گردشگری


2 دقیقه پیش

مناظر بی نظیر زمین‌های گلف در آمریکا

در زندگی چیزهای کمی بهتر از بازی گلف در میان رشته کوه های باشکوه، بیابان های بی ثمر یا اقیانوس های خروشان وجود دارد. هر ایالت آمریکایی حداقل یک زمین گلف با مناظر بی نظیر ...
2 دقیقه پیش

باشکوه‌ترین مراکز خرید در جهان

برای اغلب مردم، خرید کردن بخشی از تفریح آن‌ها و برای‌شان مهم است! برای برخی دیگر، تاریخ و فرهنگ مهمتر است اما در صورتی که دو مورد بالا را باهم ترکیب کنید می‌توانید علاوه ...

باید و نباید سفرهای تک نفره


سفر به نقاط مختلف کشور و یا دنیا، از بهترین تجربه های هر فرد در زندگی اش محسوب می شود. همه باید فرصت چنین تجربه هایی را داشته باشند و سالمندان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ماهنامه مطب - نادیا زکالوند: سفر به نقاط مختلف کشور و یا دنیا، از بهترین تجربه های هر فرد در زندگی اش محسوب می شود. همه باید فرصت چنین تجربه هایی را داشته باشند و سالمندان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها باید همانند روزهای جوانی، از سفر و لذت بردن از تمامی لحظات زندگی شان بی نصیب نباشند. اگر شما از این دسته از سالمندان هستید و از سفرهای تک نفره لذت می برید، پس باید نکاتی را به ذهن بسپارید تا از سفرتان لذت ببرید.

باید و نباید سفرهای تک نفره

برنامه ریزی داشته باشید

پیش از رفتن به سفر برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. بهتر است کارهای مربوط به خرید بلیت و رزرو اتاق در هتل یا مسافرخانه را یکی از اعضای خانواده و یا کسی که به او اعتماد دارید انجام دهد. البته خودتان هم روی کارها نظارت داشته باشید اما کمک گرفتن از دیگران در این خصوص می تواند جلوی مشکلات احتمالی را بگیرد. اگر قرار است به دیدن فردی بروید، او را در جریان بگذارید که به استقبال تان بیاید و یا از او آدرس دقیق را پرسیده و با وسیله نقلیه ای مطمئن به منزلش بروید.

مراقب مدارک تان باشید

از قبل، تمام مدارکی که برای سفر لازم دارید، مانند گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، دفترچه بیمه و کارت های اعتباری تان را آماده کرده و آنها را در جای مطمئنی قرار دهید.

بهتر است این مدارک را به جای چمدان یا کیف دستی، در کیف کمری قرار دهید و زیر لباس خود پنهان کنید تا دور از چشم سارقان باقی بماند. برای ایمنی بیشتر بهتر است شماره تلفن دو یا سه نفر از نزدیکان و یا افراد قابل اعتمادتان را داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

باید و نباید سفرهای تک نفره

بیمه سفر داشته باشید

بد نیست هنگام سفر، بیمه نامه سفر تهیه کنید. در این بیمه نامه ها، علاوه بر هزینه های درمانی، خدمات ویژه ای مانند مشاوره های حقوقی هنگام سفرهای خارجی، کمک برای پیدا کردن بار مسافری مفقود شده و مدارک مسروقه ارائه می شود.

داروهای تان فراموش تان نشود

داروهای مورد نیازتان را هرگز در چمدان قرار ندهید بلکه آنها را در کیف دستی تان بگذارید. همچنین قبل از حرکت، مراکز مهم درمانی مقصد را شناسایی کنید تا در صورت لزوم به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

سبک سفر کنید

این نکته نه تنها برای سالمندان بلکه برای هر فردی که قصد سفر دارد مناسب است. تا جایی که می توانید سبک سفر کنید و تنها وسایلی که برای سفر لازم و ضروری است با خود بردارید.

باید و نباید سفرهای تک نفره

با تور سفر کنید

اگر از نظر سنی در شرایطی هستید که توانایی یا اعتماد به نفس لازم را برای مسافرت های تک نفره را ندارید، مسافرت با تور پیشنهاد می شود. البته قبل از ثبت نام در این تورها، از کیفیت خوب و خدمات شان مطمئن شوید.


