اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تکذیب شایعه اسیدپاشی در مشهد


استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه شایعه اسیدپاشی در مشهد کذب محض است، گفت: هیچ موردی از اسیدپاشی در مشهد گزارش نشده است.

خبرگزاری فارس:علیرضا رشیدیان امشب در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی در محل استانداری، با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، اظهار کرد: تمام دستگاه‌ها باید در برآورده ساختن نیاز هیئت‌های مذهبی بسیج شوند تا شور و شعور حسینی در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

استاندار خراسان رضوی به نقش مهم روحانیت و مداحان در این ایام اشاره کرد و بیان داشت: روحانیت و مداحان باید با اشاعه فرهنگ حسینی عنایت لازم را در پیشگیری از افراطی‌گری و بیان مطالبی که دور از شأن امام حسین (ع) است مبذول کنند. پایگاه‌های انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورا طبق سال‌های گذشته آماده پذیرش اهدای خون هستند.

رشیدیان با اشاره به واقعه اسیدپاشی در اصفهان، تصریح کرد: این واقعه حرکتی غیر انسانی بود که توسط عده‌ای جنایتکار انجام شد و هیچ ربطی به عقیده دینی نداشت.

وی با بیان اینکه دین اسلام دینی رحمانی است، خاطرنشان کرد: اسلامی که برای سیلی یک خانم و کشیدن گوشواره از گوش یک کودک پس از گذشت سال‌های سال هنوز بر سر و سینه می‌زند عین رحمانیت است و وقایع جنایتکارانه را محکوم می‌کند.

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه عاملان این جنایت باید به اشد مجازات برسند، اظهار کرد: عده‌ای از رسانه‌های معاند سعی بر این دارند تا در واقعه اسیدپاشی عناصر دینی و مذهبی را متهم کنند اما مردم باید بدانند و آگاه باشند که این کار دشمن تنها برای تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف و درگیری در کشور است.

رشیدیان در ارتباط با شایعات اسیدپاشی در مشهد، ابراز کرد: این شایعات در مشهد کذب محض است و بنا بر تحقیقات انجام شده از اورژانس و بیمارستان‌ها هیچ‌گونه موردی از اسیدپاشی در مشهد اعلام نشده و این شایعات تنها برای جوسازی و ترساندن مردم است.

وی به بحث تکریم ارباب رجوع در ادارات تأکید کرد و یادآور شد: در کنار تکریم ارباب رجوع تکریم کارمندان نیز حائز اهمیت است که باید به آن توجه ویژه کرد.

استاندار خراسان رضوی در ارتباط با انتصابات شهرستان‌ها، گفت: سازمان‌ها برای انتصابات حتما با فرمانداران خود هماهنگی لازم را داشته باشند، چراکه فرمانداران نمایندگان دولت در شهرستان‌ها هستند.

*کسب رتبه دوم خراسان رضوی در رتبه بندی نظارت پروژه‌های استانی

رشیدیان عنوان کرد: در رتبه بندی نظارت عالیه بر پروژه‌های استانی، خراسان رضوی رتبه دوم را به دست آورده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با پیگیری‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارتقای بودجه عمرانی که قرار بوده از 5.8 درصد به هشت درصد برسد محقق شود که اگر این ارتقا صورت بگیرد 150 میلیارد تومان به ردیف بودجه‌های استان اضافه می‌شود که در تکمیل پروژه‌ها بسیار موثر است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اخیراً 2 میلیارد تومان برای توسعه روستاهای مرزنشین و 7 میلیارد تومان برای آب روستایی اختصاص داده شده است، بعد از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مسئولان باید سند اقتصاد مقاومتی استان را پیگیری کنند.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سند اولیه اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی آماده شده است.


ویدیو مرتبط :
خبر تکذیب شایعه شکستگی پل رسالت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تکذیب شایعه اسیدپاشی به زنان در تهراناخبار,اخبار اجتماعی ,اسیدپاشی

 

اخبار اجتماعی - تکذیب شایعه اسیدپاشی به زنان در تهران

پلیس آگاهی تهران بزرگ شایعه اسیدپاشی به روی زنان در پایتخت را از اساس تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال وقوع چهار مورد اسیدپاشی به صورت زنان در استان اصفهان، شایعاتی مبنی بر اسیدپاشی به برخی از زنان و دختران در پایتخت در شبکه‌های مجازی و پیامکی منتشر شد که مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ این شایعات و پیام‌ها را از اساس کذب خواند و اعلام کرد: حتی یک مورد اسیدپاشی هم در روزهای اخیر در پایتخت رخ نداده است.

این مرکز با تشبیه این شایعات به فیلمنامه‌های هالیوودی و تخیلی اعلام کرد: شهروندان تنها برای دریافت اخبار به منابع رسمی مراجعه کنند و مطمئن باشند که پلیس در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای آن را اطلاع‌رسانی خواهد کرد، بنابراین تاکید می‌شود که چنین پیام‌هایی در شبکه‌های مجازی از اساس کذب است و عاملان و سازندگان این شایعات نیز مطمئن باشند که پلیس با آنان برخورد خواهد کرد.

اخبار اجتماعی - ایسنا