتند اینجا از روش «لیپوماتیک» استفاده می‌کنند که درد ندارد و نیازی به بستری شدن هم نیست.»

رضا صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه می‌دهد: «دوست دارم در مراسم عروسی و عکس و فیلم این مراسم خوش‌هیکل باشم تا کت و شلوار دامادی خوب به تن بنشیند. دامادی که شکم داره خیلی تو ذوق می‌زنه، به‌ویژه الان که فیتنس بودن برای پسرها خیلی مهم و مد شده. چند ‌سال پیش کسی به این چیزها توجه نمی‌کرد ولی حالا خوش‌هیکل بودن یکی از ملزومات است. همه لباس‌ها برای این اندام طراحی می‌شود. من هم دوست دارم خوش‌هیکل باشم.»

او در پاسخ به این پرسش که چرا برای لاغری از رژیم غذایی استفاده نمی‌کند، می‌گوید: «رژیم زمان می‌خواهد که من ندارم، از طرف دیگر همه این رژیم‌ها آدم را از خوردن غذاهای خوشمزه منع می‌کند. من توان این کار را ندارم. وقتی گرسنه می‌شوم خیلی اعصابم به هم می‌ریزد، وقتی می‌شود یک روزه لاغر شد چرا باید خودم را چند ماه اذیت کنم.»

سراب لاغری در کلینیک‌های تناسب اندام

رضا درباره هزینه‌های روش«لیپوماتیک» هم می‌گوید: «از چندجا قیمت گرفتیم، البته هنوز درباره قیمت در این مرکز با ما صحبت نکرده‌اند، ولی حدودا ٦ تا ٧‌میلیون تومان هزینه دارد، البته لیپولیز و لیپوساکشن ارزان‌تر است، ولی آنها نیاز به بستری دارد، ضمن این‌که یکی از دوستانم تا چند وقت تمام شکمش کبود بود. به ما گفتند این روش جدید دردسرهای کمتری دارد، به‌خاطر همین هم اینجا این‌قدر شلوغ است.»

صدف با تایید صحبت‌های رضا می‌گوید: «دو‌سال پیش خواهرم برای لاغری موضعی از روش لپولیز استفاده کرد. تا دو هفته که توان راه رفتن نداشت و قسمتی از پوستش هم به دلیل حرارت زیاد سوخته بود. البته کار آن کلینیک زیاد خوب نبود و بعدها ما خبردار شدیم که آنجا را به دلیل تخلف بسته‌اند، ولی اینجا مرکز معتبری است، هرچند کمی قیمت‌هایش نسبت به جاهای دیگر بالاتر است، ولی کارشان خوب است. چند تا از دوستانم برای مراسم ازدواجشان مثل ما به اینجا آمده‌اند. باورنکردنی بود، راحت ٢ تا ٣ سایز کم کرده بودند، دو روز هم بیشتر در خانه نماندند و با این‌که چند ماهی است که این کار را انجام داده‌اند، نه چاق شده‌اند و نه پوستشان شل شده. این روش جدید خیلی بهتر از روش‌های قدیمی است، به هزینه‌اش می‌ارزد.»

ساکشن برای از دست ندادن شغل

کمی آن طرف‌تر چند دختر جوان در صف انتظار کنار هم نشستند. یکی از آنها که به نظر می‌رسد چندباری به این مراکز مراجعه کرده است، دلیل حضورش را همراهی همکارانش عنوان می‌کند و به «شهروند» می‌گوید: «من به همراه شادی و نغمه در یک مزون زنانه کار می‌کنیم. به دلیل شرایط شغل‌مان باید همیشه اندامی تراشیده و خوش‌ترکیب داشته باشیم، وگرنه کارمان را از دست می‌دهیم. من سه‌بار لاغری موضعی به روش‌های قدیمی انجام داده‌ام.

شنیده‌ام این روش جدید خیلی بهتر است، ضمن این‌که این مرکز خیلی معروف است و البته کارشان را هم خوب بلدند، به همین دلیل همراه نغمه و شادی به اینجا آمدم تا برای آنها وقت بگیریم. کار ما زیاد نیست، ولی نمی‌شود هر جایی رفت، ٤٠٠‌هزار تومان هزینه بیشتر بهتر از دوباره‌کاری است، به‌ویژه این‌که مراکز کمی در تهران «لیپوماتیک» می‌کنند.»

