ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

حمله مایلی کهن به جاسم کرار


سرمربی اسبق تیم ملی ایران گفت: برای مظلومی جو ساختند تا او از استقلال جدا شود.

کاپ: محمد مایلی کهن درباره صعود تیم ملی والیبال به ریو اظهار داشت: به خاطر موفقیت تیم ملی والیبال و راهیابی این تیم به المپیک ریو بسیار خوشحال هستم و جا دارد این صعود مقتدرانه را به بچه های تیم ملی و همه کسانی که برای رسیدن به این موفقیت تلاش کردند تبریک بگویم. البته واقعیت این است که به این موفقیت حسودی ام شد چون فوتبال نتوانست به المپیک برود.

وی درباره فضای این روزهای فوتبال این کشور و اخباری که درباره نقل و انتقالات میلیاردی بازیکنان مطرح می شود، خاطرنشان کرد: بعید می دانم بازیکن دو میلیاردی داشته باشیم. به طور مثال الان صحبت از انتقال وحید امیری و علیرضا بیرانوند است. به طور مثال همین بیرانوند سال گذشته که می گفتند قرارداد یک میلیاردی دارد چقدر پول گرفت؟ وحید امیری چقدر گرفت؟ اینها برمی گردد به مدیریت باشگاه ها. باشگاه های خصوصی که از این پول ها ندارند، دولتی ها هم اغلب با این فضا بیگانه هستند و نسبت به مسایل مهم فوتبالی بی تفاوت و اگر هم چنین پول هایی بدهند از جیب خودشان نیست لذا وضعیت فوتبال مان مثل آش شله قلمکار شده و در آن نقش واسطه ها هر روز پررنگ تر می شود و کسی هم نیست تا مقابل این افراد بایستد.

مایلی کهن افزود: این روزها زمزمه هایی می شنوم مبنی بر بازگشت جاسم کرار به فوتبال ایران، به نظر من در این مقوله فدراسیون فوتبال باید پا جلو بگذارد و ورود چنین بازیکنانی را به فوتبال ایران ممنوع کند. یک نفر مثل همین کرار مانند یک کلاهبردار هر سال به فوتبال ایران می آید کلاه گشادی سر جامعه فوتبال می گذارد و دست آخر هم اهانت می کند و می رود. فدراسیون فوتبال باید هرچه سریع تر به این بحث ورود کند و اجازه ندهد چنین بازیکنانی پایشان به فوتبال ما باز شود و او را ممنوغ الورود کند. البته برخی مربیان خارجی هم به صورت رفت و برگشت عمل می کنند. یکسری از آنها سال هاست در ایران ماندگار شده اند آن وقت آنقدر کم لطف هستند می گویند ایران وطن دوم ماست آخر بی معرفت ها ایران وطن دوم شما نیست، وطن اول تان است. وقتی در کشور خودتان سالی 100هزار دلار هم به شما نمی دهند و در ایران چند صدهزار دلار می گیرید خب پس اینجا وطن اول شماست. برخی از این مربیان خارجی چنان در فوتبال ما مشغول هستند که با تانک هم نمی توانیم آنها را بیرون کنیم. یک نفرشان هست که 10، 12 سال است در ایران حضور دارد و یک نفر هم نمی رود بررسی کند و ببیند عملکرد و کارنامه او چه بوده است.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره تغییرات اخیر در راس کادر فنی استقلال و برکناری پرویز مظلومی بیان داشت: من نمی خواهم در بحث باشگاه استقلال دخالت کنم چون ربطی به من ندارد. اما اگر بخواهیم منصفانه به این بحث نگاه کنیم می بینیم که آمار و اطلاعات با ما حرف می زند. استقلال سهمیه آسیایی را کسب کرد و در ادامه به فینال جام حذفی رسید در فینال هم به تیمی خوب باخت که جا دارد به یحیی گل محمدی هم تبریک بگویم زیرا افرادی چون گل محمدی، دایی، خاکپور و اخیرا هم که  سعداوی اضافه شده نسل 98 فوتبال ایران هستند که حالا به خوبی وارد عرصه مربیگری شده و کار می کنند. هرچند از علیرضا منصوریان دلخور هستم اما او هم در این چرخه و از همان نسل است.

