ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

سجادی:برنامه‌ای برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک ندارم/با زیرکولر نشستن کار انجام نمی‌شوداخبار ورزشی,خبر ورزشی

معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: هیچ برنامه‌ای برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک ندارم و تا این لحظه هم کسی تعارف و تکلیفی به من نکرده است.
خبرگزاری فارس: سجادی:برنامه‌ای برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک ندارم/با زیرکولر نشستن کار انجام نمی‌شود
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، حمید سجادی در حاشیه اولین تورنمنت کشتی ناشنوایان در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود، وی گزینه اصلی وزارت ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک است، گفت: قبلاً هم گفته‌ام واقعاً هیچ برنامه‌های برای این موضوع ندارم تا این لحظه هم کسی تکلیف نکرده و کسی هم تعارف نکرده است.
وی ادامه داد: صحبتی با من نشده است و خودم هم قصد و اراده‌ای برای ورود به این موضوع ندارم هرچه در آینده پیش آید خوش‌ آید.
سجادی درباره ارسال اساسنامه کمیته ملی المپیک و اینکه آیا وزارت ورزش پیگیر نتیجه آن است، گفت: پیگیر هستیم و امیدواریم هرچه زودتر پاسخ نهایی بیاید تا انتخابات را برگزار کنیم. برای ورزش کشور تثبیت این گونه اتفاقات مدیریتی بهتر است زودتر انجام شود.
وی در مورد تعویق انتخابات به خاطر تأخیر در ارسال اساسنامه گفت: در جریان این موضوع نیستم. مجمع باید در این باره نظر دهد تا انتخابات هرچه زودتر برگزار شود. دوستان هم باید طوری برنامه‌ریزی کنند تا انتخابات برگزار شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص عملکرد کارگروه اصلاح اساسنامه گفت: اعضای کارگروه نظرشان را دادند در آن جلسه مهلت سه روزه در نظر گرفته شد که رعایت نشد. اعضای کارگروه هم درباره عدم برگزاری از ما سؤال کردند که علت آن را از افشارزاده پیگیر شدیم به علت تأخیری که در روند موجود پیش آمده بود اعضای کارگروه نامه‌ای نوشتند و عنوان کردند که از نظراتشان صرف‌نظر کردند تا وقت نگذرد.
سجادی افزود: جلسه‌ای تشکیل شد و خواسته‌های IOC در نظر گرفته شود و اساسنامه ارسال شد. همواره نسبت به مسائل خوشبین هستم. در ورزش همیشه کار حرف اول را می‌زند و اساسنامه و آئین‌نامه و این‌ قبیل مسائل تشریفات است. کسی که می‌خواهد در ورزش کار کند بدون اینها هم می‌تواند.
سجادی با انتقاد از عملکرد هیئت دو و میدانی استان تهران عنوان کرد: زمان ما شخصی به نام برنجی رئیس دو و میدانی تهران بود. الآن نمی‌دانیم در هیئت دو و میدانی تهران چه خبر است؟ چه کسی کار می‌کند و مسابقات کجا برگزار می‌شود؟ در مجموع از تهران بی‌خبریم امیدوارم کسانی که اخبار بیشتری دارند به ما هم خبر بدهند.
وی افزود: همیشه زمانی که از برنجی ایراد گرفته می‌شد می‌گفت: دو میدانی در میدان حرف اول را می‌زند و هر کس که ایرادی دارد وارد میدان می‌شود. با زیر کولر نشستن کاری انجام نمی‌شود. کار ورزش نباید لنگ این چیزها شود. اصل موضوع در ورزش کار است. سایر موارد مانند ساختارسازی و کارهای اقتصادی نیاز به برنامه دارد و نباید لنگ اساسنامه باشیم.
