گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

تورهای ایرانگردی برای گذراندن بهاری متفاوت


به جز اینکه در فصل بهار می توانیم به بعضی شهرهای خاص سفر کنیم که ویژگی های منطقه ای و گردشگری دارند، می توانیم به مناطق بکر و کمتر شناخته شده ای برویم که شاید هنوز هیچ توریستی پایش به آنجا نرسیده است.

هفته نامه همشهری جوان: به جز اینکه در فصل بهار می توانیم به بعضی شهرهای خاص سفر کنیم که ویژگی های منطقه ای و گردشگری دارند، می توانیم به مناطق بکر و کمتر شناخته شده ای برویم که شاید هنوز هیچ توریستی پایش به آنجا نرسیده است. پس اگر برنامه ریزی کرده اید به کاشان بروید تا گلاب گیری را تماشا کنید یا فصل نارنج را قصد دارید در شیراز بگذرانید یا اینکه می خواهید به یزد و قشم بروید و از آسمان پرستاره لذت ببرید، دست نگه دارید، قبل از اینکه راهی سفر شوید، به لیست پیشنهادی ما هم نگاهی بیندازید، شاید نظرتان تغییر کرد. قیمت هایی که در این منو آمده ابتدا و انتهای یک بازه است و بسته به تور انتخاب و فاصله تان تا مقصد ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

تورهای غارگردی


اگر اهل تحقیق و اکتشاف هستید و دوست دارید که از هزارتوی لایه های زمین و کوه ها سر در بیاورید، پیشنهاد ما تورهای غارگردی مثل غار آبی دانیال در استان مازندران و غار کهک در استان مرکزی، غار آبی دریوش و غار چال نخجیر است.

سفر به گرای 45 درجه
غار آبی دانیال

 رفتن به غار، تجربه هیجان انگیزی جدیدی است که مثل یک سفر علمی برایتان فایده خواهدداشت. با سفر به این نقاط پوشش سنگی و گرانیتی جدیدی را خواهیددید. تورهای غارگردی اغلب یک روزه هستند و به همراه داشتن کفش های مناسب کوهنوردی، چراغ قوه و دوربین عکاسی جزء واجبات آنهاست. هزینه تور غارگردی معمولا بین 75 تا 100 هزار تومان است.

سفر به گرای 45 درجه
غار چال نخجیرتورهای پرنده نگری


این نوع تورها جزء تورهای طبیعت گردی به شمار می روند. از آنجا که ایران پر از تالاب و دریاچه است و بسیاری از پرنده ها هم در فصل بهار به این تالاب ها مهاجرت می کنند، می توانید در این تورها شرکت کنید. تور تالاب عشق آباد تهران و تور تالاب میقان اراک از تورهای یک روزه ای هستند که می توانید با پرداخت 250 هزار تومان در آنها ثبت نام کنید.

سفر به گرای 45 درجه
تالاب عشق آباد تهران

 تورهای دو روزه تالاب میانکاله و دشت ناز، تالاب کانی برازان تا قوری گل آذربایجان هم جزء تورهای دو تا سه روزه ای هستند که 300 تا 400 هزار تومان برایتان آب می خورد. با رفتن به این مناطق هم می توانید، پرنده های مهاجر را ببینید و هم وارد محدوده حفاظت شده شان بشوید و کلی عکاسی کنید. یادتان باشد که تلسکوپ، دوربین شکاری و دوربین عکاسی هم با خودتان ببرید تا پرنده ای از دیدتان جا نماند.

سفر به گرای 45 درجه
تالاب میانکالهتورهای رفتینگ


اگر از کلیپ های جوانان های خوشحال قایق سوار که جلیقه های زرد و قرمز پوشیده اند و از رودخانه های خروشان عبور می کنند خوشتان آمده باید در تورهای رفتینگ شرکت کنید. Rafting به معنی قایق سواری در مسیر یک رودخانه ای خروشان است که به خاطر ویژگی های این مدل رودخانه ها به آن قایقرانی روی آب های سفید هم می گویند. تورهای رفتینگ به درد کسانی می خورد که می خواهند کارهای هیجانی بکنند.

سفر به گرای 45 درجه

در ایران رودخانه های زیادی برای این کار مناسب هستند. رودخانه خروشان ارمند در چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین جاهایی است که می توانید این تور متفاوت را در آن تجربه کنید. شرکت در این تورها 300 تا 400 هزار تومان برایتان آب می خورد و حکم یک تیر و دو نشان را دارد. هم دو روز قایق سواری و شنا می کنید و هم بعد از اینکه پایتان به زمین سفت رسید می توانید برای ته نشین شدن هیجانتان راهپیمایی در دشت را هم تجربه کنید. در این جور سفرها حتما کفش و لباس ضدآب به همراه داشته باشید.

سفر به گرای 45 درجهتورهای روستاگردی


تورهای روستاگردی جزء تورهای اجتماعی به حساب می آیند، در این نوع از سفرها می توانید، با سنت ها و آداب و رسوم روستاهای مختلف آشنا شوید، در کنار روستاییان نان بپزید و شیر بدوشید، زیر آسمان پرستاره به خواب بروید و صبح زود با صدای بانگ خروس بیدار شوید.

