ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

دومین خرید بزرگ پرسپولیس کیست؟


پرسپولیس که با وعده حضوری پرقدرت در لیگ قهرمانان آسیا لیگ شانزدهم را استارت خواهد زد، به دنبال مهره‌هایی است که در این لیگ بتوانند به سرخپوشان و اجرای برنامه‌های برانکو کمک کنند.

ورزش سه: برانکو ایوانکوویچ دقیقا مثل فصل گذشته با اعلام نیازهای خود، تهران را ترک کرد و برای استراحت به زاگرب رفت و در انتظار این است که تیم مدنظرش برای حضور در لیگ فراهم شود. مسوولان پرسپولیس نیز که در این مدت با سرمربی خود در کرواسی در ارتباط مستقیم هستند به دنبال گزینه های مدنظرش هستند و در این میان تا به امروز تنها با علیرضا بیرانوند موفق به عقد قرارداد شده اند.

میل به حضور در فوتبال خارج از ایران و مشکلات مالی دو مساله ای است که تا به امروز پرسپولیسی ها را از رسیدن به مهره های مدنظرشان دور کرده و باید دید تا زمان آغاز اردوی این تیم آنها موفق خواهند شد ستاره ها را به حضور در این تیم راضی کنند یا خیر.

نگاهی به لیست پرسپولیس

برانکو و کادرش با زیر نظر گرفتن لیگ و در ادامه نیازهای تیم، مهره های مدنظر را به طاهری اعلام کردند و در این میان علیرضا بیرانوند در سرلیست این تیم با توجه به مذاکراتی که از فصل گذشته ادامه داشت اولین مهره ای بود که به تور این تیم افتاد.

آنها در این میان مهدی ترابی، کاوه رضایی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، وحید امیری را به عنوان مهره های دیگر زیر نظر داشتند و به دنبال مذاکره با آنها بودند. مهره هایی که یا میل حضور در لیگ خارج از ایران دارند یا قرارداد با باشگاه مانع از صحبت نهایی با آنها شده است.
 
دومین خرید بزرگ پرسپولیس کیست؟

از بین مهره هایی که این تیم خواهان جذب آنهاست سیدجلال حسینی با توجه به علاقه ای که به پرسپولیس دارد و مذاکراتی نیز از لیگ پانزدهم با این تیم داشته، جدی ترین است. مدافع باتجربه تیم ملی که سابقه حضور در جمع پرسپولیسی ها را نیز در کارنامه دارد، پیش از سفر به مقدونیه صحبت هایی با مسوولان این تیم داشت و عنوان کرده بود در بازگشت پای میز مذاکره خواهد نشست و مشکلی برای حضور در جمع پرسپولیس ندارد.

وحید امیری نیز دیگر مهره ای است که پرسپولیسی ها روی او نظر دارند. امیری که با اعتمادبنفس حاصل از حضور در ترکیب اصلی تیم ملی اکنون به دنبال حضور در فوتبال خارج از ایران برای تامین مالی است، از هر دو تیم سرخابی پیشنهاد دارد و بارها اعلام کرده در صورت حضور در ایران برایش فرقی ندارد پیراهن آبی بر تن کند یا سرخ. برانکو که اعتقاد خاصی به این بازیکن دارد او را نیز جزو مهره های اصلی معرفی شده در لیست خود قرار داده و مسوولان این تیم به دنبال راهی برای راضی کردن شماره 10 سابق نفت تهران هستند. اما مشکل تنها پیشنهاد خارجی این بازیکن نیست؛ جایی که علیرضا منصوریان به عنوان مربی سابق امیری، اکنون هدایت استقلال را برعهده گرفته و رقیب جدی برای پرسپولیسی ها در راه جذب این بازیکن محسوب می شود و غفلت مسوولان این تیم می تواند منجر به حضور او در تیم رقیب شود.

ماموریت غیرممکن پرسپولیسی ها

ماموریت غیرممکن پرسپولیسی ها در راه جذب مهره های مدنظر را می توان کاوه رضایی و مهدی ترابی نامید. کاوه رضایی با پشت سر گذاشتن تمام اتفاقات و اخبار لیگ و شایعات نقل و انتقالات راهی دوبی شده و تعطیلات پایان فصل را پشت سر می گذارد و نگرانی بابت تیم آینده خود ندارد. به همین وسیله او اولویت خود را حضور در لیگ خارج از ایران قرار داده و مدیربرنامه هایش به دنبال فراهم کردن مقدمات حضورش در لیگ ستارگان است. رفقای استقلالی اش نیز به دنبال این هستند تا شرایط حضور او در جمع آبی‌ها را فراهم کنند و این اتفاقات می تواند منجر به این شود که پرسپولیس کاملا از این انتقال ناامید شود.

