گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

جاذبه‌های گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016


با آغاز سال جدید میلادی، جاذبه های گردشگری متفاوتی هم منتظر هستند تا در تقویم افتتاحیه سال 2016 جای بگیرند.

وب سایت توریسم آنلاین: با آغاز سال جدید میلادی ،جاذبه های گردشگری متفاوتی هم منتظر هستند تا در تقویم افتتاحیه سال 2016 جای بگیرند.

به نظر می رسد که سال 2016 میلادی ،سال پُر و پیمانی برای افتتاح تازه ترین جاذبه های گردشگری خواهد بود. در ادامه 8 مکان تازه به شما معرفی می شوند که به زودی افتتاح خواهند شد:

موزه لوور

لوور این بار اما در ابوظبی! این موزه در فضایی 24 هزار مترمربعی پس از 5 سال ساخت و ساز ،تا اواخر سال 2016 افتتاح خواهد شد.به غیر از هزینه ساخت،مبلغ 525 میلیون دلار فقط برای استفاده از نام "لوور" و 747 میلیون دلار دیگر برای مبادلات هنری ،نمایشگاههای خاص و مشاوره به موزه لوور –پربازدیدترین موزه جهان واقع در پاریس- پرداخت شده است.8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016دیزنی لند شانگهای

دیزنی لند شانگهای که اوایل سال 2016 افتتاح خواهد شد ، با هزینه 5.4 میلیارد دلار ساخته شده است.انتظار می رود که در نخستین سال تاسیس این پارک 10 تا 15 میلیون نفر گردشگر از آن بازدید کنند.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016موزهنرهای مدرن سانفرانسیسکو

(SFMOMA) موزهنرهای مدرن سانفرانسیسکو ،14 ماه می سال 2016 در منطقه "سوما" افتتاح خواهد شد.قرار است 260 اثر هنری برجسته برای شروع در موزه به نمایش درآید.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016دارلینگ هاربر

منطقه دارلینگ هاربر واقع در سیدنی استرالیا با انجام تغییرات اساسی در دسامبر 2016 به روی عموم بازگشایی می شود.بزرگترین هتل لوکس شهر واقع در منطقه روستایی-شهری و میدان دارلینگ در کنار کافه و مغازه ای مختلف جاذبه گردشگری سیدنی خواهد شد.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016مواجهه با کشتی نوح

پارک متفاوت و هیجان انگیز "آرک انکونتر"(مواجهه با کشتی نوح) 7 جولای در کنتاکی-آمریکا- به عنوان یکی از بزرگترین سازه های چوبی دنیا افتتاح خواهد شد.هزینه ساخت این پارک 92 میلیون دلار بوده و انتظار می رود که در سال اول 1.6میلیون دلار بازدید کننده داشته باشد.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016شهر فستیوال دوحه

این مجموعه دارای 550 مغازه ،100 کافه و رستوران ،یک هتل و دو پارک بزرگ و همچنین پارک برفی است.این مجموعه در سپتامبر 2016 افتتاح خواهد شد.(دوحه،قطر)

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016موزه فوتبال فیفا


موزه فوتبال فیفا اوایل سال 2016 در زوریخ –سوئیس- افتتاح خواهد شد.177 میلیون دلار امکانات برای برگزاری بیش از یک هزار نمایشگاه ورزشی هزینه شده است.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016مجموعه پارک و اقامتگاههای دبی

این مجموعه بزرگ در فضایی 2.3 میلیون متر مربعی و با هزینه 208 میلیون دلار اکتبر 2016 افتتاح خواهد شد.این مجموعه دارای 100 جاذبه است و انتظار می رود 6.7 میلیون نفر در سال اول از آن بازدید کنند.

8 جاذبه گردشگری در انتظار افتتاحیه در سال 2016


ویدیو مرتبط :
بازی های مورد انتظار سال 2016

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

برپایی 15 نمایشگاه بین المللی جاذبه های گردشگری ایران در سال 2011 میلادی 

 

برپایی 15 نمایشگاه بین المللی جاذبه های گردشگری ایران در سال 2011 میلادی

 

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: 15 نمایشگاه با موضوع جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی ایران در سال 2011 میلادی در كشورهای مختلف جهان برگزار خواهد شد.

