سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

بامیوه هامی توان شخصیت آدم هاراشناخت!آیا می دانید که از طریقمیوه ها می توان شخصیت آدم ها را شناسایی کرد .آیامی‌دانید كه می‌توانید از روی میوه‌های انتخاب شده شخصیت آدم‌ها را شناسایی كنید و براساس میوه‌های موردنظر بگویید كه شرایط روحی و روانی اشخاص مختلف چگونه است؟

میوه

پرتقال

از بین میوه‌ها اگر پرتقال میوه محبوب شماست، شما آدمی پرقدرت و بسیار صبورید و دوست دارید كارها را به آرامی و با متانت، اما در عین حال با درایت كامل و جسارت به انجام برسانید. سخت‌كوش، پرتلاش و كمی خجالتی هستید؛ اما در دوستی می‌توان به شما اعتماد كرد. شما دوستان خود را با دقت انتخاب كرده و با تمام وجود به آنه عشق می‌ورزید و از درگیری و تنش به هر قیمت پرهیز می‌كنید.

میوه

سیب

چنانچه سیب میوه محبوب شماست، فردی اسراف‌كار و بسیار رك‌گو هستید. اگرچه ممكن است شخصاٌ بهترین سازمان‌دهنده و مدیر نباشید، اما می‌توانیدرهبریك تیم كوچك باشید كه با تلاش زیاد تیم را به موفقیت‌های بزرگ می‌رسانید. در بیشتر موقعیت‌ها می‌توانید به سرعت و به درستی تصمیم بگیرید؛ شما از سفرهای كوتاه و غیرمنتظره لذت می‌برید. زمانی كه با شریك زندگی خود به سر می‌برید، جذاب و خونگرم به نظر می‌آیید و به شدت عاشق زندگی به مفهوم واقعی آن هستید.

میوه

آناناس

اگر آناناس میوه مورد علاقه شماست، بسیار سریع تصمیم می‌گیرید و سریع‌تر از آن عمل می‌كنید. در تغییر شغل و خطر كردن در زمینه اجتماعی شجاع و بی‌باك هستید. شما دارای یك توانایی استثنایی در مدیریت می‌باشید و نمی‌گذارید كار روی دستتان بماند.

دوست دارید مورد اعتماد دیگران باشید، معمولاً خیلی سریع با دیگران ارتباط دوستانه برقرار نمی‌كنید، ولی به محض انجام این كار دوستتان را برای همیشه برای خود نگه می‌دارید. به ندرت به دنبال زندگی رمانتیك می‌روید و شریك شما غالباً به واسطه این صفات ممتاز تحت تأثیرتان قرار می‌گیرد، اما از توانایی شما در نشان دادن این احساسات ناامید است.

میوه


موز

عاشقان موز افرادی دوست داشتنی، آرام و طبیعتاً گرم و بااحساس هستند. شما غالباً از نداشتن اعتماد به نفس و خجالتی بودن در رنج هستید. دیگران از طبع آرام و شیرینتان سوء‌استفاده كرده و سعی می‌كنند به این وسیله برای خود موقعیت‌های جالبی را رقم بزنند. عاشق شریك زندگی خود در تمام زمینه‌ها هستید و این عشق به خاطر زیبایی جسمی و روحی اوست! به خاطر روشی كه دارید روابط شما با او همواره در یك هماهنگی كامل است.

نارگیل

دوستداران این میوه سنگین و كمیاب افرادی جدی، بافكر و باشعور هستند. از روابط اجتماعی لذت می‌برید و به ویژه روی همراهان و دوستان خود حساسیت خاصی دارید. ممكن است كمی خودخواه به نظر آیید، اما لزوماً چنین صفتی در شما برجسته نمی‌شود. شما فردی سریع‌الانتقال، آگاه و گوش بزنگ هستید كه در زمینه شغلی همیشه در بالاترین رده قرار داشته و به بهترین نحو كارها را انجام می‌دهید. شما نیاز به شریكی عاقل داشته و عقل و احساس را با هم در این مسأله دخالت نمی‌دهید.

میوه

گیلاس

چنانچه گیلاس میوه محبوب شماست، زندگی همیشه به شیرینی كه در نظر دارید خود را به شما نشان نمی‌دهد. فراز و فرود در زندگیتان زیاد است، به ویژه در موقعیت‌های حرفه‌ای و كاری. شما همیشه و در هر پروژه‌ای كمی پول به دست می‌آورید و نه به مقدار زیاد. ذهنی فعال و خلاق داشته و غالباً به دنبال چیزهای نو هستید. شما شریكی صمیمی و وفادار هستید، اما اثر گذاشتن بر احساسات شما كار ساده‌ای نیست. خانه‌تان برای شما به منزله بهشت است و هیچ چیزی را بیشتر از این دوست ندارید كه در منزل باشید و دوستان، آشنایان و افراد خانواده شما را دوره كنند.

