گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

18 توصیه برای سفر طولانی به خارج از کشور


18 توصیه به کسانی كه می‌خواهند برای ملاقات با اقوام‌شان به مدت طولانی به خارج از كشور سفر كنند.

مجله زندگی ایده آل - آذر میرهادی: بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند تا به دید و بازدید از اقوام و خویشاوندان خارج نشین بروند و حداقل چند هفته ای در کنار عزیزان شان باشند. در این میان شاید بعضی از والدین هم تصمیم بگیرند که برای ملاقات با فرزندان خارج نشین راهی سفر بشوند.

گاهی این اقامت ها به مدت کوتاه محدود می شود و البته گاهی هم چندین و چند ماه ادامه می یابد و احتمال دارد که به دلیل ارتباطات طولانی تنش و دلخوری هایی پیش بیاید. از این رو اگر برای ملاقات با فرزندان یا سایر افراد خانواده در فکر سفر هستید و تجربه کافی در مورد اقامت در کشورهای خارجی ندارید، توصیه می شود که این نکات را مد نظر قرار دهید.

18 توصیه برای سفر طولانی به خارج از کشور

1.  مدت اقامت‌تان را طولانی نكنید و اگر چنین برنامه‌ای دارید، برای داشتن مسكن جداگانه اقدام كنید. اگر برای اجاره مسكن مشكل مالی دارید چاره‌ای نیست جز اینكه مدت اقامت را كوتاه‌مدت در نظر بگیرید.

2.  قبل از سفر نزد پزشك بروید و داروهای لازم را از داروخانه بگیرید چون اگر در سفر خارج از كشور دارویی را تمام كنید هیچ داروخانه‌ای بدون نسخه به شما دارو نمی‌فروشد. حتما قرص‌ها را بشمارید و كمی هم داروی اضافه‌تر همراه‌تان باشد.

3. گوش‌هایتان را روی خیلی از مسائل ببندید. رازهای كوچك را از این خانه به آن خانه نبرید. در مسائل خانوادگی فرزندان‌تان دخالت نكنید. حتما عروس‌ را به چشم دختر و داماد را به چشم پسرتان ببینید. از جوان‌ها توقع نداشته باشید زودتر از موعد تجربه كافی داشته باشند. قبول كنید كه دنیا تفاوت كرده است.

4. نكات منفی و غمگین زندگی‌تان را به همراه خود به خانه دیگران نبرید. غر نزنید. خیلی اظهارنظر نكنید. برای پر كردن اوقات فراغت خاطره بنویسید.

5. حتما كتاب زیاد بخوانید و سعی كنید اطلاعات‌تان را در مورد كشوری كه به آن سفر كرده‌اید و بستگان‌تان در آن اقامت دارند، بالا ببرید. به اخبار روز توجه داشته باشید و در جریان تحولات و موضوعات اطراف‌تان قرار بگیرید.

6.  در صورت امكان شیك و تمیز‌تر از قبل باشید. بستگان دوست دارند شما را سرحال، مرتب و شادتر از قبل ببینند.

7.  آب زیاد بنوشید چون به شادابی شما كمك می‌كند. در هر خانه‌ای پارچ آب در نزدیكی خودتان داشته باشید و آن را مورد استفاده شخصی قرار دهید.

8. برنامه‌ای برای پیاده‌روی روزانه داشته باشید و از هوای آزاد و تازه استفاده كنید.

18 توصیه برای سفر طولانی به خارج از کشور

9.  در طول روز طوری برنامه‌ریزی كنید كه زیاد در دست و پای بستگان تان نباشید و خودتان برنامه‌ای مستقل ترتیب دهید.

10.  نزد هر كدام از بستگان به اندازه مساوی بمانید و یكی را بر دیگری ترجیح ندهید. آنها نباید احساس كنند كه در این زمینه بین شان تبعیض قائل شده‌اید.

11.   طول سفر را طوری در نظر بگیرید كه وقتی از پیش‌شان رفتید بگویند جایش خالی است؛ نه اینكه اینقدر اقامت‌تان طولانی شود كه بگویند خوب شد بالاخره رفت سر خانه و زندگی خودش!

12.  وابسته نشوید. همیشه تعلقات و وابستگی‌هایتان را به‌طور مثبت نزد خودتان نگه دارید و هیجانات عاطفی زیادی از خودتان بروز ندهید. زیاد گریه نكنید.

13. یك تلفن همراه اعتباری تهیه كنید و در كشور مورد نظر در كیف‌تان داشته باشید.

14.  یك دفترچه كوچك با تمام آدرس‌ها و تلفن‌های ضروری در كیف‌تان قرار دهید. بعضی وقت‌ها زمانی که بیرون از خانه هستید خیلی به دردتان می‌خورد.