سیمین ادامه می‌دهد: «ما به‌جز ساکشن رژیم‌های غذایی سفت و سختی هم داریم و ورزش هم می‌کنیم ولی بعضی اوقات به دلیل شرایط بدنی مجبوریم که از این روش‌ها استفاده کنیم. البته فقط مانکن‌ها نیستند که به این مراکز مراجعه می‌کنند. خودتان می‌بینید، دخترها و پسرهای جوان برای مراسم ازدواج، رفتن به مراسم‌ها و برنامه‌های خاص یا حتی برای داشتن اندام زیباتر تمایل زیادی برای استفاده از روش‌های جدید ساکشن چربی دارند، چون این روش‌های جدید برخلاف رژیم غذایی و ورزش، خیلی سریع جواب می‌دهد و خطری هم ندارد.»

سراب لاغری در کلینیک‌های تناسب اندام

«لیپوماتیک» بازارگرمی جدید

 کلینیک‌های لاغری

اما روش «لیپوماتیک» هم مانند سایر روش‌های ساکشن چربی چندان بی‌خطر نیست و آن‌طور که تبلیغ می‌شود، معجزه نمی‌کند. درواقع «لیپوماتیک» تفاوت چندانی با روش‌های دیگر ندارد و اینها همه تبلیغات و بازارگرمی فروشندگان این تجهیزات و کلینیک‌های لاغری برای جذب بیشتر جوانانی است که دوست دارند یک‌شبه لاغر شوند. اینها را سیدضیاءالدین مظهری، رئیس انجمن تغذیه ایران به «شهروند» می‌گوید.

 او با اشاره به تمایل زیاد جوانان برای خوش‌اندام بودن به‌ویژه در چند‌ سال اخیر و سوءاستفاده برخی کلینیک‌های لاغری از این موضوع، می‌گوید: «این روز‌ها آگهی‌های بسیاری در بروشور‌های تبلیغاتی، رسانه‌ها و.. دیده می‌شود که درباره خروج چربی از بدن سخن می‌گویند و برای جلب مشتری بیشتر، وعده‌های خلاف واقعی چون غیرقابل برگشت بودن و بی‌خطر بودن این روش‌ها را هم به تبلیغاتشان اضافه می‌کنند، درحالی‌که این روش‌ها هم برگشت‌پذیر است و هم عوارضی برای سلامتی افراد دارد.»

به گفته مظهری، یکی از روش‌های خارج کردن چربی‌های اضافه بدن که در چند وقت اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و با تبلیغات زیادی هم از سوی کلینیک‌های لاغری همراه شده است، روش «لیپوماتیک» است.

 روشی نسبتا جدید که استفاده از آن برای دوستداران لاغری، گران تمام می‌شود ولی با این حال هر روز بر تعداد کلینیک‌هایی که از این روش برای ساکشن چربی‌های موضعی بدن استفاده می‌کنند، افزوده می‌شود. رئیس انجمن تغذیه درباره نحوه عملکرد روش لیپوماتیک توضیح می‌دهد: «لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی‌های موضعی زیر پوست است.

 لیپوماتیک با استفاده از امواج اولتراسونیک، ارتعاش و نوسان ثابت، سلول‌های چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می‌کند و بدون این‌که منجر به تخریب سلول‌های چربی شود، سلول‌های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می‌کند. در لیپوماتیک ابتدا سلول‌های چربی شکسته می‌شوند و سپس حرکات ارتعاشی سوزن (کانولا) موجب ایجاد امولسیون (چربی جامد روی سطح مایع) می‌شود. در حقیقت لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن ایمن‌تر و آسان‌تر است ولی در کل تفاوت چندانی با روش‌های قبلی ندارد.»

او درباره تفاوت لیپوماتیک با روش‌هایی چون لیپولیزر و لیپوساکشن هم می‌گوید: «در متد لیپوساکشن روش کار این‌گونه است که ماده‌ای تزریق می‌شود و با فشار منفی چربی ساکشن می‌شود. در لیپولیزر نیز با امواج لیزر چربی ریز و ساکشن می‌شود، اما در لیپوماتیک با انجام اولتراسونیک و امواج صوتی به چربی ضربه می‌خورد تا ریز و قابل ساکشن شود؛ یعنی مکانیسم تخریب چربی در لیپوماتیک با امواج اولتراسونیک است. به همین دلیل هم این روش خطر سوختگی پوست را ندارد. ولی نمی‌توان گفت که کاملا بی‌خطر است.»

