متفرقه


2 دقیقه پیش

با زخم های زندگی چه کنیم؟

در این سلسله مطالب مباحثی درباره زندگی معنای زندگی روابط و احساسات و ... توسط دکتر شیری ارائه خواهد شد. صبح بخیر: ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد جامعه برای حل مشکلات ...
2 دقیقه پیش

نظر آیت‌الله محقق داماد درمورد سید حسن

آیت الله سید مصطفی محقق داماد، برادر حضرت آیت الله سید علی محقق داماد در پاسخ به سئوالی در خصوص اجتهاد آیت الله سید حسن خمینی، گفت: نظر بنده در مورد ایشان همان نظر اخوی ...

پاسخ معاون هاشمی به عدم استخدام ماماها


درحالی که امروز دبیر انجمن علمی مامایی ایران از استخدام نشدن ماماها انتقاد کرده بود، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: اجرای عقد قرارداد بیمه ها با ماماها در اختیار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و وزارت بهداشت مطالبه گر این موضوع است .

خبرگزاری مهر: درحالی که امروز دبیر انجمن علمی مامایی ایران از استخدام نشدن ماماها انتقاد کرده بود، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: اجرای عقد قرارداد بیمه ها با ماماها در اختیار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و وزارت بهداشت مطالبه گر این موضوع است .

محمد آقاجانی دراین باره گفت: موضوع عقد قراداد بیمه ها با ماماها یک مطالبه است و اجرا و پیگیری آن از سازمانهای بیمه گر در اختیار وزارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

معاون درمان با تاکید بر اینکه عقد قرارداد بیمه ها با ماماها اقدام خوبی است و وزارت بهداشت مطالبه گر این موضوع است نه اجراکننده آن، یادآور شد: سال گذشته یکی از مدیران سازمان های بیمه ای در روز ماما به ماماها قول داد که این موضوع را پیگیری کند و باید از مسئولان بیمه ها پرسید چرا این موضوع محقق نشده است

این در حالی است که ماریا صادقی دبیر انجمن علمی مامایی ایران، با انتقاد از بیمه ها که همچنان زیربار عقد قرارداد با ماماها نمی روند، گفته است: سال گذشته در روز ماما قول دادند این مشکل حل شود، اما اتفاقی نیفتاد. سازمان های بیمه گر به تعهدات شان نسبت به پوشش خدمات مراقبت های دوران بارداری و زایمان برای کسانی که این خدمات را ارائه می دهند، عمل نمی کنند.


ویدیو مرتبط :
اظهار تاسف سازمان عدم خشونت از اظهارات اخیر معاون رئیس

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پاسخ جالب هاشمی درباره عدم توجه به زنان


«فائزه هاشمی» گفت: «ما هروقت نزد آقای هاشمی می‌رویم و از وضعیت کشور گله می‌کنیم که چرا به خانم‌ها پست نمی‌دهید و چرا آنها را به بازی نمی‌گیرید؟ می‌گویند شما خودتان به خودتان رأی نمی‌دهید از بقیه چه انتظاری دارید؟ این حرف درستی است.

روزنامه شرق: حزب جمعیت زنان مسلمان نواندیش آغازگر شد؛ «پیش به‌سوی نهضت ثبت‌نام حداکثری تا رسیدن به سهمیه ٣٠ درصدی»؛ این خروجی افطاری عصر شنبه بود؛ افطاری‌ای که بهانه‌ای شد برای جمع‌شدن زنان فعال سیاسی- اجتماعی با چشم انداز افزایش سهم زنان در انتخابات مجلس دهم. از همه هم دعوت شده بود؛ اصلاح‌طلب و اصولگرا.

«فائزه هاشمی» یکی از سخنرانان بود. او با خرده‌گرفتن از رد طرح سهمیه ٣٠ درصدی زنان از مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام فاش کرد که دونفر در مجمع به این طرح رأی ندادند و عامل ردشدن آن بودند. او گفت: «خودمان هم فکر می‌کردیم که چون آقای هاشمی به‌عنوان رئیس مجمع از این موضوع دفاع کرد حتما رأی خواهد آورد.

 ولی رأی نیاورد. با شرمندگی باید بگویم که یکی از کسانی که رأی نداده، عموی من {محمد هاشمی} بوده است. اگر می‌دانستم ایشان رأی نمی‌دهد می‌رفتیم لابی می‌کردیم! دیشب متوجه شدم که یکی از آن دونفر عموی من محمد هاشمی، بوده است».

«فائزه هاشمی» افزود: «ما هروقت نزد آقای هاشمی می‌رویم و از وضعیت کشور گله می‌کنیم که چرا به خانم‌ها پست نمی‌دهید و چرا آنها را به بازی نمی‌گیرید؟ می‌گویند شما خودتان به خودتان رأی نمی‌دهید از بقیه چه انتظاری دارید؟ این حرف درستی است.

. نکته دیگر این که ما با آقایان در یک‌جا فعالیت می‌کنیم و حزبمان حزب زنانه نیست، باید به نوبت خودمان در احزابی که حضور داریم و در جمعیت‌ها و گروه‌ها، سعی کنیم نقش و سهم خانم‌ها را در آن تشکیلات حزبی در برنامه‌های حزبی و سطوح تصمیم‌گیری حزبی ارتقا دهیم. من تجربه‌ای در روزنامه زن داشتم. آنجا اعلام کرده بودیم که تبلیغات تمام خانم‌های کاندیدا را در سراسر کشور رایگان چاپ می‌کنیم. چون بنیه اقتصادی آن‌ها برای تبلیغات و کارهای انتخاباتی ضعیف است».