مهدی ترابی به عنوان پدیده جدید فوتبال ایران دیگر گزینه ای است که پرسپولیس به دنبال جذب اوست و قرارداد با سایپا و رقیبان سرسخت برای جذب کار آنها را دشوار کرده است. البته مسوولان سایپا بارقه هایی امید در دل پرسپولیس ایجاد کرده اند تا در صورت دریافت مبلغ رضایتنامه راضی به دادن او به این تیم شوند. مساله ای که در فوتبال ایران البته عرف نیست و تیم های کمی راضی به پرداخت مبالغ میلیاردی برای به سرانجام رسیدن اینگونه انتقالات می شوند. مشکل پرسپولیس اما چیز دیگری است؛ آنها اکنون با مشکلات بزرگ مالی مواجه هستند و بیشتر اندوخته خود را صرف پرداخت بدهی های میلیاردی کرده اند و میراث مدیران گذشته آنها را اکنون با این مشکل مواجه کرده است.
 
پورعلی گنجی از ژاوی دل می کند؟

مرتضی پورعلی گنجی دیگر گزینه ای است که پرسپولیسی ها دورادور او را زیر نظر گرفته اند تا در صورت برطرف شدن موانع باب مذاکره را باز کنند. ستاره جوان ثابت در ترکیب تیم ملی و السد قطر که این روزها در کنار ژاوی، ستاره اسپانیایی سابق بارسا در قطر دلبری می کند و بعید است راضی به حضور در فوتبال ایران شود. اما فسخ و بی میلی برخی باشگاه های قطری نسبت به فوتبالیست های ایرانی باعث شده تا پرسپولیسی ها امیدوار باشند او با السد نیز به پایان راه برسد و امیدی برای مذاکره سرخپوش شدن در این بین شکل گیرد؛ امری بعید و البته امیدوار کننده!

محمد نوری؛ شاید برای التیام!

گزینه دیگری که پرسپولیسی ها صحبت هایی با او انجام داده اند، محمد نوری است. کاپیتان سابق پرسپولیس که فصل گذشته را در قطر و مسیمیر پشت سر گذاشت و در بازگشت علیرغم پیشنهاداتی که دارد در انتظار این تیم نشسته است. برانکو بابت ترک این تیم در فصل گذشته از او دلخور است و نوری هم با توجه به شرایطی که مسیمیر برای فسخ قرارداد با او گذاشته بود نتوانست به پرسپولیس بازگردد. پرسپولیسی ها به او قول هایی برای عقد قرارداد داده اند که این مساله باعث شده او نتواند به پیشنهادات دیگرش فکر کند. با این شرایط اما به نظر می رسد حضور نوری در این تیم در حالی شکل خواهد گرفت که این تیم در گرفتن بازیکنان مدنظر ناکام شود و برای التیام هواداران او را در حرکتی سیاست‌مدارانه جذب کنند.
 
مهره ای که با استقلال بست

در بین نام های دیگری که مدنظر پرسپولیس بود، فرشید باقری قرار دارد که روز گذشته با استقلال توافق کرد و با افشارزاده عکس یادگاری گرفت. هافبک دفاعی فصل گذشته صبای قم که قابلیت حضور در خط دفاعی را نیز داشت مورد توجه به برانکو ایوانکوویچ نیز قرار داشت و در نهایت اما راهی تیم رقیب شد. آنها نمی خواهند این اتفاق بار دیگر رخ دهد و بازیکن مدنظرشان راهی تیم رقیب شود.
 
بازیکنان تازه وارد پرسپولیس

پرسپولیس در حال حاضر علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی و محمدحسین کنعانی زادگان را در اختیار گرفته است. بیرانوند که با توجه به مشکلات دروازه نیاز اولیه این تیم محسوب می شد و خرید عاقلانه ای به نظر می رسید. کنعانی زادگان و ماهینی نیز با توجه به پایان  سربازی به این تیم بازگشته اند. کنعانی زادگان با توجه به حضورش در تیم ملی می تواند مهره ای مناسب در قلب دفاعی این تیم باشد و البته ماهینی رقابت سختی با رامین رضاییان در پست دفاع راست دارد.