خون‌مردگی و آمبولی

عوارض لاغری با ساکشن

برخورد سوزن به اندام‌های شکمی، پارگی عروق و اعصاب، آمبولی و خون‌مردگی از خطرات شایع همه روش‌های ساکشن است. خطراتی که به گفته مظهری بیش از همه افرادی که اضافه‌وزن زیادی ندارند را تهدید می‌کند، همان‌ها که برای داشتن اندام مانکنی به کلینیک‌های لاغری مراجعه می‌کنند و اتفاقا از مشتری‌های ثابت این مراکز هستند. او در این‌باره می‌گوید: «اگرچه در مورد صدمه به عروق و اعصاب ادعا شده است که به علت شکل خاص حرکات نوک این دستگاه احتمال صدمه به عروق و اعصاب کم است، اما هرگز این احتمال صفر نیست.

 تمام دستگاه‌های دیگر لیپوساکشن اعم از لیپوساکشن مکانیکی ساده یا با قدرت کمکی یا لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپولیز لیزری این عوارض را به همراه دارند. از دیگر عوارض لیپوماتیک این است که احتمال دارد امواج به رگ‌ها برخورد و رگ را پاره کند و باعث خون‌مردگی وسیعی شود.»

مظهری به خطر آمبولی در صورت استفاده مداوم از این روش‌ها هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «هرچند در این روش‌ها احتمال آمبولی زیاد نیست ولی با این حال باید احتمال ابتلا به این عارضه خطرناک را کاهش داد. بنابراین توصیه ما این است که لیپوساکشن یا لیپولیز یا لیپوماتیک در افرادی که چاق نیستند نباید انجام شود. نباید از افراد بیش از چهار، پنج لیتر چربی و مایع گرفته شود. همچنین نباید این کار در مطب انجام شود. در کل باید گفت هر تکنولوژی و دستگاهی که این اصول را رعایت نکند، می‌تواند موجب آمبولی شود و این موضوع ربطی به نوع دستگاه ندارد.»

مظهری ادامه می‌دهد: «لیپوساکشن، لیپولیزر و لیپوماتیک اختلافات ناچیزی با هم دارند و این شرکت‌ها هستند که برای فروش بیشتر دستگاه‌هایشان مزیت‌های آن را برجسته می‌کنند. این‌که لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن معمولی، مطالعه‌ای انجام نشده، اما انجام لیپوماتیک راحت‌تر است، ولی عوارضی مثل خون‌مردگی، عفونت و ریسک پارگی احشا دارد.

 این‌که بین روش‌های مرسوم ساکشن چه روشی انتخاب شود، تفاوت‌ها زیاد نیست. در لیپولیزر اگر پزشک دقت نکند و دستگاه مناسب نباشد، ریسک سوختگی پوست بسیار بالاست که این اتفاق در لیپوماتیک و لیپوساکشن معمولی نمی‌افتد. به طورکلی همه روش‌های تهاجمی عوارض و مخاطرات خودش را دارد به همین دلیل هم همه روش‌های ساکشن باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک‌های مجهز انجام شود.»

سراب لاغری در کلینیک‌های تناسب اندام

مردم فریب تبلیغات لاغری

 با ساکشن را نخورند

اما با این همه، ماندگاری طولانی، سفت شدن پوست، کم کردن سایز و موثرترین روش کاهش وزن برای افراد مبتلا به چاقی، مواردی است که از سوی کلینیک‌های لاغری در مورد روش‌های لاغری با ساکشن تبلیغ می‌شود. تبلیغاتی که به گفته مظهری بیشتر سراب لاغری است. سرابی که برخی کلینیک‌ها و پزشکان هم در شکل‌گیری آن نقش موثری دارند. او در این‌باره می‌گوید: «متاسفانه برخی از همکاران و حتی غیرپزشکان نیز در این زمینه تبلیغ می‌کنند، اما افراد نباید فریب این تبلیغات را بخورند.

در بسیاری از این تبلیغات فردی که چاقی وسیعی دارد با فردی که به فرض ۲۰ کیلو کم کرده است در کنار هم گذاشته می‌شوند که این مقایسه‌ درستی نیست و بازی با احساسات و افکار مردم است. ٦٠‌درصد مردم آمریکا اضافه‌وزن دارند، ولی این روش‌ها در آنجا به اندازه کشور ما طرفدار ندارد، چون سیستم‌های نظارتی در آن کشور اجازه تبلیغات خلاف واقعی را که با سلامت مردم سروکار دارد، نمی‌دهد.»

