متفرقه


2 دقیقه پیش

با زخم های زندگی چه کنیم؟

در این سلسله مطالب مباحثی درباره زندگی معنای زندگی روابط و احساسات و ... توسط دکتر شیری ارائه خواهد شد. صبح بخیر: ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد جامعه برای حل مشکلات ...
2 دقیقه پیش

نظر آیت‌الله محقق داماد درمورد سید حسن

آیت الله سید مصطفی محقق داماد، برادر حضرت آیت الله سید علی محقق داماد در پاسخ به سئوالی در خصوص اجتهاد آیت الله سید حسن خمینی، گفت: نظر بنده در مورد ایشان همان نظر اخوی ...

ایران به جمع صادرکنندگان بنزین می‌پیوندد


معاون وزیر نفت خاطر نشان کرد: با وارد سرویس شدن پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، ایران به صادر‌کننده بنزین تبدیل می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: در حالی که پیش از این وعده بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال 1394 داده شده بود، هم‌اکنون برخی زمان بهره‌برداری از این پالایشگاه را سال 1395 عنوان می‌کنند که در این زمینه معاون وزیر نفت پیشرفت این پالایشگاه را مطلوب عنوان و تصریح کرد: بنزین توزیعی در کل کشور با بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس یورو4 خواهد شد.

عباس کاظمی درباره دلایل تاخیر پی در پی در بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار کرد: این پالایشگاه توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود و پیشرفت مطلوبی دارد.

وی با بیان این‌که طرح احداث این پالایشگاه در سه فاز تعریف شده است، گفت: زمان بهره‌برداری از این پالایشگاه را باید از هیات مدیره آن سوال کرد.

معاون وزیر نفت خاطر نشان کرد: با وارد سرویس شدن پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، ایران به صادر‌کننده بنزین تبدیل می‌شود.

کاظمی ادامه داد: در سال گذشته با افزایش تولید کمی و کیفی 9 پالایشگاه داخلی میزان واردات بنزین حدود 4.5 میلیون لیتر در روز بوده و این در حالی است که در سال 1392 برای تامین نیاز کشور روزانه 10 میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه با تاکید بر این‌که در زمینه تولید بنزین در کشور وضعیت خوبی داریم، خاطر نشان کرد: با به بهره‌برداری رسیدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس بنزین توزیعی در کل کشور یورو 4 خواهد شد و به این منظور خط لوله دوم بندرعباس به تهران در حال ساخت است.

به گفته وی بنزین پالایشگاه خلیج فارس در کشور توزیع می‌شود و بنزین پالایشگاه‌های آبادان و بندرعباس صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا برنامه‌ای برای تبدیل بنزین به یورو 5 دارید، گفت: فعلا برنامه‌ای برای بنزین یورو 5 نداریم ضمن این‌که استاندارد‌های بنزین یورو 5 و یورو 4 به یکدیگر نزدیک است.


ویدیو مرتبط :
بنزین ایران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توتال فروش بنزین به ایران را متوقف كرد 

فروش بنزین

 

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز اعلام كرد شركت نفتی توتال فرانسه فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است .

شركت توتال تنها چند روز قبل از اینكه باراك اوباما رییس جمهور آمریكا قانون تحریم های جدید بر ضد ایران را امضا كند فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است .

این روزنامه در ادامه به نقل از فعالان بازار نفت نوشت شركت توتال از حدود یك ماه قبل فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است .

این خبر در حالی منتشر می شود كه ماه گذشته رئیس شركت مذكور اخبار منتشر شده در رسانه های غربی مبنی بر توقف فروش بنزین به ایران را تكذیب كرده بود.

به گفته تحلیلگران ایران خرید بنزین مورد نیاز خود در بازارهای جهانی را به صورت نقطه ای انجام می دهد و عدم فروش بنزین یك شركت در یك ماه خاص به ایران نمی تواند به معنای توقف فروش بنزین آن شركت به ایران باشد.

اگرچه برخی شركت های غربی به دلیل فشارهای آمریكا در زمینه فروش بنزین به ایران احتیاط به خرج می دهند ایران تاكنون به مشكلی در زمینه تامین بنزین مورد نیاز خود برنخورده است. تولید بنزین از فرآورده های پتروشیمی طرح دیگری است كه ایران می تواند با راه اندازی آن نیاز خود به واردات را به صفر برساند...../تحلیل:فارس