اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

با ارسال پیامک كد پستی بگیرید


افرادی كه پیش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند می‌توانند از طریق كد رهگیری 10 رقمی شان كد پستی خود را دریافت كنند.

خبرگزاری ایسنا: چندی پیش پیامكی با مضمون «كد پستی را با ارسال شماره تلفن ثابت به شماره 7087 و هزینه‌ی 200 تومان دریافت كنید» از شماره 501000 كه شركتی خصوصی و واسطه با شركت پست است به برخی مشتركان ارسال شد و پس از آن با پیگیریاز شركت پست جمهوری اسلامی ایران مشخص شد كه این پیامك از سوی شركت پست جمهوری اسلامی ایران و از طرف شركتی خصوصی واسطه و با امضای قراردادی میان شركت‌ها، ارسال شده‌ است.

 افراد می‌توانند با ورود به سایت www.post.ir و انتخاب گزینه‌ی دریافت كد پستی مشتركین وارد صفحه‌ای از سوی اداره كل جغرافیایی و كد گذاری پستی كشور می‌شوند كه در آن " فرم استعلام کدپستی 10 رقمی" با انتخاب دو گزینه‌ی "اماكن مسكونی" و "اماكن تجاری" اطلاعاتی از متقاضیان خواسته می‌شود كه متقاضیان پس از تكمیل آن می‌‌توانند در مدتی كوتاه كد پستی خود را دریافت كنند.

افرادی كه پیش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند می‌توانند از طریق كد رهگیری 10 رقمی شان كد پستی خود را دریافت كنند.
افرادی كه پیش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند می‌توانند از طریق كد رهگیری 10 رقمی شان كد پستی خود را دریافت كنند. در فرم درخواست كد پستی 10 رقمی اماكن مسكونی و تجاری آمده است: "درصورت اظهار و تکمیل ناقص اطلاعات درخواستی امکان دسترسی به کدپستی 10 رقمی میسر نیست".


در این سیستم مشخصات متقاضی شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، كد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، كدپستی قدیمی و ای‌میل خواسته می‌شود.

 در ادامه مشخصات مکانی که درخواست دریافت کدپستی آن را دارید از متقاضیان خواسته می‌شود كه شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خیابان و آدرس كامل است. همچنین در صورت تایید اطلاعات فوق برای ورود اطلاعات خانوار می‌توان کلید تایید را برای ادامه انتخاب كرد تا با دریافت كد رهگیری كد پستی آن‌ها ارسال شود.


بر این اساس طی قراردادی كه شركت پست جمهوری اسلامی ایران با یك شركت خصوصی امضاء كرده است، مشتركان می‌توانند از طریق شماره 7087 و ارسال پیامك كد پستی خود را با هزینه 200 تومان دریافت كنند كه البته این طرح آزمایشی است.

روابط عمومی شركت پست اعلام كرده است: دریافت كد پستی از طریق شركت پست از طریق سایت این شركت و انتخاب گزینه‌ی دریافت كد پستی هم امكان‌پذیر است كه در مواردی خاص نیز این امكان با گذشت زمان بیش‌تری تلفنی ممكن خواهد شد.      


ویدیو مرتبط :
ارسال پیامک منطقه پستی - سامانه رایگان پیام رسان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

روش دریافت کد پستی با ارسال پیامک


دریافت کد پستی از طریق شرکت پست از طریق سایت این شرکت و انتخاب گزینه‌ی دریافت کد پستی هم امکان‌پذیر است که در مواردی خاص نیز این امکان با گذشت زمان بیش‌تری تلفنی ممکن خواهد شد.

ایسنا: دریافت کد پستی از طریق شرکت پست از طریق سایت این شرکت و انتخاب گزینه‌ی دریافت کد پستی هم امکان‌پذیر است که در مواردی خاص نیز این امکان با گذشت زمان بیش‌تری تلفنی ممکن خواهد شد.

سال گذشته هم مطرح شد که طی قراردادی که شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با یک شرکت خصوصی امضاء کرده است، مشترکان می‌توانند از طریق شماره 7087 و ارسال پیامک کد پستی خود را با هزینه 200 تومان دریافت کنند که البته این طرح آزمایشی است.

به گزارش‌ خبرنگار ایسنا افراد می‌توانند با ورود به سایت www.post.ir و انتخاب گزینه‌ی دریافت کد پستی مشترکین وارد صفحه‌ای از سوی اداره کل جغرافیایی و کد گذاری پستی کشور می‌شوند که در آن " فرم استعلام کدپستی 10 رقمی" با انتخاب دو گزینه‌ی "اماکن مسکونی" و "اماکن تجاری" اطلاعاتی از متقاضیان خواسته می‌شود که متقاضیان پس از تکمیل آن می‌توانند در مدتی کوتاه کد پستی خود را دریافت کنند.

افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام کرده‌اند می توانند از طریق کد رهگیری 10 رقمی شان کد پستی خود را دریافت کنند. در فرم درخواست کد پستی 10 رقمی اماکن مسکونی و تجاری آمده است: "در صورت اظهار و تکمیل ناقص اطلاعات درخواستی امکان دسترسی به کدپستی ده رقمی میسر نمی‌باشد".

در این سیستم مشخصات متقاضی شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، کد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، کدپستی قدیمی و ای‌میل خواسته می‌شود. در ادامه مشخصات مکانی که درخواست دریافت کدپستی آن را دارید از متقاضیان خواسته می‌شود که شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خیابان و آدرس کامل است. همچنین در صورت تایید اطلاعات فوق برای ورود اطلاعات خانوار می‌توان کلید تایید را برای ادامه انتخاب کرد تا با دریافت کد رهگیری کد پستی آن‌ها ارسال شود.