او اضافه می‌کند: «جدا از مخاطرات روش‌های لاغری با ساکشن، این روش‌ها برخلاف ادعاهای مطرح شده، برگشت‌پذیر است ضمن این‌که مردم باید توجه داشته باشند، برخی از چربی‌های موضعی بدن به دلیل شرایط ژنتیکی و ارثی است و این تفاوت‌ها در اندام افراد مختلف وجود دارد. با توجه به این مخاطرات توصیه همه متخصصان، لاغری و حفظ تناسب اندام با کنترل تغذیه و سبک زندگی است. این روش‌ها برای لاغری عمومی مضر است.»


ویدیو مرتبط :
معرفی خدمات کلینیک تناسب اندام بهبد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ورزش زومبا برای لاغری و تناسب اندامورزش زومبا,آموزش ورزش زومبا,درباره ورزش زومبا

ورزش زومبا یکی از سبکهای تناسب اندام به همراه شادی و نشاط است

 

ورزش زومبا چیست؟

یکی از سبـکهای تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا ( سـومبا ) می باشد . ورزش زومبا ( سومبا ) برگرفته از انواع حرکتــهای مــوزون کشور آفریقا و آمریکای لاتین می باشد. از تلفیق چهـار سبک ریتم های میرنگه، رگی تون،سالسا، کالیبسو و کومبیا حرکت موزون و ورزش جدید زومبا ( سومبا ) پدید می آید.

 

ورزش زومبا برای لاغری و تناسب اندام:

در ورزش زومبا حرکتها و تکنیک ها کاملا حســـاب شده است و تآثیر و توجه مستقیمی بــرروی اندامـــهای مختلف ( دست، پا، بازو، ران و ستون فقرات ) شده است . تمامی ماهیچه های حــرکتی ساق پا، رانـها و بازوها و حتـی وریدهای شکمی تحت تآثیر ورزش زومبا و ریتـم آن قرار گرفته و از افزایش چربی در اطراف این قسمتها جلوگیری می کند.

 

حرکات و تکنیــک های حرکتی ورزش زومبا موجب کشــش ماهیچــــه ای شده و شــکل و فرم زیبا و جوانی را با توجـه به اسـکلت و استخوان بندی افراد موجب می گردد. ورزش زومبا که کامـــلا هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام با هر نـــــوع استخــــوان بندی می گردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل و مناطق حسـاس مثل زانوها، آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شود.

 

این حرکـــات با ریلکســـی کامــل و نشاط سرشار حاصل از دم و بازدم مناســــب و فرصـــت کافی برای انجام درست حرکات، موجب چربی سوزی آهسته ولی مستمر گشته و تبدیـل انرژی به جای از دست دادن آن را حاصل می گردد. ناگفته نماند که انجام درست حرکــات ورزش زومبا و فراگیـــری پایه ای و اساسی این سبک، هنــرجو را قــادر مــی سازد که با انــواع سبــکها و ریتمها ارتباط نزدیــک برقرار کرده ضــمن شناخت اندامهای خود، براحـتی هر نوع سبــک دیگری را با اعتماد به نفس کامل انــجام دهد .


امروزه رقص و ورزش زومبا یکی از داغترین روشها برای از دست دادن وزن و لاغری است. ترکیب خاص این ورزش از حرکات هوازی و مراحل رقص با گام های سریع و آسان بسیار سرگرم کننده است. ورزش زومبا بسیار چالش برانگیز است و می تواند به شما در از دست دادن وزن اضافه بسیار کمک کند و همچنین تن و ماهیچه ها را سفت میکند یکی از دلایل موفقیت ورزش زومبا این است که یک برنامه کاهش وزن است، زیرا بسیار سرگرم کننده است.

 

هنگامی که به کلاس ایروبیک می روید ، ممکن است مراحل خسته کننده ای را دنبال کنید. بسیاری از مردم کلاس های ایروبیک خود را تنها پس از چند هفته ترک میکنند زیرا خیلی کسل کننده است. با ورزش زومبا ، شما در حال ترکیب حرکت رقص با حرکات ایروبیک هستید و ریتم رقص را نگه می دارید استفاده از موسیقی از جمله رومبا ، سالسا، تانگو ، و… نیز همراه است.

