سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

برس مناسب برای موی شما کدام است؟


مشکل همیشگی دخترهایی که نمی‌توانند به خوبی از موهایشان نگه داری کنند! من به تازگی نزد آن‌مازا، مالک سالن باغ اولیویا فاش کرده‌ام که حتی نمیتوانم در خانه موهایم را به خوبی سشوار بکشم.

مجله اینترنتی تناسب اندام: مشکل همیشگی دخترهایی که نمی‌توانند به خوبی از موهایشان نگه داری کنند! من به تازگی نزد آن‌مازا، مالک سالن باغ اولیویا فاش کرده‌ام که حتی نمیتوانم در خانه موهایم را به خوبی سشوار بکشم. از کجا باید شروع کنم؟ چه برسی باید انتخاب کنم؟ مازا صبورانه توضیح داد که با توجه به نوع و اندازه موهایتان ، باید چه برسی انتخاب کنید.

آیا از برس موی مناسب استفاده می‌کنید؟

او توضیح داد: ” وقتی می‌خواهید یک برس جدید بخرید ، باید نوع درستی را انتخاب کنید که با ضخامت، بافت، اندازه و موهایتان هم‌خوانی داشته باشد. ” او اضافه می‌کند : ” این کار، آسیب احتمالی به موهایتان را کاهش می‌دهد، زمان مدل دادن به موهایتان را کم می‌کند و باعث افزایش دوام مدل مو می‌شود. ”فکر می‌کنم همگی با این موضوع موافق هستیم که اجتناب از آسیب رسیدن به موهایتان، باعث کاهش زمان آراستن موهایتان در صبح می‌شود و داشتن یک مدل موی بادوام، در بالاترین قسمت از لیست اولویت‌های ما قرار می‌گیرد.

برس‌های گرد

برس‌های گرد ربطی به ضخامت موهای شما ندارند. تنها بلندی موهای شما مهم است. این حرف بدین معناست که هرچه موهایتان بلندتر باشند، باید از برس‌های گرد و یا برس‌های پهن بزرگتری استفاده کنید. بنابراین اگر موهایتان را کوتاه کرده‌اید، باید برس جدیدی تهیه کنید.

آیا از برس موی مناسب استفاده می‌کنید؟

برس‌های پهن

شکل این برس‌ها مهم نیست، بیظی و یا مستطیل تفاوتی ندارد. در رابطه با اندازه، هرچه موهایتان بلندتر باشند، باید از برس بزرگتری استفاده کنید اما خیلی هم اهمیتی ندارد. برس‌های بزرگتر، ناحیه‌ی بیشتری را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، و برای همین برای دخترهای تنبل ایده‌ی خوبی است. اگر برس گرد ندارید، برس‌های پهن برای سشوار خانگی خوب هستند. مازا می‌گوید که اگر روی بدنه برس‌ها سوراخ وجود داشته باشد و یا ابری باشند، بهتر است.

آیا از برس موی مناسب استفاده می‌کنید؟

مزایای برس کشیدن موهایتان

ممکن است همه‌ی ما بتوانیم از برس کشیدن روزانه موهایمان (دو تا سه بار در روز) فرار کنیم، اما این کار برای سلامت موها بسیار اهمیت دارد. از بین بردن گره‌های مو مهم است، اما دیگر تأثیر برس کشیدن موها این است که باعث بهبود جریان خون در پوست سر می‌شود. خبر خوب: برس کشیدن موها همچنین یک ماساژ ملایم برای پوست سرتان است.


ویدیو مرتبط :
:ایدال ترین برس موی سر که برای صاف کردن هر نو موهای گره

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کدام اجاق برای آشپزخانه مناسب است ؟ 

کدام اجاق برای آشپزخانه مناسب است ؟

 

آشپزخانه بدون اجاق معنا و مفهومی ندارد. اجاق‌گاز مهم‌ترین وسیله در آشپزخانه به شمار می‌رود و باید بیش از بقیه وسایل در انتخاب آن دقت داشته باشید تا مطابق شرایط آشپزخانه‌تان مناسب‌ترین را برگزینید. اجاق‌های گازی، الكتریكی، اجاق‌های بزرگ و قدیمی یا اجاق‌های توكار با شعله‌های مجزا، انواع انتخاب‌هایی هستند که پیش روی شما قرار دارند.
البته بودجه، فضا و ترجیحات شخصی شما تا حد زیادی در انتخابتان تاثیرگذار خواهد بود؛ با این حال بهتر است كاتالوگ‌های مربوط به این‌گونه وسایل را مطالعه و مدل‌های مختلف اجاق‌، امكانات و پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود را بررسی کنید.


