اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

درماه رمضان، دختران را وادار به رقص کردند


علم‌الهدی گفت: در ماه رمضان به بهانه تئاتر دختران دانشگاه را می‌آورند در مقابل نامحرم به رقص وادار می‌کنند اینها باید خودشان وارد عمل شده و با این کارها برخورد کنند.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برگزار شد، با اشاره به روز 21 تیرماه روز عفاف و حجاب گفت: در سال 1314 بین 2 تا پنج هزار نفر از مردم مشهد در شبستان تبریزی و ایوان مغفوره حرم مطهر توسط عوامل رضاخان به گلوله بسته شدند.

او گفت: بلافاصله پس از این جنایت 56 کامیون اجساد کشته‌شده‌ها و زخمی‌ها را در اطراف مشهد در زیر خاک ناپدید کردند.

علم‌الهدی گفت: این حرکت رضاخان و این جریان رضاخانی نکته‌ای را به ما ثابت کرده که بی‌حجابی برای کسی که می‌خواهد دین را براندازد یک ابزار قدرتمند است.

خطیب نماز جمعه مشهد گفت: امروز یک تعداد جریان‌هایی که می‌خواهند با دین مبارزه کنند در صدد گسترش بی‌حجابی در کشور هستند.

او با بیان اینکه در زمان رضاخان می‌گفتند حجاب مانع پیشرفت کشور است عنوان کرد: مردم ما در آن زمان سوژه این رفتار رضاخانی شدند و هیچ عکس‌العملی نشان ندادند و الان هم کسانی که از حجاب دفاع می‌کنند اینها را آدم‌های تندرو می‌دانند و این عجیب است که در یک دانشگاه وقتی ما می‌گوییم چرا مقابله با بد‌حجابی تعطیل می‌شود می‌گویند این‌ها یک طوفان سیاسی علیه دانشگاه راه انداخته‌اند.

امام جمعه مشهد گفت: ‌امروز برخی جریان‌های سیاسی کشور بعد از 80 سال پایشان را جای پای رضاخان می‌گذارند.

این مسئول ادامه داد: اینکه عده‌ای برای خرید آراء‌شان بیایند بی‌حجابی را در کشور راه بیندازند اینها پیرو سیاست رضاخانی در مملکت هستند.

علم‌الهدی گفت: چه طوفان سیاسی؟ مگر ما گفتیم با دانشگاه آزاد مخالفیم؟ شما می‌گویید در فضای علمی و مقدس بد‌حجابی و ولنگاری آزاد باشد و ما می‌گوییم با بی‌عفتی در این فضا مخالف هستیم.

او سپس با اشاره به دیدار چند روز گذشته مقام معظم رهبری با مسئولان نظام گفت: رهبری در دیداری که با مسئولان داشتند فرمودند که مراقب باشید که برخی با شعار اعتدال جریان‌های مومن را کنار نزنند، زیرا همین جریان‌های مومن هستند که در مواقع خطر سینه سپر می‌کنند.

امام جمعه مشهد یادآور شد:‌ مقام معظم رهبری بچه‌های بسیجی و مومن را جریان‌های مومن نامیدند چون اینها به انقلاب و نظام ایمان دارند و نکته بعدی اینکه هر کسی امر به معروف می‌کرد وی را افراطی می‌نامیدند که رهبری در بیاناتشان فرمودند نهی از منکر و استکبارستیزی عین اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس با قرائت بخشی از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) گفت: اگر امام و رهبری و اسلام را قبول دارید نظر ایشان همین چیزی است که رهبری فرمودند و در وصیت‌نامه امام هم آمده است.

علم‌الهدی گفت: در ماه رمضان به بهانه تئاتر دختران دانشگاه را می‌آورند در مقابل نامحرم به رقص وادار می‌کنند اینها باید خودشان وارد عمل شده و با این کارها برخورد کنند.

او سپس خطاب به مردم گفت: ما از شما مردم و جوانان می‌خواهیم در مقابل ناهنجاری اول به قانون مراجعه کنید.

امام جمعه مشهد سپس خطاب به مسئولان دولت متذکر شد:‌ ما از دولت دو چیز می‌خواهیم اول اینکه سیاستش را در مورد حجاب مشخص کند دوم اینکه قانون عفاف و حجاب را که از سال 85 تصویب شده و الان هشت سال است خاک می‌خورد اجرایی کند.


ویدیو مرتبط :
حوثی ها هلیکوپتر آپاچی ال سقـوط را وادار به سقوط کردند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

انتقادات بالا گرفت/آیت الله مکارم:در جشن نوروز دختران را وادار به رقص کردند/ اتفاقات حاشیه مراسم چاوز شرم آور بوداخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

آیت الله مکارم: در جشن نوروز دختران را وادار به رقص کردند/ اتفاقات حاشیه مراسم چاوز شرم آور بود

وی اضافه کرد: اخیرا جشنی در تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده‌اند و این جشن ساعت‌ها طول کشید و از تمام اقوام آمدند و بساط موسیقی‌های مختلف محلی و غیرمحلی را به ره انداختند و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران را وادار به رقص کردند، اگر در برابر اینها چیزی نگوییم منکر معروف می‌شود.