 

یکی دیگر از دلایل موفقیت ورزش و رقص زومبا اینست که با سرعت زومبا شما می توانید در هر نقطه از ۳۰۰ تا ۶۰۰ کالری در یک کلاس یک ساعته بسوزانید. این سوزاندن کالری، به وزن بدن بستگی دارد. هر چقدرسنگین تر باشید ، باید بیشتر تمرین کنید .کسی که بسیار سنگین است ممکن است در یک کلاس ورزش زومبا کالری بیشتری نسبت به کسی که سبکتراست بسوزاند در حالیکه ، همان تلاش را میکند.

 

سوزاندن کالری همچنین بستگی به تلاش های شما دارد. در کلاس زومبا شما فعال تر هستید و بیشتر حرکت می کنید ، هرچه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. ورزش زومبا به تقویت عضلات نیز کمک می کند. هنگامی که حرکات رقص یا حرکت هوازی انجام می دهید ، ماهیچه های شما لاغر می شود و شل نمی شود.

 

بسیاری از کسانی که به طور منظم رقص میکنند ورزش زومبا برای انها بسیار راحت تر است. در کلاس آموزش ورزش زومبا باید بطور مرتب شرکت کنید اگر رقصنده خوبی نباشید کلاس زومبا برایتان دشوار خواهد بود . مراحل آموزش ورزش زومبا به آرامی است ولی باید سرعت بیشتری در این کار داشته باشید. اگر علاقه مند به شرکت در یک کلاس بزرگ هستید این ورزش بسیار سرگرم کننده تر خواهد بود.

 

مزایای ورزش زومبا
ورزش زومبا صرفا یک برنامه رقص نیست بلکه  آموزش تناسب اندام نیز هست. این رقص به سبک ورزش یکپارچه است که مانند حرکت هوازی است. امروزه، مراکزی  در همه کشورها وجوددارد که شما می توانید زومبا یاد بگیرید.

 

لیست زیر برخی از دلایل یادگیری ورزش گروهی زومبا:

1.  ورزش زومبا موثرین شکل تمرین مقاومتی است. نه تنها به شما کمک میکند که ماهیچه های خود را فعال نگه دارید، بلکه به شما کمک می کند تا  چربی بسوزانید و عضلات بدن  را تقویت کنید.

 

2. یادگیری ورزش جدید زومبا نیز بسیار آسان است. حرکت زومبا پیچیده نیست و در واقع در یک راه است که هر کسی میتواند آنرا دنبال کند.

 

3. ورزش زومبا نه تنها بدن بلکه ذهن را نیز تقویت میکند. ورزش و رقص زومبا ورزش ذهنی  و مغزی خوبی است. هنگامی که شما ورزش زومبا را انجام می دهید، فعالیت ذهنی شما نیز افزایش می یابد و برای مغز فوق العاده مفید است.

 

4. در حالی که  در ورزشگاه ضربه میزنید رشد عضلانی باعث بهبود هماهنگی بین ارگان های مختلف بدن  می شود . ورزش زومبا، در مقابل، هماهنگی شما را بهبود می بخشد و در حال حاضر بازوها و پاهای خود را  با هماهنگی بیشتری  با ماهیچه ها حرکت می کنند.

 

5. با ورزش زومبا شما بتدریج لاغر خواهید شد، زومبا بهترین گزینه برای کاهش وزن است در حالی که هم سرگرم میشوید و هم لاغر می شوید. در هر جلسه از  زومبا،  بیش از 1000 کالری مصرف میکنید. با  ورزش زومبا، کاهش وزن آسان می شود!

 

6. در ورزش زومبا هر بخشی از بدن فعالیت خاصی دارد و مانند سایر ورزش ها بر یک جا تمرکز ندارد. ورزش زومبا تمرین شدید تمام نقاط بدن  است و برای همه اعضای بدن فایده دارد. حتی عضلات بدون چربی، عضلات شکم  و هرچیزی   که باعث می شود تا یک بدن بطور کامل فعالیت داشته باشد.

 

7. ورزش زومبا بیشتر سرگرم کننده است و به  ورزش شباهت ندارد. موسیقی بازی در طول زومبا جالب است و قادر به بالا بردن خلق و خوی و ساخت احساس شماست و در پایان جلسه شما احساس شادی خواهید کرد.

 

8. حتی اگر رژیم غذایی نداشته باشید،ورزش زومبا هم شمارا شادتر و هم سریع به تناسب اندام میرساند.

 

گردآوری بخش ورزشی صبح بخیر

 منابع:

asemooni.com
hidoctor.ir