اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دعوت از برنده نخل طلا برای بازی در «گامبیت»


لی سیدوکس برنده جایزه نخل طلا کن برای بازی در فیلم «گامبیت» به کارگردانی ویات به این پروژه دعوت شد.

خبرگزاری مهر: لی سیدوکس برای بازی مقابل چانینگ تاتوم در فیلم «گامبیت» به این فیلم دعوت شد. «گامبیت» پروژه مستقلی است که برگرفته از فیلم «مردان ایکس» محصول کمپانی فاکس قرن بیستم است. قرار است سیدوکس در این فیلم در نقش «بِلا» مدیر انجمن قاتلین ظاهر شود.

داستان «گامبیت» که به پیش از پیوستن رمی لوبو به گروه «مردان ایکس» برمی‌گردد به ماجرای تبدیل شدن او از یک دزد خرده پا به یک ابر قهرمان می پردازد و فیلمنامه این کار را جاش زتومر با همکاری کریس کلارمونت نوشته است.

دعوت از برنده نخل طلا برای بازی در «گامبیت»

سیدوکس که به خاطر بازی در فیلم «آبی گرم ترین رنگ است» به کارگردانی عبدالطیف کشیش برنده جایزه نخل طلا کن برای بهترین بازیگرزن شد، تا کنون در فیلم های متعددی از جمله «هتل بزرگ بوداپست»، «حرامزاده های لعنتی»، «نیمه شب در پاریس» بازی کرده است.

کارگردانی این فیلم را روپرت ویات برعهده دارد که پیش از این  کارگردان فیلم هایی همچون «رستاخیز سیاره میمون ها»، «فراری» و «قمارباز» بوده است. تیم تهیه کنندگان آن را چانینگ تاتوم، راید کارولین، لورن شولر دونر و سیمون کینبرگ تشکیل می دهند.

قرار است این فیلم برای ۷ اکتبر ۲۰۱۶ آماده اکران شود.


ویدیو مرتبط :
دعوت پرسپولیسی ها از هواداران برای بازی با صبا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فیلم «جایی برای بازی» برنده دو جایزه اصلی جشنواره «بغداد» شد 

فیلم «جایی برای بازی» برنده دو جایزه اصلی جشنواره «بغداد» شد

 

 فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی» و به فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی» به طور مشترک جایزه بهترین کارگردانی را دریافت كردند

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی» فیلمساز عراقی دو جایزه اصلی اولین دوره جشنواره بین للملی فیلم «بغداد» در كشور عراق را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» (شوینیک بو یاری) KICK OFF ساخته فیلمساز کُرد عراقی «شوکت امین کورکی» در اولین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» و همسایگان عراق به روی پرده رفت و توانست دو جایزه اصلی «بهترین فیلم دوم» و «بهترین کارگردانی» را به طور مشترک با فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به دست آورد.

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» برای تصاحب این جوایز با ۹ فیلم سینمایی دیگر از کشورهای ایران و عراق در رقابت بود، از جمله: فیلم سینمایی «بدرود بغداد» به کارگردانی «مهدی نادری»، فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی»، فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با) به کارگردانی «شهرام علیدی»، فیلم سینمایی «پسر بابل» به کارگردانی «محمد الدراجی»، فیلم سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی «مجتبی راعی»، فیلم سینمایی «گه ره کی داهوله کان» (کوچه دهولها) به کارگردانی «حسن علی» و فیلم سینمایی «هه رمان» (جاویدان) به کارگردانی «حسین حسن».

اعضای هیئت داوران نخستین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» که عبارت بودند از: «مهدی عباس» رئیس هیئت داوران، فیلمبردار ایرانی «شهریار اسدی»، فلیمبردار کُرد «رافی عساف»، بازیگر عراقی «حاتم سلیمان» و منتقد سینما «حسین سلیمان» آرای خود را در بخش های مختلف بدین شرح اعلام کردند:

 

بهترین فیلم:

ـ جایزه اول: به فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی».

ـ جایزه دوم: به فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی».

ـ جایزه سوم: به طور مشترک به فیلم سینمایی «بدرود بغداد» به کارگردانی «مهدی نادری» و به فیلم سینمایی «گه ره کی داهوله کان» (کوچه دهولها) به کارگردانی «حسن علی».

بهترین فیلم نامه: به فیلم سینمایی «پسر بابل» به کارگردانی «محمد الدراجی».

بهترین فیلمبرداری: به «تورج اصلانی» برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با) و فیلم سینمایی «بدرود بغداد».

 

بهترین کارگردانی:

به طور مشترک به فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی» و به فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی».

 

بهترین بازیگر:

اعضای هیئت داوران اولین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» پس از دیدن تمامی فیلمهای بخش مسابقه این جشنواره به دلیل عملکرد بسیار خود جوش و هوشمندانه بازیگر فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با)، جایزه ویژه بهترین بازیگری را به «عمر چاوشین» تقدیم نمودند.

در نخستین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» با عنوان «کشورهای همسایه» و به موضوع همسایگان عراق و موضوعات مرتبط با این کشور، ۱۵ فیلم سینمایی از کشورهای عراق، ایران و ترکیه در روزهای ۱۳ تا ۱۷ آذرماه جاری (۴ تا ۸ دسامبر) در دو سالن شهر بغداد پایتخت عراق به روی پرده رفتند.... / خبرگزارى ایلنا