سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

با آرایش 180 درجه تغییر کنید


خیلی‌ها به جای اینکه رنگ پوست را یکنواخت کنند با استفاده نادرست از کرم‌پودریا کانسیلر پوست‌صورت‌شان را غیرطبیعی و ایرادهای آن را بیشتر نمایان می‌کنند در حالیکه کرم‌پودرزدن هم تکنیک‌های خاص خودش را دارد.

مجله سیب سبز:  سیندا واتسون آرایشگر معروف نیویورکی می‌گوید: هدف کرم‌پودر و دیگر کرم‌‌های پوشاننده تغییر رنگ پوست نیست بلکه تنها هدف پوشاندن عیب و ایرادها و غیریکنواختی‌های پوست است تا پوست کاملا یکدست شود.

خیلی از ما دقیقا نمی‌دانیم که چطور باید كرم‌پودر را بزنیم که صورتمان را غیر طبیعی یا پیر نکند، خیلی‌ها به جای اینکه رنگ پوست را یکنواخت کنند با استفاده نادرست از کرم‌پودریا کانسیلر پوست‌صورت‌شان را غیرطبیعی و ایرادهای آن را بیشتر نمایان می‌کنند در حالیکه کرم‌پودرزدن هم تکنیک‌های خاص خودش را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا بدانید روش این خانم آرایشگر برای کرم‌پودر زدن چیست.

با توجه به نوع پوست کرم‌پودر انتخاب کنید

اگر پوست براق دارید

 کسانی که پوست براق و شفافی دارند یعنی پوست‌هایی که مثل آینه می‌درخشند اما گاهی هم جوش‌های ریزی در آن دیده می‌شود بهتر است بعد از زدن ضد آفتاب مخصوص پوست از پنکیک استفاده شود چرا که در این مواقع پنکیک هم قدرت پوشانندگی خوبی برای جوش‌ها دارد و هم اینگونه پوست‌ها را جوان‌تر نشان خواهد داد که البته نباید هیچگاه پنکیک را دور چشم‌ها زد بلکه تنها با گذاشتن و برداشتن پد پوست را  باید کمی مات کرد.

اگر پوستی کدر دارید

اگر پوستی کدر و دارای جوش و همینطور لک‌های به جا مانده از جوش دارید، ابتدا ضدآفتاب فاقد چربی خود را بزنید، سپس از یک كرم‌پودر خوب که قابلیت پوشانندگی خوبی دارد استفاده کرده و تمام نقاط پوست را با آن بپوشانید و با حرکت آرام ضربه زدن آن را كاملا روی پوست بخوابانید و در پایان کار آرایش هم پد یا همان ابر پنکیک را برداشته و با حرکت گذاشتن و برداشتن روی پوست، آن را کمی از براقی به ماتی برسانید.

اگر پوست چربی دارید

هنگام خرید كرم پودر حتما به لیبل آن دقت كنید كه روی آن كلمه ( oil free) یا (matt)نوشته شده باشد. در غیر این صورت نه تنها براقی پوست شما را تشدید می‌كند بلكه باید خودتان را برای زدن جوش‌های بدتر آماده كنید. كرم پودرهای مایع یا جامد با بیس آب و پنكیك‌های خشك انتخاب خوبی برای استفاده روزمره شماست. در صورتی كه پوست‌تان نیاز به یك پوشش قوی‌تر دارد قبل از زدن كرم مایع با یك پد مرطوب یك لایه از فون خشك(آكوا) روی پوست‌تان بزنید.

هنگام خرید برای تست رنگ كرم‌پودر باید ۳رنگ نزدیک به رنگ پوست‌تان را روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می‌شود یا نه؟ اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد. كرم‌پودری برای شما مناسب است که وقتی به خط فک پایین مالیده شود، خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاید.

180 درجه تغییر کنید

زیرسازی کنید؛ اول از همه باید با یک کرم یا لوسیون مرطوب‌کننده کار را شروع کنید اگر پوست چرب یا حتی معمولی دارید حتما از مرطوب‌کننده بدون چربی استفاده کنید. مرطوب‌کننده باعث می‌شود کرم‌پودر، بهتر روی پوست بخوابد و دوام بیشتری هم داشته‌ باشد.

180 درجه تغییر کنید

به صورت نقطه‌ای روی پیشانی، چانه، بینی و کناره‌های بینی مقداری كرم‌پودر را بگذارید، معمولا بیشترین تغییر رنگ در مرکز صورت است به همین دلیل باید در این منطقه بیشترین پوشش را ایجاد کنید، تمرکز بیشتر را روی این قسمت بگذارید، با انگشت کرم را با کمی فشار روی پوست بمالید.

