ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

پیروزی سخت والیبال ایران مقابل ونزوئلا


ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی مقابل ونزوئلا در یک بازی پنج سته به کار خود در مسابقات انتخابی المپیک پایان دادند.

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک با ترکیب میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، حمزه زرینی،‌ آرمین تشکری، مصطفی شریفات، مهدی مهدوی و فرهاد ظریف (لیبرو) به میدان رفت تا هر دو قطر پاسور ایران (شهرام محمودی و امیر غفور) در این بازی با نظر لوزانو استراحت کنند.

بازیکنان ایران که در بازی قبلی مقابل لهستان، صعود خود به المپیک را قطعی کرده بودند با خیال راحت به‌دنبال پیروزی بودند و توانستند با دفاع و سرویس بهتر در ست نخست 25 بر 23 به پیروزی برسند. تیم ملی ایران در پایان ست نخست 14 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع، سه امتیاز از سرویس و شش امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 15 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع و شش امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

تیم ملی ایران در آغاز ست دوم با سرویس‌های حمزه زرینی 6 بر 4 پیش افتاد و در امتیاز 8 بر 5 برای نخستین وقت استراحت فنی، نزد مربی خود رفت. دومین وقت استراحت فنی با سرویس و دفاع‌های بهتر بازیکنان ایران در امتیاز 16 بر 13 به‌دست آمد. در این ست، سعید معروف هم در دقایقی به زمین آمد. امتیازات حساس این ست اما به بازیکنان ونزوئلا تعلق گرفت و نتیجه آن 29 بر 27 به سود نماینده بدون پیروزی آمریکای جنوبی رقم خورد.

تیم ملی ایران در پایان ست دوم 30 امتیاز از حمله، سه امتیاز از دفاع، چهار امتیاز از سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 34 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع و 13 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

تیم ونزوئلا در ست سوم نیز همچنان باانگیزه‌تر از ایران بود و بازیکنان این تیم می‌خواستند مسابقات انتخابی المپیک را با پیروزی تمام کنند. آنها در این ست نیز 25 بر 21 پیروز شدند.

تیم ملی ایران در پایان ست سوم 43 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، شش امتیاز از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 49 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

شاگردان لوزانو در ست چهارم نشان دادند که ترکیب ذخیره‌های ایران هم تمایلی به باخت حتی مقابل یک تیم با انگیزه ندارد. حملات بازیکنان ونزوئلا به مراتب مؤثرتر از بازیکنان ایران بود، اما حریف آمریکای جنوبی در سرویس به گرد پای بازیکنان ایران هم نرسید. ست چهارم با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

تیم ملی ایران در پایان ست چهارم 57 امتیاز از حمله، هشت امتیاز از دفاع، 9 امتیاز از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 63 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

کسب سه امتیاز متوالی توسط بازیکنان ایران در آغاز ست پنجم، سرمربی ونزوئلا را مجبور کرد از نخستین وقت استراحت خود استفاده کند. دو تیم در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست نزد مربیان خود رفتند. برتری مطلق در این ست برای بازیکنان ایران بود و شاگردان لوزانو 15 بر 8 برنده این ست و 3 بر 2 برنده آخرین مسابقه خود شدند.

تیم ملی ایران در پایان ست پنجم 57 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع، 9 امتیاز از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 63 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.


ویدیو مرتبط :
حواشی والیبال ایران - ونزوئلا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیروزی بی دردسر والیبال ایران مقابل ونزوئلا


پنجمین روز رقابت‌های انتخابی المپیک والیبال با پیروزی 3بر صفر ایران برابر ونزوئلا آغاز شد.

خبرگزاری ایسنا: پنجمین روز رقابت‌های انتخابی المپیک والیبال با پیروزی 3بر صفر ایران برابر ونزوئلا آغاز شد.    

 تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف تیم ونزوئلا رفت و در سه ست پیاپی با امتیازهای 25-16، 25-16 و 25-20 به برتری رسید.




ست نخست :

تیم ملی والیبال ایران خیلی زود اختلاف امتیازهایش را با حریف به عدد چهار رساند. درخشش حمزه زرینی و دریافت‌های بی‌نقص او توپ‌های خوبی را برای سعید معروف و امیر غفور در پشت خط ایران آماده می‌کرد. تیم جوان و جنگنده ونزوئلا کاملا مقهور والیبال ایران شده بود و بازیکنان این تیم تحت تاثیر بازی هماهنگ تیمی ایران حرفی برای گفتن نداشتند. علیرضا نادی که خیلی خوب قدر پاس‌های سعید معروف را می‌دانست با آبشارهای سرعتی خود دفاع روی تور حریف را جا می‌گذاشت.

هر دو تیم در این ست به نسبت سرویس‌های زیادی را خراب کردند.برنامه تاکتیکی تیم ایران روی ارسال سرویس‌های فنی به منطقه چهار زمین حریف متمرکز بود. سعید معروف در این مسابقه خوب کار می‌کرد و با هوشمندی خود توپ را در حفره دفاعی زمین حریف می‌نشاند. ایران همچنان با سه چهار امتیاز اختلاف از نایب قهرمان منطقه امریکای جنوبی پیش بود. امیر غفور از قطر پاسور آنچنان محکم و قدرتی آبشار می‌زد که دو دفاع روی تور ونزوئلا نمی‌توانستند کاری از پیش ببرند.

