اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

"روانی" خونین‌ ترین فیلم تاریخ سینما شد


فیلم «روانی» ساخته‌ی معروف «آلفرد هیچكاك» عنوان خونین‌ترین فیلم تاریخ سینما را به دست آورد.

خبرگزاری ایسنا: فیلم «روانی» ساخته‌ی معروف «آلفرد هیچكاك» عنوان خونین‌ترین فیلم تاریخ سینما را به دست آورد.

 نشریه‌ی سینمایی اسكرین در گزارشی به معرفی خونین‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پرداخت كه با به تصویر كشیدن صحنه‌های خشونت‌آمیز و خونین، تاثیر زیادی بر هیجانی شدن فیلم داشته‌اند.

در این فهرست فیلم «روانی»‌ساخته‌ی آلفرد هیچكاك در رتبه‌ی اول قرار گرفته است. «روانی» كه عنوان بهترین فیلم دهه 60 سینمای جهان را در اختیار دارد، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است.این فیلم در سال 1992 در فهرست میراث فرهنگی آمریکا و در گنجینه شاهکارهای سینمایی هالیوود قرار گرفت. این فیلم محصول سال 1960 نامزد چهار جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی بود که در جوایز سینمایی ادگار آلن پو بهترین فیلم جنایی شناخته شد و در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر زن را برای «جانت لی» به همراه آورد.


فیلم «MASH» به كارگردانی «رابرت آلتمن» محصول 1970 در رتبه‌ی دوم قرار دارد. اگرچه دیگر كارگردانان از قبول این پروژه طفره رفتند، اما «آلتمن» آن را قبول كرد و توانست با همین فیلم جایزه‌ نخل طلای جشنواره كن را در سال 1970 به‌دست آورد. این اثر پرفروش‌ترین فیلم در كارنامه‌ی سینمایی آلتمن محسوب می‌شود كه برنده‌ی جایزه‌ی اسكار بهترین فیلمنامه شد و در جوایز گلدن گلوب بهترین معرفی شد.

فیلم «راننده تاكسی» اثر معروف «مارتین اسكورسیزی» محصول 1976 در مكان بعدی نشریه‌ی اسكرین قرار گرفته است. این فیلم با نقش‌آفرینی «رابرت دنیرو» و «جودی فاستر» نامزد چهار جایزه اسکار بود که در جشنواره کن موفق به کسب نخل طلا شد و دنیرو با این فیلم تا آستانه کسب جایزه‌ی‌ اسکار رفت.    


ویدیو مرتبط :
تخیلی ترین فیلم تاریخ سینما

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما+عکسدیدن این فیلم ها برای خیلی ها گران تمام شد؛

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما

فیلم «کلئوپاترا» که در سال 1963 با بازی «الیزابت تیلور» و «ریچارد برتون» ساخته شد، با 27 میلیون پوند که معادل 196 میلیون دلار امروز است، پرهزینه ترین پروژه تاریخ سینمای جهان است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران

، فیلم «کلئوپاترا» که در سال 1963 با بازی «الیزابت تیلور» و «ریچارد برتون» ساخته شد، با 27 میلیون پوند که معادل 196 میلیون دلار امروز است، پرهزینه ترین پروژه تاریخ سینمای جهان است.

 

پرهزینه ترین پروژه های سینمایی جهان به شرح زیر است:

1 – فیلم سینمایی «کلوئوپاترا»:

این فیلم در سال 1963 با بازی «الیزابت تیلور» و «ریچارد برتون» ساخته شد. در آن سال 27 میلیون پوند بودجه صرف ساخت این فیلم شد که معادل 196 میلیون دلار امروز است.

 

2 – فیلم سینمایی «دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا»:

این فیلم محصول کمپانی «والت دیزنی» با بازی «جانی دپ» است که 195 میلیون دلار هزینه صرف ساخت آن شده است.

 

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما,گرانترین فیلمهای جهان,کلئوپاترا,دزدان دریایی کارائیب,تایتانیک,جهان آبی,آواتار

 

3 – فیلم سینمایی «تایتانیک»:

این فیلم به کارگردانی «جیمز کامرون»، سال 1997، 100 میلیون دلار، معادل 171 میلیون دلار امروز هزینه ساخت دربر داشته است.

این فیلم آن زمان در گیشه بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار فروخت.

 

4 – فیلم سینمایی «مرد عنکوبتی 3»:

هزینه ساخت این فیلم 167 میلیون دلار است.

 

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما,گرانترین فیلمهای جهان,کلئوپاترا,دزدان دریایی کارائیب,تایتانیک,جهان آبی,آواتار

 

5 – انیمیشن «ژولیده»:

این انیمیشن سینمایی محصول سال 2010 میلادی با 160 میلیون دلار هزینه ساخت، توانست 362 میلیون پوند در گیشه فروش کند.

 

6 – فیلم سینمایی «هری پاتر و شاهزاده دو رگه»:

«هری پاتر و شاهزاده دو رگه»، ششمین قسمت از مجموعه فیلم های هری پاتر براساس رمان های «جی.کی.رولینگ»، 156 میلیون دلار هزینه ساخت داشت و در سطح جهان نیز بیش از 570 میلیون دلار فروش داشت.

 

7 – فیلم سینمایی «جهان آبی»:

فیلم «جهان آبی» با بازی «کوین کاستنر»، سال 1995، 109 میلیون پوند هزینه ساخت در بر داشته که این مبلغ معادل 157 میلیون پوند امروز است.

 

8 – فیلم سینمایی «دزدان دریایی کارائیب: گنجه مرد مرده»:

این فیلم با بازی «جانی دپ»، 153 میلیون دلار هزینه ساخت داشته است.

 

9 – فیلم سینمایی «آواتار»:

این فیلم سینمایی علمی تخیلی، به کارگردانی «جیمز کامرون» 148 میلیون دلار در سال 2009 هزینه ساخت داشته است که این مبلغ معادل 152 میلیون دلار سال 2011 میلادی است.

این فیلم بیش از یک میلیارد و 200 دلار در گیشه فروخت و بدین ترتیب توانست برای اولین بار رکورد فیلم «تایتانیک» را بشکند «کینگ کونگ» و «مرد عنکبوتی 2» با کمی اختلاف صدرنشین پرهزینه ترین پروژه های سینمایی جهان شدند.

 

پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما,گرانترین فیلمهای جهان,کلئوپاترا,دزدان دریایی کارائیب,تایتانیک,جهان آبی,آواتار

 

10 – فیلم های سینمایی «کینگ کونگ» و «مرد عنکبوتی 2»:

کینگ کونگ به کارگردانی «پیتر جکسون» و «مرد عنکبوتی 2» به کارگردانی «سم ریمی» به ترتیب 129 میلیون و 124 میلیون دلار هزینه ساخت در بر داشته اند./خبرنگاران