گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

ستاره شناسی هتل


قبل از سفر و یا بعد از رسیدن به مقصد، دغدغه اسکان در مسافر و گردشگر شکل می گیرد و هتل، یکی از گزینه های محتمل است.

ضمیمه روزنامه ایران: قبل از سفر و یا بعد از رسیدن به مقصد، دغدغه اسکان در مسافر و گردشگر شکل می گیرد و هتل، یکی از گزینه های محتمل است. اما در برخورد اول، با ستاره هایی که بر تابلوی هتل نقش بسته اند، مواجه می شویم که نشان از موجودیت داخل هتل دارند.

ستاره شناسی هتل

2 ستاره ها

این هتل ها مرتب و تمیز هستند. خانه داری شان بسیار خوب است و تمام اتاق های آن دارای مبلمان، تلویزیون رنگی، تخت هایی با اندازه های استاندارد و خوب، حمام و سرویس بهداشتی، قفسه و حوله و صابون در حمام است. همچنین این هتل ها ورودی خوبی دارند و رستوران آن ها آماده خدمات دهی است.

3 ستاره ها

هتل های سه ستاره کیفیت خدمات دهی مطلوب تری نسبت به دو ستاره ها دارند. آنها اتاق های مفروش با مبلمانی عالی و جذاب دارند. تنوع رنگ  اتاق ها بهتر از دو ستاره هاست و کنترل دمای آن ها بهتر انجام می شود. این هتل ها به ازای هر تخت، یک دستگاه تلفن دارند و سرویس دهی به اتاق ها در زمان های بیشتری انجام می شود. اتاق ملاقات، پذیرش 24 ساعته، نور کافی در اتاق ها و دکوراسیون جذاب تر و استخر از ویژگی های دیگر این نوع از هتل هاست.

ستاره شناسی هتل

4 ستاره ها

کارکنان این هتل ها آموزش دیده تر هستند و البته امکانات متنوع تری در انتظار شماست. چشم انداز این هتل ها طبیعی و فوق العاده زیباست و ممکن است در فضای عمومی این هتل ها آثار فاخر هنری و دکوراسیون چشم نوازتری ببینید. هال ورودی این هتل ها لوکس است و جعبه کمک های اولیه در اتاق ها دارد. ممکن است به شما لباس راحتی برای استراحت بدهند و سیستم های خودکار در سرویس های بهداشت نظیر خشک کن وجود داشته باشد، روزنامه رایگان بگیرید و خودروی هتل شما را به صورت رایگان به مقصدهای شهری احتمالی برساند.

5 ستاره ها

اینجا دیگر آخر راه است! شما بهترین هتل ممکن را در مقصدتان پیدا کرده اید. اینجا همه چیز درجه یک و مرتب است و بیشتر از 100 اتاق دارد. پرسنل این هتل نهایت احترام را در برخورد با شما به کار خواهند گرفت و دو بار در روز اتاق شما را تمیز می کنند. سرویس رایگان حمل و نقل شهری، مغازه هایی برای خرید و یخچال هایی پر از خوراکی هم در این هتل خواهید داشت.

ستاره شناسی هتل

نکته:

• با اضافه شدن هر ستاره، امکانات و به تبع آن، قیمت اقامت در آن هتل هم بیشتر می شوند.

• پول غذا را باید جداگانه بپردازید.

• قانون اسکان کودکان در هتل را از مسئول پذیرش هتل بپرسید.

• ستاره های هتل با هتل آپارتمان فرق دارد و می توان گفت یک هتل 5 ستاره یا یک هتل آپارتمان 3 ستاره برابری می کند و در نوع خود بی نظیرند.

• ممکن است همه امکانات در همه هتل ها یکسان نباشد.

لغت نامه بین المللی اصطلاحات اتاقی- هتلی

هرچند تا ایام تعطیلات عید نوروز زمان زیادی باقی مانده است، اما بعضی هتل ها را باید از همین الان رزرو کرد. هنگام مراجعه به هتل و با رزرو آن (به خصوص در سفرهای خارجی)، ممکن است با اصطلاحات اتاقی ناآشنایی که تعریفی از وضعیت اتاق های هتل است، برخورد کنیم. این کلمات اختصاصی، معرف نوع اتاق هستند که تعریف چند اصطلاح اتاقی- هتلی در زیر می آید.