مایلی کهن درباره عملکرد پرویز مظلومی گفت:  مظلومی در چه شرایطی استقلال را تحویل گرفت، آیا استقلال سهمیه گرفته بود و یا در فینال جام حذفی حضورداشت؟ به هرحال بیلان کاری بیانگر عملکرد اوست. استقلال در دوره مظلومی به نظر من رشد داشت. او بدشانسی هم آورد. روزبه چشمی را از دست داد. محسن کریمی مصدوم شد و در فینال حذفی هم که خسرو حیدری و شهباززاده را نداشت. من فکر نمی کنم در هیچ جای دنیا درباره تغییر مربی اینگونه عمل کنند. متاسفانه در مملکت ما همه تحت تاثیر جو هستند. جوی درست می کنند که آدم موفق را ناموفق جلوه می دهند و کسی که ناموفق بوده موفق و برای مظلومی هم جو ساختند تا او از استقلال جدا شود.

وی درباره تیم ملی و انتقادات اخیر کارلوس کی روش از برخی مسوولان اذعان داشت: متاسفانه افرادی برابر کی روش قرار می گیرند که توانایی مقابله با او را ندارند و نمی توانند دهان این آدم را ببندند. این مربی کوچک تر از آن است که مقابل اکثر مسوولان کشور ما خودش را بزرگ بداند و به آنها توهین کند هر دفعه 45 روز مرخصی می رود و بعد برمی گردد و طلبکار می شود. به نظر من تیم ملی اگر مربی هم نداشت مقدونیه را می برد. مقدونیه تیم 135 رنکینگ فیفاست و پس بردن این تیم باد به غبغب انداختن ندارد. 5 سال است این آقا در تیم ملی ما مسوولیت دارد اما دریغ از یک موفقیت حتی در غرب آسیا. او باید بداند مثل همه جای دنیا مربی تیم ملی نباید از حدوحدود خود تجاوز کند. یک بار به وزیر توهین می کند، یک بار به رییس فدراسیون، یک بار به دبیر فدراسیون، یک بار به مسوول پزشکی، یک بار به مدبر و یک بار هم به رییس مجموعه ورزشی آزادی و ... البته من از  مدبر خیلی ناراحت بودم زیرا بعد از صحبت های کی روش نیکوخصال مدیر مجموعه ورزشی آزادی را برکنار کرد و این به گونه ای شد که همه فکر کردند به خاطر اعتراض این آقا تغییر صورت گرفته است. به نظر من  مدبر حداقل اجازه می داد چند روزی می گذشت تا کسی فکر نکند این برکناری به آن انتقادات مربوط می شود. این رفتارهای خود ما باعث می شود کی روش که به نظر من عددی نیست تصور کند در ایران هرکاری دلش می خواهد می تواند انجام دهد. این مربی با پول ما برای خودش جزیره ساخته و چون پول زیادی دارد یک تیم رسانه ای قوی هم در کنار خود قرار داده وبرایش فعالیت می کند. از طرف دیگر وقتی آدم های ناتوان برابر این آقا قرار می گیرند و نمی توانند به خوبی از حق فوتبال مان دفاع کنند تصور می کند کسی جلودارش نیست.