ارزان‌‌ترین انتخاب، خرید یك اجاق ساده فردار با شعله مركزی اما امروزه مدل‌های عریض‌تر آن نیز به بازار عرضه شده‌است. قبل از خرید، دقت كنید كه فر آن مطابق با نیاز شما باشد (ظرفیت داخلی آن باید از بیرون قابل برآورد باشد) و توجه داشته باشید كه فرهای خودشوی، عموما فضای پخت كمتری دارند. در صورت امكان، فری تهیه كنید كه در‌های شیشه‌ای داشته باشد. در شیشه‌ای آسان‌تر شسته می‌شود و در زمان پخت نیز می‌توانید مواد داخل آن را ببینید.اجاق‌های امروزی بسیار متنوع‌تر از انواع قدیمی است و دارای كباب‌پزها، شعله‌هایی برای سرخ‌كن‌های بزرگ، جایی خاص برای ماهی‌تابه و انواع دو شعله‌ای یا شش شعله‌ای هستند.


اگر شعله‌ها را جداگانه خریداری می‌كنید، در انتخاب خود دقت كنید تا پاسخگوی نیاز و آشپزخانه شما باشند (جنس این شعله‌ها بسیار متنوع است: شیشه، استیل، لعابی) و تصمیم بگیرید كه كدام یك از آنها برای شما كارآیی بهتری خواهد داشت.


به عنوان مثال اگر سطح كابینت شما باریك است، اجاق‌های خوراك‌پزی چهار شعله كه همه در یك ردیف قرار دارند را انتخاب كنید؛ اگر چپ دست هستید، اجاق‌هایی را انتخاب كنید كه كلیدهای تنظیم آن برخلاف اجاق‌های استانداردی كه در سمت راست قرار دارند، در جلوی اجاق‌ قرار گرفته باشند تا برای دسترسی به كلیدها مجبور نباشید دست خود را روی اجاق و گرما بگیرید. همچنین اطمینان حاصل كنید كه شعله‌های كافی در اختیار دارید تا بتوانید در آن واحد چند ماهی تابه و قابلمه را روی آن قرار دهید.

 

 

اجاق‌های قدیمی و اشعه‌سوز


اجاق‌های قدیمی دارای پوشش لعابی بسیار سنگین هستند و باید كفپوش محكمی داشته باشند. این اجاق‌ها با گاز، نفت، برق یا سوخت جامد كار كرده و صفحه شعله‌‌ها و فر آنها دائماً داغ می‌شود. افرادی كه این نوع اجاق‌ها را ترجیح می‌دهند، بر این باورند كه این اجاق‌ها در مقایسه با مدل‌های جدید و مدرن، كارآمدتر است و عملكرد بهتری دارند. این اجاق‌ها از نظر قیمت ارزان نیستند اما طول عمر آنها زیاد است و این قابلیت را دارند كه منازل شما را گرم كنند.

 

 

گازی یا برقی؟


هنگامی كه نوبت انتخاب بین اجاق‌های گازی و برقی می‌رسد، تفاوت‌ها بسیار كم و انتخاب بسیار سخت است. با وجود اینكه كنترل چراغ‌های گازی آسان‌تر است، اجاق‌های هالوژنی، خدماتی مانند چراغ‌های گازی را ارائه می‌دهد، گرمای آنها بسیار سریع است و به راحتی نیز خاموش می‌شوند. اما هر گونه سوختی كه انتخاب كنید، اكثر غذاهایی كه امروزه ما طبخ می‌كنیم، سرخ كردنی یا بخارپز هستند كه تولید بخار، بو و دود می‌كنند بنابراین تهویه مناسب به صورت هواكش‌ها یا هود ضروری به نظر می‌رسد.

 

 

اجاق‌های پیشرفته و مدل‌های فرانسوی


این وسایل مدرن و پیشرفته، ظرفیت بالایی برای پخت و پز دارند و شامل دو یا چند اجاق چند منظوره، پنج یا شش شعله گازی، گریل‌ها و فرها هستند.حتی ممكن است تسهیلاتی مانند كشوهای گرم كننده، بخارپز و چرخ‌های دوار برای كباب كردن نیز داشته باشند. اجاق‌های مجزا بسیار سنگین هستند و نیاز به كفپوش‌های محكم نیز دارند. این نوع اجاق‌ها از مدل‌های مورد علاقه سرآشپز‌ها و معمولا بسیار گران‌قیمت هستند.

 

اجاق‌های توكار و شعله‌های مجزا


یكی دیگر از مدل‌های بسیار رایج امروزی، اجاق‌های توكاری هستند كه شعله‌های مجزا دارند و به شما اجازه می‌دهند تا دو فضای مجزای پخت و پز داشته و فر خود را نیز در محل مناسبی جای دهید (به عنوان مثال در ارتفاع كمر یا چشم). این اجاق‌گاز‌ها بسیار گران‌تر از اجاق‌های مجزای استاندارد، اما در عین حال انعطاف‌پذیرتر و متداول‌تر هستند.


منبع : takmahfel