گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

مناظری که نمی‎توانید چشم از دیدن آن‌ها بردارید


کوهها،حقیقتا پدیده ای طبیعی و خیره کننده هستند که وجودشان علاوه بر آنکه محکم بودن را به ما یاد می دهد،ماهی یک بار نفس کشیدن در هوای پر لطافتش عمرتان را هم دوبرابر می کند.

وب‌سایت توریسم آنلاین: کوهها،حقیقتا پدیده ای طبیعی و خیره کننده هستند که وجودشان علاوه بر آنکه محکم بودن را به ما یاد می دهد،ماهی یک بار نفس کشیدن در هوای پر لطافتش عمرتان را هم دوبرابر می کند.

بهار بهترین فصل برای تماشای مناظر کوهستانی ،کفش مناسب پوشیدن ،کوله پشتی را برداشتن و زدن به دل کوهستان است.

در ادامه مناظر کوهستانی تماشایی را می بینید که اگر نتوانستید چشم از آنها بردارید ،مسئولیتش با خودتان است!

کوههای راکی از بریتیش کلمبیا-کانادا- تا نیومکزیکو-آمریکا- قد برافراشته اند.در پایین این همه شکوه دریاچه های شفاف و یک دست عکس یار قدبلندشان را منعکس می کنند.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانرشته کوههای "آند" در آمریکای جنوبی طولانی ترین رشته کوههای دنیا هستند.علاوه بر زیبایی های خیره کننده فعال بودن قله های آتشفشانی این رشته کوهها بسیار مورد توجه هستند.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانبله، "هیمالیا" با داشتن 9 قله بلند جهان از میان 10 قله، بالا و بلندیش را به رخ همه می کشد!

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتان"آلپ" معروف و زیبا از میان 8 کشور می گذرد و هر 4 فصل زیبا و تماشایی است.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانکوهستان های "هایلندز شرقی" در استرالیا که به خاطر قله هایش مشهور نیست بلکه جذابیتش را مدیون پرتگاهها و فلاتهاست.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانکوه آسمان یا "تیان شیان" در میان مرزهای چین ،قزاقزستان و قرقیزستان کشیده شده است.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانکوههای "اطلس" در میان 4 کشور آفریقایی :مراکش ،الجزیره ،تونس و مغرب قد برافراشته است.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانکوههای "کارپات" به شکل یک کمان میان اروپای مرکزی و جنوبی کشیده شده اند.البته بخش اصلی آن در کشور رومانی قرار دارد و دارای چشمه های آب گرم است.

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتانکوههای "دولومیتیس" در شمال شرقی ایتالیا قرار دارند.اگرچه که این کوهها برای انجام ورزشهای زمستانی مشهورند اما در ماههای گرم سال چهره ای مانند تصویر فوق دارند پس قضاوت با خودتان!

تصاویر:اگر نتوانستید چشم از این مناظر زیبا بردارید،مسوولیتش با خودتان


ویدیو مرتبط :
چه خال هایی را می توانید بردارید؟!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پروین چشم دیدن موفقیت دایی را ندارد!اخبار,اخبار ورزشی,انتقاد ضیا عربشاهی از علی  پروین

 

اخبار ورزشی - ضیا عربشاهی:
پروین چشم دیدن موفقیت دایی را ندارد!

" آقای پروین! چرا وقتی دایی را محروم کردند، سکوت کردید؟ چرا از موضع دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس دفاع نکردید؟ شما در منزلتان که مثل کاخ می‌ماند نشسته‌اید اما پیشکسوتانی هستند مثل مجتبی محرمی و وحید قلیچ الان روی تخت بیمارستان هستند و شما به راحتی از آنها چشم‌پوشی می‌کنید."

ضیا عربشاهی با انتقاد شدید از علی پروین گفت: برخی از قدیمی‌ها چشم دیدن موفقیت‌های دایی را ندارند.

به گزارش ایسنا، پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از رفتار برخی پیشکسوتان این تیم اظهار کرد: یکسری از افراد هستند که می‌گویند ما پرسپولیسی هستیم اما متاسفانه به فکر مسائل دیگری هستند. ممکن است با حرف‌هایی که الان می‌زنم من را نبخشند و یا رنجیده‌خاطر شوند اما در حال حاضر که پرسپولیس با علی دایی صدرنشین است و نتایج خوبی را هم می‌گیرد، متاسفانه برخی سنگ‌اندازی می‌کنند و نمی‌توانند موفقیت پرسپولیس را ببینند.

او ادامه داد: در چند سال گذشته پرسپولیس طعم قهرمانی را نچشیده و حال با دایی شرایط خوبی دارد اما یک سری از دوستان شیطنت می‌کنند. آنهایی که دم از پرسپولیسی بودن می‌زنند باید بدانند که هیچ چیز مهم‌تر از موفقیت این تیم نیست. پرسپولیس مال آنها نیست که متعلق به میلیون‌ها هوادار و بیش از 120 پیشکسوت است که برای این تیم زحمت کشیده‌اند.

عربشاهی در ادامه گفت: بعضی‌ها که به اندازه پنج انگشت هم نیستند، دارند دق می‌کنند و چشم دیدن رویانیان و دایی را ندارند. روی صحبت من با علی پروین است. آقای پروین! چرا وقتی دایی را محروم کردند، سکوت کردید؟ چرا از موضع دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس دفاع نکردید؟ شما که اسطوره پرسپولیس هستید و می‌گویید من پرسپولیسی‌ ام، آیا باید از موفقیت دایی چشم‌پوشی کنید؟ چشم دیدن موفقیتش را ندارید؟

این پیشکسوت پرسپولیس گفت: شما که می‌گویید دلتان به حال پرسپولیس می‌سوزد، چرا وقتی تیم صدرنشین است کارشکنی می‌کنید؟ آقای پروین شما پرسپولیسی هستید و خانواده‌تان هم همینطور اما نوه شما در تلویزیون می‌گوید که من استقلالی هستم! زمانی که خیری می‌خواست چک خلعتبری را بدهد چرا گفتید که چک آن فرد را بگیرید؟ مگر شما پرسپولیسی نبودید.

 

آقای پروین شما در منزلتان که مثل کاخ می‌ماند نشسته‌اید. البته خدا بیشترش کند اما پیشکسوتانی هستند مثل مجتبی محرمی، نجم‌الدین بخشی و وحید قلیچ که الان روی تخت بیمارستان هستند و سال‌های سال برای این تیم زحمت کشیدند اما شما به راحتی از آنها چشم‌پوشی می‌کنید. من که 13 – 14 سال در پرسپولیس بازی کرده‌ام و یک ثانیه هم ذخیره نبودم در سال 65 به خاطر پرسپولیس از پیشنهاد هفت میلیونی گذشتم. اما شما از یک ریال هم نمی‌گذرید. من می‌توانستم در آن زمان دو آپارتمان 200 متری بخرم که الان ارزش آنها 10 میلیارد تومان می‌شد.

ضیا عربشاهی در ادامه انتقادها خود از پروین گفت: لطفا به دنبال پست و مقام‌ها نباشید. اگر راست می‌گویید که یک پرسپولیسی هستید مثل یک سرباز در خدمت پرسپولیس باشید. آدم باید همیشه مرد باشد و پشت و روی دستش یکی باشد و به دنبال منافع شخصی هم نرود. به عنوان یک سرباز کوچک پرسپولیس افتخار می‌کنم که به دنبال منافع پیشکسوتان هستم و افتخار می‌کنم که دایی دارد پرسپولیس را به جایگاه خودش می‌رساند.

اخبار ورزشی - ایسنا