میوه

انگور سیاه

به طور كلی آدمی مؤدب و خوشرو هستید، اما گاهی اوقات سریع و به‌شدت عصبانی می‌شوید، هر چند به همان سرعت نیز عصبانیت شما فروكش می‌كند. از زیبایی‌ها به هر شكلی كه باشد، لذت می‌برید. بسیار محبوب و موردعلاقه دیگران هستید و این محبوبیت به علت طبیعت گرم شماست. شور، شوق، علاقه وافری به زندگی دارید و از هر كاری كه می‌كنید، لذت می‌برید؛ اعم از لباس پوشیدن، خوردن و خوابیدن. شریك شما باید در تمام شور و علاقه شما سهیم باشد تا بتواند از تمام چیزی كه به او هدیه می‌دهید، لذت ببرد!

هلو

درست مثل هلو شما از عصاره زندگی لذت می‌برید. فردی رك‌گو بوده و روشی دوستانه دارید در بخشش و در فراموش كردن نظیر ندارید و برای دوستی‌ها ارزش بسیار زیادی قائل هستید. حس استقلال‌طلبی در شما بسیار قوی است و این امر از شما فردی راستگو ساخته است.

عاشقی ایده‌آل، صبور، صمیمی و یكرنگ هستید. با این حال به هیچ وجه دوست ندارید احساسات خود را در ملاء عام بروز دهید.

میوه

گلابی

چنانچه فكر خود را معطوف به انجام كاری می‌كنید، می‌توانید آن را با موفقیت به انجام برسانید. شما دوست دارید كه نتیجه تلاش‌هایتان را به سرعت ببینید. از انگیزه‌های مفید ذهنی لذت برده و دنباله‌رو آن هستید. كمی خجالتی به نظر می‌رسید و در بیان احساسات خود چندان راحت نیستید. زمانی كه به دنبال شریك زندگی هستید به هوش سرشار، دید وسیع و دل دریایی‌اش اهمیت می‌دهد.


ویدیو مرتبط :
میکسی از عکس های نفس (شخصیت رمان عشق به توان شش)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیا می توان شخصیت كودک را تغییر دهید؟برخورد با کودک لجباز,کودک عصبانی

شیوه نگاه كردن شما به فرزندتان، می‌تواند به شخصیت او شكلی متفاوت دهد

 

چطور با كودك‌تان حرف می‌زنید، به او نگاه می‌كنید و چند بار در روز نوازشش می‌كنید؟ روانشناسان می‌گویند نه‌تنها جملاتی كه به كودك‌تان می‌گویید و مدرسه‌ای كه برایش انتخاب می‌كنید بلكه حتی شیوه نگاه كردن شما به فرزندتان، می‌تواند به شخصیت او شكلی متفاوت دهد.دکتر ایمانی، می‌گوید، شاید كودك شما برخی ویژگی‌ها را از پدر یا مادربزرگش به ارث برده و با آنها به دنیا آمده باشد اما نمی‌توانید سهم خودتان  را در شكل دادن به شخصیت او نادیده بگیرید. به گفته وی، در شكل‌گیری شخصیت كودكان ارث جایگاه خودش را دارد اما والدین هم می‌توانند با رفتارهای خود این ویژگی را تقویت كرده یا برعكس آن را كمرنگ كنند.

بچه حرف‌شنو خوب است!
شاید داشتن فرزندی محتاط كه قبل از دست زدن به هر چیزی اول به چشمان مادرش نگاه كند یا بدون اجازه مادرش دست از پا خطا نكند، آرزوی بسیاری از والدین باشد اما بد نیست بدانید كودكی كه حتی برای آب خوردنش هم منتظر گرفتن تایید از مادرش است، احتمالا در بزرگسالی با اختلال وسواس درگیر می‌شود. مادران مضطربی كه با كنترل كودك‌شان سعی می‌كنند، استرس خودشان را كنترل كنند، كودكانی پر از ترس و اضطراب تربیت می‌كنند. پس نگذارید ترس‌های شما این ویژگی را در فرزندتان تقویت كند.