 تیم ایران که در این دیدار خیلی خوب ظاهر شده بود خیلی با حوصله توپ‌های حریف را دریافت می‌کرد اما به سرعت توپ‌ها را برای سرعتی ها ساخته و پرداخته می‌کرد. ایران همچنان تیم برتر این میدان بود. آخرین سرویس تیم ونزوئلا هم در این ست به بیرون رفت تا ایران با امتیاز 25-16 ست نخست را هم به سود خود تمام کند. اگر چه تیم ایران به راحتی بر حریف خود چیره شد اما ملی‌پوشان ایران 7 سرویس خراب کردند که این موضوع علاقه‌مندان والیبال را نگران می‌کرد.


ست دوم:

در آغاز ست دوم بازی برای هر دو تیم پایای پیش می‌رفت. درخشش لوییس آریاس و آبشارهای قدرتی او اجازه نمیداد ایران از حریف خود فاصله بگیرد. سرویس تماشایی امیر غفور که به نظر مهار نشدنی بود تحسین معدود حاضران در سالن را برانگیخت. امیر غفور و فرهاد قائمی از چپ و راست زمین حریف را آماج حملات خود قرار داده بودند. تیم ایران برخلاف دو بازی قبلی خود شاداب بازی می‌کرد. اگرچه ونزوئلا تا امتیاز 11 پایاپای با ایران پیش آمد اما دریافت‌های خوب ایران و دفاع روی تور بی نقص از موسوی و نادی و معروف به تریج ایران را پیش انداخت.

آبشارهای سهمگین حمزه زرینی اجازه دریافت را به لیبروی ونزوئلا نمی‌داد. فرهاد قائمی با آبشارهای فنی خود توپ را در یک سوم دفاعی حریف می‌نشاند. مهدوی و رضا قرا به جای معروف و غفور به میدان رفتند. پوریا فیاضی هم با حمزه زرینی تعویض شد تا بازیکنان اصلی ایران توان خود را برای بازی فردا برابر صربستان ذخیره کنند

دفاع روی تور دو نفره ایران در این دیدار خیلی خوب کار کرد و عامل اصلی پیروزی بر ونزوئلا بود. ایران ست دوم این دیدار را نیز با امتیاز 25-16 به سود خود تمام کرد. سعید معروف از تمام توپ‌های برگشتی پاس‌های سرعتی می‌ساخت و موسوی و نادی هم خیلی خوب قدر این پاس‌ها را می‌دانستند و امتیاز می‌گرفتند.


ست سوم:

دفاع روی تور وسط ایران در این دیدار بی نقص کار کرد و اجازه نداد تا قدرتی زن‌های ونزوئلا خودی نشان دهند. روبرتو گارسیا اصلا از کار شاگردانش راضی نبود. ایران پنج بر صفر از حریف خود پیش افتاده بود. تیم ایران تازه در این دیدار به دخود آماده بود و داشت قدرت نمایی می‌کردو قائمی که در ست سوم به پشت خط رفته بود خیلی خوب آبشارهای تماشایی خود را در منطقه سه زمین حریف می‌نشاند. موسوی در این دیدار ستاره تیم ایران بود که هم خوب دفاع می‌کرد و هم با سرعت اسپک‌هایش را در زمین ونزوئلا می‌نشاند.

در حالی که تیم ایران همچنان با امتیاز 14بر7 از حریف خود پیش بود ولاسکو یکبار دیگر تصمیم گرفت تا بازیکنان ذخیره خود را به میدان بفرستد. مباشری لیبروی دوم تیم ایران برای نخستین بار در این رقابت‌ها در ترکیب اصلی تیم ایران قرار گرفت. تیم ایران در دقایق پایانی این دیدار کاملا حساب شده و کم اشتباه ظاهر می‌شد. ملی‌پوشان که از نظر روحی خیلی آماده بودند در تمام پست‌ها بدون نقص بازی می‌کردند. آمار خطای سرویس هم که در ابدای بازی نگران کننده بود در ست سوم خیلی بهتر شده بود.

 شاید قدری شانس چاشنی بازی ونزوئلا شده بود که این تیم اختلاف امتیازهایش را به عدد 3 کاهش داد.اما ولاسکو مهدوی و قرا را یکبار دیگر به زمین فرستاد تا ایران باز هم در برنامه دفاعی خود تقویت شود. رضا قرا که در بازی روز گذشته تیم ایران مقابل پورتوریکو خیلی خوب کار کرده بود در این دیدار فرصتی برای نمایش توانایی‌هایش نیافت. تیم ملی ایران در ست سوم با امتیاز 25بر 20حریف خود را شکست داد و پیروز این میدان شد.


تیم ملی ایران در این دیدار با نتیجه 3بر صفر و امتیاز‌های 25-16، 25-16 و 25- 20 بر ونزوئلا چیره شد. ملی‌پوشان والیبال ایران باید از ساعت 6:30 شنبه 20 خرداد به مصاف صربستان مدعی اصلی قهرمانی در این رقابت‌ها بروند.