ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

کنایه سرمربی ایسلند به رونالدو و په‌په


لارس لاگربک از مهاجم و مدافع پرتغالی رئال مادرید انتقاد کرد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از آس، یورو 2016 فرانسه از جمعه این هفته آغاز می شود اما بعضی ها از هم اکنون بازی را شروع کردند. لاگربک سرمربی ایسلند یکی از این افراد است.

تیم او 10 روز دیگر در نخستین بازی اش برابر پرتغال قرار می گیرد. سرمربی سوئدی در بررسی این بازی به دو بازیکن حریف نشانه رفت و گفت: پرتغال یکی از بهترین بازیکنان جهان (کریستیانو رونالدو) را در تیم خود دارد. البته او بازیگر خوبی نیز است. برخی از این فیلم های تماشایی پرتغالی‌اش را دیدیم. در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر اتلتیکو دیدیم که بازیکن دیگری (په‌په) از این کشور می تواند در هالیوود حضور داشته باشد.

لاگربک به حرکت په‌په در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اشاره کرد. مدافع مادرید می خواست نشان دهد فیلیپه لوییس به او ضربه زده است تا باعث اخراجش شود.

سرمربی ایسلند در پایان گفت: حرکت های اینچنینی را دوست ندارم. دوست دارم تصاویر بازی های پس از پایان دیدارها دیده شود تا برای چنین حرکت هایی جریمه در نظر گرفته شود.


ویدیو مرتبط :
گفتگو صمیمی با په په و پدرش در مورد زندگی فوتبال په په

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

همه کنایه های کریس رونالدو به مسیاخبار ورزشی - همه کنایه های کریس رونالدو به مسی

کریستیانو رونالدو مرد سال فوتبال اروپا شد اما تقابل او با لیونل مسی همیشه جالب توجه بوده است. هر چند مسی درباره ادعاهای کریس رونالدو سکوت می کند و ترجیح می دهد که اصلا پاسخ ندهد.

اما یکی دو باری هم ظرفیتش تمام شده و گفته است که در زمین جواب رونالدو را می دهد یا اینکه یک بار هم گفته بود: «من با بارسا آنقدر کار دارم که وقت پاسخگویی ندارم و مایل نیستم باقی مانده وقتم را بیهوده تلف کنم.»

در هر حال مسی کلا آدم توداری است و مثل رونالدو برونگرا نیست. همان روزی که رونالدو مرد سال فوتبال اروپا در سال 2013 شد، مقابل دوربین ها گفت که نسبت به مسی و اتفاقات پیرامون او، وسواس خاصی دارد.

رونالدو و مسی که بارها کاندیدای توپ طلای جهان شده اند، در مراسمی که فیفا برگزار می کند معمولا کنار هم می نشینند اما یک کلمه هم با هم حرف نمی زنند. هر چند رونالدو در دوئل کلامی حسابی مسی را تیرباران کرده است اما به قول طرفداران مسی، او در زمین هم حرف نمی زند، چه برسد به اینکه بخواهد خارج از زمین با کسی کل کل کند.

رونالدو البته هیچ وقت به مسی رحم نکرده و آخرین حرف های جنجالی او درمورد شبهه دار بودن توپ های طلایی که مسی به دست آورده، بخصوص توپ طلای جام جهانی 2014، بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان داشت. همانطور که گفته بود: «اگر بخواهم در مورد توپ طلای جام جهانی نظر صادقانه خود را بیان کنم، باید به زندان بروم.»

البته این کل کل یا دوئل کلامی از سال 2008 و زمانی که کریس رونالدو هنوز به شهرت این روزها نبود، شروع شده است. در این مطلب مروری داریم بر همه حملاتی که کریس رونالدو به مسی، آن هم به صورت کلامی کرده است:

نوامبر 2008، من برتر از همه هستم
رونالدو در ورزشگاه سائوپائولوی برزیل خطاب به خبرنگاران گفته بود: «اگر بخواهم سه بازیکن برتر حال حاضر جهان را نام ببرم، اینگونه خواهد بود: 1- رونالدو 2- رونالدو 3- رونالدو. هر چند که بازیکنان خوب دیگری نیز وجود دارند، از جمله کاکا، مسی و تورس ولی من همه آنچه را برای شماره یک بودن نیاز است، در اختیار دارم و کسی جلودار من نیست. بهتر است از بین سه گزینه ای که گفتم، هر سه را انتخاب کنید!»

 

اخبار,اخبار ورزشی ,کریستیانو رونالدو

 
ژولای 2009، من از مسی گرانقیمت تر هستم
این جملات او هم جالب هستند: «از اینکه گرانقیمت ترین بازیکن دنیا هستم بسیار خوشحالم. 94 میلیون یورو رقم کاملا عادلانه ای برای خرید من بود. مهم این است که از مسی گرانتر هستم. اگر اینطور نیست بگویید اینطور نیست!»

