ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

بهای لژیونری


تابستان! یادآور تب و تاب سفر در گرم‌ترین فصل سال است.

روزنامه قانون: تابستان! یادآور تب و تاب سفر در گرم‌ترین فصل سال است. بچه‌هایی که در گذشته روزشماری می‌کردند تا تابستان شود و فارغ از تحصیل به سفر بروند حالا تبدیل به فوتبالیست‌هایی شده‌اند که ترک عادت نکرده و در این فصل گرم سال، تب و تاب سفر این بار اما به اروپا را در ذهن دارند! حالا بهانه برای سفر، داشتن پیشنهاد از تیم‌های اروپایی است که مشخص نیست با کدام دلیل و با پشتوانه کدام کارنامه به سمت بازیکنان ایرانی سرازیر می‌شود!

بازیکنانی که با یک فصل فوتبال بازی کردن( حتی اگر خوب هم بازی کرده باشند) صحبت از پیشنهادهای مختلف از سراسر اروپا می‌کنند واقعا به دنبال چه هستند؟ پول؟ پیشرفت؟ دیده‌شدن؟ آیا بازی در لیگ‌های درجه دوم یا حتی درجه سوم اروپا این قدر ارزش دارد؟ بازی در لیگ روسیه که جایگاهی در فوتبال روز دنیا ندارد یا رفتن به لیگ ترکیه چه چیزی قرار است به فوتبالیست‌های ایرانی اضافه کند؟ لیگ یونان چه دارد که همین فوتبال خودمان ندارد؟ آیا بازیکنانی مثل عزت‌ا... پورقاز، کمال کامیابی‌نیا، امید ابراهیمی، محمدرضا اخباری و... در لیگ‌های اروپایی بازی کردند که به تیم ملی رسیدند؟ حداقل کی‌روش نشان داده بازیکن خوب را به تیم ملی دعوت می‌کند و برایش خیلی فرق نمی‌کند چه کسی کجا بازی می‌کند. این بازیکنان باید بدانند بازی کردن در لیگ ایران به مراتب از نیمکت نشینی در لیگ‌های دسته چندم اروپایی بهتر است. الان میلاد محمدی در فوتبال روسیه چه می‌کند؟ آیا همه امید و آرزوهای این بازیکن جوان فقط نیمکت نشینی در تیم یا بازی کردن در 5 دقیقه پایانی بوده است؟

تیم ملی ایران یا بهتر بگوییم فوتبال ملی و بین المللی ایران در این چند سال توفیقی نداشته است. حتی بعد از بازی افتخارآمیز مقابل آرژانتین از آنجایی که یک بازی ملاک انتخاب بازیکنان از سوی تیم‌های اروپایی نیست شاهد بودیم هیچ پیشنهاد چشمگیری از سوی تیم‌های اروپایی به بازیکنان ایرانی نرسید و حتی بازیکنی مثل اشکان دژاگه که در اروپا بازی می‌کرد مقابل وسوسه دلارهای نفتی کشورهای حوزه خلیج‌فارس کم آورد و راهی قطر شد. پس الان بازیکنانی که ادعای پیشنهادهای خارجی می‌کنند با چه نتیجه‌ای این بازارمکاره را به راه انداخته‌اند؟

در این که بازیکن خوب با پیشنهاد روبه‌رو می‌شود هیچ شکی نیست؛ همان طور که بازیکنان استقلال خوزستان با توجه به عملکرد فوق‌العاده‌ای که داشتند این روزها با پیشنهادهای خوبی روبه‌رو شده‌اند اما شاید باید اسم برخی تحرکات بازیکنان پرسپولیس را بازار گرمی گذاشت نه مذاکره برای پیوستن به تیم‌های اروپایی. وقتی مدیر برنامه رسمی یک بازیکن پرسپولیس در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند بازیکن موردنظر پیشنهاد خارجی ندارد این بازیکن چطور به خود اجازه داده که ضمن بازی با افکار عمومی قیمت خودش را در آشفته بازار نقل و انتقالات بالا و بالاتر ببرد؟ اسم این کار اگر بالابردن ناجوانمردانه قیمت بازیکن نیست پس چه نامی می‌توان روی آن گذاشت؟

موضوع دیگری نیز درخصوص بازیکنان پرسپولیس به چشم می‌خورد؛ این بازیکنان که تا قبل از لیگ پانزدهم جزو بازیکنان معمولی رو به بالای فوتبال ایران بودند در پرسپولیس برانکو توانستند به این درخشش برسند. آیا این بازیکنان به این فکر کرده‌اند که هیچ تیم اروپایی به صرف یک سال خوب بازی کردن بازیکن نمی‌گیرد؟ در ثانی اگر باشگاه‌ها به دنبال جذب بازیکن جدید و جوان باشند صبر می‌کنند تا المپیک 2016 به پایان برسد و بازیکنان مورد نظر و زیر 23 سال خود را گلچین کرده و جذب باشگاه‌های مورد نظر كنند. طبعا جذب این گونه بازیکنان عقلانی تر از جذب بازیکنانی است که از مرز 25 سال گذشته‌اند.

