اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قیمت سکه تحویل بهمن: یک میلیون و 363 هزار توماناخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

قیمت سکه تحویل بهمن: یک میلیون و 363 هزار تومان

فارس: معاملات آتی امروز سکه برخلاف روز گذشته روند نزولی پیدا کرده است به طوری که معامله‌گران این بازار معتقدند شایعات بر اخبار منطقی بازار ارجحیت دارند.

احسان غفوریان، مدیر آتی یکی از کارگزاری‌ها در گفت‌وگو با فارس در خصوص دلیل این کاهش قیمت، اظهار داشت: متأسفانه شایعات بر بازار نسبت به اخبار منطقی بیش‌تر تأثیر می‌گذارد به طوری‌که هم‌اکنون بازار روند نزولی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: این کاهش قیمت موجب شده تا امروز قیمت‌ها تعادل پیدا کند و به قیمت‌های نقدی بازار نزدیک شود.

مدیر آتی کارگزاری مشاوران سهام با بیان اینکه قیمت‌ها قراردادهای آتی امروز سکه نسبت به روز گذشته میانگین حداقل 13 هزار تومان کاهش داشته است، گفت: شایعات بر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارند.

غفوریان همچنین با اشاره به قیمت‌های امروز معاملات آتی سکه، افزود: قراردادهای آتی آذر، دی و بهمن به ترتیب یک میلیون و 209 هزار تومان، یک میلیون و 283 هزار تومان و یک میلیون و 363 هزار تومان معامله می‌شوند.

روز بیست‌ودوم آذرماه جاری معاملات آتی سکه در حال پایان یافت که قراردادهای تحویل آذر، دی و بهمن به ترتیب با قیمت تسویه شده یک‌میلیون و 219 هزار تومان، یک میلیون و 297 هزار تومان و یک میلیون و 373 هزار تومان داد و ستد شد./فارس

 

قیمت سکه و طلا در بازار ایران

 

 


ویدیو مرتبط :
سکه بهار آزادی حدود 970 هزار تومان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

افزایش قیمت‌ خودروها از 100 هزار تا سه میلیون تومان 

 

افزایش قیمت‌ خودروها از 100 هزار تا سه میلیون تومان

 

بازار خودرو، این هفته نیز با نوسان روبه‌رو بود و نمودار قیمت‌ها در آن، با تغییر و تحولاتی مواجه شد.

به گفته فعالان بازار، برخی خودروهای داخلی مانند سمند کاهش قیمت را تجربه کردند و برخی دیگر نیز افزایش قیمت را به خود دیدند، که در این بین می‌توان به پژو 207 دنده معمولی اشاره کرد.

همچنین برخی خودروهای وارداتی نیز از نوسان قیمتی در امان نماندند، که جهش چهار میلیونی کیاموهاوی شاخص‌ترین این نوسان به حساب می‌آید.

207 گران شد

در هفته ای که پژو 206 روزهای آرامی را سپری کرد و با ثبات قیمت روبه‌رو بود ، این بار یک پژویی دیگر سر به گرانی گذاشت. «پژو 207 آی» که از تیراژ پایینی برخوردار است، طی هفته جاری در مدل دنده ای خود 300 هزار تومان گران شد و قیمت آن به 19 میلیون تومان رسید.

با این حال، مدل اتومات 207 با همان قیمت 22 میلیون تومان قبلی خرید و فروش شد. در بین دیگر اعضای خانواده پژو، 206‌ها به خلاف هفته‌های گذشته با نوسان مواجه نشدند.

آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت می‌گویند، 206 تیپ 2 هم اکنون 15 میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسد و تیپ 3 نیز 16 میلیون و 250 هزار تومان قیمت دارد. همچنین تیپ 5 این خودرو نیز در حال حاضر 17 میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

آن طور که خبر می‌رسد 206 تیپ 6 نیز که طی یکی دو ماه گذشته با رشد قیمت زیادی روبه‌رو شد، هم اکنون 20 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. V9 نیز به عنوان مدل صندوقدار 206 با همین قیمت به فروش می‌رسد.

از 206 بگذریم و سری به سایر محصولات ایران خودرو بزنیم. در حال حاضر سمند LX مالتی پلاکس با توجه به افت قیمت 150 هزار تومانی که تجربه کرد، 14 میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد و سورن ELX هم 18 میلیون تومان به فروش می‌رسد. ظاهرا این محصول در بازار کمیاب است.

این هفته همچنین سوزوکی گرندویتارا که با کمبود عرضه به بازار روبه‌رو است در مدل اتومات و کلاس 8 خود 57 میلیون تومان قیمت داشت. این در شرایطی است که ویتارا در نمایندگی‌ها 44 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

افت قیمت ریو

به سراغ سایپا برویم و ببینیم اوضاع قیمت آنها در بازار به چه شکل است. آن طور که خبر می‌رسد، ریو با افتی 200 هزار تومانی هم اکنون 15 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این محصول فقط تا پایان امسال میهمان سایپا خواهد بود.

به جز ریو دو محصول دیگر سایپا نیز این هفته را با نوسان قیمتی پشت سر گذاشتند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر پراید 132 قیمتی برابر با هشت میلیون و 600 هزار تومان دارد، که این موضوع از کاهش قیمت 200 هزار تومانی 132 حکایت دارد.

مروارید یا همان پراید‌هاچ بک نیز 9 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. از بازار تیبا نیز خبر می‌رسد که این محصول طی هفته جاری 200 هزار تومان گران شده و قیمت آن به 11 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

اما آن طور که فعالان بازار می‌گویند، در بین محصولات پارس خودرو، به جز مگان و تندر-90 سایر خودروهای این شرکت هفته با ثباتی را پشت سر گذاشتند. مگان اتومات که فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار آن به چشم می‌آید، این هفته گران شد و هم اکنون 35 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

همچنین تندر-90 مدل E1 نیز قیمتی برابر با 14 میلیون و 750 هزار تومان دارد و E2 هم 15 میلیون و 900 هزار تومان به فروش می‌رسد. E2 در این هفته 100 هزار تومان گران شده است. این در شرایطی است که تندر ایران خودرو 300 هزار تومان ارزان‌تر خرید و فروش می‌شود.

از میان دیگر محصولات پارس خودرو، در حال حاضر نیسان ماکسیمای اتومات قیمتی برابر با 44 میلیون و 300 هزار تومان دارد و برای خرید مدل دنده‌ای آن نیز باید 39 میلیون تومان هزینه کرد.

نیسان قشقایی نیز که طی چهار ماه ابتدایی امسال هیچ تولیدی در پارس خودرو نداشته، تا مرز 61 میلیون تومان نیز قیمت دارد.

تینا نیز 66 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد. پارس خودرو در جلسه پیشین کمیته خودرو، پیشنهاد افزایش قیمت ماکسیما، تینا، مگان و تندر-90 را ارائه کرده است.

موهاوی، 80 میلیونی شد!

در بین خودروهای وارداتی، این هفته کیاموهاوی رکورد زد و قیمت آن با جهشی سه میلیونی به 80 میلیون تومان رسید. در بین دیگر وارداتی‌ها، قیمت تویوتا اوریون با کاهشی یک میلیون تومانی، به 70 میلیون تومان رسید و تویوتا لندکروز نیز 130 میلیون تومان معامله شد.

همچنین هیوندای آزرا نیز 68 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت سوناتا هم به 66 میلیون تومان رسیده است. هیوندای i30 نیز در مدل اتومات خود 45 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.../تحلیل:عصرایران