اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آمار بالای مرگ کودکان به دلیل مصرف متادون


مدیر گروه بخش اطفال بیمارستان لقمان از مرگ و میر بالایی کودکان کشور به دلیل مسمومیت بر اثر مصرف متادون خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: مدیر گروه بخش اطفال بیمارستان لقمان از مرگ و میر بالایی کودکان کشور به دلیل مسمومیت بر اثر مصرف متادون خبر داد.

ممتازمنش مدیر گروه بخش اطفال بیمارستان لقمان، در نشست شورای سیاستگذاری سلامت معاونت صدا، بهترین راه قبل از وقوع حوادث را پیشگیری دانست و اظهار داشت: موثرترین راه برای پیشگیری از حوادث اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما است.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به کودکان از وظایف همه ما است، نقش صدا و سیما را بسیار با اهمیت دانست و گفت: مصرف متادون فوق العاده خطرناک است و مرگ و میر بالایی در میان مسمومیت کودکان دارد همانطوریکه در خصوص گاز منوکسید کربن (co) اطلاع رسانی کردید و خوشبختانه آمار این مسمومیت که به قاتل خاموش معروف است، امسال نسبت به سال های گذشته کاهش یافت در این خصوص نیز آگاهی بخشی رسانه ملی می تواند موثمر ثمر باشد، همچنین بیمارستان لقمان یکی از بزرگترین بیمارستان‌ها در زمینه حوادث خانگی دانست.


ویدیو مرتبط :
آمار بالای مصرف مشروبات الکلی در غرب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آمار تکان‌دهنده مرگ‌ومیر به دلیل عدم مصرف شیراخبار,اخبار اجتماعی,مصرف شیر


 اخبار اجتماعی - مشاور صنایع شیر ایران مطرح کرد
آمار تکان‌دهنده مرگ‌ومیر به دلیل عدم مصرف شیر

مشاور شرکت صنایع شیر ایران گفت: هر سه روز یک بار به دلیل بیماری پوکی استخوان 230 نفر معادل تلفات زلزله ارسباران در کشور جان خود را از دست می‌دهند که می‌توان با افزایش سرانه مصرف شیر به میزان زیادی از این مرگ و میرها جلوگیری کرد.

حسین چمنی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار بانک مرکزی در دو سال نخست اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها مصرف مواد غذایی در کشور معادل 18 درصد کاهش یافت، گفت: در بین مواد غذایی بیشترین کاهش مصرف با 42 درصد مربوط به شیر و لبنیات بوده که در واقع این یک کاهش نبوده بلکه سقوط بوده است.

او با اشاره به اینکه طبق آمارهای رسمی بهداشتی در کشور هم‌اکنون دست‌کم به طور میانگین 150 میلیون دندان پوسیده در دهان مردم ایران وجود دارد، گفت: اگر در سال هزینه‌های معادل فقط 200 هزار تومان صرف ترمیم هر دندان پوسیده شود که در سال رقمی معادل 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم دندان مردم ایران لازم است که با این رقم می‌توان دست‌کم 600 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کرد. این در حالی است که با افزایش مصرف شیر و لبنیات در کشور می‌توان به تدریج از پوسیدگی دندان و پوکی استخوان در نسل‌های آینده ایران جلوگیری کرد و یا دستکم به میزان زیادی آن‌را کاهش داد.

مشاور شرکت صنایع شیر ایران افزود: درباره سرانه مصرف شیر در ایران آمار و ارقام متفاوتی وجود دارد اما این رقم از کمتر از 60 کیلوگرم تا حدود 80 کیلوگرم اعلام شده است.

چمنی همچنین از بهره‌برداری از هفتمین کارخانه تولید شیرخشک و محصولات پودری شرکت صنایع شیر ایران در تبریز خبر داد و گفت: با احداث این نوع از کارخانه‌ها از خروج آب پنیر از کارخانه‌های لبنی و ورود آنها به محیط زیست نیز جلوگیری می‌شود. ضمن اینکه با راه‌اندازی این کارخانه ظرفیت جذب شیر صنایع شیر در استان اذربایجان شرقی نیز افزایش می‌یابد.

به گفته وی برای راه‌اندازی این کارخانه بالغ بر 13 میلیارد و 450 میلیون سرمایه‌گذاری شده است.

مشاور شرکت صنایع شیر ایران افزود: صادرات صنعت لبنیات کشور در سال قبل به بیش از 600 میلیون دلار رسید که در صورت حمایت دولت و ایجاد برخی زیرساخت‌ها این رقم قابل افزایش حتی به یک میلیارد دلار نیز است.
اخبار اجتماعی - ایسنا