فارس: یکی از مراجع تقلید قم گفت: حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رئیس جمهور ونزوئلا واقع شد در مجموع شرم آور بود.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: این روزها مسائل دردناکی واقع می‌شود که انسان نمی‌داند در برابر آن چه باید بکند، اگر سکوت کند درست نیست و اگر سخن بگوید مشخص نیست که چگونه تفسیر می‌شود.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمودند که زمانی بر امت من می‌رسد که امر به معروف و نهی از منکر ترک می‌شود، اصحاب تعجب کردند و ایشان فرمودند از این بدتر این است که به منکر امر کرده و از معروف نهی می‌شود و باز هم اصحاب تعجب می‌کنند و ایشان فرمودند زمانی می‌رسد که معروف منکر شده و منکر معروف می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید بگذاریم حجاب منکر و بی حجابی معروف شود بیان کرد: اگر بخواهیم به آنجا نرسیم باید علما، فضلا، دردمندان و شخصیت‌ها زمانی که منکر را ببینند آن را بگویند و تذکر دهند.

وی تصریح کرد:‌ حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رئیس جمهور ونزوئلا واقع شد در مجموع شرم آور بود؛ اگر سخن نگوییم کم کم منکر معروف شده و این مسئله تبدیل به سنت می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه جناب آقای یزدی رئیس جامعه مدرسین در این مسئله شجاعانه وارد شد و سخن گفت تا منکر معروف نشود، ادامه داد: 17 نفر از مجلسیان و برخی دیگر موضع گرفتند ولی خیلی‌ها سکوت کردند.

وی اضافه کرد: اخیرا جشنی در تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده‌اند و این جشن ساعت‌ها طول کشید و از تمام اقوام آمدند و بساط موسیقی‌های مختلف محلی و غیرمحلی را به ره انداختند و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران را وادار به رقص کردند، اگر در برابر اینها چیزی نگوییم منکر معروف می‌شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آیا با این بساط به استقبال نوروز می‌روند؟ گفت: اگر درباره این مسائل سخن نگوییم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم، از آقایان دیگر خواهش می‌کنم در برابر منکرات سکوت نکنند، علمای قم، تهران و شهرهای دیگر نگذارند منکر معروف و عادی نشود.

وی افزود: امیدوارم که خداوند به ما توفیق دهد که در شرایط مختلف بدون ملاحظه جهات وظیفه شرعی خود را ان‌شاءالله انجام دهیم.

 

واکنش صافی‌گلپایگانی به برگزاری جشن استقبال نوروز: مجلس و قوه‌ قضائیه جلوی این فسادها را بگیرند

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی بیان کرد: خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احکام اسلام را مسخره کرده و هتک حرمت می‌کنند، این همه مخارج و هزینه‌های زیاد و ولخرجی از بیت المال جواب دارد.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بیان داشت: نباید وضعیت طوری شود كه معروف، منكر و منكر، معروف جلوه داده شود. اشخاصی كه عمداً احترام احكام اسلام را از بین می‌برند و فسق و فجور را در مملكت ترویج می‌كنند، در پیشگاه خداوند متعال و ارواح طیبه‌ی شهیدان مسئول هستند.

حضرت آیت الله صافی  گلپایگانی در دیدار تعدادی از فضلا و طلاب حوزه‌ی علمیه قم مطالب مهمی را در واكنش به حوادث پیش آمده در چند روز گذشته بیان کرد كه در ذیل بخش‌های مهم این مطالب می آید:

چرا باید در مقابل این همه خلاف شرع سكوت كرد؟ آیا هنوز هم جای توجیه باقی مانده است؟

مگر می‌شود كسی بگوید كه من منتظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستم و یا قرآن را قبول دارم ولی در مقابل این همه فساد و بی‌بندوباری ساكت باشد؟

وظیفه‌ی همه‌ی دوستداران اهل بیت علیهم السلام این است كه از اَعمال خلاف شرع كه اخیراً اتفاق افتاده است ابراز انزجار و تنفر نمایند.

امر به معروف و نهی از منكر وظیفه‌ی یكایك مسلمانان می‌باشد. وظیفه‌ی رسانه‌ی ملی، روزنامه‌ها و سایت‌های اسلامی این است كه مردم را به وظایف دینی در مقابل منكرات آشنا نمایند.

نباید وضعیت طوری شود كه معروف، منكر و منكر، معروف جلوه داده شود. اشخاصی كه عمداً احترام احكام اسلام را از بین می‌برند و فسق و فجور را در مملكت ترویج می‌كنند، در پیشگاه خداوند متعال و ارواح طیبه‌ شهیدان مسئول هستند.

مگر می‌شود جشن استقبال از نوروز را اسلامی خواند؟ آیا موسیقی‌ها و رقص‌ها و بی‌بند و باری‌هایی كه در این جشن اتفاق افتاده، خلاف شرع مقدّس اسلام نیست؟

خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احكام اسلام را مسخره می‌كنند و هتك حرمت می‌نمایند. این همه مخارج و هزینه‌های زیاد و ولخرجی از بیت المال جواب دارد.

در مملكتی كه این همه بیكار و فقیر وجود دارد و بسیاری از مردم در تأمین معاش اولیه خود مشكل دارند و گرانی و تورّم بیداد می‌كند، چرا باید باز هم این همه اسراف باشد؟

ما از مجلس و قوه‌ی قضائیه توقع داریم كه به وظیفه‌ شرعی خود عمل نمایند و جلوی این فسادها را بگیرند.

نظامی كه با خون هزاران شهید آبیاری شده است، نباید آن را با كارهای نسنجیده و خلاف شرع سبك و تضعیف كنیم.همه‌ی ما امروز در مقابل ارواح مقدس شهیدان مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.

انشاء الله ملت بزرگوار ایران با اتحاد و یكپارچگی و تمسك به قرآن كریم و اهل بیت علیهم السلام همیشه سربلند و سرافراز و عزیز باشند و به وظایف اسلامی خود عمل نموده، تا قلب مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را از اعمال خود راضی و خشنود نمایند./عصرایران