ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

5 تیمی که از یورو جاماندند!


5 کشور مطرح اروپا علی رغم 24 تیمی بودن رقابت های یورو 2016 در کشور فرانسه از راهیابی به یورو باز ماندند.

ورزش سه: 5 کشور مطرح اروپا علی رغم 24 تیمی بودن رقابت های یورو 2016 در کشور فرانسه از راهیابی به یورو باز ماندند. یوفا که با 24 تیمی کردن مسابقات به دنبال حضور تمام تیم های مهم قاره بود، در اولین تجربه به این هدف نرسید...

هلند:

قهرمان اروپا در سال 1988، نایب قهرمان جام جهانی 2010 و تیم سوم جام جهانی 2014، با وجود روبن و دپای و بقیه ستارگانش در کمال ناباوری قافیه را به ایسلند، جمهوری چک و ترکیه واگذار کرد تا در گروه A دور انتخابی در رده چهارم جا خوش کند و با شایستگی به یورو 16 راه پیدا نکرد! آنها که یوروی قبلی هم با هدایت فان مارویک نتایج فاجعه باری گرفته بودند و در گروه مرگ رقابت ها دست خالی و بدون کسب حتی یک امتیاز به خانه بازگشتند، چاره ای ندارند جز اینکه برای اعاده حیثیت در قاره سبز با تغییر نسل، پوست اندازی کنند و منتظر یورو 2020 باشند. غیبت لاله های نارنجی و هواداران یکدستش در فرانسه احساس خواهد شد. ناکام ترین تیم مرحله گروهی سابقه 9 دوره حضور در جام ملت های اروپا را در کارنامه دارد.

دانمارک:

وایکینگ های دوست داشتنی با غفلت در مرحله گروهی کار صعود خود را به پلی آف کشاندند و آنجا هم با سخت ترین رقیب ممکن، یعنی زلاتان و هم تیمی ها روبرو شدند. شکست در بازی رفت و عدم توانایی در کسب نتیجه لازم در دور برگشت، دانمارک را به عنوان دومین تیم غایب در یورو 16 با سابقه قهرمانی در اروپا (1992) را موجب شد. کسپر اشمایکل که با لستر، قهرمان باور نکردنی لیگ جزیره فصل درخشانی را پشت سر گذاشت به همراه کریستین اریکسن، فوق ستاره تکنیکی تاتنهام از بازیکنان مهم دانمارک مجبورند یورو را از خانه تماشا کنند.

یونان:

شاید کسی از غیبت آبی وسفیدها در یورو ناراحت نباشد اما خوب یا بد، آنها قهرمان یورو 2004 هستند و نبودشان پازل قدرت های اروپایی را کامل نمی کند! آنها البته مستحق حضور در فرانسه هم نبودند چرا که در گروه F مرحله مقدماتی، با کسب تنها یک پیروزی (حتی کمتر از کشور کوچک جزایر فارو) و 6 امتیاز، در بین 6 تیم پنجم شدند. آنها یوروی پیشین هم توانسته بودند از گروه صعود کنند اما پیش از آنکه فاجعه ای شبیه 2004 رخ دهد، به دست ژرمن ها حذف شدند.

صربستان:

همگروه دانمارک در گروه I دور گروهی، سه بار در جمع 4 تیم برتر اروپا قرار گرفته و یک بار هم میزبان این بازی ها بوده است اما اعتبار آنها فقط تا زمانی بود که با نام یوگوسلاوی در مسابقات شرکت می کردند. آنها که روزگاری با میاتوویچ، میهایلوویچ، استانکوویچ و بقیه بزرگانشان سهمی در صبح بخیری اروپا داشتند حالا جایی در بین 24 تیم حاضر در دور پایانی یورو ندارند تا شاید دوران بازی امثال برانیسلاو ایوانوویچ و الکساندر کولارف پا به سن گذاشته به یوروی بعدی قد ندهد!

نروژ:

اوکراین (یکی از دو میزبان یوروی پیشین) و نروژ، در گروه های 9 گانه مرحله مقدماتی یورو 2016 بیشترین امتیاز را کسب کردند اما به دلیل قانون عجیب محاسبه نشدن امتیازات تیم های رده سوم برابر تیم آخر گروه خود، به پلی آف رفتند. اوکراین از این مهلکه قسر در رفت اما نروژ نتوانست از پس مجارستان برآید. آنها در هر دو دیدار برابر مجارها باختند تا با وجود شایستگی بلیت فرانسه شان اوکی نشود. آنها فقط یک بار آن هم در سال 2000 تجربه بازی در مسابقات یورو را داشتند.


ویدیو مرتبط :
مشاعره طنز ترکی تیمی - پارتداداق آغزی بورنونی- مشاعره تیمی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

كلوزه: تیمی صاحب سبك و با‌كلاس داریم 

 

كلوزه: تیمی صاحب سبك و با‌كلاس داریم

 

/همگام با جام‌جهانی2010-آفریقای‌جنوبی/

كلوزه: تیمی صاحب سبك و با‌كلاس داریم

بازیكن تیم ملی آلمان گفت: با بازی خوبی كه برابر انگلیس انجام دادیم، مشخص شد چه تیم با كلاس و صاحب سبكی داریم.

به نقل از رویترز، میروسلاو كلوزه اظهار داشت: همیشه گفته‌ام تیمی صاحب سبك و با كلاس در اختیار داریم. تیمی كه هم خوب حمله می ‌كند و هم خوب دست به دفاع می زند. این بازی خوب به دلم نشست و باعث خرسندی‌ام شد.

وی كه در دیدار با انگلیس گل اول ژرمن‌ها را به ثمر رساند، افزود: ما از ثانیه اول بازی، كنترل همه چیز را در دست داشتیم.از همان لحظات اولیه حمله به دروازه حریف را در دستور كار قرار دادیم و موقعیت ایجاد كردیم.
كلوزه ادامه داد: من روی گلی كه زدم، توان زیادی صرف كردم و از توپ بلندی كه برایم ارسال شده بود، سعی كردم به خوبی استفاده كنم.

این بازیكن عضو بایرن‌مونیخ گفت: الان هدف این است كه به مرحله نیمه‌نهایی برسیم كه حتما به آن خواهیم رسید.
تیم ملی آلمان روز گذشته در مرحله یك هشتم نهایی موفق شد با نتیجه 4 بر یك انگلیس را شكست دهد تا روز شنبه آینده حریف آرژانتین در مرحله یك چهارم‌نهایی شود.