اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

احمدی‌ نژاد محصول هاشمی و خاتمی بود


یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه هم هاشمی و نقاط ضعف دولت او و هم خاتمی و افراط در سیاسی کاری اطرافیانش و هم اصولگرایان و کسانی که فقط می خواستند رقیب بر قدرت نباشد؛ مسئولیت شرایط کنونی را بپذیرند، گفت: باید در جامعه قانون آنچنان اصالت و قدرتی داشتنه باشد که هیچ فردی نتواند خلاف آن عمل کند.

خبرگزاری مهر: یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه هم هاشمی و نقاط ضعف دولت او و هم خاتمی و افراط در سیاسی کاری اطرافیانش و هم اصولگرایان و کسانی که فقط می خواستند رقیب بر قدرت نباشد؛ مسئولیت شرایط کنونی را بپذیرند، گفت: باید در جامعه قانون آنچنان اصالت و قدرتی داشتنه باشد که هیچ فردی نتواند خلاف آن عمل کند.

امیر محبیان  احمدی نژاد را واقعیت  و مولود فضای سیاسی دانست و گفت: نگرش اولیه نسبت به پدیده احمدی نژاد از سوی هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان مبتنی بر نوعی افراط بود و این افراط در قضاوت اما از سوی دیگر هنوز ادامه دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: بعضی ها گونه ای برخورد می کنند که گویی دولت احمدی نژاد از مریخ آمده وآنان هیچ نقشی در ظهور آن نداشته اند درحالیکه هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان و هم هاشمی البته به گونه ای دیگر، جریاناتی را شکل دادند که تفکر احمد نژادی و مدل رفتاری این دولت به عنوان یک واقعیت در جامعه مقبولیت و تجلی یافت.

وی با بیان اینکه تردیدی وجود ندارد که احمدی نژاد از میان اصولگرایان و حتی از منتهی الیه طیف چپ اصولگرایان بود تصریح کرد: همه از زمان شهرداری دکتر احمدی نژاد تلاش می کردند او به عنوان سمبل گفتمان عدالت در قوه مجریه حضور یابد.درست است که بعضی از اصولگرایان کاندیداهای دیگری هم داشتند ولی حضور هاشمی عملا فضایی را ایجاد کرد که به شکل طبیعی فقط احمدی نژاد می توانست رشد یابد.

محبیان خاطرنشان کرد: هم هاشمی و نقاط ضعف دولت او و هم خاتمی و افراط در سیاسی کاری اطرافیانش و هم اصولگرایان و کسانی که فقط می خواستند رقیب بر قدرت نباشد؛هر چه بادا باد باید مسئولیت شرایط کنونی را بپذیرند.هر چند بواقع معتقدم هنوز هم جو سیاسی ما مملو از احساس است.مخالفان و موافقان احمدی نژاد هر دو احساسی قضاوت می کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت احمدی نژاد هم دولتی است نظیر سایر دولت ها ،که هم نقاط ضعف دارد و هم نقاط قوت، یادآور شد: بر این باورم فاجعه آن نیست که کسی بر سریر قدرت می نشیند و بر خلاف خیالات ما عمل می کند؛ مشکل آنجاست هنوز فکر می کنیم افراد معجزه می کنند و نیازی به سیستم و تیم و برنامه نیست.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید براینکه باید در جامعه قانون آنچنان اصالت و قدرتی داشتنه باشد که هیچ فردی نتواند خلاف آن عمل کند، اذعان کرد: باید فضایی در کشور ایجاد شود که هر کس ولو یک فرد از اپوزیسیون هم رییس جمهور شد نگرانی نداشته باشیم زیرا چون قانون یک کشور یعنی چارچوب مشروع آن نظام. از اینرو زمانی که فضا را وانهاده ایم و فرد را کنترل می کنیم و بجای سیستم به افراد امید می بندیم باید هم با دلهره سر بر زمین بگذاریم که فردا چه خواهد شد.


ویدیو مرتبط :
انحراف دولتهای هاشمی. خاتمی و احمدی نژاد. قسمت 1 ( جلسه 297 کلبه کرامت. تاریخ طرح ریزی استراتژیک ۱)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اظهارات توهین آمیز امیرقطر در مورد هاشمی رفسنجانی/ احمدی نژاد و خاتمی فاسد نیستند 

 

 

اظهارات توهین آمیز امیرقطر در مورد هاشمی رفسنجانی/ احمدی نژاد و خاتمی فاسد نیستند

 

بر اساس سند ویکی لیکس، در دیدار جان کری، سناتور امریکایی و امیر قطر که بخش هایی از سخنان آن ، روز گذشته در "انتخاب" درج شد، مسائل و مباحث مربوط به ایران به بحث و تبادل نظر گذاشته شده است.

در این سند ویکی لیکس آمده است: امیر قطر  در بخشی از سخنانش، آمریکا را به خاطر حمایت از معترضان انتخابات سال 88، سرزنش کرد.

وی گفت: نظام ایران قوی است و احمدی نژاد رئیس جمهور فعلی ایران از نظر اقتصادی فاسد نیست.

امیر قطر می افزاید: این راز موفقیت احمدی نژاد است. البته خاتمی هم فاسد نیست. اما به عنوان یک اصلاح طلب در جایگاه ضعیفی قرار دارد. اما هاشمی اینگونه نیست!

سناتور کری در ادامه گفت: متاسفانه دولت اوباما چندین بار خواستار گفت و گو و مذاکره با ایران شده، اما با مخالفت این کشور مواجه شده است.