'محمدابراهیم لاریجانی' در نشستی با خبرنگاران در این مورد توضیح داد: اواخر بهمن ماه جاری در شهر میلان ایتالیا، اوایل اسفند ماه در استان مالاگا در جنوب اسپانیا و دوم اسفندماه در شهر برلین آلمان نمایشگاهی از داشته های فرهنگی ایرنا بویژه رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی برپا می شود.

وی با بیان اینكه این سه نمایشگاه در سال جاری و بقیه در سال آینده برپا خواهد شد، در مورد تامین هزینه های این نمایشگاه ها گفت: ایرانیان مقیم این كشورها هزینه ها را یا به صورت رایگان تقبل می كنند و یا با دریافت وجه برپایی غرفه ها را برعهده می گیرند و ارسال اقلام صنایع دستی و گردشگری از ایران و از سوی سازمان میراث فرهنگی به این نمایشگاه ها صورت می گیرد.

**برنامه های سال 1390 سازمان میراث فرهنگی

مدیركل میراث فرهنگی استان تهران در این مورد گفت: در اردیبهشت ماه این سال 'همایش راه كارهای تحقق سند چشم انداز 20 ساله در حوزه گردشگری' با هدف تبیین وظایف سازمان های مختلف در این مورد برگزار می شود.

لاریجانی افزود: مطالعات امكان سنجی و طرح جامع تمام مناطق گردشگری هم اكنون به اتمام رسیده است و برای بیش از 50 درصد از آنها سرمایه گذار تعیین شده است كه نیازمند بازاریابی هستند.

وی ادامه داد: در فروردین ماه سال آینده همچنین یك مجتمع تفریحی توریستی كه با همكاری سازمان میراث فرهنگی و بخش خصوصی اجرا شده است،‌ گشایش خواهد یافت.

لاریجانی با بیان اینكه عمارت نظامیه در تهران به مركز باستان شناسی تبدیل شده است،‌ افزود: در سال آینده به مناسبت صدمین سالگرد آغاز باستان شناسی در تهران، همایشی مرتبط با این موضوع برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور سرعت بخشیدن در اجرایی شدن طرح های مرتبط با حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، 'همایش برون رفت از گفتمان تا رسیدن به عمل' در سال آینده برگزار خواهد شد.

**برنامه های نوروز 90 سازمان میراث فرهنگی

لاریجانی در مورد برنامه های نوروز 90 سازمان میراث فرهنگی با بیان اینكه بالاترین سطح مبادلات اقتصادی در كشور نوروز است، گفت: دستكم 30 میلیون از 70 میلیون ایرانی در نوروز به سفر می روند.

وی افزود: رسالت اصلی ما در نوروز فرستادن مسافر و گردشگر از تهران به استان های دیگر است با این حال 15 میلیون تورهای خود را از تهران خریداری می كنند و با احتساب جمعیت 10میلیونی تهران، در نوروز با یك جمعیت 25 میلیونی در تهران مواجه هستیم كه باید برای آنها برنامه های ویژه ای تدارك ببینیم.

لاریجانی اظهار داشت: بنابراین از 2 ماه گذشته كارگروه نظارت بر تورهای نوروزی متشكل از كارشناسان میراث فرهنگی، آژانس داران ، هتل داران و انجمن های صنفی مرتبط با حوزه گردشگری كار خود را آغاز كرده است.

وی افزود: بر اساس نتایج حاصله از نشست های این كارگروه، آژانس ها باید خدمات خود را در قراردهای منعقد شده با مسافران و گردشگران قید كنند تا از بروز مشكلات احتمالی برای مسافران جلوگیری شود.

لاریجانی با بیان اینكه مردم باید توجه داشته باشند برای سفر به آژانس های مجاز مراجعه كنند، ادامه داد: برای كسب ضمانت های لازم برای برخورد قانونی با اماكن متخلف تلاش می كنیم.

