گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

چند نکته برای دوری از مریضی در حین سفر


مریض شدن بخشی از زندگی روزمره است، و در سفر بودن باعث نمی شود که دیگر با آن مواجه نشوید. اتفاقا در سفر شما محیط های مختلف، آدمهای گوناگون و حشرات و حیوانات متنوعی را میبینید که هر کدام ممکن است برای شما ویروس یا بیماری انتقال بدهند.

وب‌سایت گردالی: مریض شدن بخشی از زندگی روزمره است، و در سفر بودن باعث نمی شود که دیگر با آن مواجه نشوید. اتفاقا در سفر شما محیط های مختلف، آدمهای گوناگون و حشرات و حیوانات متنوعی را میبینید که هر کدام ممکن است برای شما ویروس یا بیماری انتقال بدهند.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

تنها کاری که از دست شما بر می آید این است که احتمال دچار شدن به بیماری را به حداقل برسانید. مطلبی که پیش رو دارید چند تا از اساسی ترین نکات برای حفظ سلامتی و دوری از مریضی در حین سفر را برایتان بازگو می کند.

۱ . دست هایتان را بشویید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

شاید نکته ساده ای به نظر برسد، اما اکثر آدمها آن را فراموش می کنند. یکی از مهم ترین عوامل برای مبتلا نشدن به بیماری و جلوگیری از انتقال آن، شستن مرتب دست هاست. سعی کنید هر بار که به آب دسترسی پیدا می کنید دستهایتان را کامل بشویید.۲ . آب معدنی بنوشید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

اگر از آب شیر شهری که در آن به سر می برید مطمئن نیستید، توصیه می کنیم از آب معدنی استفاده کنید، حتی اگر محلی ها آب شیر را بدون هیچ مشکلی می نوشند!۳ . مواظب مسمویت غذایی باشید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

بزرگترین دلیل برای مشکلات معده و اسهال، مسمویت غذایی است. هر جایی غذا نخورید، هرچند وسوسه انگیز باشد. تا جایی که می توانید جایی غذا بخورید که غذای آن تازه، کاملا پخته و موقع سرو کردن داغ باشد. سالادهایی که از شستشوی صحیح آنها مطمئن نیستید، غذاهای مانده، آب میوه فروشی هایی که معلوم نیست چگونه میوه ها را پوست کنده اند یا برای مدت زیادی آنها را بیرون از یخچال نگه داشته اند، خط قرمز هستند.۴ . از خوردن غذای آشنا نترسید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

اگر در مکانی که هستید غذای قابل اعتمادی به جز همان که در خانه می خوردید وجود ندارد، بهتر است با همان سر کنید. همچنین تغییر ناگهانی به یک رژیم غذایی متفاوت مثل غذاهای تند و ادویه دار ممکن است ساز و کار بدنتان را به هم بریزد.۵ . فعالیت بدنی را فراموش نکنید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

یکی از بهترین روش ها برای سلامتی و مبارزه با عفونت ها، فعالیت فیزیکی است. بر همه ثابت شده است که فعالیت فیزیکی سیستم دفاعی را بهبود می بخشد و آن را در برابر بیماری ها مقاوم می کند. اصلا سفری که در آن نخواهید از بدنتان کار بکشید که سفر نمی شود.۶ . مراقب نور خورشید باشید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

هرچند نور خورشید برای بدن خوب است، اما بیش از اندازه آن می تواند باعث گرمازدگی، سوختگی و دردسرهای زیادی در طول سفر بشود. برای اینکه خیال خودتان را راحت کنید، از کرم ضدآفتاب استفاده کرده و مرتب آب بنوشید.۷ . واکسن بزنید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

برای سفرهای طولانی مدت، توصیه می شود که واکسن های مورد نیاز را از قبل بزنید. اما واکسنی که از همه بیماری ها پیشگیری کند وجود ندارد. هر جایی بنا به شرایط و محیطی که دارد، مستلزم یک سری واکسن است. توصیه کلی ما این است: اگر می توانید کاری برای پایین آوردن احتمال بروز بیماری ها انجام دهید، چرا که نه؟۸ . مراقب نیش پشه باشید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

نیش پشه و حشرات یکی از کابوس های عاشقان سفر است. برای اینکه خطر ابتلا به بیماری هایی مثل مالاریا و تب دانگ را به حداقل برسانید، این کارها را انجام دهید:

تا جایی که امکان دارد در اتاق هایی با سیستم سرمایشی مناسب بمانید.

اگر چادر می زنید، از پشه بند استفاده کنید و موقع خواب همه بدنتان را بپوشانید.

از مواد و لوازمی که حشرات را دفع می کنند استفاده کنید (مثل دستبندهای دفع حشره یا اسپری ها)۹ . اگر لازم است، از قرص ضد مالاریا استفاده کنید.

9 نکته برای دوری از مریضی در حین سفر

اگر منطقه ای که به آن سفر می کنید خطر گزیدگی مالاریا دارد، بهتر است قرص های ضد مالاریا با خود ببرید. البته انواع قرص های ضد مالاریا وجود دارد که می تواند بر روی آدم های مختلف، عواقب گوناگونی داشته باشد. برای استفاده از این قرص ها بهتر است با یک پزشک صحبت کنید.


