ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

نوامبر ۲۰۱۶، ماه سرنوشت‌ساز برای ایران


AFC در نوامبر ۲۰۱۶ ممکن است سهمیه ایران را کاهش و به کشورهای امارات، قطر یا حتی ازبکستان بدهد.

خبرگزاری تسنیم: پیش‌بینی رسانه‌های عربستانی درباره کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا از 1+3 سهمیه به 2+2 تیم چندان دور از ذهن نیست اما احتمال وقوع این اتفاق در سال جاری دور از ذهن است چرا که AFC سال گذشته سهمیه سال 2015 و 2016 را اعلام کرده و این سهمیه تغییر نخواهد کرد، با این حال ممکن است این اتفاق در سال آینده رخ دهد.

طبق آنچه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده از 100 امتیازی که برای کسب سهمیه به باشگاه‌ها اختصاص داده می‌‌شود، تیم ملی فوتبال ایران به‌دلیل موقعیتی که در آسیا دارد 30 درصد امتیاز کامل مربوط به تیم‌های ملی را به دست می‌آورد اما 70 درصد امتیازات باقی‌‌مانده مربوط به عملکرد نمایندگان ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در 4 فصل اخیر است. بهترین عملکرد تیم‌های ایرانی به حضور تیم استقلال در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها و نفت تهران در جمع 8 تیم برتر قاره کهن برمی‌گردد.

طبق اعلام یک منبع آگاه، بر همین اساس قرار است کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه نوامبر 2016 (آبان و آذر 95) در مورد سهمیه کشورهای حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2017 و 2018 تصمیم‌گیری کند. با توجه به عملکرد نمایندگان فوتبال امارات، قطر و حتی ازبکستان در این رقابت‌ها سهمیه ایران از 1+3 سهمیه به‌احتمال خیلی زیاد به 2+2 کاهش پیدا می‌کند و به این کشورها اختصاص پیدا خواهد کرد.


ویدیو مرتبط :
روز سرنوشت ساز ایران و قدرت های جهان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیشنهاد اشتون برای برگزاری دور جدید مذاکرات با ایران در نوامبر 

 

 وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا دیروز خواستار آغاز دور جدیدی از مذاکرات هسته ای با ایران در ماه آینده میلادی شد.

به گزارش مهر به نقل از شینهوا، "کاترین اشتون" که دیروز پنجشنبه در بروکسل سخن می گفت پیشنهاد داد که مذاکرات جدید با ایران در ماه آینده میلادی و در شهر وین برگزار شود.

وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در ادامه خواستار برقراری دیدارهای مستقیم با ایران در اواسط ماه نوامبر شد.

شینهوا در ادامه به نقل از دیپلماتهای حاضر در وین مدعی وجود نشانه های مثبت از سوی "سعید جلیلی" دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با اشتون شد.

پیشتر اشتون خواستار مذاکره با سعید جلیلی شده بود.

در همین رابطه در هفته گذشته نیز "منوچهر متکی" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی تهران برای مذاکره با گروه 1+5 در اواخر ماه جاری میلادی یا اوایل ماه آتی خبر داده بود.

آخرین دور از مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 در اکتبر سال گذشته میلادی برگزار شده بود

.