وی افزود: چندین بار، مذاکراتی با ایران از سوی غیرامریکایی ها انجام گرفته، اما به سرانجامی نرسیده است.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: ایرانیان می ترسند حرف بزنند. پوتین با رهبر عالی ایران دیدار کرده بود و به نظر می اید ایشان، دیگر سران سیاسی دنیا را نیز به حضور بپذیرند.

وی تصریح کرده است: ما باید راهی برای سخن گفتن با رهبر انقلاب اسلامی ایران، پیدا کنیم.

امیر قطر در پاسخ گفت: حرف شما صحیح است، امریکا باید مستقیما با مقامات ارشد ایران مذاکره کند.

وی در ادامه خطاب به جان کری گفت: اگر من با رئیس جمهور ایران صحبت کنم، از من چه می خواهید که به او بگویم.

سنانور کری پاسخ داد: امریکا به دنبال مذاکرات جدی و ایجاد بنیادی جدید برای ارتباط بر اساس تبعیت ایران از قوانین اژانس و دیگر منافع دوگانه است.

وی افزود: این منافع شامل مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، طالبان، تجارت غیرقانونی می شود.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: من نگران این هستم که ایران فکر کند هنوز با امریکایی رو به رو است که سال 1332سعی در براندازی دولت ایران داشت.

امیر قطر گفت: شما نمی توانید ایران را به خاطر این رفتارش مقصر بدانید.

سناتور کری ضمن تایید سخنان امیر قطر گفت: امریکا موضع متفاوتی در دنیای پس از جنگ سرد دارد.

وی افزود: ایران بلند پرواز است. این را رهبران منطقه می گویند. این سخنان، اولین کلماتی است که از دهان انها بیرون می اید.

امیر ضمن تایید سخنان کری گفت: ایران می خواهد قدرتی بزرگ باشد.

وی گفت: امریکا نباید فراموش کند که ایرانی ها همان فارس ها هستند و امریکا باید در این چارچوب به انها نزدیک شود.

سناتور کری تاکید کرد که امریکا خیلی دوست دارد که با ایران مذاکره داشته باشد.امریکا به تمدن، استعداد، هنر، فرهنگ و ... ایران احترام می گذارد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا گفت: ادامه چنین روابطی بین ایران و امریکا دیوانگی است. منطقه به مدارس و کار نیاز دارد و نه جنگ دیگری.

امیر ضمن تایید اظهارت رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: این اطلاعات خیلی نگران کننده است نه برای کشورهای منطقه بلکه برای امریکا.

جان کری گفت: تغییرات تکنولوژیکی و علمی بسیاری در حال وقوع است اما ایران نسبت به ابرقدرت بودن سو برداشت دارد.

وی  افزود: ما بر دو راهی رسیده ایم ،  ایران باید بین مقابله با امریکا و ایجاد رابطه، یکی را انتخاب کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد: اگر ایران، "رابطه" را انتخاب کند، ما می توانیم در حوزه های علمی، تکنولوژیکی، اموزشی، رباتیک و انرژی با ایران همکاری داشته باشیم.

سناتور کری در خصوص سخنرانی که در شب گذشته در دوحه کرده بود گفت: 17 وزیر سابق خارجه و دفاع امریکا در حمایت از نابودی سلاح های هسته ای به این سخنرانی آمده بوند.

وی افزود: رهبران جهان عرب به من می گویند که در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای، انها هم خواستار این نوع سلاح هستند.

امیر قطر در واکنش به این سخن سناتور کری گفت: فکر نمی کنم که انها در این مورد جدی هستند . انها با بیان این سخنان، در صدد افزایش فشار بیشتری بر روی ایران هستند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت:  انتخابات مورد مناقشه سال 88، ممکن است که تلاش های امریکا برای اغاز مذاکرات با تهران را از بین برده باشد.

امیر نصیحت کرد که امریکا به تلاش هایش برای اغاز مذاکرات با سران ایران ادامه دهد.

وی همچنین به سناتور کری گفت که امریکا نیاز دارد که به اسرائیل بگوید که انها باعث می شوند که امریکا مورد علاقه مسلمانان نباشد. زمان بحران کانال سوئز، اعراب امریکایی ها را دوست داشتند و از بریتانیا و فرانسه خوششان نمی آمد.

سناتور کری در ادامه از امیر خواست که بگوید، امریکا جطور باید اعتبار سابقش را بدست اورد.

امیر گفت: اولین و مهمترین کار این است که امریکا هر چه در قدرت دارد به کار گیرد تا راه حلی در مورد درگیری اسرائیل و فلسطین پیدا کند و بهترین راه این است که با سوری ها صحبت کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: بر اساس توافقی، انتظار تلاشی واقعی در این زمنیه را از سوی اوباما در سال جاری دارم.

وی افزود: امیدوارم که در این مورد، ایران مسائل را پیچیده نکند.

امیر ضمن تایید اظهارات جان کری گفت: چین از حواس پرتی امریکا یعنی حضور نیروی ها در عراق و افغانستان خرسند است.

سناتور کری با تایید سخنان امیر قطر گفت: چین به امریکا پول قرض می دهد و نفوذ خود در مخارج امریکا را افزایش و توسعه می دهد.

وی افزود: من در خصوص جنگ عراق، با بوش مخالفت کردم. جنگ در عراق جنگی اشتباه و در مکانی اشتباه و در زمانی اشتباه بود.

امیر قطر در پایان جلسه با مقامات امریکایی گفت: بر اساس تجربه ی 30 ساله ی ارتباط با ایران، این افراد به شما 100 تا حرف تحویل می دهد اما شما فقط به یکی از این صد کلمه اعتماد کنید!.../انتخاب