ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

بررسی گروه 4 مقدماتی جام جهانی در آسیا


تیم ملی کشورمان در این بازی به فکر حفظ صدرنشینی خود است تا در روزی که رقیبش نیز بازی دارد نام خود را به عنوان شانس اول صعود مطرح کند.

ورزش سه: تیم ملی کشورمان در این بازی به فکر حفظ صدرنشینی خود است تا در روزی که رقیبش نیز بازی دارد نام خود را به عنوان شانس اول صعود مطرح کند.

ایران بعد از پیروزی حیاتی در برابر ترکمنستان در بازی ششم خود در حالی به مصاف گوام می رود که برای صدرنشین ماندن نیاز به هر سه امتیاز این بازی دارد.

تیم ها و امتیازات

تیم ملی کشورمان در حالی که 5 بازی را برگزار کرده است 11 امتیازی است و در رده اول ایستاده است،عمانی ها تاکنون 5 بازی را انجام داده اند و طی آن 11 امتیازی شدند و در رده دوم ایستاده اند، ترکنستان و گوام دو حریف پیاپی ایران با 6 بازی و 7 امتیاز در رده های سوم و چهارم ایستاده اند و هندی ها نیز با 3 امتیاز آخرین این گروه هستند.

گوام – ایران

اولین بازی این هفته که در ساعت 9 برگزار خواهد شد و طی آن تیم ملی کشورمان که بعد از مشقت های فراوان در راه رسیدن به گوام، بالاخره خود را به این بازی رساند در فکر تکرار پیروزی بازی رفت است تا خیال خود را قبل از رویایی مستقیم با رقیبش از صدرنشینی در این گروه راحت کند.

ترکمنستان – عمان

ترکمنستانی ها پس از شکستس که در ورزشگاه آزادی نصیبشان شد در این بازی برای عمان لقمه گلوگیری خواهند بود چرا که در صورت پیروزی بر این تیم می توانند به عنوان تیم دوم امید به صعود از این گروه داشته باشند. بازی رفت این دو تیم در کشور عمان با نتیجه سه بر یک به سود عمانی ها به پایان رسید.

زهردارترین و کم اثرترین خط حمله

خط حمله ایران در پنج بازی قبلی خود توانست 14 گل بار دروازه حریفان را بازکند و زهردارترین خط حمله این گروه محسوب شود و گوام نیز با ثمر رساندن 3 گل، نام خود را به عنوان ضعیف ترین خطوط حمله ثبت کرده است.

بهترین و بدترین خط دفاع

مستحکم ترین خط دفاعی نیز در بین پنج تیم این گروه از آن ایرانی هاست، البته آنها مشترکا به همراه عمانی ها با دریافت 3 گل توانستند با ثبات ترین خط دفاعی را داشته باشند، چیزی که هندی ها نداشتند، آنها با 12 گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی این گروه را از آن خود کرده اند.

بازیکنان برتر

سردار آزمون 4 گله را می توان زهردارترین بازیکن این گروه دانست، مهاجمی که به دلیل مصدومیت این بازی و دیدار قبلی را از دست داد تا به تعداد گل هایش نتواند بیافزاید.

بررسی گروه چهارم مقدماتی جام جهانی در آسیا


ویدیو مرتبط :
۱۰ گل برتر مقدماتی جام جهانی آسیا ۲۰۱۴

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بررسی 8 گروه مقدماتی جام جهانی در آسیا


با آغاز بازی ششم مقدماتی جام جهانی در آسیا، تیم های حاضر در مسابقات با انجام 5 و 6 بازی، به آرایش نهایی تیم های حاضر در مرحله نهایی مقدماتی در آسیا نزدیک می شوند.

ورزش سه: 8 تیم اول گروه های هشت گانه به علاوه 4 تیم از بهترین تیم های دوم جدول، 12 تیم نهایی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی را تشکیل خواهند داد تا در دو گروه 6 تیمی با یکدیگر به رقابت بپردازند. در آن مرحله، دو تیم اول دو گروه به طور مستقیم به جام جهانی خواهند رفت و برنده تیم های سوم دوگروه به سراغ نماینده حاضر از کنکاکاف در پلی آف می روند تا در صورت پیروزی پنجمین نماینده آسیا در جام جهانی را تشکیل بدهند.

اکنون به بررسی تیم های احتمالی صعود کننده در گروه های هشت گانه می پردازیم:

گروه A –  تیم اول؛ عربستان

در این گروه که تیم های عربستان و امارات و فسطین و مالزی و تیمور شرقی حضور دارند عربستانی ها با 13 امتیاز و با توجه به بازی های باقیمانده می توانند به عنوان اولین تیم صعود کننده از این گروه باشند.