سفر به گرای 45 درجه
روستای ماسال

 پس اگر از زندگی شهری خسته شده اید و دلتان لک زده برای سادگی و آرامش، بروید سراغ این نوع تورها و بین تیغ بل خراسان شمالی، پالکان و ماسال یا تورهای عشایرگردی کهگیلویه و بویراحمد را انتخاب کنید.

سفر به گرای 45 درجه

تور روستاگردی به جز جیب پرپول به تجهیزات دیگری نیاز ندارد. هزینه این تورها بسته به اینکه کدام روستای تاریخی را انتخاب می کنید متغیر است. برای اینکه از زندگی دورزوه در روستایی لذت ببرید باید بین 350 تا 750 هزار تومان هزینه کنید.تورهای کوهپیمایی

احتمالا آشناترین تور برای ما همین کوهنوردی است. به جز اینکه در این نوع از تورها می توانید، از کوه بالا بروید و قله ای را فتح کنید، می توانید پرش از ارتفاع و آبشارگردی را هم تجربه کنید.

سفر به گرای 45 درجه

حسن تورهای کوهنوردی این است که بعد از فتح قله دماوند یا تفتان و سبلان و با پرداخت 400 تا 800 هزار تومان یک گواهینامه کوهنوردی هم دریافت می کنید که مورد تایید فدراسیون کوهنوردی است و می تواند کنار گواهینامه رانندگی در لیست افتخاراتتان ثبت شود.


ویدیو مرتبط :
خانه طباطبایی ها لا تورهای شاد ایرانگردی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

یک دکوراسیون داخلی بهاری با رنگ های متفاوت بچینیدوقتی فصل بهار شروع می شود شما هم باید به فکر بهاری کردن دکوراسیون داخلی خانه تان باشید. یکی از بهترین ایده ها برای بهاری کردن دکوراسیون تان، اضافه کردن رنگ ها به دکوراسیون است.

با شیشه های خالی گلدان هایی بهاری درست کنید
شیشه های نوشیدنی خالی را دور نریزید. یکی از ایده ها برای تزیین این شیشه ها استفاده از کاغذهای طرح دار است. کاغذهای طرح دار مختلف را دور این شیشه ها بچسبانید.

شیک ترین دکوراسیون بهاری,دکوراسیون بهاری خانه

با شیشه های نوشیدنی خالی و کاغذ رنگی مانند تصویر گلدان های زیبا درست کنید


سرتخت تان را با رنگ های بهاری تزیین کنید
اگر شما هم از تخت خواب های کلاسیکی استفاده می کنید که سرتخت ندارند، می توانید دیوار بالای تخت خواب تان را تزیین کنید. کاغذهای رنگی کوچک را ببرید و در شکل های مختلف به دیوار بالای تخت خواب تان بچسبانید.

دکوراسیون داخلی بهاری,چیدمان بهاری خانه

دیوار بالای تخت خواب تان را با کاغذ رنگی تزیین کنید


میز کارتان را بهاری کنید
جاقلمی که روی میز کارتان قرار می دهید را با رنگ های تند بهاری رنگ آمیزی کنید. برای تزیین بیشتر میزکارتان یک گلدان پر از گل های طبیعی بهاری روی میزتان قرار دهید.

 

دکوراسیون بهاری خانه, دکوراسیون بهاری

جاقلمی که روی میز کارتان قرار می دهید را با رنگ های تند بهاری رنگ آمیزی کنید


تخم مرغ های رنگی کوچک، ایده ای برای تزیین میزهای بهاری
یک بشقاب بزرگ را روی میز ناهارخوری تان بگذارید. درون این بشقاب را با پوشال های رنگی پر کنید. ظرف های شیشه ای مختلف را روی این پوشال ها قرار دهید. درون این طروف را با شمع و تخم مرغ های رنگی کوچک پر کنید.

چیدمان بهاری خانه,شیک ترین دکوراسیون بهاری

با تزیین شمع های زیبا میز غذاخوریتان را بهاری و زیباتر کنید


کشوهای رنگی، یک ایده حالب برای یک دکوراسیون بهاری زیبا
دروار قدیمی تان را دور نریزید. با مداد خط های موربی روی کشوها کشیده و هر کدام از این خانه ها را با یک رنگ روشن بهاری رنگ کنید.

دکوراسیون بهاری خانه, دکوراسیون بهاری

دروار قدیمی تان با رنگ های متفاوت رنگ آمیزی کنید


شیشه های رنگی را به دکوراسیون بهاری تان اضافه کنید
شیشه های خالی نوشیدنی های مختلف را دور نریزید. به سادگی می توانید چند قطره رنگ درون آنها ریخته و شیشه را بچرخانید تا همه قسمت های شیشه آغشته به رنگ شود. سپس شیشه را سر و ته بگذارید تا رنگ های اضافی بیرون بریزد. بعد از خشک شدن درون هر کدام از این شیشه های رنگی را گل هایی زیبایی بگذارید.

 

چیدمان بهاری خانه,شیک ترین دکوراسیون بهاری

با رنگ کردن شیشه های نوشیدنی از آن ها به عنوان گلدان استفاده کنید

 

منبع : seemorgh.com