سجادی تصریح کرد: باید به این باور برسیم که در جامعه ورزش هیچکس جای دیگری را تنگ نخواهد کرد و اگر اینطور شود ورزش گلستان می‌شود. باید این نظر را داشته باشیم که همه وارد ورزش شوند و بدانیم هیچکس جای دیگری را تنگ نمی‌کند، اما به هر حال یک نفر رئیس فدراسیون می‌شود. یک نفر، رئیس کمیته ملی المپیک می‌شود و یک نفر وزیر ورزش می‌شود؛ اما بقیه می‌توانند همکارش باشند. در مدت 43 ماهی که در وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی حضور داشته‌ام در تمام مجامع این موضوع را مطرح کرده‌ام.
سجادی گفت: باید به این حد از بینش برسیم که همه وارد ورزش شوند و کمک کنند. همه دوست دارند در ورزش کار کنند و اگر این روحیه ایجاد شود چرخ ورزش لنگ نمی‌ماند. همین نقشی که من دارم اعتمادی است که آقای احمدی‌نژاد به من داشتند. دو سال پیش رئیس‌جمهور با درایت مدیریتی یک نفر از جامعه ورزش را که دارای تحصیلات آکادمیک و عضو تیم ملی بوده است را برای سپردن مسئولیت ورزش به مجلس معرفی کرد. برای جامعه ورزش جای قدردانی داشت و بسیار ارزشمند بود. اما به هر حال قسمت نبود اما با لطف رئیس‌جمهور و اعتماد وزیر این جایگاه به من سپرده شد.
معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان درباره درخواست بودجه 5 هزار و 500 میلیاردی از مجلس و اینکه چقدر امید دارند این بودجه تصویب شود، گفت: هرگونه حمایتی که نیاز است باید از ورزش انجام شود. ما هم در سال جاری سهم خودمان را در ورزش در حماسه اقتصادی و سیاسی انجام دهیم و شرایط را برای این حماسه از طریق ورزش فراهم کنیم تا با بالا بردن غیرت ملی و روحیه ملی و ایجاد نشاط در جامعه زمینه‌ساز حماسه سیاسی و اقتصادی باشیم.
سجادی خاطرنشان کرد: سازوکار ورزش ما خوب تعریف شده است، در آسیا و جهان روی ما حساب می‌کنند، زمانیکه در شورای المپیک آسیا کشورهای آسیایی به ما تبریک می‌گفتند و از مدال‌آوران ما تقدیر شد نشان داد که نقش مهمی در ورزش آسیا داشته‌ایم.
معاون وزیر ورزش با اشاره به برنامه‌های خوب فدراسیون ناشنوایان، پیوند اعضاء و بیماری‌های خاص برای ورزشکاران این رده گفت: دو اعزام مهم را در سال جاری پیش رو داریم که باید همه برای موفقیت در آن کمک کنیم. از طرفی برگزاری مسابقات کشتی با نام کریم رئیسی‌نیا کاری بسیار پسندیده بود تا نام این پیشکسوت ارزنده کشتی ناشنوایان هم گرامی داشته شود.
منبع:farsnews.com


ویدیو مرتبط :
انتخابات کمیته ملی المپیک با حضور آقایان دبیر و فائقی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

برنامه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری/ عربستان بیش از این پایش را از گلیمش دراز نکندبرنامه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری/ عربستان بیش از این پایش را از گلیمش دراز نکند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم سمنان در نطق پیش از دستور خود گفت: به عربستان گوشزد می‌کنم که بیش از پایش را از گلیمش دراز نکند و در بحث تحریک دولت امارات تلاش نداشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که عربستان امارات را برای مواضع ضد ایرانی تحریک می‌کند اظهار داشت: امارات جایگاهی ندارد که بخواهد در مورد خاک کشور ما ادعا داشته باشد.

کواکبیان به حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات اشاره کرد و گفت: انشاءالله اصلاح‌طلبان برنامه‌ریزی دقیقی برای انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند همانطور که علی‌رغم همه محدودیت‌ها در این انتخابات حضور پیدا کردند/انتخاب