وی با بیان اینكه نظارت بر خدمات گردشگری در نوروز رویكرد اصلی ستاد تسهیلات سفر استان تهران است، گفت: از 1200 آژانس مسافرتی موجود در كشور 70 آژانس تور نوروزی برگزار می كنند و كمیته های حمل و نقل و نظارت در این ستاد اقدامات اساسی در این خصوص را از مدت ها پیش آغاز كرده اند.

لاریجانی ادامه داد: تفاهم نامه هایی با شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)ی تهران منعقد شده است كه طی آن در 15 ایستگاه مترو جایگاه (كیوسك) گردشگری و صنایع دستی در نوروز 90 راه اندازی شود.

وی با بیان اینكه این طرح با همكاری سازمان میراث فرهنگی، مترو و سازمان زندان ها اجرا می شود، گفت: عواید حاصل از این طرح به سازمان زندان ها اختصاص می یابد.

**حفاظت از میراث فرهنگی در همكاری با شهردای تهران

مدیركل میراث فرهنگی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود افزایش همكاری های با سازمان شهرداری تهران را یادآور شد و اظهار داشت: در نتیجه این همكاری ها تاكنون به میزان 80 درصد از تخریب های میراثی در سطح استان تهران كاسته شده است.

لاریجانی با بیان اینكه رسانه ها نیز در این زمینه همكاری زیادی داشته اند، افزود: البته این به معنای رفع تمام مشكلات نیست اما روند همكاری ها در نتیجه مذاكرات و مكاتبات با مدیران این سازمان بهبود یافته است.

لاریجانی تاكید كرد كه، هم اكنون سازمان میراث فرهنگی از چالش با شهرداری عبور كرده و به نكات مثبتی رسیده است.

وی افزود: آنچه كه سازمان میراث فرهنگی در مورد آن با شهرداری به توافق رسیده، توسعه شهری با حفظ میراث فرهنگی است؛ چراكه شهر باید توسعه یابد و میراث فرهنگی نیز باید حفظ شوند و نمی توان یكی را قربانی دیگر كرد.

لاریجانی ادامه داد: بنابر این با توافق دوطرف كارگروهی مشترك برای رفع این مشكلات تشكیل شده است تا شهرداری پیش از هر اقدام با میراث فرهنگی هماهنگی های لازم را انجام دهد.

**بازار تهران

وی در موردبازار تهران نیز گفت: با همكاری شهرداری سند راهبردی بازار تهران تنظیم شده كه مورد تایید شورای شهر تهران قرار گرفته است.

لاریجانی با بیان اینكه هم اكنون آیین نامه اجرایی این سند در حال تدوین است، ابراز امیدواری كرد كه با تدوین این آیین نامه مشكلات بازار تهران بعنوان میراث درخطر ملی كشور برطرف شود.

وی همچنین بااعلام تشكیل كمیته های مرمت و حفاظت بازار تهران در آینده ای نزدیك، ادامه داد: هم اكنون تمام خطراتی كه بازار تهران را مورد تهدید قرار می دهند، شناسایی شده اند و در همكاری با ارگان های مربوطه مانند راهنمایی و رانندگی و آتش نشانی تلاش داریم در دراز مدت آثار این هماهنگی ها مشخص و اعلام شود.

**مدیركل میراث فرهنگی استان تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از برنامه های این اداره كل در روزهای پیش رو در دهه فجر اشاره كرد و گفت: پرچم ایران به طول 33 در 5 متر در 22 بهمن ماه بدست مردم در جریان راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی خواهد شد.

لاریجانی افزود: همچنین طبق شب های گذشته برنامه شب شعر فجر با دعوت از شعرا انقلاب در ارگ آزادی برگزار و كیكی به وزن 330 كیلو در شب های آتی در این مجموعه بین حاضرین توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در اتوبوس دو طبقه گردشگری انقلاب در این مدت با گردش در شهر اماكن و حوادث انقلاب برای مردم مرور می شود...../تحلیل:ایرنا