آقایی نشد، نگاه ها به سمت محمدی

پرسپولیسی ها در تفکرات خود به دنبال جابجایی پست برای محمد انصاری به سمت پست دفاع میانی بودند. برای این تغییر پست آنها نیاز به بازیکنی در پست دفاع چپ داشتند که گزینه اول آنها سعید آقایی بود. سربازی که از تیم گسترش فولاد در تراکتور بازی می کرد و پرسپولیسی ها امیدوار بودند در این فصل با توجه به پایان سربازی اش او را جذب کنند که در این راه نیز ناکام ماندند. در این بین گزینه بعدی برای آنها مهرداد محمدی است. مهرداد که راه آهن به عنوان مهاجم عملکرد خوبی داشته در صورتی که پرسپولیس در جذب امیری ناکام بماند به سراغ او خواهند رفت؛ بازیکنی که راه آهن دسته اولی برایش مبلغ یک میلیاردی برای صدور رضایتنامه قرار داده است.

بهزاد کریمی، شاید

فرید بهزاد کریمی، بازیکن صبای قم که در تراکتورسازی نیز حضور داشته دیگر مهره ای است که در لیست اولویت دوم پرسپولیس قرار دارد. وینگر سرعتی و البته تکنیکی که برانکو برای نیمکت پر قدرت خود در مسیر سه گانه لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا روی او زوم کرده و البته او نیز مشتریان خاص خود را دارد.
 
یک لشگر خروجی

در لیست در انتظار خروج پرسپولیس یک لشگر اسم دیده می شود. اسامی ای که البته پرسپولیسی ها با سیاست خاص خود هنوز از اعلام رسمی آن خودداری کرده اند تا در صورت ناکامی در جذب بازیکنان مدنظرشان با آنها برای ادامه همکاری مذاکره کنند. اتفاقی که البته خشم بازیکنان این تیم را نیز در پی داشته و آنها در صحبت های خودمانی از این بابت که بازیچه شوند ابراز نارضایتی کرده اند. سوشا مکانی که با توجه به حضور بیرانوند و لوبانف رفتنی است. این شرایط برای محسن زاده نیز به عنوان گلر سوم این تیم نیز رخ داده است. مایکل اومانیا نیز به کشور بازگشته و در اتفاقی جالب در لیست کاستاریکا برای کوپا امریکا نیز قرار گرفته است. علیرضا نورمحمدی و محسن بنگر به عنوان کاپیتان های اول و دوم این تیم در شیش و بش خروج قرار دارند و این شرایط برای بابک حاتمی نیز وجود دارد و البته او با توجه به حضور دو رقیب در جناح رسمی به عدم مذاکره نزدیک تر است و شاید تنها برای آلترناتیو سمت چپ به او چشم داشته باشند. کفشگری، کمندانی، خالقی فر و حیدریه نیز چنین شرایطی دارند و باشگاه منتظر عقد قرارداد با بازیکنان جدید است تا تکلیف آنها را نیز مشخص کند.

اتفاقی مثل فصل گذشته

نگاهی به بازیکنانی که در فصل گذشته جذب پرسپولیس شدند بیاندازیم؛ رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید حیدریه، ایمان صادقی، لوکا ماریچ، کمال کامیابی نیا و محمد انصاری؛ از بین این بازیکنان تنها رامین رضاییان به عنوان مهره ای قابل دفاع - البته در ابتدای فصل گذشته- توسط مدیران این تیم جذب شدند. فرشاد احمدزاده که با این تیم قرارداد داشت و از تراکتورسازی بازگشت. وحید حیدریه، محمد انصاری و صادقی به عنوان مهره های رزرو در لیست قرار گرفتند و انصاری توانست فراتر ظاهر شود و کامیابی نیا نیز توانست تا ستاره شدن خود را بالا بکشد. در مورد مسلمان نیز هیچ موج مثبتی از سوی باشگاه و کادرفنی قرار نداشت و تنها برای التیام او را جذب کردند و مسلمان نیز با نمایشی باورنکردنی به مهره ای خارق العاده برای این تیم تبدیل شد.
 