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: تیم ملی ژاپن 7 گل به بلغارستان زده است، بلغارستان را حداقل اگر یک تیم درجه دوم اروپایی بدانیم باید چنین نتیجه ای را شگفت آور تلقی کنیم. حالا شما تصور کنید اگر تیم ملی ما به چنین پیروزی ای می رسید چه کسی می خواست جلوی این آقا  را بگیرد؟
وی در ادامه گفت: وقتی یک نفر مثل محمد بنا را می بینیم که با تمام محدودیت ها موفقیت در المپیک را خلق می کند و سه مدال طلای باارزش برای کشورمان می آورد دل مان می سوزد. فردی مثل کی روش که کشورش پرتغال در ادوار مختلف المپیک ها فقط 4 مدال طلا کسب کرده است اینگونه برخورد می کند و افرادی چون محمد بنا و سوپرقهرمانی چون حمید سوریان باید بی سروصدا و با تمام مشکلات پیش رو بسازند. به نظر شما وقتی به این مربی چنین پول هایی را می دهیم به امثال محمد بنا، حمید سوریان، بهدادسلیمی و ... چه باید بدهیم؟

مایلی کهن در پایان درباره درگذشت محمد علی کلی گفت: ما با این مرد بزرگ و قهرمان ارزشمند سالهای سال زندگی کردیم و با بردهایش خندیدیم و با باختهایش گریه کردیم. درگذشت او اتفاق تلخی است. خداوند رحمتش کند.


ویدیو مرتبط :
حمله تند حاج رضایی به کرار جاسم در سیما

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حمله شدید ستاره یاغی پرسپولیسی به جاسم کرار و درخواست از قلعه نوییاخبار,اخبار ورزشی ,مجتبی محرمی

مجتبی محرمی ستاره سابق فوتبال ملی ایران به مصاحبه منتسب به کرار جاسم واکنش نشان داد.

مجتبی محرمی ستاره یاغی فوتبال دهه 70 ایران در واکنش به حرف های غیر محترمانه کرار جاسم عراقی علیه فوتبال ایران و توهین او به فدراسیون ایران برای محرومیت سه جلسه ، متنی در صفحه اینستاگرامش برای دوست قدیمی خود یعنی امیر قلعه نویی نوشت. او در این متن خطاب به سرمربی استقلال گفته است:«روی صحبتم با رفیق قدیمیم امیر قلعه نویی هستش.

به دور از همه كری های رایج و كل كل های فوتبالی قرمز و آبی كه مختص خودمونه و تا جایی خواهد بود كه نمك فوتبالیه داخلیمون باشه و خیلیم لازم هستش و بایدم باشه اما تا جایی این كری خونیها خوبه كه داخلی باشه وگرنه اگه قرار باشه پای خارجی ها بیاد وسط و كسی بخواد به فوتبال مملكتمون بی حرمتی كنه دیگه ماها قرمز و آبی نداریم و اونجایی كه پای ایرانی بودنمون بیاد وسط دیگه هممون یكی هستیم و تو دهن اون خارجی میزنیم تا گنده تر از دهنش حرف نزنه . حالا اون خارجی میخواد بهترین بازیكن یا مربی دنیا باشه یا عضو آبی باشه یاقرمز فرقی نمیكنه.

امیرخان شنیدم این بچه پرروی تیمت حرفهای گنده تر از دهنش زده و كل فوتبال و مملكت مارو برده زیر سوال. خودت منو از همه بهتر میشناسی اهل چرت و پرت گفتن نیستم و اصلا هم نمیخوام تیم استقلالو كه یه قطبه فوتبال مملكتمونه رو به حاشیه ببرم یا دخالت تو كار تو بكنم. شناختی كه ازت دارم میدونم یجوری تو دهن این بچه پررو میزنی و طوری ادبش میكنی كه دیگه به {...} بخنده بخواد قبل از اینكه دهن {.... }بكشه در مورد ایران و ایرانی حرف بزنه. گله دارم ازت وقتی قدر مجتبی جباری رو نمی دونی و می فرستیش قطر واسه اونها بازی کنه حالا باید بشینی و ببینی این بچه پررو جلوی چشمهات به ارزشهات توهین کنه. منتظرم ببینم اون امیر قلعه که من می شناسم همون جوری مونده و باج نمی ده یا گذر زمان و حب دنیا و نتیجه گیری تو این فوتبال کثیف ، یال و کوپالش رو ریخته . به اون پسر بی ادب هم می گم {...}!
اخبار ورزشی - خبرآنلاین