ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

جوانگرایی در دستور کار کمیته داوران


رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از برنامه‌های این کمیته برای جوانگرایی خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران گفت: برنامه کمیته داوران با توجه به طرح استعدادیابی در آینده این است که جوانگرایی را در دستور کار اصلی خود قرار دهد. در همین راستا برای اولین بار در فستیوال زیر 14 سال آسیا در منطقه مرکز و جنوب مرکز آسیا که امسال در تاجیکستان برگزار شد از سه داور جوان به نام های عارف توسلی از استان بوشهر، سامان سلطانی از استان زنجان و حامد سیری از استان گیلان را به عنوان نمایندگان داوران به این مسابقات معرفی کردیم. خوشبختانه پیش از آغاز مسابقات تست های آمادگی جسمانی را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

وی عنوان کرد: جوانگرایی اولویت برنامه‌های کمیته داوران فدراسیون فوتبال است و این موضوع برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که در صورت میدان ندادن به داوران جوان، پشتوانه ما در سال‌های آینده از بین می‌رود و به خوبی به اهمیت استفاده از نیروهای جوان در قضاوت مسابقات فوتبال و فوتسال آگاه هستیم.

رئیس کمیته داوران گفت: درخشش نمایندگان ایرانی در این فستیوال می‌تواند نوید خوبی برای داوران جوان باشد و ما را امیدوار می‌کند. با توجه به استعدادهای خوبی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور وجود دارد که می‌توان آنها را کشف و در رده‌های بالای قضاوت فوتبال کشور استفاده کرد. باید اعتماد به نفس داوران جوان را بالا ببریم و این امر زمانی میسر می‌شود که به آنها میدان داده شود.


ویدیو مرتبط :
فرق کمیته داوران با دپارتمان داوران از نظر جناب خان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تلاش کمیته داوران درکاهش تنش های داورینشست اعضاي کميته داوران امروز صبح در دفتر رئيس فدراسيون فوتبال تشکيل و راهکارهاي کاهش تنش براي داوران با کمک صدا و سيما بررسي شد.به گزارش سايت ايرنا، در اين جلسه که با حضور علي کفاشيان ، مسعود عنايت، بهروان، آيت اللهي، خوشخوان، نظري و حسيني برگزار شد، نقطه نظرات اعضاي کميته داوران و رئيس فدراسيون فوتبال بيان شد تا دو طرف به جمع بندي هاي مناسبي برسند.

 

در اين نشست قرار شد کميته داوران به پنج زير کميته با نام هاي زيرکميته هاي چيدمان ،نظارت، آموزش ، توسعه و استعداديابي و انضباطي تقسيم و قرار شد هريک از اعضاي کميته داوران مسئوليت هر کدام از زيرشاخه ها را بر عهده بگيرند.در ادامه جلسه مقرر شد که اين زيرکميته ها جلسات هفتگي داشته باشند و به صورت سيستماتيک با آنها برخورد شود.

 

در جلسه امروز قرار شد تا تمهيداتي انديشيده شود که حملات لفظي و رواني روي داوران کاهش پيدا کند.يکي از اين تمهيدات که مي تواند منجر به کاهش تنش ها شود همکاري صدا و سيماست. اعضاي کميته داوران در جلسه امروز به اين نتيجه رسيدند که صدا وسيما هم مي تواند تدابيري بيانديشد که تنش ها کمتر شود.

 

به اين صورت که از مصاحبه بلافاصله پس از بازي و يا صحنه هاي اخراج و درگيري جلوگيري شود. ضمن اينکه گزارشگران تلويزيوني بازي در حين گزارش به مسايل داوري نپردازند تا با گمانه زني ها موجب افزايش التهاب در ميان افکار عمومي نشوند.

 

البته بحث هاي کارشناسي پس از بازي در رسانه ها هم مي تواند به التهاب بيفزايد.در پايان نيز مقرر شد علاوه بر اضافه شدن 50 درصد به دستمزد داوران ليگ برتري، 50 درصد هم به دستمزد داوران در ساير رده ها اضافه شود.