180 درجه تغییر کنید

حالا نوبت کانسیلر است هر منطقه‌ای از پوست که کمی تیره ‌است به خصوص زیر چشم‌ها باید با کانسیلر پوشانده‌ شود، با برس کوچک و ظریفی دقیقا زیر پلک پایین را با حرکت به سمت بینی کانسیلر بزنید. حواستان باشد که کانسیلر باید یک درجه روشن‌تر از کرم‌پودر باشد.

180 درجه تغییر کنید

حالا با یک برس بزرگ و پرزدار به صورت پودر بزنید، اگر دوست داشته‌باشید می‌توانید یک پودر برنزه انتخاب کنید، در اطراف استخوان‌های صورت یعنی خط فک، خط رویش موها و شقیقه‌ها بیشتر تمرکز کنید، چون این مناطق برجسته‌اند و آفتاب بیشتری می‌خورند باید نسبت به دیگر جاهای پوست تیره‌تر باشند.

180 درجه تغییر کنید

منطقه T یعنی پیشانی و بینی معمولا از مناطقی هستند که کمی براق‌ترند به همین دلیل برای گرفتن این براقی باید از یک پودر مات استفاده کنید، با یک برس بزرگ بینی، پیشانی و چانه را با پودر بپوشانید.

180 درجه تغییر کنیدكانسیلر چیسـت؟

كانسیلر همانند كرم‌پودر در مدل‌های جامد و كرمی موجود است‌ اما به دلیل اینكه كرم‌پودری كه به پوست می‌زنیم سنگین بوده و برای پوست اطراف چشم مناسب نیست بهتر است از كانسیلر استفاده كنید. كانسیلر پف، تیرگی و چروك‌های ریز دور چشم را از بین می‌برد. متاسفانه بعضی از خانم‌ها گاهی از كانسیلری كه 10 درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌شان است به دور چشم‌شان می‌زنند. در صورتی كه این كار چشمان‌شان را ریزتر نشان می‌دهد و حالت مصنوعی به چهره می‌دهد. رنگ كانسیلر تنها باید یك درجه روشن‌تر از رنگ كرم پودرتان باشد. كانسیلر‌ها را می‌توانید روی خط خنده، خط اخم و همین‌طور لك‌های پوستی هم استفاده كنید.

انتخاب درست کانسیلر مهم است

شما باید کانسیلری انتخاب كنید که پایه رنگی گرم داشته‌باشد، حواستان باشد که کانسیلر نباید روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد چون در این صورت سفیدی بیش از اندازه زیر چشم‌ها بیشتر جلب توجه خواهد کرد و چهره حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد. بهترین حالت این است که کانسیلر دقیقا رنگ پوست باشد و وقتی روی پوست مالیده می‌شود اصلا رنگ آن مشخص نباشد، به دنبال کانسیلری باشید که پوشانندگی بالایی داشته‌ باشد، معمولا کانسیلرهای جامد(استیک) بیشتر می‌توانند این هدف را برآورده کنند و باید بدانید که کانسیلرهایی که باید با اسفنج مالیده شوند کمترین پوشانندگی دارند. بهتر است کانسیلری انتخاب کنید که پایه رنگ صورتی داشته‌ باشد.

جوش‌ها را به این روش بپوشانید

کافی است چند جوش روی صورتتان داشته باشید تا کاملا آرایش‌تان خراب شود. این نقطه‌های مزاحم نه تنها صورت را زشت می‌كنند بلکه به راحتی هم پوشانده نمی‌شوند اما بعضی از برندها پوشاننده‌های مخصوص جوش تولید کرده‌اند که می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند البته پیشنهاد می‌کنیم فقط به دنبال پوشاندن جوش‌ها نباشید بلکه بهتر است برای درمان آن اقدام کنید. برای از بین بردن جوش‌ها بهتر است پوشاننده و كرم‌پودری بخرید که اسیدسالیسیلیک داشته باشد چون وجود این ماده مانع مسدود شدن منافذ پوستی می‌شود.

 قدم به قدم کبودی‌های زیر چشم را بپوشانید

کبودی زیر چشم از آن مشکلاتی است که جوان و پیر نمی‌شناسد و خیلی‌ها را گرفتار خود کرده‌است، حلقه‌های سیاه رنگی که می‌توانند تمام زیبایی فرد را خراب کنند.
گاهی هم آنقدر این حلقه‌ها سمج می‌شوند که به راحتی از بین نمی‌روند حتی اگر به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید، اما ما از قول یک آرایشگر معروف نیویورکی به نام «سونیا کشوک» به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید با کانسیلر این حلقه‌های مزاحم و سمج را محو کنید تا حداقل همیشه چهره‌تان را خسته نشان دهند.

180 درجه تغییر کنید

کانسیلر را با یک برس کوچک که سری نسبتا تیز داشته‌باشد تنها روی حلقه‌های سیاه بمالید، وقتی سر برس آرایشی کوچک و تیز باشد کمتر احتمال دارد که لایه کانسیلر زیر چشم بیش‌از اندازه شود. فراموش نکنید که به پوست گوشه داخلی چشم حتما کانسیلر بزنید چون معمولا در این قسمت حلقه‌های سیاه از همه آشکارترند. کانسیلر را به پلک‌ها بمالید تا تمام پوست اطراف چشم یکرنگ شود.