ستاره شناسی هتل

• SGL: این اتاق، یک تخته بوده و برای استفاده یک نفر تهیه و تدارک دیده شده است.

• DBL: این اتاق ها دو تخت به هم چسبیده یا مجزا دارند و برای استفاده دو نفر آماده شده اند.

• TPL: این اتاق ها هم سه نفره اند. ممکن است دو تخت آن چسبیده و یکی مجزا و یا هر سه تخت مجزا باشند.

• Suite: سوئیت ها شامل اتاق، سرویس های بهداشتی و قسمتی مجزا برای پذیرایی هستند. بعضی سوئیت ها یک آشپزخانه کوچک هم دارند.

• Apartment: این قسمت از هتل، آپارتمانی است که شما قصد اقامت موقت در آن دارید و تمام امکانات احتمالی یک آپارتمان را دارد. در حقیقت یک واحد آپارتمانی مبله است.

• Studio:
این اتاق ها در نگاه اول شبیه یک اتاق پذیرایی هستند، اما مبل ها و کاناپه های آن قابلیت تبدیل به تختخواب را دارند. در واقع شما در روز، اتاق پذیرایی دارید و در شب، اتاق خواب! این اتاق ها سرویس بهداشتی و گاهی آشپزخانه ای کوچک هم دارند.

• Connected Room:
این مدل از اتاق های هتل برای والدینی که با فرزندان شان به مسافرت رفته اند، کاربرد دارد. دو اتاق تودرتو که به وسیله یک حایل در میان اتاق، از هم جدا می شوند و کودکان، بدون رفتن به راهروی هتل می توانند به اتاق والدین شان بروند.

• Cabana: این اتاق در هتل هایی که نزدیک ساحل هستند و یا در حیاط شان استخر دارند، وجود دارد.


ویدیو مرتبط :
هتل 5 ستاره آنتالیا لوکسترین هتل در ترکیه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

افتتاح هتل لوکس چهار ستاره برای سگها در پاریس + عکس 

 

 

  افتتاح هتل لوکس چهار ستاره برای سگها در پاریس

 

با پرداخت ۳۶ تا ۴۸ دلار می توانید سگ تان را برای یک روز به هتل چهار ستاره مخصوص سگها درپاریس بفرستید.

 

قابل توجه سگ دارانی که مجبورند سر کار رفته و سگ خود را تنها بگذارند. اگر می خواهید به حیوان زبان بسته خود صفایی دهید می توانید با پرداخت ۲۶ تا ۳۵ یورو وی را وارد هتلی کرده که استخر آب گرم داشته و با سالن های مجزای ماساژ سگ شما را به بهترین نحو ماساژ می دهند!

 

هتل اختصاصی در منطقه وینسنه توسط متخصصان رفتار سگها بنام دوی و استان برون در پاریس تاسیس شده،همچنین منوی باز نه برای موجود دو پابلکه برای موجود چهار پا داشته و سگها می توانند در آنجا خوش بگذرانند.

 

امکانات ورزشی و تردمیل و برنامه های آموزشی از جمله راه رفتن روی چوب و حرکات موزون نیز برای سگ ها در نظر گرفته شده است.

 

دی وی دی و تلویزیون در هر سوئیت قرار داده شده تا سگها با انتخاب دی وی دی مورد نظرشان به تماشای فیلم بپردازند.

 

در اتاقها تصاویری نیز از سگها و گربه ها پرینت شده و بر روی دیوار ها نصب شده تا سگها احساس آرامش بیشتری کنند.

 

یکی از کارکنان این هتل می گوید موجود دوپا همیشه هتل را کثیف کرده و یا وسایل حمام را به سرقت می برد.

 

اما این موجود دوپا این نوع ادا و اطفارها را ندارد و از این بابت به نفع کارکنان مجموعه می شود.

 

دوی در این باره می گوید مردم در آپارتمانهای کوچک در پاریس زندگی می کنند و فرصت نمی کنند به سگشان برسند و به همین خاطر ما این مجموعه تفریحی را راه اندازی کرده ایم تا سگها برای یک روز هم که شده تفریح مجلل داشته باشند./خبر آنلاین