گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

زیباترین جنگل‌های مه آلود دنیا


جنگل ابر به جنگل های مه اندودی گفته می شود که معمولا در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارند و یک اکوسیستم همیشه سبز را به وجود می آورند. در ادامه شناخته شده ترین جنگل های ابر دنیا را معرفی می کنیم.

وب‌سایت 118 سفر: تشکیل جنگل های ابر به ارتفاع محل و نزدیکی آن به دریا ارتباط دارد. در ادامه شناخته شده ترین جنگل های ابر دنیا را معرفی می کنیم.

جنگل ابر به جنگل های مه اندودی گفته می شود که معمولا در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارند و یک اکوسیستم همیشه سبز را به وجود می آورند.

 تشکیل جنگل های ابر به ارتفاع محل و نزدیکی آن به دریا ارتباط دارد. در ادامه شناخته شده ترین جنگل های ابر دنیا را معرفی می کنیم:

10. جنگل شولا، هند

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

جنگل شولا در گهات غربی در جنوب هند واقع شده است. این درختان در مراتع سبز منطقه و به صورت دسته دسته پراکنده شده اند. این جنگل همچنین خانه بعضی گونه های رو به انقراض گیاهان و جانوران است از جمله بز کوهی نیلگیری و گل بنفش رنگ و زیبای Neelakurinji که هر 12 سال شکوفه می زند!! با قدم زدن در ابرهای این جنگل حس فوق العاده ای به شما دست خواهد داد.9. جزایر قناری، اسپانیا

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

این مجمع الجزایر اسپانیایی که در ساحل جنوبی مراکش قرار گرفته و یکی از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می رود. وقتی در جنگل های قناری هستید آبشاری از ابرها که از تپه پایین می روند یا رنگین کمان هایی که در اطراف شما شکل می گیرند مناظر همیشگی هستند.
8. El Cielo Biosphere، مکزیک

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

این جنگل در یکی از ایالت های جنوبی مکزیک و در کنار خلیج مکزیک قرار گرفته است. مسیرهای پیاده روی در این جنگل ابر از میان دهکده های کوچک با مردم بسیار مهربان عبور می کند. به همین دلیل روش بسیار خوبی برای درک فرهنگ مکزیکی است.7. پارک ملی اسپرینگ بروک، استرالیا

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

این پارک بر روی یک آتشفشان قدیمی در جنوب شهر بریزبین قرار گرفته است. این جنگل نیمه گرمسیری باران خیز ترین نقطه استرالیاست که یکی از نادر ترین درختان جنگل های بارانی نیز فقط در این جنگل یافت می شود.6. کوه تاراناکی، نیوزلند

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

اگر نیوزلند را ببینید خواهید فهمید که چرا فیلم ارباب حلقه ها در اینجا فیلم برداری شده است. اگر در زیر ابرهای گردان کوه آتشفشانی تاراناکی راه بروید می توانید تجسم کنید که بازی کردن در این فیلم چه حسی دارد!5. Tandayapa Mindo، اکوادور

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

این جنگل در جنوب غربی پایتخت اکوادور قرار دارد، در تمام طول سال سبز است و بهشتی برای دوستداران پرندگان به شمار می رود. پوشش گیاهی این منطقه را درختانی که از خزه و ارکید پوشیده شده اند تکمیل می کنند و حیات وحش آن مملو از پرنده های نادر است.4. جنگل ابر کوه های سیمین، اتیوپی

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

پارک ملی سیمین (Simien) جزء میراث جهانی یونسکو می باشد. این جنگل خانه گرگ اتیوپیایی و بابون گلادا می باشد. جنگل ابر در این نقطه از جهان شباهت زیادی به فیلم های ترسناک دارد!3. Chiang Mai، تایلند

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

جنگل ابر چیانگ مای بین محلی های منطقه بسیار معروف است و همیشه مردم خوشحالی را در این جنگل می بینید که به دنبال جایی برای پیک نیک هستند. این جنگل بکر چند مسیر پیاده روی دارد که به آبشارهای فوق العاده ای منتهی می شوند که در ابر پوشیده شده اند. همچنین این مسیرها به شما کمک می کنند زندگی مناطق روستایی تایلند را بهتر درک کنید.
2. جنگل ابر سالتا، آرژانتین

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

در شمال غربی آرژانتین شهر سالتا قرار دارد. سالتا یکی از نقاط معروف گردشگری است و کمی دورتر از شهر جنگل ابر قرار دارد. در این جنگل ممکن است بازماندگان اینکاها را هم ببینید که براسب سوارند.1. Monte Verde، کاستاریکا

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

مونته ورده نام شهر کوچکی در استان پونتارناس کاستاریکا می باشد. در جگل ابر این منطقه انواع ارکید های رنگارنگ را خواهید دید که در اینجا شکوفه می زنند. این جنگل حیرت انگیز در تمام طول سال دانشمندان و دوستداران طبیعت را به خود جذب می کند.جنگل ابر شاهرود

زیباترین جنگل های ابر دنیا (+عکس)

جنگل ابر شاهرود یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین جنگل‌های دنیاست که در 45 کیلومتری شمال شرقی شاهرود در مسیر جاده آزادشهر قرار دارد که در آن می توانید هم نشینی خاطره انگیزی با طبیعت داشته باشید.