180 درجه تغییر کنید

با استفاده از یک برس کوچک سایه چشم، مقداری پودر روی کانسیلر بزنید، بهتر است از پودری مات استفاده کنید تا اگر در کانسیلر درخشندگی وجود دارد بپوشاند و پوست را یکدست نشان دهد ، پودرهای متفاوتی در بازار برای پوست زیر چشم وجود دارد که باید با توجه به رنگ پوست خودتان یکی را انتخاب کنید.

180 درجه تغییر کنید

حالا نوبت خط چشم است یک خط چشم مشکی انتخاب کنید و بعد روی پلک بالا یک خط خیلی باریک بکشید تا کاملا خط مژه‌ها مشخص و برجسته شود. حواستان باشد که بهتر است تا جایی که ممکن است زیر مژه‌ها را هم سیاه کنید. تا چشم کاملا حالت خود را نشان دهد. در نهایت روی مژه‌ها دو لایه ریمل مشکی بزنید، یعنی اول یک لایه بزنید وقتی خشک شد، دوباره لایه دیگری روی آن بزنید.

180 درجه تغییر کنید

شاید تعجب کنید ولی ابروها هم در پوشاندن کبودی‌های زیر چشم نقش دارند وقتی ابروها زیبا و پر باشند توجه‌ها دیگر به زیر چشم جلب نمی‌شود به همین دلیل به نوعی تمام ایرادهای ابروها را هم بپوشانید با یک مداد نرم ابرو را پر کنید. بهتر است برای پر کردن ابرو به صورت ضربه‌ای و خیلی آرام، از قسمت داخلی ابرو شروع کنید تا به انتها برسید، برای اینکه کاملا طبیعی بشود با یک برس ‌ابرو، موهای ابرو را شانه کنید تا رنگ‌ها به خوبی پخش شوند.

180 درجه تغییر کنید


ویدیو مرتبط :
یک تغییر 180 درجه ای

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تغییر موضع 180 درجه ای برزیل درباره هسته ای ایران: ما هم نگرانیم 

 

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، " آنتونیو باتریوتا " وزیر خارجه برزیل در مصاحبه ای با دعوت از ایران برای گفتگو درباره برنامه هسته ای اش، اعلام کرد که نگرانی ها در مورد برنامه انرژی هسته ای ایران بی اساس نیست.

 

وی اظهار داشت: نگرانی هایی وجود دارد که برنامه گسترش فعالیت های هسته ای ایران تنها اهداف صلح آمیز ندارد. همه این نگرانی ها بی دلیل نیست. فکر می کنم ایران لازم است ثابت کند که فعالیت های هسته ای اش تنها اهداف صلح آمیز دارد.

وزیر خارجه برزیل همچنین خواستار ادامه گفتگوهایی با ایران شد که " لولا دا سیلوا " رئیس جمهور سابق این کشور آغاز کرده بود.

باتریوتا تاکید کرد که سیاست های برزیل نسبت به ایران همان سیاست هایی است که در زمان "لولا" اتخاذ می شد.

وی افزود: ما خواهان رابطه ای با ایران هستیم که به کاهش تشنج در منطقه کمک کند.

در سال جاری میلادی، برزیل شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود که در نتیجه خانم "دیلما روسیو" ، کاندیدای مورد حمایت رئیس جمهور سابق، پیروز انتخابات شد.

با این حال برزیل در سایه رئیس جمهور جدید از طرحی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حمایت کرد که بر اساس آن فرستاده حقوق بشر برای ایران تعیین شد.

این موضع برزیل بسیار متفاوت از مواضعی است که در زمان "لولا" اتخاذ می شد. برزیل در زمان لولا به هیچ طرحی علیه ایران در سازمان ملل متحد رای نمی داد.

سران ایران ، برزیل و ترکیه در نشستی در اردیبهشت 89 در تهران، پیش نویسی را برای پذیرش توافقنامه مبادله سوخت هسته ای میان ایران و غرب امضا کردند ولی این پیش نویس با مخالفت غرب روبه رو شد.

پس از آن برزیل و ترکیه به عنوان دو عضو غیردائم شورای امنیت، به قطعنامه افزایش تحریم های ایران در این شورا، رای منفی دادند..../عصر ایران

لولا داسیلوا از سال 2003 تا 2010 ریاست جمهوری برزیل را برعهده داشت.

 

تغییر موضع 180 درجه ای برزیل درباره هسته ای ایران: ما هم نگرانیم

 

 

 

"دیلما روسیو" رئیس جمهور جدید برزیل

 

تغییر موضع 180 درجه ای برزیل درباره هسته ای ایران: ما هم نگرانیم