 

کودکتان از سروصدا فراری است؟
در جشن بچه‌ها، تنها كسی كه از صدای آواز فراری است و دوست ندارد دور كیك بچرخد، فرزند شماست؟ هرچه دستش را می‌كشید و با چشم و ابرو به او اشاره می‌كنید كه وسط ‌مهمانی برود هم كارساز نیست؟ در این مواقع كودك‌تان اصرار دارد به خانه بروید.چون سر و صدا او را آزار می‌دهد؟ نباید فراموش كنید بعضی از ترس‌ها ذاتی هستند و همان‌طور كه برخی از بچه‌ها از ارتفاع می‌ترسند، بعضی از كودكان هم به‌طور ذاتی صداهای بلند را دوست ندارند. كودكان كمتر از سه سال به‌طور معمول با ورود به مكان‌های پرسروصدا می‌ترسند و كودكانی كه بیش از سه سال دارند، معمولا راحت‌تر با سروصدا و ‌مهمانی كنار می‌آیند. برای اینكه بچه‌ها از شلوغی فراری نشوند، فركانس صداها هم باید در وضعیت مناسبی باشد.

گاهی بزرگ‌ترها هم در بعضی ‌مهمانی‌ها از صدا آزار می‌بینند اما نه ترسو هستند و نه مشكلات روانی دارند. تحمل آلودگی صوتی برای بزرگسالان هم دشوار است چه برسد به دختر یا پسربچه‌های خردسال‌. بعضی صداها نه‌تنها آرامش‌بخش نیستند بلكه با فركانسی نخراشیده سوهان روح هم می‌شوند و طبیعی است كه این صداهای زمخت كودكان را هم مثل بزرگترها آزار می‌دهد. پس اگر كودك چهار ساله شما از برخی صداها فاصله می‌گیرد، توقع نداشته باشید پا به پای شما از ‌مهمانی لذت ببرد و به او حق دهید كه در برابر صدای بلند موسیقی تاب نیاورد. اما اگر كودك‌تان به اندازه كافی بزرگ شده و هم‌سن و سال‌هایش به‌راحتی با صداها كنار می‌آیند، می‌توانید از محرك خوشایند و پاداش دادن برای ترغیب او استفاده كنید.

در چنین شرایطی برای اینکه در ‌میهمانی بماند به او توجه بیشتری نشان دهید و حتی برایش جایزه‌ای هم در نظر بگیرید اما مجبورش نكنید ساعت‌ها در فضایی كه برایش غیرقابل تحمل است بماند. می‌توانید به او بگویید درصورت اذیت شدن به اتاق برود و در فضایی آرام‌تر بازی كند. تصور نكنید اجبارهای شما از كودك‌تان فرد آرام‌تر و منطقی‌تری می‌سازد. تنها كاری كه شما می‌توانید بكنید، همراهی با او و ترغیب كردنش به روبه‌رو شدن با موقعیت‌های ناخوشایند است اما نمی‌توانید با اجبار و تهدید ترس‌ها و نگرانی‌های فرزندتان را از بین ببرید چون با این كار تنها مشكلات كودك‌تان را تشدید می‌كنید.

کودکتان ریسك نمی‌كند؟
دوست ندارد سرسره‌بازی كند و وقتی پارك می‌روید، كنار شما روی نیمكت می‌نشیند؟ او را به‌خاطر این محافظه‌كاری بیش از اندازه دست نیندازید! به جای رفتارهایی كه فاصله او را با ریسك‌پذیری‌های كوچك بیشتر می‌كند، سعی كنید همراهش باشید، دستش را بگیرید و به او اطمینان دهید كه هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد و حتی اگر لازم بود با او سر بخورید. می‌توانید در ابتدا او را از نیمه سرسره رها كنید و برای موفقیت‌های كوچكش تشویقش كنید و بعد هم به او بگویید اگر به تنهایی از سرسره سر بخورد می‌تواند شكلاتی را از شما جایزه بگیرد.

اگر فرزندتان فقط از انجام برخی بازی‌ها یا قرار گرفتن در موقعیت‌های خاص هراس دارد، نگران نباشید؛ با رفتاردرمانی و تشویق او می‌توانید تا حدود زیادی اوضاع را بهتر كنید. نگذارید سختگیری شما كار را برای‌تان سخت‌تر كند و اجازه دهید با آرامش نفس بكشد، تجربیات جدید كسب كند و بفهمد دنیا آنقدرها هم ترسناك نیست؛ البته اگر احساس می‌كنید ترس‌های فرزندتان از كنترل شما و خودش خارج شده و قابل مهار کردن نیست، حتما با یك روانشناس در این مورد مشورت كنید.

 

لجبازی می‌كند؟
در ‌مهمانی هنگامی که سرتان حسابی شلوغ است و در حال چیدن سفره غذا هستید، مدام پاهایش را در سفره دراز می‌كند؟ هرچه چشم‌غره می‌روید انگار نه انگار فقط با چشمانی گرد به شما زل می‌زند و می‌گوید: «دوست دارم» حاضر جوابی‌اش از یك‌طرف و نگاه سرزنشگر دیگران از طرفی دیگر شما را از كوره به در می‌برد؟ در این مواقع خونسردی خود را حفظ كنید. ممكن است هدف كودك فقط جلب نظر شما باشد و البته گاهی هم لجبازی راهی برای تلافی رفتار‌های نادرست شماست. شاید فرزند شما از دست‌تان دلخور است یا از تنبیه نامناسب شما خشمگین است.