نوامبر 2010، بارسا به رئال نمی تواند هشت تا بزند
رونالدو پس از هت تریک مقابل اتلتیکو بلیبائو و در شرایطی که مسی هم در پیروزی 8- صفر برابر آلمریا هت تریک کرده بود، در یک مصاحبه گفت: «ببینم بارسا به ما هم می تواند 8 تا بزند؟ یا مسی می تواند به رئال سه تا بزند؟» جالب اینجا بود که هفته بعد بارسا با پنج گل رئال را درهم کوبید اما مسی نتوانست هت تریک کند.

فوریه 2011، خودتان می دانید من بهتر هستم یا مسی
رونالدو در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی گفته بود: «من بهترم یا مسی؟ نظری ندارم. خودتان بهتر می دانید کدام بهتر است!» بعد هم خودش جواب خبرنگاران را داد و گفت: «من بهترینم!»

سپتامبر 2011، مسی به من حسادت می کند
پس از شنیدن فریادهای مسی مسی در ورزشگاه دینامو زاگرب، رونالدو در مصاحبه ای گفت: «مرا سیبل خود کرده اند چرا که می دانند من ثروتمند و خوش تیپم. می دانند که من بهترین فوتبالیست دنیا هستم و به من حسادت می کنند. اصلا می دانید چیست؟ مسی به من حسادت می کند!»

اکتبر 2011، طرفداران مسی نامتعادل هستند
پس از رخ دادن اتفاقی مشابه اتفاق ورزشگاه دیناموزاگرب، رونالدو که به قبرس رفته بود، مقابل خبرنگاران گفت: «آنهایی که مسی را تشویق می کردند، یک عده نامتعادل هستند. کسی که از فوتبال خوشش می آید، از کریس رونالدو هم خوشش می آید و کسی که از مسی خوشش می آید، از فوتبال خوشش نمی آید!»

نوامبر 2011، خدا هم می داند من بهترین هستم
رونالدو پس از دریافت کفش طلای اروپا گفت: «این جایزه را با هیچ جایزه دیگری عوض نمی کنم چرا که آن را بدون اینکه کسی بخواهد رأیی بدهد، به دست آورده ام. رقابت با مسی در تمام این سال ها به نفع هر دوی ما شده است. هر کس می تواند نظر خودش را در مورد اینکه چه کسی بهترین بازیکن دنیاست بدهد؛ وقتی خدا نمی تواند همه مردم جهان را راضی کند، من چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ اصلا خدا می داند که من بهترین هستم!»

18 می 2012، من از مسی بهترم!
رونالدو در مصاحبه با سی ان ان جملات عجیبی گفت: «من بهتر از مسی هستم. چگونه می توان یک فراری را با یک پورشه مقایسه کرد؟» البته فراری بهتر از پورشه است. اینکه خودش را فراری می داند و مسی را پورشه هم در نوع خود جالب است.

دسامبر 2012، من شایسته توپ طلا هستم
کریستیانو در مصاحبه با مجله آبولا گفته بود: «من شایسته بردن توپ طلا هستم. با اینحال این مسئله تنها به نظر من بستگی ندارد اما من شایسته توپ طلا هستم!»

ژوئن 2012، مسی هیچ وقت صعود نکرده است
کریس رونالدو در حالی که در یورو 2012 همراه پرتغال به مرحله بعد صعود کرده بود، گفت: «مسی هیچ گاه به چنین مرحله ای از یک رقابت ملی مهم رسیده است؟ تا جایی که یادم می آید، او همراه آرژانتین در کوپا آمریکا در کشور خودش حذف شده است. خوشحالم که همچنان در یورو 2012 به رقابت ادامه می دهم.» البته آن روزها فرا نرسیده بود که پرتغال در جام جهانی 2014 در مرحله مقدماتی حذف شود.

فوریه 2013، مسی هرگز به من رأی نمی دهد
این صحبت های رونالدو هم در نوع خودش جالب بود: «تعجب نکردم از اینکه مسی به من در انتخاب بهترین بازیکن سال رأی نداده است. او سال گذشته هم به من رأی نداده بود. البته من هم به او رأی نمی دهم. مسی هرگز به من رأی نمی دهد و در این روزها تصمیم می گیرم که از این به بعد هرگز به مسی رأی ندهم.»

اوت 2014، اگر حقیقت را بگویم، باید به زندان بروم
توپ های طلای سال گذشته فوتبال جهان به رونالدو رسید. وقتی رسانه ها درباره مسی از کریس رونالدو که کلا خوب زخم زبان می زند، می پرسند؛ او حاضرجوابانه می گوید: «چی؟ از مسی؟ اگر بخواهم در مورد آخرین توپ طلای او (جام جهانی 2014) نظر صادقانه خودم را بگویم، باید به زندان بروم! اگر حقیقت را بگویم جایم زندان است. چهار توپ نتیجه لابی های فیفا و یوفاست!»

شما فکر می کنید این دوئل کلامی یکطرفه به پایان می رسد؟

اخبار ورزشی - هفته نامه چلچراغ