سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

نقش سگ‌ های آبی در سیل اروپا


سگ‌های آبی مدت‌های مدیدی در اتریش به دلیل شکار بی‌رویه در معرض انقراض بودند اما حفاظت از آنها طی دهه‌های گذشته باعث افزایش قابل ملاحظه آنها شده است.

وبسایت عصرایران: در حالی که سیل بسیاری شهرها  و روستاهای اروپا را فرا گرفته، شهردار شهر زورندورف در شرق اتریش گفته است نباید نقش سگ‌های آبی را نادیده گرفت؛ این جوندگان دستکم 850 هزار دلار به این شهر زیان زده‌اند.

به گزارش پرس تی وی، ورنر فریدل گفت، این جوندگان با تخریب پوشش گیاهی حاشیه رودهای اروپا و همچنین تجهیزات مقابله با سیل و کنترل جریان آب، باعث تشدید جریان سیل شده‌اند و در صورتی که طرفداران محیط زیست فکری نکنند مجبور است با ارائه طرحی در شورای شهر به مقابله با آنها به روشی بپردازد که ممکن است مورد پسند حامیان محیط زیست نباشد.

نقش سگ‌ های آبی در سیل اروپا (+عکس)

شهردار شهر زورندورف گفت: «مطمئنم همین حوالی 200 سگ آبی زندگی می کنند؛ اینجا برای آنها بهشت است.»

فریدل افزود اگر چه از طرح کشتن این حیوانات حمایت نمی کند اما امیدوار است اروپا قدرت حفاظت از خود را در برابر آنها داشته باشد.

سگ‌های آبی مدت‌های مدیدی در اتریش به دلیل شکار بی‌رویه در معرض انقراض بودند اما حفاظت از آنها طی دهه‌های گذشته باعث افزایش قابل ملاحظه آنها شده است.

به دام انداختن و انتقال آنها به مناطق دور دست از جمله طرح‌هایی است که برای مقابله با سگ‌های آبی پیشنهاد شده است.

باران شدید و جاری شدن سیل در اروپا طی روزهای اخیر جان دستکم پانزده نفر را در بلژیک، فرانسه، رومانی و آلمان گرفته و آسیب زیادی به این کشورها و همچنین اتریش، هلند و لهستان زده است.

نقش سگ‌ های آبی در سیل اروپا (+عکس)


ویدیو مرتبط :
سیل در اروپا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بارسلونا 2– سلتیک1؛شاهنامه آخرش آبی اناریست!+سایر نتایج هفته سوم لیگ قهرمانان اروپابارسلونا 2– سلتیک1؛شاهنامه آخرش آبی اناریست!

بارسا با دوگل دیرهنگام در پایان دو نیمه اول و دوم سلتیک سختکوش را شکست داد

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

از فرار دقیقه دو الکسی سانچز به نظر می­رسد بارسا برای برد بی چونو چرا آمده و قصد دارد برد خفیف اوایل هفته را هم جبران کند ، اما نه پاس های بی وقفه و سریع بارسا کارساز است نه کرنر های تاکتیکی و از پیش تمرین شده و زیبای آنها .

بالا­خره در دقیقه 17 بازی درگیری وخشن سلتیک جواب می دهد و یک ضربه آزاد و بعد هم اشتباه دفاع  بارسا ( که انگار تمامی ندارد ) و بازیکن یونانی سلتیک ، ساماراس ، و گل ... باسا در نیو کمپ عقب می افتد...

اما این دوباره بارسلوناست که بازی را در دست می­گیرد و باز حملات پی در پی و  موقیعیت های زیادی که دروازه بان سلتیک از آنها می­گیرد. با برخورد توپ به دست ماسچرانو فریاد بازیکنان سلتیک بلند می­شود اما داور نظرش چیز دیگریست و چند دقیقه بعد با مصدومیت  ساماراس نگرانی های مربی سلتیک چند برابر می­شود ...  و در وسط این اتفاقات است که مثلث طلایی بارسلون باز هم شکل می­گیرد .چابی  ، مسی و در آخر هم اینیستا توپ را به تور سلتیک می چسباند تا بارسا بازنده به نیمکت نرود...

بازی در نیمه دوم کاملا یک طرفه  شروع می­شود و حملات پی در پی بارسا مجالی به نفس کشیدن به سلتیک نمی­دهد  اما این حملات نتیجه­ای در بر ندارد و همه را دباره به این فکر وا میدارد که این بارسلونا چیزی از تیم همیشه قهرمان پپ کم دارد. سلتیک کاملا آرام و بدون هیچ عجله­ای بازی را دنبال می­کند و به نظر می­رسد تنها هدف انها گل نخوردن باشد ...

دقایق به سرعت می­گذرند و انگار کار برای شاگردان تیتو گره خورده و حتی دریبل های آقای مسی پدر هم فایده ای ندارد . دست به دامن شدن تیتو به داوید ویا هم جواب نمی­دهد و توپ به تیردروازه چلسی می خورد . امما نهایتا در حالی که 15 ثانیه به پایان بازی مانده و همه منتظر سوت پایان بازی هستند آلبا طی یک اتفاق موفق به گلزنی می­شود و برد خفیف دیگری برای بارسا به دست می آید.

تمام این اتفاقات دست به دست هم می­دهند تا باز به این جمله را به یاد بیاوریم ((جای خالیت حس می­شود پپ))/گل

 

سه شنبه 2 آبان:
 
گروه 5:
 
شاختار دونستیک اوکراین 2_ 1 چلسی
 
نورزیلان دانمارک 1  _ 1  یوونتوس
 
در گروه 5 تیم شاختار دونستیک اوکراین 2_ 1 چلسی را با گلهای آلکس و فردیناندو برد و 7 امتیازی شد و صدرنشینی را از چلسی گرفت
 
** گروه 6
 
لیل فرانسه 0   _ 1 بایرن مونیخ
 
باته بلاروس 0 _  3 والنسیا اسپانیا
 
در این گروه لیل بدون امتیاز در تعقیب 3 تیم 6 امتیازی است .
 
** گروه 7
 
بارسلونا 2 _ 1 سلتیک اسکاتلند
 
اسپارتاک مسکو دو _ یک بنفیکا پرتغال
 
بارسلونا با 9 امتیاز در صدر جدول این گروه قرار دارد و اسپارتاک نیز با 6 امتیاز دوم است.
 
** گروه 8
 
منچستر یونایتد 3 _ 2 براگا
 
گالاتاسارای ترکیه 1 _ 1 کلوژ رومانی
 
منچستر یونایند با 9 و کلوژ با 4 امتیاز اول و دوم هستند.
 
دیدارهای روز دوم از هفته سوم این رقابت ها به شرح زیر است
 
چهارشنبه 3 آبان
 
گروه یک:
 
پرتو پرتغال_دنیاموکیف اوکراین
 
دنیاموزاگرب کرواسی_پاری سن ژرمن با 3 امتیاز اول و دوم هستند.
 
** گروه 2:
 
آرسنال شالکه آلمان
 
مون پلیه فرانسه_المپیاکو یونان آرسنال با 6 امتیاز در صدر قرار دارند و شالکه با 4 امتیاز دوم است.
 
** گروه 3:
 
زینت سن پترزبورگ روسیه_اندرلخت بلژیک
 
مالاگای اسپانیا_میلان
 
مالاگا با 6 و میلان با 4 امتیاز اول و دوم هستند.
 
** گروه 4:
 
آرژانتین هلند_منچستر سیتی
 
بورسیا دورتمند آلمان_رئال مادرید
تابناک