شرایط کنونی پرسپولیس نیز همانطور است. آنها تنها با بیرانوند به توافق نهایی دست یافته اند و از بازار کنونی نیز شاید چیزی بیشتر از مهره های فصل گذشته گیرشان نیاید. کنعانی زادگان و ماهینی هم در نقش فرشاد احمدزاده در فصل گذشته در پایان سربازی به این تیم بازگشته اند و شاید یک مهره دیگر جذب شود! البته آنها امسال لیگ قهرمانان را در پیش دارند و نیاز به تقویت بهتری نسبت به فصل ماورایی گذشته دارند.


ویدیو مرتبط :
حکیم ارد بزرگ کیست ؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نمی‌خواهم با خرید پرسپولیس بزرگ شوم / رقم تعیین شده واقعا کم است / پرسپولیس برای من روزی پدر و مادر بوده 

اخبار,اخبارورزشی, فوتبال  ایران

اولین خریدار باشگاه پرسپولیس می‌گوید امکانات این باشگاه در حد تیم‌های دسته دو و سه اروپا هم نیست و به هیچ وجه نمی‌خواهد از طریق این تیم خودش را بزرگ کند.

اسماعیل ایزددوست درباره حضورش در مجموعه ورزشی درفشی فر و این که چرا خواهان خرید باشگاه پرسپولیس است، اظهار داشت: «من از بچگی عاشق پرسپولیس بودم و با وجود این که پدرم با این مساله مخالف بود در منطقه یافت آباد همیشه به دنبال توپ بودم و بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کرد. الان بعد از چند سال به ایران آمده‌ام و می خواهم به کشورم خدمت کنم.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کسب شهرت می‌خواهد پرسپولیس را بخرد؟ بیان کرد: «به هیچ وجه نمی‌خواهم از طریق باشگاه پرسپولیس بزرگ شوم. من همیشه به دنبال جذب جوانان و مبارزه با اعتیاد بوده‌ام و آرزویم سلامتی جوانان کشورم است. از طرفی دیگر کمک به باشگاه پرسپولیس فقط از یک راه انجام نمی‌شود، پرسپولیس در قلب من است و اعتقاد دارم که هیچ کسی نمی‌تواند صاحب آن باشد، چرا که این باشگاه تاریخ بزرگی دارد و نسل‌های زیادی از ایرانیان با آن زندگی کرده‌اند. به این ترتیب کمک به پرسپولیس می‌تواند از جارو کردن درب باشگاه شروع شود تا در نهایت به مسائل مالی منجر شود. هدف من کمک به پرسپولیس است و تابع دستورات بزرگان در این زمینه هستم.»

 ایزددوست با انتقاد از وضعیت امکانات باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: «امکانات باشگاه پرسپولیس زیر صفر است و این مساله جای گریه کردن دارد، چرا که این امکانات در حد تیمی که در تمام دنیا طرفدار دارد نیست. بسیاری از تیم‌های دسته دو و دسته سه اروپا امکاناتشان بهتر از پرسپولیس است و از دیدن این وضعیت واقعا ناراحتم. خوب است که سرمایه داران وفادار به جمهوری اسلامی ایران که حامی فرهنگ این کشور هستند به این باشگاه کمک کنند.»


او در پاسخ به این سوال که چرا این سرمایه داران به استقلال و پرسپولیس کمکی نمی‌کنند؟ عنوان کرد: «تنها چیزی که این سرمایه‌داران را از خرید یا کمک به این باشگاه دور می‌کند ترس از هیاهوست. به نظرم آقای خادم باید با تامل بیشتری کار را دنبال کند و این رقم 290 میلیاردی برای پرسپولیس واقعا کم است، چون در تمام دنیا طرفدار دارد. من از رسانه‌ها هم می‌خواهم بی تعصب به این ماجرا نگاه کنند تا وقتی مشکلات استقلال و پرسپولیس حل نشود، کری خواندن عجیب است و نباید به آن توجه کرد.»

ایزددوست در پایان خطاب به هواداران پرسپولیس گفت: «پرسپولیس برای من روزی پدر و مادر بوده است و اکنون نیز مانند فرزند می ماند. فرزند ما الان در بحران است و باید همگی کمک کنیم تا این تیم نجات پیدا کند و به بهترین جایگاه ها دست یابد.»


 اخبار ورزشی  -  جام نیوز