صحبت از سن و سال شد. آقای گل لیگ برتر به صرف اینکه 25 ساله شده قصد و سودای رفتن به فوتبال اروپا را دارد؛ قطعا نفس این کار موفقیت برای فوتبال ایران را به همراه خواهد داشت اما با چه روشی؟ طارمی که بارها اعلام کرده برای پیشرفت فوتبالش می‌خواهد راهی اروپا شود و به دلارهای شیوخ کشورهای حوزه خلیج فارس بارها نه گفته آیا حضور در تیم‌هایی که نام آنها در گمانه‌زنی‌ها مطرح می‌شود او را راضی می‌کند؟ چه این بازیکن و چه بازیکنان دیگر شاید تا همین دو، سه سال قبل آرزوی بازی در لیگ برتر را داشتند اما چه شده که حالا صحبت از پیشنهادهایی می‌کنند که شاید 10 درصد آن واقعیت داشته باشد؟ جالب تر اینجاست که برخی از بازیکنان که حتی ملی‌پوش هم نیستند صحبت از پیشنهادهای اروپایی می‌کنند آن هم فقط برای بالا بردن رقم قراردادشان با این بهانه که «من پیشنهاد اروپایی دارم و به خاطر عرق و تعصب و به‌خاطر هواداران(!) می‌خواهم در تیم باقی بمانم».

بازیکنان استقلال خوزستان امسال شاهکار لیگ برتر بودند. تیم جوان و بی ادعایی که با هزینه‌ای کمتر از 5 میلیارد تومان نشان داد نه پول و نه نام نمی‌تواند قهرمانی بیاورد. جالب اینجاست که بازیکنان این تیم برخلاف بازیکنان سایر باشگاه‌ها نه دم از پیشنهادهای نجومی می‌زنند نه حرفی از لژیونر شدن

به میان می‌آورند. در این میان اما برخی از بازیکنان تیم‌های دیگر که موفقیت تیمی خاصی هم به دست نیاورده‌اند هر لحظه مدعی داشتن پیشنهاد از خیلی از لیگ‌های دنیا می‌شوند!

به نظر می‌رسد به شایعات پیشنهادهای خارجی بازیکنان خیلی نباید اعتماد کرد. حداقل تا زمانی که فوتبال ایران در بعد بین المللی به موفقیت چشمگیری دست پیدا نکند این‌گونه شایعات بیشتر بازارگرمی در بازار مکاره نقل و انتقالات است که باید آن را از یک گوش شنید و از گوش دیگر در کرد.


ویدیو مرتبط :
بهای یک لبخند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهای نفت خام اندکی کاهش یافت 

 

 

نفت

 

 

بهای هر بشکه نفت خام در پایان معاملات روز گذشته (پنج شنبه ۱۴ مرداد) بازار نیویورک، با ۴۶ سنت کاهش، به ۸۲ دلار و یک سنت رسید.

 به دنبال انتشار آمارهای نا امید کننده در باره نرخ بیکاری در آمریکا و همچنین آمارهای منفی از بازار خرده فروشی که یک روز پس از گزارش افزایش سطح ذخیره سازی های نفت خام این کشور منتشر و سبب افزایش تردیدها در باره بهبود شرایط تقاضای نفت شد، بهای نفت خام با اندکی کاهش در همان سطوح ۸۲ دلار برای هر بشکه باقی ماند.

بهای نفت خام سبک شیرین پایه بورس نیویورک برای تحویل در ماه سپتامبر با ۴۶ سنت کاهش، به ۸۲ دلار و یک سنت برای هر بشکه در پایان معاملات روز گذشته رسید، به طوری که بهای این ماده در طول معاملات بین سطوح ۸۱ دلار و ۵۶ سنت تا ۸۲ دلار و ۴۸ سنت نیز نوسان داشت.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر نیز با ۵۹ سنت کاهش، در سطح ۸۱ دلار و ۶۱ سنت داد و ستد شد.

یک تحلیل گر بازار در موسسه لیند-واداک مستقر در شیکاگو آمریکا، در این باره گفت: پس از انتشار آمارهای منفی درباره نرخ بیکاری در آمریکا، کاهش ارزش دلار تا اندازه ای از افت بیشتر بهای نفت خام جلوگیری کرد.

وی اظهار داشت: ما فکر می کنیم بهای این ماده در معاملات پس از ماه سپتامبر با افزایش همراه باشد، همچنین به دنبال انتشار گزارش میزان دستمزد بخش های غیر کشاورزی، معاملات در بازار نفت محطاطانه خواهد بود.

دولت آمریکا روز گذشته اعلام کرد که نرخ بیکاری در آمریکا در هفته گذشته به طور غیر منتظره ای افزایش یافته است؛ همچنین افزایش سطح ذخیره سازی های نفت خام آمریکا تا اندازه ای بازار نفت خام را نیز تحت تاثیر قرار داد..../تحلیل:ایلنا