ویدیو مرتبط :
لحظاتی در سراشیبی جنگل مه آلود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شمارش معکوس برای اعدام 7 عضو شبکه شیطان/ جنایت در جنگل مه آلودشمارش معکوس برای اعدام 7 عضو شبکه شیطان/ جنایت در جنگل مه آلود

هفت عضو شبکه شیطان که دختران جوان را در جنگلهای شمال کشور مورد آزار و اذیت قرار می دادند بزودی پای چوبه دار قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، رسیدگی به این پرونده از بهمن ماه سال 89 با شکایت دختر 18 ساله‌ای علیه 9 مرد جوان به اتهام آزار و اذیت و تهیه فیلم غیراخلاقی از وی در دستور کار ماموران اداره آگاهی گیلان قرار گرفت.

شاکی در این باره گفت: روز حادثه من و نامزدم در حال قدم زدن بودیم که سه مرد در خیابان راهمان را سد کردند. آنها با ادعای این که پلیس هستند، از ما مدارک هویتی خواستند و سپس به ما گفتند ارتباط شما مشکل دارد.آنها بدون توجه به حرفهای ما، نامزدم را کتک زدند. بعد هم از او خواستند از خانه مدارک خودش و مرا بیاورد و تحویلشان دهد. پس از رفتن نامزدم، مردان جوان مرا به زور سوار خودرو کرده و از محل دور شدند. آدم ربایان مرا کتک زدند و به منطقه جنگلی و مه آلود در حومه شهر منتقل کردند.در حومه شهر شش مرد دیگر نیز به آنها پیوستند و همه آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند.مردان شیطان‌صفت از صحنه‌های آزار و اذیت من فیلمبرداری کرده و تهدید کردند اگر علیه آنها شکایت کنم، دوباره مرا مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

در پی این شکایت، نامزد دختر جوان نیز در پلیس آگاهی از متهمان شکایت کرد.با اطلاعات به دست آمده از مرد و زن جوان، چهره‌نگاری رایانه‌ای از مردان شیطان‌صفت انجام و جستجوی پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد.

تحقیق در این باره ادامه داشت تا این که چند روز بعد، دختر جوان زمانی که برای پیگیری پرونده اش به دادسرا رفته بود یکی از متهمان را آنجا دید و با داد و فریاد او را دستگیر کرد.

متهم پس از انتقال به اداره آگاهی به آزار و اذیت دختر جوان با همدستی 9 تن از دوستانش اعتراف کرد که همدستان او نیز در عملیات های جداگانه ای شناسایی و دستگیر شدند.

همزمان با افشای جنایت سیاه اعضای این گروه دختر 14 ساله ای با مراجعه به پلیس گفت: چندی قبل با یکی از متهمان دوست شدم. او به بهانه گردش مرا به جنگل های لاهیجان برد و در آنجا با همدستی دوستانش مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند.آنها از صحنه آزار و اذیتم فیلمیرداری کرده و تهدید کردند اگر موضوع را به کسی بگویم فیلم مرا در شهر پخش می کنند.

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت حدود 7 دختر دیگر با مراجعه به پلیس علیه اعضای این باند شکایت کردند.

با تکمیل تحقیقات محاکمه متهمان در شعبه 12 دادگاه کیفری استان گیلان و به ریاست قاضی لسانی برگزار شد. متهمان در جلسه دادگاه به تشریح جنایات سیاه خود پرداختند. دختران جوان نیز وحشت زده از متهمان به طرح شکایت پرداختند.

قضات دادگاه پس از بررسی پرونده، اظهارات متهمان و شکایت شاکیان، هفت عضو اصلی این باند را به اعدام، زندان و شلاق محکوم کردند. دو عضو دیگر این باند نیز به شلاق محکوم شدند.

از سوی دیگر الف - ج سرکرده باند نیز به خاطر تکرار جرایمش از نظر دادسرا مفسد فی الارض شناخته و پرونده اش برای رسیدگی به این اتهام به دادگاه انقلاب فرستاده شد. قاضی دادگاه انقلاب نیز پس از محاکمه او را به اعدام محکوم کرد.

با اعتراض متهمان به حکم مجازاتشان پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور حکم اعدام اعضای این باند را تائید کردند. با تائید حکم اعدام اعضای این باند شیطان صفت هفت متهم اصلی پرونده در یک قدمی چوبه دار قرار دارند و شمارش معکوس برای اعدام آنها آغاز شده است.

یکی از متهمان پرونده نیز فراری است که پرونده او همچنان در دادگاه مفتوح است./مهر