ویدیو مرتبط :
آهنگ باید نباید که باید از علیرضا مختاری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

باید‌ها و نباید‌های انجماد مواد غذایی 

 

انجمادمواد غذایی

 

 

 

هیچ چیز جای خوراكی‌های تر و تازه را نمی‌گیرد، اما زندگی مدرن امروزی مدت‌هاست آدم‌های گرفتاری را كه همیشه وقت كم می‌آورند مجبور به استفاده از خوراكی‌های منجمد كرده است. خیلی وقت است كه مواد غذایی منجمد كه تولید كارخانه‌ها هستند جای خودشان را در سبد خرید مردم باز كرده‌اند، ولی هنوز هم كسانی هستند كه ترجیح می‌دهند خودشان خوراكی‌های تازه را بخرند و مطابق میلشان آنها را منجمد كنند، اما این گروه از مردم بهتر است بدانند رسالت مهم آنها برای منجمد كردن مواد غذایی نه فقط حفظ طولانی‌مدت خوراكی‌ها كه تلاش برای مقابله با میكروب‌هایی است كه اگر مواد بخوبی منجمد نشوند آنها را خالی از ارزش غذایی می‌كنند.

 

بهترین وسیله برای قرار دادن مواد خوراكی در فریزر، كیسه‌های نایلونی مخصوص یا ظروف پلاستیكی دردار هستند؛ البته با این شرط كه كیسه‌ها سوراخ یا پاره نباشند و قبل از قرار دادنشان درون فریزر هوای داخل آن خالی شده باشد. اگر قصد دارید سبزی‌های مورد نظرتان را فریزری كنید حتما آنها را بپزید، اما یادتان باشد اجازه دهید اول آنها سرد شوند و بعد اقدام به انجمادشان كنید؛ چون این كار روند فساد آن را متوقف می‌كند.

 

بهترین درجه برای منجمد كردن مواد غذایی نیز 15ـ درجه سانتی‌گراد است، به طوری كه درجه حرارت فریزر هیچ گاه نباید بیشتر از این عدد (یعنی گرم‌تر) باشد. حالا اگر قصد دارید با مواد فریزری شده غذا بپزید یادتان باشد كه در این كار عجله نكنید و گوشت قرمز یا ماهی را هرگز درون آب قرار ندهید چون این كار باعث جذب آب به درون بافت‌ها می‌شود و طعم این مواد خوراكی را عوض می‌كند. پس بهترین كار این است كه درباره پخت غذا سریع‌تر تصمیم بگیرید و چند ساعت قبل مواد منجمد را درون یخچال قرار دهید تا یخ آن كم‌كم باز شود.

 

به این نكته نیز توجه داشته باشید، اگرچه انجماد مواد غذایی می‌تواند از فساد آنها جلوگیری كند، اما نگهداری مواد درون فریزر نیز سقف زمانی مشخصی دارد كه از 3 تا 6 ماه بسته به نوع مواد متغیر است. پس اگر دیدید رنگ گوشت قرمز درون فریزر مایل به خاكستری شده است یا سبزی‌ها تیره شده‌اند بدانید كه دیگر قابلیت مصرف ندارند. به این نكته نیز توجه داشته باشید كه هر نوع ماده غذایی را نمی‌توان فریزری كرد؛ چون طعم و مزه‌اش را از دست می‌دهد مثل انواع خامه، شیر، ژله، سس مایونز، تخم‌مرغ پخته یا بسیاری از میوه‌ها.

 

یكی از مشخصات زنان خانه‌دار هنگام استفاده از مواد داخل فریزر به هم ریختگی مواد و نبود نظم درون محفظه فریزر است؛ به طوری كه در این شلوغی بسیاری از مواد دور از دسترس می‌مانند و حتی تشخیص این كه چه چیزی درون بسته است مشكل می‌شود، اما شما می‌توانید با اتیكت زدن روی هر بسته و مشخص كردن نوع ماده غذایی و تاریخ قرار دادن آن در فریزر از این سردرگمی جلوگیری كنید، اما نكته مهمی كه نباید فراموش شود این است كه هرگز مواد غذایی تازه را روی مواد غذایی كه قبلاً منجمد شده‌اند، قرار ندهید و هرگز بطری‌های شیشه‌ای را داخل فریزر قرار ندهید زیرا پس از انجماد خواهند تركید.

 

اگر فضای داخلی فریزرتان به شما اجازه می‌دهد می‌توانید هر یك از گروه‌های مواد غذایی را نیز داخل كشو یا سبدهایی كه معمولا با قرار گرفتن عكس مواد غذایی مربوطه روی آنها مشخص شده، قرار دهید.


یادتان باشد اگر می‌خواهید كالباس یا سوسیسی كه قبلا برش خورده را منجمد كنید حتما قسمت برش خورده را با نایلون فریزر بخوبی بپوشانید و سپس درون فریزر قرار دهید. توجه به این نكته نیز برای حفظ كیفیت مواد غذایی موثر است؛ نكته‌ای كه به ما گوشزد می‌كند هرگز مواد غذایی منجمد را پس از خارج شدن آنها از حالت انجماد، دوباره داخل فریزر قرار ندهید.


منبع:jamejamonline.ir