اما برای تیم دوم امارات 10 امتیازی و فلسطین 9 امتیازی رقابت سختی با یکدیگر خواهند داشت، تنها برگ برنده اماراتی ها بازی کمتر آنهاست، اماراتی ها اکنون با 5 بازی 10 امتیازی هستند و فلسطینی ها نیز با 6 بازی 9 امتیازی هستند.

گروه B – تیم اول؛ اردن و شاید استرالیا

در این گروه نیز اردن، استرالیا، قرقیزستان، تاجیکستان و بنگلادش حضور دارند و در حال حاضر اردنی ها بالاتر از قهرمان جام ملت های آسیا ایستاده اند. این دو تیم با 5 بازی و اختلاف یک امتیازی (اردن 13 و استرالیا 12 امتیاز) یقینا تیم های اول و دوم این گروه را تشکیل خواهند داد.

گروه C – تیم اول؛ قطر

قطر، هنگ کنگ، چین، مالدیو و بوتان نیز در این گروه به بازی پرداختند و قطری ها با کسب تمام امتیازات، اکنون نام خود را به عنوان اولین تیم صعود کننده مطرح کردند.

اما برای تیم دوم باید به سراغ هنگ کنگ و چین رفت چراکه هنگ کنگی ها با 13 امتیاز از 6 بازی و چینی ها نیز با 10 امتیاز از 5 بازی در رده دوم و سوم این گروه به سر می برند.

گروه D – تیم اول؛ ایران

تیم های گروه چهارم نیز ایران، عمان، ترکمنستان، گوام و هند با یکدیگر به رقابت می پردازند، ایران و عمان 11 امتیازی قطعا تیم های اول و دوم این گروه خواهند بود و با توجه به بازی های باقیمانده تیم ملی کشورمان با گوام و هند و عمان (در ایران) احتمال اولی تیم ملی ایران در این گروه بیشتر از سایر تیم ها خواهد بود.

گروه E – تیم اول؛ ژاپن

ژاپن، سوریه، سنگاپور، افغانستان و کامبوج تیم های گروه پنجم این بازی ها هستند و ژاپن و سوریه دو تیمی بودند که در تمام هفته ها تیم های اول و دوم بودند و با توجه به تجربه بین المللی این دو تیم و البته امتیاز بیشتر می توان ژاپن را به عنوان تیم اول دانست و سوریه نیز که در بازی مستقیم با حریفش به بازی خواهد پرداخت تیم دوم دانست.

گروه F – تیم اول؛ تایلند

بعد از تعلیق اندونزی از این بازی ها، تایلند، عراق، ویتنام و چین تایپه تیم های این گروه هستند و تایلندی‌ها یقینا اولین تیم صعود کننده از این گروه هستند زیرا اختلاف امتیاز بالایی با سایر تیم ها دارند. عراقی ها با 5 امتیاز از 3 بازی تیم دوم هستند که احتمالا در همین رده نیز باقی خواهند ماند.

گروه G – تیم اول؛ کره جنوبی

کره جنوبی، کویت، لبنان، میانمار و لائوس در حالی در این گروه به سر می برند که کره ای ها با کسب هر 15 امتیاز ممکن در 5 بازی خود توانستند نام خود را به عنوان اولین تیم صعود کننده از این گروه دانست. کویت و لبنان 10 امتیازی نیز تیم هایی هستند که می توانند برای دومی بجنگند، البته برگ برنده کویتی ها یک بازی کمتر آنها نسبت به لبنانی هاست که می توانند با 3 احتمالی آن به عنوان دومی چشم داشته باشند.

گروه H – تیم اول؛ کره شمالی

دیگر تیم کره ای نیز در گروهی که شامل کره شمالی، ازبکستان، فیلیپین، بحرین و یمن است نام خود را در حال حاضر به عنوان اولین تیم ثبت کرده اند. البته اختلاف امتیاز آنها با ازبکستانی ها بسیار کم (یک امتیاز) است و ممکن در بازی های آتی نام تیم اول این گروه تغییر کند اما آن چیزی که احتمالا تغییری نخواهد داشت حضور تیم دیگری مانند فیلیپین 7 امتیازی در بین دو تیم اول است.

بنابراین عربستان، اردن (استرالیا)، قطر، ایران (عمان)، ژاپن (سوریه)، تایلند، کره جنوبی و کره شمالی (ازبکستان) تیم هایی هستند که تاکنون نام خود را به عنوان تیم های احتمالی اول صعود کننده به مرحله بعد مطرح کرده اند.