15. قبل از سفر به تاریخ انقضای پاسپورت‌تان توجه داشته باشید و در صورت لزوم آن را به موقع تمدید كنید.

16. با چمدان سنگین سفر نكنید و كم‌كم فرزندان‌تان را عادت دهید كه سوغاتی‌هایشان را برای اقوام پست كنند و در چمدان شما قرار ندهند چون همیشه امكان زمین خوردن شما با  بار  سنگین وجود دارد و به این ترتیب مزاحم سایر همراهان می‌شوید. اگر مرتب سفر می‌روید چمدان‌هایتان را هر چند سال یك‌بار عوض كنید و با چمدان كهنه راهی سفر نشوید.

18 توصیه برای سفر طولانی به خارج از کشور

17. بالاخره قبول داشته باشید كه این وضعیت مهاجرت و جدایی از فرزندان فقط مشكل شخصی شما نیست و در قرن بیست و یكم، دنیا به سمتی می‌رود كه در همه قاره‌ها ملیت‌های مختلف می‌توانند دوستانه در كنار هم زندگی كنند.

18.  اگر می خواهید در زمینه سفر یک ایرانی به کشوری خارجی و مشکلات خانوادگی اش فیلمی را ببینید، «گذشته» را انتخاب کنید. در این فیلم احمد در ابتدا تصمیم می گیرد در هتل اقامت کند اما بعد تصمیمش عوض می شود، در خانه همسر سابقش می ماند و مشکلاتی را تجربه می کند.


ویدیو مرتبط :
10 توصیه برای پیدا کردن شغل در خارج از کشور

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اغفال دختران با رویای سفر به خارج کشور



اخبار حوادث - اغفال دختران با رویای سفر به خارج کشور

عاملان اغفال و آزار و اذیت دختران نوجوانی که با رویای رفتن به خارج از کشور در دام شیادان شیطان صفت گرفتار شده بودند، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح این ماجرا گفت: ماموران کلانتری بانوان مشهد هنگام گشت زنی و انجام وظیفه به ۲ خواهر ۱۴ و ۱۶ ساله که با نگرانی اطراف خود را می پاییدند و حرکات و رفتار مشکوکی داشتند، مظنون شدند و  آنان را مورد بازجویی تخصصی قرار دادند.

 سرهنگ حجت نیکمرام افزود: دختران نوجوان که در پاسخ به سوالات ماموران دچار تناقض گویی شده بودند در نهایت پرده از یک ماجرای تلخ برداشتند و اظهار داشتند که از حدود ۲ ماه قبل از منزل فرار کرده اند و در دام ۲ شیاد شیطان صفت گرفتار شده اند که پس از آن هم به خاطر «ترس» نتوانسته اند به منزلشان بازگردند و برای پیدا کردن افرادی که آنان را فریب داده اند در خیابان ها سرگردان شده اند.

رئیس پلیس مشهد اضافه کرد: بررسی ها و تحقیقات پلیس نشان داد: ۲ دختر نوجوان در یک خانواده ۸ نفره در منطقه گلشهر مشهد زندگی می کنند که ۵ خواهر و یک برادر هستند.

وی با اشاره به اعترافات و اظهارات دختران مذکور ادامه داد: ۲ خواهر یاد شده مدتی قبل و در حالی که رویای رفتن به خارج از کشور را در سر می پروراندند، با ۲ پسر جوان آشنا شده اند که پسران جوان با وعده و وعیدهای واهی برای بردن آنان به ترکیه، ۲ خواهر را فریب داده و عنوان کرده اند در صورتی که هزینه های سفر را تامین کنند، آنان را به خارج از کشور می برند.

سرهنگ نیکمرام تصریح کرد: دختران نوجوان نیز با این امید واهی مقادیری وجه نقد و سرویس طلاهای مادرشان را در یک فرصت مناسب به سرقت می برند و از منزل متواری می شوند، اما شیادان حیله گر پس از گرفتن پول و طلاها، دختران را مورد آزار و اذیت قرار می دهند و با رها کردن آنان، به مکان نامعلومی می گریزند.

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به مشخصاتی که ۲ دختر در اختیار پلیس گذاشته اند، تحقیقات برای دستگیری آنان در حالی ادامه دارد که احتمال می رود متهمان مذکور دختران دیگری را نیز با این شیوه فریب داده باشند.

 سرهنگ نیکمرام در پایان به خانواده ها توصیه کرد: مراقب رفت و آمد فرزندان خود باشند و در صورت بروز هرگونه رفتار خاص و ناگهانی در فرزندان، از مراکز مشاوره کلانتری ها برای مشورت و راهنمایی استفاده کنند. 

 

اخبار حوادث - خراسان