اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پخش تصاویر منزجر کننده شکنجه از تلویزیون!


جمعه شب آخرین قسمت از سریال «انقلاب زیبا» در حالی بر آنتن شبکه اول سیما جای گرفت که تصاویر وحشتناک شکنجه‌های مرگبار و منزجرکننده، بدون هشدار قبلی چاشنی تند و غیر قابل تحمل فیلم شده بود.

روزنامه جوان: جمعه شب آخرین قسمت از سریال «انقلاب زیبا» در حالی بر آنتن شبکه اول سیما جای گرفت که تصاویر وحشتناک شکنجه‌های مرگبار و منزجرکننده، بدون هشدار قبلی چاشنی تند و غیر قابل تحمل فیلم شده بود.
 
سال‌های سال است که پخش تصاویر منزجرکننده در شبکه‌های تلویزیونی همواره مورد توجه قرار گرفته و در صدا و سیمای ما هم پخش صحنه‌های خشن و آزار دهنده همواره از خط قرمز‌ بوده است، اما پخش قسمت پایانی سریال انقلاب زیبا، با صحنه‌های خشن و آزار دهنده بدون هیچ گونه هشدار، مسأله‌ای بود که خیلی‌ها را در ابتدا منزجر و در ادامه متعجب کرد.

18 مرداد ماه سال جاری، سریالی به آنتن ساعت 22:15 شبکه اول سیما پیوست با بازی علیرضا کمالی، آزاده صمدی، آتیلا پسیانی و فریبا کوثری که ماجرای زندگی زوج جوانی را روایت می‌کرد که با ورود پدر دختر وارد مراحل تلخ و ناگواری می‌شوند.
 
فیلم پس از کمتر از یک ماه، شامگاه جمعه چهاردهم شهریورماه به پخش خود در شبکه اول سیما پایان داد تا با این پایان، آغازگر اما و اگر‌های تازه‌ای در خصوص خط قرمز‌های پخش صحنه‌های منزجر کننده در سیما باشد. جالب اینجا است که حامد عنقا نویسنده انقلاب زیبا، چندی پیش در گفت‌وگویی با اشاره به خشونت قسمت‌های پایانی سریال اظهار کرده بود که در قسمت‌های آتی انقلاب زیبا خشونتی را می‌بینید که هیچگاه باورتان نمی‌شد که تلویزیون نشان دهد!

انگار خود نویسنده هم باور نمی‌کرد که صحنه‌های خشونت‌باری که روی کاغذ نوشته است در پخش دچار ممیزی نشود، غافل از اینکه جمعه شب تلویزیون ممیزی‌های پیشین خود در خصوص پخش صحنه‌های خشونت‌بار را به کناری می‌گذارد تا صحنه‌های شکنجه مانند برق وصل کردن به صندلی و بدن، کشیدن ناخن و سوزن کردن زیر ناخن و داغ کردن سوزن‌ها و دریل کردن دندان‌ها را مقابل دیدگاه میلیون‌ها تماشاگری به نمایش درآورد که بدون توجه به سن و سال و بی‌خبر از همه‌جا، مقابل تلویزیون نشسته بودند.
 
ممنوعیت پخش صحنه‌های خشونت‌بار در رسانه ملی با این حجم از مخاطبان، بیش از همه به دلیل تأثیرات مخرب روانی و اجتماعی است که این آثار می‌تواند در ذهن مخاطبان به خصوص قشر کودک و نوجوان بر جای بگذارد؛ مسأله‌ای که باعث می‌شد رسانه ملی در پخش فیلم‌های سینمایی غربی هم همواره از پخش صحنه‌های منزجر‌کننده ممانعت کند.

از طرف دیگر پخش صحنه‌های خشونت‌آمیز در شبکه‌های تلویزیونی در تمامی جهان همواره با هشدارهای متعدد در ابتدا و در طول برنامه همراه است تا مخاطبان به خصوص کودکان و نوجوان از ادامه تماشای چنین برنامه‌هایی باز داشته شوند.


ویدیو مرتبط :
پخش تصاویر محمدعلی کلی برای نخستین بار در تلویزیون

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصاویر: كشف حجاب بازیگر مشهور تلویزیون در صدای آمریكا 

تصاویر: كشف حجاب بازیگر مشهور تلویزیون در صدای آمریكا

 

به گزارش "انتخاب"؛ جام نوشت:

شبكه صدای آمریكا بازهم در پخش زنده خود، یك بازیگر دیگر را بدون حجاب به نمایش گذاشت.

 

مینا لاكانی، بازیگرسینما و تئاتر در برنامه شباهنگ صدای آمریكا بدون، حجاب حاضر شده تا اهداف این شبكه ضد ایرانی را تامین كند.

وی در مصاحبه با این شبكه خود را مبرا از حزب بازی خواند ولی مدعی شد به خاطر همبستگی با مردم، از ایران خارج شده است!

لاكانی در این مصاحبه عدم حضورش در صدا وسیما را نه ضعف بازیگری و نامناسب بودن برای نقش، بلكه سیاسی خواند!

 

تصاویر: كشف حجاب بازیگر مشهور تلویزیون در صدای آمریكا

 

 

یاد آور می شود، مینا لاكانی در سال 1351 درتهران متولد شد و با بازی در تئاتر هملت به كارگردانی دكتر قطب الدین صادقی وارد عرصه ی بازیگری شد. پس از آن با فیلم «پرواز را به خاطر بسپار» به كارگردانی حمید رخشانی اولین تجربه سینمائی خود را پشت سر گذاشت، با فیلم «روز فرشته» به كارگردانی بهروز افخمی حضور خود را در سینما تثبیت نمود. لاكانی با بازی در فیلم «دیدار» به كارگردانی محمدرضا هنرمند توانست سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت كند. بعدها او در فیلم های مختلف سینمائی به ایفای نقش پرداخت و حضور در تلویزیون را با سریال «همسفران» و فیلم تلویزیونی «پریماه» تجربه كرد. ایفای نقش در تله تئاترهای «كسب و كارهای آقای فابریزی» و «در پوست شیر» قسمتی دیگر از فعالیت های تلویزیونی لاكانی را شامل می شود.

گفتنی است، پیش از این هم در شبكه صدای آمریكا فریبا داودی مهاجر روسری را از سر خود برداشت..../انتخاب