سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

فنجان های خوردنی، ابتکار جدید KFC +عکس


اخیرا در رستوران های فست فود "کی اف سی" در بریتانیا، قهوه در فنجان و لیوان هایی ریخته می شود که قابل خوردن هستند.

صدای روسیه: اخیرا در رستوران های فست فود "کی اف سی" در بریتانیا، قهوه در فنجان و لیوان هایی ریخته می شود که قابل خوردن هستند.

فنجان های خوردنی برای قهوه، ابتکار جدید کی اف سی + عکس

پرتال خبری "The Daily Mirror " با انتشار این خبر می نویسد که این لیوان ها از نوع خاصی بیسکویت هستند که اطراف آن کاغذهای شکری خوراکی و سپس نوعی شکلات سفید و مقاوم در برابر گرما پوشیده شده است. نشان کی اف سی نیز درست بر روی آخرین لایه یعنی شکلات چاپ می شود.

جالب است بدانید که این فنجان در ابتدا بسیار سفت و سخت بوده و نمی توان براحتی آن را گاز زد. ولی با ریختن قهوه در آن، به آرامی نرم شده و قابل خوردن می شود. به نوشته ی پرتال خبری "lenta.ru " این ابتکار نوین حاصل فعالیت مشترک با کمپانی "The Robin Collective " است که در زمینه ی اختراع ظروف آزمایشی فعالیت دارد.

آقای "برندلی رایت" رئیس این کمپانی می گوید که فنجان های جدید با اسانس های طبیعی ساخته می شوند و کاملا قابل خوردن هستند.

وی در ادامه افزود:

"این فنجان ها از رایحه های خوشایند محیط اطراف همچون عطر گل های وحشی، چمن وعلف تازه بریده شده و همچنین، رایحه کرم ضد آفتاب نارگیل اشباع شده اند."

وی بر این باور است که دقیقا همین رایحه ها، روزهای گرم آفتابی و تعطیلات تابستان را به یاد انسان می آورد.


ویدیو مرتبط :
ابتکار جالب kfc در شصتمین سال تاسیس

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ابتکار جدید دولت ژاپن برای افزایش جمعیت چیست؟اخبار,اخبار اجتماعی,مراسم همسریابی در ژاپن

 
اخبار اجتماعی - جشن همسریابی؛ ابتکار جدید دولت ژاپن برای افزایش جمعیت

سرعت پیر شدن جمعیت در ژاپن از بسیاری از دیگر کشورهای دنیا بالاتر است. تنها در سال 2013 جمعیت این کشور حدود 244 هزار نفر کاهش یافت.

  دولت ژاپن پس از ناکامی تلاش های مختلف خود برای افزایش جمعیت در این کشور، به ابتکاری جدید دست زده  و بودجه ای را به برگزاری مراسم ویژه همسریابی در کشورهای مختلف اختصاص داده  است. جمعیت ژاپن در شش دهه اخیر نصف شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل ازتلگراف ، شینزو آبه (نخست وزیر ژاپن) اخیراً مبلغ 3 میلیون ین از بودجه این کشور را برای برنامه های تشویقی افزایش جمعیت اختصاص داده است. هدف این برنامه ها معکوس ساختن نرخ منفی افزایش جمعیت در ژاپن است.

سرعت پیر شدن جمعیت در ژاپن از بسیاری از دیگر کشورهای دنیا بالاتر است.  تنها در سال 2013 جمعیت این کشور حدود 244 هزار نفر کاهش یافت.

پشتیبانی از ازدواج و کانون خانواده و نیز تشویق زوج های جوان به فرزندآوری یکی از مهم ترین راهبردهای رهبران ژاپن برای افزایش نرخ زاد و ولد در این کشور است.

در نتیجه مقامات مسئول شهرهای مختلف ژاپن می توانند از تا 40 میلیون ین (237 هزار دلار) برای پروژه های مختلف برای حمایت از ازدواج و افزایش جمعیت استفاده کنند.

جشن همسریابی
 در جشن های همسریابی که توسط مقامات محلی شهرهای مختلف ژاپن برگزار می شود، دختران و پسران جوان در یک فضای آرامش بخش و دوستانه با یکدیگر آشنا می شوند. برگزاری چنین آیین هایی در مناطق مختلف از جمله منطقه روستایی «کوچی» که در حدود 500 مایلی غرب توکیو واقع است رواج زیادی یافته است.

مسئولین محلی روستای کوچی هر از چند گاهی در کافه های این روستا جوانان را به صرف کیک و قهوه دعوت می کنند و با پخش موسیقی ملایم سعی می کنند زمینه را برای شناسایی همسر مناسب برای هر یک از جوانان و تشویق آنها به ازدواج فراهم کنند.

( در این مراسم یک دختر و پسر جوان روبه روی هم می نشینند و سئوالاتی در زمینه علایق و ویژگی های شخصی از هم می پرسند تا به این ترتیب فردی که بیشترین شباهت با آنها دارد را شناسایی کنند).

ماساناو اوزاکی که یکی از مسئولین روستای کوچی است می گوید «این آخرین فرصت ما برای اقدام به منظور حل این مساله است. من به شدت نگران هستم که آیا نیروی کار ژاپنی درآینده بتواند چنین حجم بزرگی از صنایع را به پیش ببرد یا خیر».

پیش بینی ها حاکی از آن است که اگر روند فعلی همچنان ادامه یابد،  ژاپن حدود یک سوم از جمعیت خود را در 50 سال آینده از دست خواهد داد. در این صورت هزینه بیمه و رفاه اجتماعی تا سال 2016 به 4/24 درصد از تولید ناخالص ملی خواهد رسید.

آمارهای رسمی یک سال پیش نشان می دهد که حدود یک میلیون در این کشور متولد شدند که البته کمترین میزان از سال 1899 به این سو بوده است.

با این حال نتیجه مراسم همسریابی و میزان اثربخشی آن چندان هم مشخص نیست. سایاکا اینون که دختری 28 ساله است و در اداره ای در توکیو به کار مشغول است می گوید که تاکنون در سه مراسم همسریابی مختلف شرکت کرده تا به این ترتیب بتواند حداکثر تا سن 30 سالگی همسری مناسب یافته و ازدواج کند.

سایاکا می گوید: «حس کردم که باید دست به کار شوم و فرصتی برای ملاقات با دیگران بیابم». او از شرکت خود در یکی از این مراسم های همسریابی می گوید که در آن 200 دختر و پسر جوان با پرسیدن سئوالاتی با ویژگی های یکدیگر آشنا می شدند. سایاکا از نگرانی خود هم می گوید «با توجه به اینکه سنم تا حدی بالا رفته است، پیدا کردن همسر مناسب برایم بسیار دشوار شده است».

اخبار اجتماعی - عصر ایران