اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

شناسایی شهروندان ایرانی با اثر انگشت


رئیس سازمان ثبت احوال گفت: در آینده‌ای نزدیک، کلیه شهروندان ایرانی با استفاده از اثر انگشت از طریق یونیک شناسایی خواهند شد.

خبرگزاری فارس: محمد ناظمی اردکانی، پیش از ظهر امروز در بازدید از ثبت احوال استان یزد اظهار داشت: به زودی راه جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی در کشور به طور کامل مسدود خواهد شد.

وی تاکید کرد: به این منظور سامانه استعلام الکترونیک هویتی باید هر چه سریع‌تر در دستگاه‌های اجرایی دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون وزیر کشور عنوان کرد: تنها با استفاده از این سامانه است که راه برای جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی بسته خواهد شد.

ناظمی اردکانی بیان کرد: با بهره‌برداری از این سامانه همچنین فراگیر شدن استفاده از کارت هوشمند ملی و با اسکن اثر انگشت شهروندان ایرانی، شناسایی کلیه شهروندان ایرانی از طریق یونیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: با این اقدام، امکان هرگونه جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی از بین خواهد رفت.

ناظمی اردکانی همچنین در بازدید از گنجینه اسناد هویتی مشاهیر و مفاخر استان یزد اظهار داشت: این گنجینه شناسنامه‌ای جامع از علما و شخصیت‌های برجسته استان یزد است.

وی بر لزوم توسعه و بهره‌برداری کامل و عمومی از این گنجینه در استان یزد تاکید کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان بیان کرد: این اقدام با هدف ارائه خدمات سریع و در دسترس مردم حتی در ساعات غیراداری انجام شده است.

ناظمی اردکانی با اشاره به استفاده از بازنشستگان ثبت احوال در این بخش عنوان کرد: در این زمینه در استان یزد تجربه موفقی داشته‌ایم که در دیگر نقاط کشور نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل ثبت احوال استان یزد نیز در این نشست با اشاره به رویدادهای چهارگانه تولد، وفات، ازدواج و طلاق در استان یزد اظهار داشت: 99 درصد این وقایع در موعد تعیین شده از سوی ثبت احوال به ثبت رسیده است.

سید محمد طباطبایی خاطرنشان کرد: حفظ این وضعیت کار دشواری است اما امیدواریم با حفظ تعامل و ارتباط با بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها بتوانیم وقایع چهارگانه استان یزد را به طور دقیق و در زمان مقرر ثبت کنیم.


ویدیو مرتبط :
شناسایی اثر انگشت تقلبی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رفتار دوگانه دولت: مدارا با حکومت عراق ، سختگیری بر شهروندان ایرانی ! 

رفتار دوگانه دولت: مدارا با حکومت عراق ، سختگیری بر شهروندان ایرانی !

 

مسؤولان محترم دولت جمهوری اسلامی ایران این خبر را بخوانند:

مشاور نخست وزیر عراق اعلام كرد كه این كشور قرارداد خرید 18 جنگنده  اف-16 را از شركت لاكهید مارتین آمریكا به منظور تقویت نیروی هوایی خود امضا كرد. ارزش این قرارداد سه میلیارد دلار عنوان شده است.

این خبر از آن نظر قابل توجه مسوولان ماست که برخی از آنها هنگامی که سخن از پیگیری غرامت جنگ 8 ساله می شود ، از وضع نابسامان اقتصادی عراق سخن می گویند و این که این کشور جنگ زده ی بخت برگشته ی اشغال شده ، فعلاً توان پرداخت غرامت را ندارد و حرف هایی از این دست!

حالا آقایان جواب دهند که چگونه عراق فقیر برای خرید اف-16 پول دارد که بتواند با آنها برتری هوایی خود را بر ما تحمیل کند ولی برای جبران مادی خسارت هایی که در طول 8 سال بر ما وارد کرد آه در بساط ندارد؟!

عراق ، حتی در دوران تحریم رژیم صدام ، آنقدر پول داشت که غرامت شلیک موشک به اسرائیل را بدهد و نیز غرامت اشغال کویت را به طور اقساط پرداخت کند ولی وقتی نوبت به ایران می رسد ، نه تنها خبری از غرامت نیست ، بلکه این ایران است که باید به کشور دوست ، همسایه و برادر کمک کند و میلیون ها زائر هم به عراق بفرستد تا بازار این کشور هم رونق بگیرد!

هر وقت هم رسانه ای در این باره انتقادی وارد می کند ، مسوولان می گویند که داریم پیگیری می کنیم ولی هیچ وقت ، هیچ کدام شان نگفت که کار به کجا رسیده است؟

این از عجائب روزگار است: دولتی که اگر یک شهروندش ، قبض 50 هزار تومانی گاز یا تلفنش را به موقع پرداخت نکند ، فوراً آن را قطع می کند و تا پول به حسابش ریخته نشود ، وصلش نمی کند ، در برابر بدهی صدها میلیارد دلاری عراق سکوت کرده و لبخند می زند!

راستی ! هفته دفاع مقدس بر دولتمردان هم مبارک!