ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

فدراسیون عراق: رای فیفا تغییرناپذیر است


فدراسیون فوتبال عراق به جوسازی برخی رسانه‌های سعودی مبنی بر برگزاری بازی عراق با عربستان در جده واکنش نشان داد.

خبرگزاری فارس: پس از آنکه رسانه‌های عربستان روز گذشته مدعی شدند فدراسیون بین‌المللی فوتبال رای خود را تغییر داده است و قرار شده بازی عراق با عربستان در جده برگزار شود، فدراسیون فوتبال عراق به این اظهارات واکنش نشان داد و تمام آنها را جوسازی و هیجان رسانه‌های سعودی بیان کرد.

عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون فوتبال عراق در مصاحبه با روزنامه المدی گفت: ما نامه‌ای رسمی از سوی فیفا برای برگزاری بازی عراق با عربستان در کشور ثالث را دریافت کردیم و بنا بر این حکم بازی رفت و برگشت ما با عربستان در کشوری دیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: تصمیم کمیته اجرایی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه نهایی است و قابل تغییر نیست. فدراسیون عربستان با اعتراض خود به فیفا یا کاس نمی‌تواند آن را تغییر دهد. فیفا با برگزاری بازی‌های ما در ایران موافقت کرد و ما با بررسی‌های انجام داده ورزشگاه امام رضا(ع) را برای میزبانی خودمان انتخاب کردیم و فدراسیون ایران نیز موافقت خود را به AFC و فیفا اعلام کرد.

رئیس فدراسیون عراق درباره انتخاب مالزی به عنوان میزبان با عربستانی‌ها گفت: ما نامه‌ای را به فدراسیون مالزی فرستادیم تا این کشور را به عنوان میزبان بازی رفت خود مقابل عربستان انتخاب کنیم و با موافقت آنها روبرو شدیم. انتخاب مالزی بعد از مشورتی که با راضی شنیشل سرمربی تیم‌ملی داشتم، انجام شد زیرا مالزی از لحاظ آب و هوایی مانند استرالیا است و شرایط گرفتن ویزا نیز آسان است.

مسعود در پایان درباره جوسازی روز گذشته روزنامه الریاض و الشرق الاوسط عربستان گفت: این رسانه‌ها به دنبال جوسازی و هیجان دادن هستند تا شرایط را تغییر دهند ولی همه کذب است چون فدراسیون عربستان این خبر را تایید نکرده است. اگر این اتفاق افتاده باشد حتما فدراسیون عربستان نامه فیفا را مانند ما علنی می‌کرد.


ویدیو مرتبط :
دلیل رای منفی AFC سهل انگاری فدراسیون فوتبال بود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سرپرست تیم سپاهان: تصمیم فیفا و فدراسیون فوتبال لازم الاجراست 

 

سرپرست تیم سپاهان: تصمیم فیفا و فدراسیون فوتبال لازم الاجراست

 

سرپرست تیم فوتبال فولادمباركه سپاهان با اشاره به رای كمیته انضباطی درباره دیدار تیم های ذوب آهن و مس كرمان گفت:هر تصمیمی كه توسط فیفا و فدراسیون فوتبال گرفته شده، لازم الاجراست.

'مجید بصیرت'روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:از ابتدا هم باید خود فدراسیون دراین باره تصمیم می گرفت.

وی اظهارداشت:درسال 2005 و در مسابقات مقدماتی جام جهانی آلمان، صحنه ای مشابه بازی ذوب آهن و مس، در دیدار ازبكستان و بحرین اتفاق افتاد كه فدراسیون جهانی فوتبال نه تنها دستور به تكرار مسابقه داد بلكه اسم داوران ژاپنی آن دیدار را از نیز لیست داوران بین المللی حذف كرد.

وی بابیان اینكه پیروی تیم ها ازقوانین فیفا ضروری است، گفت:لیگ حرفه ای باید تابع قوانین فیفا باشد ودوتیم اصفهانی به همراه استقلال وپرسپولیس باید به جای توجه به یك چنین حواشی به موفقیت در جام باشگاه های آسیا وجهان فكر كنند.

وی خاطرنشان كرد: همه تیم ها باید خود را با قوانین روز دنیا همراه كنند و بازیكنان خود را با آخرین تكل ها و خطاهایی كه منجر به دریافت كارت زرد و یا قرمز می شود، آشنا كنند.

سرپرست تیم فوتبال فولادمباركه سپاهان تاكید كرد: هر تیم فوتبالی بخواهد پیشرفته و حرفه ای شود، باید با فوتبال روز دنیا قدم بردارد.

وی همچنین درباره بعضی شایعات مطرح شده در زمینه نفوذ اصفهانی ها در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اظهارداشت: هر تیمی كه عملكرد خوبی داشته باشد، مخالفانی هم پیدا می كند.

وی با بیان اینكه رقبای تیم ما باشگاه های خارجی هستند، افزود:نظرات بقیه برای ما مهم نیست و ما تنها به موفقیت در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا فكر می كنیم و به حواشی توجهی نداریم.

بصیرت گفت: طی چند سال اخیر تیم های اصفهانی با موفقیت های پی در پی خود، پایتخت فوتبال ایران را به اصفهان منتقل كردند.

به گزارش ایرنا،هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال در حالی برگزار شد كه دیدار تیم های فوتبال مس كرمان و ذوب آهن اصفهان به دلیل اشتباه 'سعید بخشی زاده'داور این مسابقه با جنجال به پایان رسید.

پس از آنكه 'ادینهوو'مهاجم مس كرمان با مكث ضربه پنالتی را به گل تبدیل كرد، بخشی زاده آن را مردود دانست و یك ضربه خطا به سود ذوب آهن اعلام كرد.

این مسابقه سرانجام با تك گل مهاجم ذوب آهن در ثانیه های پایانی به سود این تیم خاتمه یافت.

همین موضوع باعث شد تا مسئولان باشگاه مس كرمان اعتراض خود را نسبت به نحوه قضاوت داور اعلام دارند و به كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شكایت كنند.

مسئولان باشگاه مس تهدید كردند كه درصورت عدم رسیدگی به این مساله در فدراسیون فوتبال كشورمان به فیفا شكایت خواهند كرد.

سرانجام مسئولان فدراسیون فوتبال پس از چند روز نظر خود را اعلام كردند كه بر اساس آن دو تیم مس كرمان و ذوب آهن باید مجددا دیدار خود را برگزار كنند.

'عزیز محمدی' رییس سازمان لیگ نیز پیش از این به ایرنا گفته بود كه پس از جلساتی كه با سایر مسئولان فدراسیون فوتبال داشتیم، رای به تكرار این مسابقه صادر شد.

وی افزود: هنوز زمان این مسابقه مشخص نیست و پس از مشخص شدن روز مسابقه، آن را اعلام می كنیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن هم در واكنش به رای فدراسیون فوتبال برای تكرار بازی مس كرمان و ذوب آهن با صدور بیانیه ای اعلام كرد:با وجود اعتراض به رای صادره، صیانت از حیثیت ورزش فوتبال كشورمان درراس اولویت های اساسی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن است.

'اصغر دلیلی'افزوده بود:با ارجاع این موضوع به مراجع بین المللی موافق نیستم اما پیگیری اعتراض به رای صادره را از طریق فدراسیون فوتبال و مراجع ذیربط و ذیصلاح كشورمان دنبال می كنم.