گذشته از این همیشه هم حركات نادرست از روی قصد نیست. كودك شما هنوز درك درستی از رفتار درست یا نادرست ندارد و وقتی با فریاد به او می‌گویید: «نكن! سرم رفت!» دقیقا نمی‌فهمد كه سر شما چرا رفته است و اینكه خودش مقصر رفتن سر شماست یا نه. اگر شما با پیام‌های واضح و قابل فهم به كودك‌تان نگویید چه كارهایی را نباید انجام دهد، نباید انتظار رسیدن به خواسته‌های‌تان را داشته باشید.

برخورد با کودک لجباز,کودک عصبانی

برای متوقف كردن اشتباهات کودک باید از راه درست وارد شوید و بدانید تنبیه كار را بدتر می‌كند


چشم سفید است؟
كودكان چهار یا پنج ساله فرصت زیادی برای تجربه كردن كار خطرناك نداشته‌اند و كودكی كه در این سنین از بالای یخچال می‌پرد تا به حال افتادن و درد پاهایش را تجربه نكرده است. با این شیطنت‌ها نمی‌توان برچسب بی‌فكر بودن را به كودك‌ چسباند و تنها باید در نقش والد مراقب اعمال او باشید، از كارهای خطرساز آگاهش كرده و بدون ترساندنش از ریسمان سیاه و سفید خطرها را به او گوشزد كنید. مطمئن باشید جیغ و فریاد شما هیچ پیامی به كودك‌تان نمی‌رساند. پس هنگام خطر با پیام‌های واضح به او هشدار دهید تا متوجه خطر شود؛ البته مراقب باشید به‌خاطر نگرانی‌های بیش از اندازه‌تان سد راه كنجكاوی و پیشرفت او نشوید. کودک نیاز دارد روابط و جهان اطرافش را درك كند و حتی در مسیر این یادگیری كمی خرابكاری كند.

 
به باباش رفته‌؟
كودك مدام از طریق مشاهده یاد می‌گیرد. اگر خودتان لجبازی می‌كنید، فرزندتان هم از شما می‌آموزد و اگر برای عصبانی كردن همسرتان و تلافی كردن رفتار نامناسب او صدای تلویزیون را بلند می‌كنید، فرزندتان هم این روش رفتاری را یاد می‌گیرد.

پس قبل از هر كاری، سعی كنید الگوی كاملی برای فرزندتان باشید؛ البته گاهی هم آموزش نادرست فرزندی لجباز بار می‌آورد. اگر هنگامی كه رفتار نادرستی را در جمع مرتكب می‌شود به او لبخند بزنید و با شوخی بگویید «به باباش رفته» تا سعی كنید رفتار نامناسبش را پوشش دهید، این پیام را به او می‌دهید كه رفتارش جالب بوده و به‌طور ناخودآگاه رفتارش را تقویت می‌كنید. گذشته از این، هیچ‌وقت در مقابل کودک به خاله و دایی در مورد اینكه چگونه ظرف شكلات‌ها را پخش كرده یا ظرف‌های خانه را شكسته است چیزی نگویید و اشتباهاتش را به عنوان شیرین‌كاری به دیگران معرفی نكنید.

درست می‌شود؟
برای متوقف كردن اشتباهات فرزندتان باید از راه درست وارد شوید و بدانید تنبیه و فریاد تنها كار را بدتر می‌كند. كود‌ك‌ نترس شما حتی اگر در آغاز از تنبیه بدنی‌تان بترسد، خیلی زود در برابر تهدید‌های‌تان نسبت به تنبیه كردن دیگر هیچ واكنشی نشان نمی‌دهد. باید شیوه‌های تربیتی را بیاموزید تا بتوانید تعاملی مناسب با فرزندتان داشته باشید. راه چاره شما محروم‌سازی است. اگر حاضر نیست پاهایش را از سفره جمع كند، باید به او بگویید اجازه نخواهد داشت با كامیون مورد علاقه‌اش بازی كند.

فراموش نكنید اگر سر حرف‌تان نباشید و با تسلیم شدن در برابر گریه‌هایش به او اجازه دهید تا با اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش بازی كند، دفعه بعد او حرف شما را جدی نمی‌گیرد. ابتدا كمی فكر كنید، اگر او را از چیزی محروم كنید، احتمالا باید گریه‌هایش را هم تحمل كنید؛ البته صبر شما از او كودكی سر به راه می‌سازد.

 

منبع:مجله سیب سبز/برترین ها