ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

کی‌روش، قرقیزستان را آنالیز کرد


جلسه فنی تیم ملی فوتبال با حضور بازیکنان و اعضای کادر فنی برگزار شد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از فدراسیون فوتبال، یک روز پیش از دیدار دوستانه تیم‌های ملی ایران و قرقیزستان، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) جلسه فنی با حضور کارلوس کی روش، دستیارانش و بازیکنان تیم ملی برگزار شد.

در این جلسه نکات فنی مورد نظر سرمربی تیم ملی و نقاظ ضعف و قوت حریف به بازیکنان انتقال پیدا کرد تا آنها با توجه به این نکات در بازی فردا به میدان بروند.

ملی پوشان ایران امروز آخرین جلسه تمرینی خود را پیش از دیدار برابر قرقیزستان برگزار خواهند کرد.


ویدیو مرتبط :
روش های اسپکتروفوتومتری آنالیز (قسمت دوم)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین 

افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین با نانولوله های کربنی

 

 

 

افزایش سطح آنالیز آموکسی ‌سیلین با نانولوله های کربنی

 

 

پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان با کمک نانولوله های کربنی توانستند آنالیز داروی آموکسی‌سیلین را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهند.

 


دکتر بهزاد رضایی یکی از محققان این پروژه در این باره گفت: استفاده از نانوذراتی مانند نانولوله های کربنی و نانوذرات فلزی امکان آنالیز مقادیر بسیار کمتری از آنالیت موجود در نمونه ها را فراهم می آورد و موجب ارتقاء قابل ملاحظه کارایی سنسورهای الکتروشیمیایی می شود.

 


وی افزود: با همکاری سجاد دمیری در دانشگاه صنعتی اصفهان توانستیم با روشهای ولتامتری سیکلی و به کمک نانولوله های کربنی، امکان آنالیز و شناسایی مقادیر بسیار کمتری از داروی آموکسی سیلین را با حد تشخیص تقریبی ۲/۰ میکرومولار فراهم کنیم که نسبت به موارد مشابه حساسیت روش تا ۱۰۰ برابر ارتقا یافته است.

 


رضایی ادامه داد: با آماده سازی اولیه و عامل دار کردن نمونه های نانولوله های کربنی چند دیواره و تهیه الکترود اصلاح شده کربن شیشه ای (GCE) با نانولوله ها به بررسی دقیق رفتار الکتروشیمیایی داروی مورد مطالعه پرداختیم و امکان آنالیز دارو را روی سنسور ارزیابی کردیم.

 


علاوه بر این به شناسایی مواد مزاحم و مشکلات موجود در آنالیز دارو با توجه به بافت نمونه های حقیقی (دارویی و کلینیکی) پرداختیم و در نهایت قابلیت روش را با آنالیز نمونه های حقیقی ارتقا داده است و روش تجزیه ای مناسبی را در این مورد ارائه کردیم.