ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

ابوظبی ، بازی ایران و برزیل را از لغو شدن نجات داد 

 

ابوظبی ، بازی ایران و برزیل را از لغو شدن نجات داد

 

به دلیل اینکه کشورهای اروپایی از میزبانی تیم ملی فوتبال ایران خودداری کردند ، بازی تیم های ایران و برزیل در آستانه لغو شدن قرار داشت.

یکی از روزنامه های برزیل نوشت که ابوظبی بازی دوستانه ایران و برزیل را از خطر لغو شدن نجات داد.

روزنامه برزیلی"فولها دی ساو پاولو "نوشت: شهرت بالای تیم ملی فوتبال برزیل برای اقناع بسیاری از کشورهای اروپایی به پذیرش میزبانی مسابقه دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران کافی نبود.

این روزنامه ادامه داد: به دلیل اینکه کشورهای اروپایی از میزبانی تیم ملی فوتبال ایران خودداری کردند ، بازی تیم های ایران و برزیل در آستانه لغو شدن قرار داشت ولی ابوظبی برگزاری این بازی را نجات داد.

تیم ملی برزیل چند روز پس از بازی دوستانه با ایران در ابوظبی، بازی دوستانه دیگری را با اوکراین در انگلیس خواهد داشت. این موضوع نشان می دهد که مخالفت کشورهای اروپایی با استقبال از تیم ملی ایران بوده است.

این روزنامه برزیلی اضافه می کند: ستارهای تیم ملی برزیل از سفر به ابوظبی به رغم مسافت زیاد این شهر با اروپا استقبال کردند. بسیاری از ستاره های برزیل در اروپا بازی می کنند. همچنین فراهم بودن امکانات بسیار و ورزشگاه ها در شهرک ورزشی "زاید" ابوظبی باعث شد تا این شهر به عنوان یک ناجی تمام عیار برای نجات بازی ایران و برزیل ظاهر شود.

البته در این روزنامه به این موضوع اشاره نشد که چرا بازی ایران و برزیل، در کشورمان برگزار نشد؟


ویدیو مرتبط :
گلهای بازی ایران و کره جنوبی- صعود ایران به برزیل 2014 به عنوان تیم اول

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هشتمین بازی تیم ملی ایران در ابوظبی 

 

 

هشتمین بازی تیم ملی ایران در ابوظبی

 

بازی با روسیه هشتمین بازی تاریخ تیم ملی در شهر ابوظبی است که در 7 بازی قبلی اش در این شهر 3 برد و 2 باخت و 2 تساوی بدست آورده است.

تیم ملی ایران برای هشتمین بار در شهر ابوظبی به میدان می رود. ایران اولین بار در سال 1359 و در یک بازی دوستانه در ابوظبی مقابل امارات 3- صفر پیروز شد. در جام ملتهای 1996 آسیا دو بازی نیمه نهایی و رده بندی در ابوظبی برگزار شد که ایران در ضربات پنالتی به عربستان باخت، ولی در بازی رده بندی مقابل کویت در ضربات پنالتی پیروز شد. در سال 76 در یک بازی دوستانه در ابوظبی تیم ملی 3-1 مغلوب امارات شد. در سال 80 و در مقدماتی جام جهانی، ایران در ابوظبی امارات را 3- صفر برد و در سال 85 نیز در یک بازی دوستانه 2- صفر مقابل امارات پیروز شد. آخرین بازی که ایران در ابوظبی به میدان رفت، 15 مهر امسال بود که مقابل برزیل قرار گرفت و 3- صفر شکست خورد. در مجموع طی 7 بازی در ابوظبی، ایران 3 برد و 2 تساوی و 2 باخت داشته است.