ویدیو مرتبط :
10 نکته مهم که حین جوجه کشی باید رعایت شود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حیرت رسانه ها از برکناری غیرمنتظره متکی در حین سفر خارجی 

 

 

حیرت رسانه ها از برکناری غیرمنتظره متکی در حین سفر خارجی

 

تصمیم غیرمنتظره برکناری منوچهر متکی در شرایطی که وی در سفر خارجی کاری به سر می برد حیرت رسانه ها را برانگیخت.

به گزارش مهر، ساعت 16 روز دوشنبه سایت اطلاع رسانی رئیس جمهور خبری بر روی خروجی خود قرار داد که به سرعت به خبر نخست و تاپ نیوز خبرگزاری ها و سایتهای خبری داخلی تبدیل شد.

بر اساس خبر منتشر شده علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه منصوب و از خدمات متکی تقدیر شده بود.

موضوع تغییر متکی با توجه به حضور 6 ساله وی در پست وزارت خارجه -که در میان تمام وزاری دولت های نهم و دهم یک رکورد محسوب می شود- و با عنایت به اینکه بارها در گذشته این موضوع مطرح شده بود مایه تعجب نبود اما آنچه که حیرت همگان را برانگیخت این بود که متکی برای ابلاغ پیام رئیس جمهور به رئیس جمهور سنگال در ماموریت کاری خارجی حضور داشت و هنوز به کشور بازنگشته حکم تغییر او منتشر شد!

بلافاصله بعد از انتشار خبر تغییر متکی رسانه های مجازی با اخبار و تصاویر ویژه به آن پرداختند هرچند مسئولان سیاسی در مقابل این خبر سکوت اختیار کرده و اکثرا به دلیل شوکه شدن ناشی از بی اطلاعی از جوانب و دلایل این اقدام ترجیح دادند تلفن همراه خود را پاسخ ندهند.

بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که گویا از ماجرا بی اطلاع بود در تماسی بعد از شنیدن خبر برکناری متکی اظهار حیرت و شگفتی کرد و بعد از آن دیگر به تماس ها جواب نداد.

اطرافیان صالحی نیز در گفتگوهای غیر رسمی با خبرنگاران به عدم اطلاع وی از این تصمیم رئیس جمهور اشاره کردند.

با این حال سایت های خبری نیز اکثرا خبر تغییر متکی را خبر برتر خود قرار دادند و با تیتر های مختلف شگفتی خود را از نحوه تغییر متکی ابراز داشتند.

سایت تابناک با برگزیدن تیتر "منوچهر متکی در سنگال، برکناری در تهران " تعجب خود را از این خبر نشان داد و سایت خبرآن لاین نیز با اشاره به شوکه شدن بروجردی از شنیدن خبر برکناری متکی شگفتی خود را به خوانندگانش منتقل کرد.

سایت فردا هم تیتر برکناری متکی را انتخاب کرد اما با روتیتر"پایان شایعات" تلویحا به مکرر بودن خبر تغییر وزیر خارجه در گذشته اشاره کرد.

جهان نیوز هم خبر برتر صفحه نخست خود را به این خبر اختصاص داد و در لید خبر نوشت: منوچهر متکی در حالی که در ادامه ماموریت در آفریقا به سر می برد حکم برکناریش در پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر شد.

سایت رجانیوز اما با رویکردی متفاوت به این قضیه نگریست و ضمن استقبال از برکناری متکی در تیتر گزارش خود از دیرهنگام بودن این برکناری انتقاد کرد.

سایت الف برخلاف دیگر سایت ها که در بخش اخبار ویژه موضوع تغییر وزیر خارجه را مورد پردازش قرار داده بودند در بخش اخبار عادی خود خبر تغییر متکی را منتشر کرد.

سایت عصرایران نیز با برگزیدن تیتر برکناری متکی به عنوان خبر نخست خود و اشاره به خبر خبرگزاری مهر مبنی بر حضور متکی در سفر خارجی در هنگام برکناری به این موضوع پرداخت و فرارو علاوه بر انتشار خبر تغییر متکی گزارش تصویری نیز با عنوان آخرین روزهای وزارت متکی بر روی خروجی قرار داد.

این سایت مصاحبه ای نیز با قدرت الله علیخانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منتشر کرد که تیترش این بود: "متکی به بدترین شکل ممکن برکنار شد".

دیپلماسی ایرانی تیتر "متکی رفت" را انتخاب کرد و نوشت: بالاخره داستان کشمکش های متکی – احمدی نژاد به پایان رسید و شایعه به واقعیت پیوست.

رسانه ها در عین حال با انتخاب عکس هایی از احمدی نژاد و متکی در کنار هم ارتباط جالبی میان خبر برکناری متکی و آن عکس ها برقرار کرده بودند که از ان جمله می توان به عکس سایت دیپلماسی ایرانی اشاره کرد که در آن متکی به صورت خاصی در حال نگریستن به احمدی نژاد است و احمدی نژاد بدون توجه به او به سوی مخالف می نگرد و یا عکس سایت جهان که متکی را در حال خداحافظی با تکان دادن دست نشان می دهد.

آفتاب نیوز نیز در تیتر به برکناری متکی پرداخت و در زیرتیتر نیز به در ماموریت بودن وی اشاره کرد.

با این حال همچنان همگان منتظرند تا ببینند علت اصلی این نوع تغییر وزیر از سوی احمدی نژاد چه بوده است.