گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

مراکز خرید چین


مراکز مختلف خرید در پکن با ارائه طیف متنوع و وسیعی از محصولات اصل چینی و همچنین مارکهای غیر چینی که در چین ساخته میشوند، بهشتی را برای گردشگران علاقمند به خرید که از پکن بازدید میکنند به وجود آورده اند.


ویدیو مرتبط :
تور چین بلیط هواپیما چین هتل چین مراکز گردشگری و خرید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چین قرار داد خرید نفت از ایران را تمدید كرد : 460 هزار بشكه در روز 

 

 

چین قرار داد خرید نفت از ایران را تمدید كرد : 460 هزار بشكه در روز

 

شركت های نفتی دولتی چین قرار داد یك ساله خرید نفت خام از ایران را برای سال 2011 تمدید كرده اند.

دو منبع آگاه در گفتگو با رویترز ضمن اعلام این موضوع گفتند كه پكن در سال 2011 همچنان به عنوان بزرگ ترین خریدار نفت خام ایران روزانه 460 هزار بشكه نفت خام از ایران وارد خواهد كرد.

گفتنی است كه خبر تمدید قرار داد خرید نفت چین از ایران در حالی منتشر شد كه هوجین تائو رییس جمهوری این كشور در دیدار رسمی 4 روزه از آمریكا در این كشور به سر می برد.

دولت چین در سال های گذشته علی رغم فشارهای ایالات متحده روابط نزدیك تجاری خود با ایران را حفظ كرده و در شورای امنیت ملل متحد به همراهی روسیه زهر قطعنامه های تحریمی علیه ایران را گرفته است ، با این حال پكن به تمامی قطعنامه های تحریمی شورای امنیت علیه ایران رای مثبت داده است.

این دو منبع مطلع به خبرگزاری رویترز گفتند كه نوع و میزان نفتی که چین در سال 2011 از ایران وارد خواهد کرد، نسبت به سال 2010، هیچ تغییری نخواهد کرد.

چین در سال 2010  سالانه 460 هزار بشكه از ایران نفت وارد كرده است و پیش بینی می شود در سال 2011 نیز به همین میزان نفت از ایران وارد كند. ایران پس از عربستان و آنگولا سومین تامین كننده نفت خام چین به شمار می رود.

منابع آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند كه بر اساس قرارداد منعقد شده بین شركت نفتی دولتی "ژوهای ژنرونگ " (به عنوان بزرگ ترین كمپانی  خریدار نفت ایران در چین ) و شركت ملی نفت ایران ، این شركت چینی متعهد شده  در سال 2011روزانه 240 هزار بشكه نفت خام از ایران خریداری كند. از سوی دیگر شركت چینی " ساینوپك " كه بزرگترین شركت پالایشگاهی نفت خام در آسیا به شمار می رود، طبق قرار دادی مشابه متعهد شده تا روزانه  220 هزار بشكه نفت خام از ایران وارد كند و با این دو قرار داد  حجم كلی خرید نفت چین از ایران به رقم 460 هزار بشكه در روز خواهد رسید.

واردات نفت خام چین از ایران در سال 2010 در مجموع 10 درصد كاهش داشته است ، اما چین همچنان بزرگ ترین خریدار نفت خام ایران در جهان به شمار می رود.

پس از چین هند با واردات روزانه 400 هزار بشكه نفت از ایران دومین خریدار بزرگ نفت خام ایران به مشار می رود و جایگاه سوم از آن ژاپن می باشد.

چین پس از ایالات متحده آمریكا دومین مصرف كننده بزرگ نفت خام در جهان به شمار می رود...../تحلیل:عصرایران