ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

پاداش رکوردشکنی کیانوش رستمی آب رفت!


کیانوش رستمی کمتر از مبالغی که در اطلاعیه مسابقات جام فجر وزنه برداری به عنوان پاداش رکوردشکنی تعیین شده بود، پاداش دریافت کرده است.

خبرگزاری ایسنا: کیانوش رستمی تنها وزنه بردای بود که در مسابقات جام فجر توانست رکوردشکنی داشته باشد. طبق اطلاعیه مسابقات جام فجر که از طریق سایت فدراسیون جهانی اعلام شد، قرار بود وزنه بردارانی که بتوانند در این رقابت‌ها رکوردشکنی کنند، پاداشی را نیز دریافت کنند.

پاداش رکورد یک ضرب 3000 دلار، دوضرب 3000 دلار و مجموع 6000 دلار بوده است.

از آنجا که رستمی رکورد دوضرب و مجموع جهان را شکست بنابراین باید 9000 دلار پاداش می‌گرفت.

اما این وزنه بردار 6000 دلار برای شکست رکورد دوضرب و مجموع جهان و 5000 دلار به عنوان پاداش برای قهرمانی در دسته 85کیلوگرم دریافت کرده است.

با توجه به نوع پاداش هایی که از قبل برای رکوردشکنی تعیین شده بود، اکنون این وزنه بردار 3000 دلار کمتر گرفته است.

حسین مقامی دبیر فدراسیون وزنه برداری در این مورد گفت: طبق بخشنامه‌ای که اعلام کردیم پاداش یک ضرب و دو ضرب هر کدام 3000 دلار و برای مجموع 6000 دلار بوده است، از طرفی پاداش نفر اول تا سوم هر وزن 5000، 3000 و 2000 دلار بود. از آنجا که کیانوش رستمی توانست رکورد دوضرب و مجموع جهان را بشکند بنابراین باید در کل 14000دلار پاداش می‌گرفت.

او ادامه داد: من اطلاع ندارم که اکنون رستمی چقدر پاداش گرفته است اما اگر کمتر از مبلغ 14000 دلار به او داده‌اند احتمالا اشتباه شده و باید آقای مرادی از کلمبیا برگردد تا در این رابطه بحث و تصمیم‌گیری شود.


ویدیو مرتبط :
کیانوش رستمی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کیانوش رستمی: فاصله‌ام با رکوردهایم از زمین تا آسمان است!اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

احتمال وزنه نزدن مدال آور المپیک در فینال لیگ

کیانوش رستمی: فاصله‌ام با رکوردهایم از زمین تا آسمان است!

دارنده نشان برنز المپیک لندن گفت: آمادگی‌ام در حدی نیست که بتوانم در فینال لیگ برتر، وزنه بزنم.

کیانوش رستمی، در آستانه فینال لیگ برتر وزنه‌برداری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو، هفت، هشت روز بیشتر تمرین نداشتم بنابراین معلوم نیست در فینال لیگ برتر وزنه بزنم. البته اگر رقیبم نتواند وزنه بزند شاید تنها برای کسب امتیاز بر روی تخته بروم.

وزنه‌بردار دسته 85 کیلوگرم ملی حفاری ایران درباره رکوردهایش در لیگ برتر نیز تصریح کرد: فاصله رکوردهایم در لیگ برتر با آنچه که در تیم ملی زده بودم به اندازه زمین تا آسمان است چرا که برای مسابقاتی نظیر جهانی و المپیک ما حدود هشت ماه ، روزی پنج، شش ساعت تمرین داشتیم، اما اکنون من در روز بیشتر از دو ساعت تمرین ندارم بنابراین رکوردهایم در لیگ برتر با تیم ملی خیلی فاصله دارد.

وی ادامه داد: سایر ملی‌پوشان نیز به دلیل حضور در مسابقات متعدد موفق نشدند آن طور که باید خودشان را آماده نگه دارند. در واقع جو مسابقات گذشته بسیار خسته شان کرده به طوری که نتوانستند تمرین‌های خود را آغاز و با آمادگی کامل در این مسابقه شرکت کنند .

رستمی، ملی حفاری را تیمی قوی و خوب دانست و بیان کرد: اگر ملی‌پوشان آن طور که قول داده‌اند، وزنه‌های خود را بزنند، مطمئنا ملی حفاری قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

دارنده نشان طلای جهان در پایان درباره مصدومیت زانوی خود نیز گفت: مصدومیت زانویم همانند گذشته است و هیچ تغییری نکرده، البته در ایران می‌گویند که عمل جراحی احتیاجی نیست. از سوی دیگر با این وضعیت اقتصادی نیز نمی‌توانیم به خارج از کشور برویم تا یک پزشک آن را معاینه کند، بنابراین حضورم در اردوی تیم ملی بستگی به نظر و صلاح آقای باقری دارد./ایسنا